Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

3 - broj stranica V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic

Posao za industrijskog zajnera u Srbiji, ponude i potraznje

V
Ukica
poruka Jun 15 2018, 11:31
Poruka #41

Grupa: Članovi
Datum reg.: 11-March 06
Član broj: 3,732

CITAT (Boris Zonjić @ Jun 15 2018, 08:58) *
Slažem se Entoni. Pošto je ovo stara tema, davno sam postovao, Sada sam dizajner u jednoj domaćoj kompaniji i radim upravo dizajn proizvoda od plastike, i često uradim ne samo spolja dizajn već kompletno sklopove, podsklopove, kako će se proizvod otvarati, zatvarati i td.... dosta detalja, nije mi teško, volim to, ali pitam se ponekada, čemu moji kolege inženjeri smile.gif... šalim, se svako ima svoj posao ali mislim da je zaista tačno da u Srbiji dizajner mora da radi sve ali sve! Dok u normalnim kompanijama u inostranstvu je sve podeljeno i svako radi svoj deo posla, rendering, 3D modelovanje, koncept art i td, svaki taj posao je odvojen.
Nisam imao prilike da radim za strance ali mislim da bih u tom slučaju uzeo lepe pare smile.gif jer radim i inženjerski deo posla, rendering i svakako glavno - dizajn.

Pozdrav

Danas nije u potpunosti moguće, niti poželjno, povlačiti jasne granice među profesijama, budući da sve vrtoglavo napreduje, razvojni timovi sve češće uključuju i struke npr. prirodnih nauka, biologe, i dr. jer je očiglednije da dobar proizvod upravo jeste rezultat sveobuhvatnog pristupa (često multidisciplinarnog timskog rada, ko ima da ga plati). U tom smislu, svedoci smo različitih transformacija u učenju u tom pravcu, gde, nekada tehničke struke u značajnoj meri uvode dizajn u kurikulum, i obrnuto. To je ipak i normalno, jer, ovo polje se izučava i sprovodi u različitim oblastima.

S tim u vezi, mislim da si ti Borise u suštini jedan presrećan dizajner u Srbiji, na prvom mestu jer si zaposlen kao dizajner, na drugom, jer kompetentno obavljaš i tzv. inženjerske poslove, na kraju, i zbog toga, što, za razliku od mnogih, imaš priliku da dobrim delom sagledaš ono što u stvari i jeste industrijski dizajn - sveobuhvatan proces.

Slikovito je to u svojim knjigama prikazao npr Miroslav Fruht, napravivši skalu širine obuhvata (znanja i delovanja) ove profesije u odnosu na delovanje drugih (ili u odnosu na njihovo konvencionalno razumevanje / današnjim rečnikom)
Go to the top of the page

+Quote Post
Entoni
poruka Jun 15 2018, 21:35
Poruka #42

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 12-July 06
Član broj: 5,410

eto vidis, ti dizajner pa radis inzenjerski posao, ja inzinjer pa radim dizajnerski posao

Meni licno ne smeta, vise volim da sam odradim sve, tako da znam da moze da se odradi nego da mi daju dizjn a unutra ne moze da se spakuje pola stvari kojih treba.

U principuja volim da naredjam sve komponente pa radim shell oko njih, drugacije ne vidim poentu.

Obicno radimo malo komplikovanije stvari, one jednostavke od 3-4 dela ostavljamo indijcima i kinezima
Go to the top of the page

+Quote Post

3 - broj stranica V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Sunday 22. July 2018 - 19:42

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.