Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Forum Rules *** PRAVILA FOTO FORUMA *** Pročitaj pre postovanja!
37 - broj stranica V  « < 35 36 37  
Reply to this topicStart new topic

Priroda, pejzaži. . . (otvoreno za sve)

Ocena 5 V
V
wlan
poruka Juče, 17:02
Poruka #721

Grupa: Članovi
Datum reg.: 9-August 17
Član broj: 56,277

@fototurista

hvala na komentaru, ja bas i nisam toliko zadovoljan ovom fotkom, rekao bih tehnicki solidno i nista vise od toga...
fali mi nesto na nebu, prazno je ...
fotka je nastala u trenucima straha od najezde veselih turista sa dalekog istoka, gdje se drvena staza trese par min., nakon prolaza i prije dolaska grupa/grupica turista.
ekspozicija je bila oko 30 sec., tako da je ovo loto 7..., jer je to trenutak bez turista...,a nebo je takvo kakvo je...
plus sto mi je nebo zadavalo muke, jer nisam znao koliko ce bjelina/pregorenost neba biti uspjesno vracena sa LR-om.
morao sam preeksponirati 2,33EV, pa sto ispadne, jer je bracketing sa nd filterom na plitvicama nemoguca misija...
(turisti, rosulja sa slapova...)

@stevann

bukumirsko jezero je prekrasno, ovo ljeto sam se uvjerio uzivo...
gledam sa tehnicke strane fotku, i nije mi jasno zasto je desna strana fotke mutna/zamagljena!?
lijeva je ok...
malo mi je nebo isprano..., cini mi se da bi sve djelovalo ljepse da je boja neba dublja/zasicenija...
je li ovo mozda hdr?

Go to the top of the page

+Quote Post
stevann
poruka Juče, 21:38
Poruka #722

Grupa: Članovi
Datum reg.: 15-November 08
Član broj: 25,287

za fokus sam ja nesto zeznuo, pa sam vjestacki ostrio
nebo je inace bilo blah, oni dosadni oblaci kao prasina i plava boja takodje i ovo je na misice izvuceno
hdr da

ps

Go to the top of the page

+Quote Post

37 - broj stranica V  « < 35 36 37
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Friday 16. November 2018 - 00:31

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.