Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

5 - broj stranica V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic

shkole crtanja/slikanja/vajanja, vasha iskustva i korisne informacije

V
SLonicaMica
poruka May 8 2013, 21:04
Poruka #81

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 31-March 13
Član broj: 50,083

Nemam mnogo radova trenutno kod sebe, ali evo tri koja sam uspela da nadjem,
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hpho...232579626_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hpho...553113406_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hpho...721836926_n.jpg
postavicu ako pronadjem slike i ostalih smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
masterk
poruka May 11 2013, 17:52
Poruka #82

Grupa: Članovi
Datum reg.: 10-May 08
Član broj: 21,154

Гледајући твоје радове вратио сам се у своју средњу школу smile.gif ...ђачко доба и те форе...

Дефинитивно имаш око, односно таленат. Дефинитивно мораш сваки дан, бар два - три сата да црташ, да вежбаш релацију око-рука али то вежбање мора неко да усмерава.
У почетку се скоцентриши само на форму, односно, занемари детаље и сенчење већ чистом стерилном линијом исцртавај композиције мртве природе и труди се да пропорције буду тачне. Од старта се бави и композицијом, научи да визираш (ако не знаш), проучи перспективу...
Обавезно је да цртеж постављаш помоћним линијама. труди се да помоћне линије буду дискретне али препоручујем да их не бришеш са цртежа.
Касније ћеш из те стерилне линије прећи у динамичну линију, па потом ће доћи на ред и сенчење итд...

Мислим, има ту доста ствари које ћеш ти лако да савладаш. wink.gif
Користи угаљ за цртање и натрон папир.

Мој савет је да увек имаш неки блок са собом и оловку и да скицираш што више, кад год имаш минут или два ( у бусу, у чекаоницама...)
Живели smile.gif

+Quote Post
SLonicaMica
poruka May 16 2013, 18:46
Poruka #83

Datum reg.: 31-March 13
Član broj: 50,083

Pre svega, hvala puno.
Da, koristim pomocne linije iako se bas najbolje ne vide nazalost. Sto se tice papira ove sa slike dobijamo u skoli tako da sam te koristila, a ovo su radovi koje smo morali da radimo olovkom imam i sa ugljenom odradjene naravno, samo nemam u elektronskom obliku jos..
I hvala ti zaista puno na savetima biggrin.gif

+Quote Post
PencilMan
poruka Jul 18 2013, 18:46
Poruka #84

Datum reg.: 18-July 13
Član broj: 50,734

Pozdrav SVIMA - i onima koji su zainteresovani:

ako ste na Fejsbuku, imate

https://www.facebook.com/groups/122359871306112/

a to je STRIP-LAB Parobrod koji je trenutno ,,u pauzi" do septembra a od ponedeljka 22. jula ponedeljkom, sredom i petkom radi BESPLATNO letnji kurs od 17h gde se pokrivaju SVE crtačke discipline uključujući i kompoziciju i dizajn karaktera, klasične ,,analogne" i osnove digitalnih tehnika rada sa osvrtom na GNOMON metode!

Strip-Lab će biti permanentna radionica bez ograničavanja semestrima i kašnjenima onih koji se priključe posle!

CRTANJE JE CENTRALNA TEMA, PRIMENJIVO NE SAMO NA STRIP NEGO I DRUGE MEDIJE [ilustracija, animacija...].

Što se tiče ovog letnjeg druženja takođe u Parobrodu (Kapetan-Mišina 6a, Beograd), vest je dobra... ona manje dobra je ,,mladosni limit", odnosno taj letnji kurs BESPLATNO mogu da pohađaju samo oni u starosnoj granici između 15-30 godina. STRIP-LAB NEMA TIH LIMITA, radi(će) se četvrtkom i eventualno utorkom u zavisnosti od broja zainteresovanih polaznika - a po ceni od samo UNAPRED plaćenih 2500 dinara za mesec dana.
---

Zainteresovani za učenje - dođite u Parobrod u ponedeljak 22. jula, triput nedeljno odvijaće se besplatna demonstracija svega što će da se radi u Strip-Labu koji NIJE ograničen samo na medij stripa već i ilustraciju, dizajn karaktera itd.

Dobrodošli.
Prikačeni fajlovi
Prikačen fajl  WIP_MegaTigerTron_Babe_copy.jpg ( 1.75MB ) Broj download-a: 41

+Quote Post
PencilMan
poruka Jul 21 2013, 11:44
Poruka #85

Datum reg.: 18-July 13
Član broj: 50,734

OTKAZUJE SE MESEC DANA BESPLATNE RADIONICE CRTANJA STRIPA U PAROBRODU!
---
Zbog razloga koji su onakve prirode kakva jeste, saopsteno mi je da NEMA najavljenog druzenja ponedeljkom-sredom-petkom koje je trebalo da pocne sutra. Svima se izvinjavam zbog nagle promene - ja prvi sam najneprijatnije zamislivo iznenadjen.
---
Nadam se da ce Strip-Lab funkcionisati od septembra.

+Quote Post
m111ca
poruka Feb 5 2015, 20:00
Poruka #86

Datum reg.: 20-January 11
Član broj: 41,332

Pozdrav svima

planiram da upisem fakultet likovnih ili primenjenih umetnosti u Beogradu (polagacu prijemni na oba verovatno) i interesuju me pripreme za crtanje i slikanje.

Nekoliko meseci sam se pripremala u jednom ateljeu koji mi vise ne odgovara i sad trazim nesto drugo, pa bi mi znacilo da mi preporucite dobrog profesora koji sprema za akademije ili bar daje konsultacije.

Ono sto trazim jeste da se ozbiljno radi, profesora/profesorku koji ume pomoci ucenicima da prizvedu kvalitetne radove. Ne bojim se velikog rada, pomalo sam perfekcionista i volela bih dobiti ne samo znanje za polaganje prijemnog vec i dobru osnovu za dalji rad. Kao sto neko napisa na nekoj od prethodnih stranica ove teme, ne da naucim da radim lep crtez na velikom formatu vec ozbiljnu studiju ljudske figure. Slikanje mi ide malo slabije od crtanja pa bi bilo dobro da pripremac dobro sprema i za slikanje.

S obzirom na to da sam nesto starija generacija, nisam bas ljubitelj previse opustene atmosfere u ateljeu, mada ako je prof.dobar mogu istpeti.
preporuke mi mozete slati i preko privatnih poruka.

Hvala unapred smile.gif

+Quote Post
inner universe
poruka Feb 28 2015, 22:21
Poruka #87

Datum reg.: 22-October 06
Član broj: 6,907

Ja bih zaobisao FPU u siroooookom luku....

+Quote Post
StPetar
poruka Sep 24 2015, 13:09
Poruka #88

Datum reg.: 24-September 15
Član broj: 54,440

CITAT (inner universe @ Feb 28 2015, 23:21) *
Ja bih zaobisao FPU u siroooookom luku....

Zasto brate?

+Quote Post
inner universe
poruka Sep 25 2015, 22:06
Poruka #89

Ja ti napisah a ti me pitas isto...

+Quote Post
levanuva
poruka Sep 28 2015, 03:43
Poruka #90

Datum reg.: 4-December 12
Član broj: 49,115

CITAT (StPetar @ Sep 24 2015, 14:09) *
Zasto brate?

da,...zašto? nije sve sjajno, ali ako umeš da "uzmeš" i loše će ti biti dobro !? ja sam se odlično snašla i puno mi je značio taj fax

+Quote Post
inner universe
poruka Sep 29 2015, 00:28
Poruka #91

Za dobru svinju nema losih pomija to znamo vec jer se covek na sve navikne. Koga ne mrzi nek lista malo po forumu, svaka 3 meseca izroni neko nov ko ne ume da koristi pretragu.

+Quote Post
vvvik
poruka Oct 1 2015, 20:47
Poruka #92

Datum reg.: 1-October 15
Član broj: 54,461

E ljudi, ako ikome znaci, ja sam se spremala kod Vere Mamuzic u ateljeu i upala sam na budzet na FPU ove godine smile.gif Casovi su kod nje u stanu u Dimitrija Tucovica, male grupe su obicno i bas je prijatno za rad smile.gif

https://www.facebook.com/vera.trajkovic
tel: 0604425362

+Quote Post
artistm
poruka Mar 13 2016, 00:17
Poruka #93

Datum reg.: 12-March 16
Član broj: 55,027

Preporucujem vam skolu slikanja kod Vere Mamuzic Trajkovic, spremala sam se tamo i polagala prijemni i za FPU kao plan b i za FLU i upala na oba budzeta da bi na kraju ostala na FLU. Uglavnom, najvise sto sam naucila o crtanju, slikanju je od Vere. Sada sam treca godina na FLU, a do sad sam bila u velikoj prednosti jer sam dosla ovde spremna i za crtez a i sliku jer se na pripremama prodje kroz sve detaljno. To je mali atelje, uglavnom bude 4, 5 ucenika i Vera je sve vreme tu sa nama. Samim tim sto nas je malo, svako dobije potrebnu paznju i zadaje zadatke za svakoga posebno. Modeli su jako zanimljivi, poze nisu standardne, stalno nam postavlja nove izazove i atmosfera je jako prijatna. Mozete da je kontaktirate preko fb stranice za vise informacija https://www.facebook.com/casovislikanja/?fref=ts ili telefonom 0604425362 smile.gif

+Quote Post
Ljubica buba
poruka Sep 19 2016, 22:09
Poruka #94

Datum reg.: 19-September 16
Član broj: 55,533

Cao! Ja sam ove godine upisala slikarstvo na flu, spremala sam se kod Vere Mamuzic Trajkovic. Ona drzi pripreme u malim grupama za flu, fpu, politehnicku ali i za srednju dizajnersku i tehnoart. Radi korekcije u toku rada na individualnoj bazi i gleda da isprati licni senzibilitet ucenika. biggrin.gif
Moze da se nauci bas puno za relativno kratko vreme. Do sada je prolaz na prijemnim uvek bio 100%
Njen mobilni je +381604425362 a ima i facebook stranicu Privatni casovi crtanja i slikanja gde mozete da pogledate radove bivsih ucenika smile.gif
Meni je bilo bas prijano kod nje na casovima, atmosfera je opustena ali se i puno radi sto je super. Mnogo sam naucila i napredovala i jako sam zadovoljna.

Pozz

+Quote Post
Corey
poruka Jun 22 2019, 13:35
Poruka #95

Datum reg.: 5-February 05
Član broj: 222

Dobar dan.
Isčitao sam temu, i interesuje me jel neko išao skoro u neki od navedenih škola crtanja i slikanja? Navedeni ateljei su: Lazović, Jelovac, Pleskonja i kod Mamuzić Trajković. Ono što meni treba je ne priprema za upis na neki fakultet, odnosno ne škola čija nastava je usmerena ka prijemnom, već uopšteno sticanje znanja i veština iz crtanja i slikanja.
Čitajući temu primetio sam trendove, jedne godine svi hvale jedan atelje, sledeće neki drugi. Evo, par postova iznad su orijentisani na atelje kod Mamuzić Trajković. S obzirom da je tema jako stara i da u međuvremenu su se verovatno desile brojne promene, voleo bih ako ima nekoga na forumu sa svežim utiscima iz nekog ateljea.

+Quote Post

5 - broj stranica V  « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 20. July 2019 - 00:28

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.