Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Flash se sada zove Adobe Animate CC

V
jovbranko
poruka Feb 17 2016, 05:07
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 726

Od pre 10-ak dana Flash kao brand više ne postoji. Link na vest:
CITAT

Možda bi ovaj deo foruma trebalo preimenovati...

Pozdrav.
Go to the top of the page

+Quote Post
syndrome
poruka Jul 12 2016, 17:41
Poruka #2

zgužvam.. bacim

Grupa: Urednici
Datum reg.: 1-June 05
Član broj: 808

...

+Quote Post
syndrome
poruka Jul 12 2016, 17:42
Poruka #3

zgužvam.. bacim

ima vec sto godina kako sam predlozio da se ovaj podforum prosiri na Unity3D, no odziv je bio bedan...

[edit]
a i "kao" Unity3D je vec pokriven u 3D-u i Game Designu, sto apsolutno nije fer, jer je izrada igara veoma specificna i tehnicka stvar, i temeljito zahvata kako tehnolosku tako i programersku paradigmu, sto se ne moze reci za njihov dizajn.

+Quote Post
alekba
poruka Jul 13 2016, 03:20
Poruka #4

Datum reg.: 11-November 09
Član broj: 32,800

Mozda bi bilo bolje da se bar za prvo vreme naslov promeni u Flash-Animate, zbog kontinuiteta a i da oni koji redje dolaze ne traze gdje se zagubi podfirum tongue.gif a za godinu, dve........

@ syndrome ako mislis na programiranje, kodiranje tu si u pravu, obicno je to deo posla koji nema veze sa "umetnickom" stranom posla..... samo Unity je samo jedan od programa, sad zamisli sve one koji bi isto trazili za njihov omiljeti program. Mada ruku na srce nije bas neka guzva na podforumu game dizajn, osim sporadicnih najava za jos koju igricu za mobilne.

+Quote Post
syndrome
poruka Jul 13 2016, 16:51
Poruka #5

zgužvam.. bacim

CITAT
sad zamisli sve one koji bi isto trazili za njihov omiljeti program

kao npr. sto su nekada trazili, tada nikom poznat, Macromedia Flash?
zamisli stvarno taj haos.

tesko mi je da zamislim...

[edit]
preporucujem da se malo informises o Unity-ju, posto najvazniji besplatni endzin u najbogatijoj industriji na svetu, nije "samo jedan od programa" niti su OpenGL i C# stvari koje ostavljaju (mnogo) prostora za raspravu o ukusima.

+Quote Post
alekba
poruka Jul 13 2016, 19:14
Poruka #6

dobro tata, nego ovo je malo selo... zasto ti ne napljujes sve ostale programe/endzine na nekom jakom injostranskom specijalizovanom forumu, pa mi posalji link da vidim kako je bilo smile.gif
dobro de... vrucina je a to moze da podgreje stvari, znam da nisi 'teo da budes agotivan, aprijatan & arogantan, al' ipak, prema tome, dabome.

+Quote Post
syndrome
poruka Sep 13 2016, 16:05
Poruka #7

zgužvam.. bacim

ne razumem o cemu pricas...

prvo ja nisam niciji tata...

drugo, da li razumes da se nalazis u podforumu koji se zove FLASH?
FLASH nije kultura ili era, nije stil u arhitekturi, nije partizan/zvezda.

FLASH je JEDAN de facto ENDZIN, pored citavih web standarda kojima je parirao, a sticajem okolnosti ovde sam godinama bio urednik zato sto sam znao mnogo o njemu.

nekim slicnim sticajem okolnosti je FLASH prestao da bude JEDAN de facto ENDZIN i tim putem ce krenuti verovatno svaki ENDZIN na svetu.

ali dok je nesto u svom prime time-u, i dokle god se ja u to razumem, sasvim je razumno da postoji UNITY3D podforum onako kako je svojevremeno postojao FLASH.

prema tome, ne vidim poentu u toj raspravi o ukusima koju zagovaras. ako neko zeli UDK podforum ima podjednako legitimne razloge za to kao i ja.

jer podforum naslova UNITY3D sluzi zainteresovanima koji planiraju tuda da komuniciraju o znanjima i interesovanjima, a ne tebi da mi prosipas taj blejacki diskurs "nemam nikakvo validno misljenje, niti sta da napisem pa evo samo da napisem jedno NISTA".

kako god, zahvali tom istom sticaju okolnosti sto je Facebook postao vazniji od ovog foruma, pa nemam nikakav interes u tome da te metnem na mod preview zbog offtopic-ovanja, potencijalnog flejma, i stava "bas sam pametnjakovic". za tu vrstu razgovora ranije ovde nije bilo uopste mesta, a bilo je bas dobro mesto (zbog toga ili uprkos tome, sam zakljuci).

mozda je ovo selo toliko malo, da su neki seljaci poceli da strce...

+Quote Post
alekba
poruka Sep 17 2016, 12:09
Poruka #8

koji FLASH, odgovor posle 2 meseca huh.gif

............... to tata je cisto metforicki, u prenosnom smislu, mogao sam da napisem da popujes ali tim ne bih mislio da si rukopolozen u svetovno svesteno lice..... da ti nacrtam ako ne razbiras smile.gif <-------- smajli, nema ljutis

Elem ni ja tebe ne razumem.. mislim tvoje namere su mi jasne ali pisanje ne.

Flash sam pomenuo jedino u kontekstu teme ( promena naziva softvera ) i predlozio privremeno kompromisno resenje.... da oni koji traze stvari vezane za Flash , a mnoge ce jos neko vreme biti aktuelne, ne lutaju i vice versa.

Ostatak se svodi na
CITAT
ima vec sto godina kako sam predlozio da se ovaj podforum prosiri na Unity3D, no odziv je bio bedan...

... pa dobro, samo sto pregledom tvojih postova ne vidim da si bio aktivan po tom pitanju, tj, ne vidjeh da si nesto pisao o Unitiju.
Proglasavanje unitija kao najvaznijeg endzina je...... to na ozbiljnim injostranim forumima ne prolazi, izmedju ostalog i zbog izazivanja flejma ( na neo internetskom jeziku ).

Sta da ti kazem, neurozan si, imas zelju da se svadjes, izvlacis reci iz konteksta, menjas im znacenje.... OT u mom postu.... ma daj.
Nije ni cudo da je Facebook ( na kojem nemam nalog inace ) postao vazniji od ovog foruma, sto nase ljude nalazim sirom drugih foruma, umesto da se ovde pojavljuju. I ovde stavljam . <-------tacka

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 25. March 2017 - 10:42

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.