Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Žešći oglas i nešto je trulo u državi Ubisoft...

V
Benzin
poruka Apr 2 2018, 18:17
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 24-December 07
Član broj: 18,126

Jedan od žešćih oglasa na koje sam naletio u zadnje vrijeme:

http://www.boljiposao.com/oglasi/animator-...-od-kuce/51804/ blink.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Drugi dio ove teme odnosi se na Ubisoft u Bg-u... naime posljednjih bar šest a možda i više mjeseci na "Infostud" vrte pet-šest istih oglasa... ne mogu da vjerujem da u milionskom gradu Beogradu nema AMA BAŠ NIKO ko zna da radi ono što se traži u tim oglasima (npr. 2D 3D modeler)... bar na ovim stranicama je bilo radova ljudi koji bi se sigurno snašli u tim ulogama... u čemu je štos... par stvari mi pada na pamet...

1) Plate su patetika (to bi me blago iznenadilo)...

2) Vlada totalni haos i nepodnošljiva radna atmosfera pa ljudi pobjegnu poslije tri dana...

3) "Ja-nešto-hoću-ne znam-šta hoću-ali-to-hoću-odmah" politika direkcije i deadline-a...

4) Pravljenje baze podataka 3D-aša...

5) Sve od navedenog...
Go to the top of the page

+Quote Post
todos_d
poruka Apr 2 2018, 19:54
Poruka #2

Datum reg.: 12-January 15
Član broj: 53,488

Verovatno su potencijalni zbrisali u inostranstvo. Ono što je ostalo već radi. A novih kandidata nema...

+Quote Post
riddler
poruka Apr 13 2018, 19:23
Poruka #3

Datum reg.: 19-September 05
Član broj: 1,731

Potpisujem post iznad.
U dosta firmi sam zaposljavao ljude i poslednjih godina je lutrija dobiti bar jednog koji bar zna nesto malo. A ni preko nije bas mnogo bolje. Zato i traze po srbiji.

+Quote Post
alekba
poruka Apr 13 2018, 21:14
Poruka #4

Datum reg.: 11-November 09
Član broj: 32,800

Postoji sajt "Ogledalo Firme";
a postoji i ona narodna "nie teska robija neg' robijasi" tongue.gif

a svega ima.... nisu svi cvecke, a ni na trulom zapadu ne cvetaju ruze.... Mislim ART Direktor koji ne zna sta je perspektiva, a radi u velikom studiju, na skupom projektu.

+Quote Post
BoneHead
poruka Apr 16 2018, 07:44
Poruka #5

Urednik

Grupa: Urednici
Datum reg.: 22-January 05
Član broj: 107

Cek malo jel sam ja to dobro skapirao il ovi iz oglasa traze nekog da radi na sexchatu ? 003.gif

Opis dužnosti:
- Pričanje sa posjetiocima sajtova za odrasle (18+)

+Quote Post
Benzin
poruka Apr 16 2018, 18:46
Poruka #6

Datum reg.: 24-December 07
Član broj: 18,126

Dobro si skapirao... ni hotline operater(ka) nije više to nego je "animator(ka)"... valjda treba da oživi umrtvljene/ostarjele dijelove anatomije...

+Quote Post
alekba
poruka Apr 16 2018, 21:30
Poruka #7

😨 bog te mazo, treba mi veca dioptrija..... tek sad skapira tematiku fabule......

Negooooo, u below svetu se to zove Necromancer, ili bar Re-animator 😉

+Quote Post
M.DJ
poruka May 5 2018, 13:24
Poruka #8

Datum reg.: 26-February 12
Član broj: 46,950

https://www.helloworld.rs/kompanija/Ubisoft/1175/utisci

Ovde ima par iskustava sa ubisoftom ^

+Quote Post
unread
poruka May 5 2018, 21:17
Poruka #9

Datum reg.: 9-March 11
Član broj: 42,568

ljdi koji su dobri u tim oblastima vise ne moraju ni da pale u inostranstvo...

freelance je default. A posla nikad vise u toj oblasti.

A ovi drugi im ne trebaju jer nisu skola za obuku...A i cim ga obuce ne mogu tolko da ga plate kolko on hoce da radi sam biggrin.gif

+Quote Post
alekba
poruka May 6 2018, 00:58
Poruka #10

@M.DJ fala za linak... Procitao sam ono sto mogu bez registracije, i to mi je i dosta i previse.
Nadam se da i taj sajt nece poceti kao oni smradovi iz "ogledalo Firme" poceti da naplacuju pregled sajta dry.gif

Simptomaticno... > radno okruzenje - koleze i menandzment. Mislim to se ponavlja i ponavlja u SVIM granama privrede & drustva tongue.gif

>> Radno okruzenje. Po nekom pravilu Gazdeee ne mirisu kad se ljudi na poslu slazu. Kad ih pitas odgovore nesto u stilu : potkradace me / urotice se sprotiv mene... Normalno to se odnosi na radnike, one koji Stvarno nesto Rade u firmi, ne na debelguzu administraciju i menanђment.
Koji debilizam.... Pa jedino administracija & menanђment mogu da ga kradu - prave stetu ( uostalom u danasnje vreme niko ne zavlaci ruke u kasu, postoje mnogo efikasniji i bezbedniji nacini da se drpa privatna firma ).

Sa druge strane..... ljudi vole da rade, milion puta sam radio u dobroj ekipi, nema nadzor, niko ti ne dise za vratom, vatamo zjale kad hocemo, kad nam se digne sednemo i popijemo pifkana... ali kad radimo radimo 120% . Gazda kad dodje moze samo da peva... i da plati turu ( ako ne utekne dovoljno btzo tongue.gif ). Mislim one stare gazde. Prosta racunica, sa malo ljudi odradis veliki posao, brzo i kvalitetno, bez ikakve sikiracije i obaveza.

A ovi novi kad primete da se ljudi slazu, da su kolegijalni, da posao ide sam od sebe, posize. Pocnu prentumbacije, ako ne mogu da premestaju radnike, onda pljusne par otkaza pa dovedu deklarisane kretene + menanђment dobije instrukcije da razbije tu bandu. Ne moze to tako.

Normalno, uvek je bilo baksuza ( ono kao posvadjao bi dva oka u glavi ), ali takvi su brzo dobijali sutku... i to kroz zatvoren prozor. Ovi novi izgleda vise vole da placaju 20 debila nego 2- 3 coveka, pride moraju da im vise za vratom, trpe posledice loseg rada itd.
( pa hebote ljudi vole da se bave sa umetnos', ako nista drugo vise nego sto neko voli da bude
https://www.youtube.com/watch?v=Wh9amMeiRYQ
samim tim su spremniji da trpe raznorazna $ranja.... do neke mere ).

>>> Menanђment..... to nije Serpski specijalitet. Gofna imaju veliku plovnost, pa nekako uvek isplivaju na povrsinu 003.gif
Ali na trulom zapadu... ipak, ipak.... ponekad pogledaju istoriju tog coveka. Pa kako je bre moguce da zaposlis coveka koji je dobio sutku u par firmi zato sto je nesposoban - korumpiran - stetocina - lopov ( nepotrebno precrtati ).
To se odnosi i na strance, pa kako je bre moguce da zaposle nekog sa takvom poslovnom historijom. Da se razumemo, ti se podaci mogu lako pribaviti, tako da lako mogu znati da taj neko koga su primili na odgovorno mesto nije ni da pricuva nacrtanu ofcu.

PS. Neke branse su pocele da se samoorganizuju, napr kuhari, pekari.... Napravili su na Fejsbulji "grupe" pa razmenjuju iskustva. Pa kad se neko pokaze kao smrdina... turac ce da najde dobrog majstora.
Znam za par slucajeva da imaju likovi zavrsene lokale, samo da pocnu da rade. Al' kur. niko nece da im radi. Stoje im stotine iljada jevrica uprazno. Nemaju radnu snagu ni za ono sto im radi, tj. jedva. A jadnici probaju sve, menjaju ime lokala, maticnih firmi, satro se i vlasnik promeni. Al' ne vredi, Ozna sve dozna.
Tako bi trebalo i u ovoj bransi da se uradi, mala je ovo bara, sve se lako sazna. Doduse uvek je tu fora sto ljudi nemaju gonade da se potpisu... nezameranje, jel' te. Ko da im pa vredi... samo nemaju mozga za to.

PPS. ne milim da su sve CG firme katastrofa, samo u onim dobrim se traze i druge stvari osim zanatskog znaja. Sve se moze nauciti, a od gofana se pita ne pravi, pride usmrdi i ono sto valja.

+Quote Post
Abishai
poruka May 6 2018, 23:26
Poruka #11

Datum reg.: 21-January 05
Član broj: 89

Ja sam imao malo iskustva sa Ubijem iz Spanije, jer sam hteo u Spaniju, ne znam kakvi su, ali HR ili njihov regruter koji je stupio sa mnom u kontakt je ocaj zivi...

+Quote Post
alekba
poruka May 15 2018, 00:55
Poruka #12

mi o vuku kad on bukinjo na vrata tongue.gif
http://www.dizajnzona.com/forums/index.php...p;#entry1381589
jedino sto fali je ime firme, da znaju ljudi gde da odu, sta da preporuce... idi bre SOLIDNI uslovi rada...

nego nisam hteo o tome, mada sam se pretplatio na temu, da nogu da je izvucem ako zatreba 003.gif

Premisljao sam se da li ovo da pisem.... pre par dana mi posla drugar linak da vidim kako je nas zajednicki posnanik nahebao od strane domaceg Gazdeeee. Napravio sam u glavi sastanak skupstine stanara i odlucio da ipak arcim tastaturu.

Najkrace, zvucno ime u domacoj game industriji, ma lideri Breeeeee, sa odlicnim uslovima u mladom i dinamicno timu, sa mogucnosti obrazovanja & napredovanja + stoni penis, oralni seh i tako to... Detalje pogledajte na " ogledalo firme" ili tak.

Neko ce da kaze pa dobro, sta sad, zahebali coveka, nije ni prvi ni zadnji.... slazem se, to nije neki razlog za ovoliku pisanciju. Doduse izhebali su i Kikstarter ulagace, no nisu ni prvi ni poslednji... i sa tim se slazem.
Problem je u tome sto su smrdovi to predstavili kao PRVI SRPSKI, SRPSKI PRODUKT TE FELEitd. sve made in Zerbia ( pride reklamni spot im je jedan od najseljackijih koje sam ikada video..... vise se ne smejem Indijcima ).

A sad mala stanka...... da nesto razjasnimo.
.......................................................................

Zapadnjaci, Serbe smatraju prljavim, primitivnim, priglupim itd. its. Balkancima.... Ratovi u kojima nismo ucestvovali tongue.gif su dodali jos par epiteta, da ik ne spominjem. To je predubedjenje rasprostranjeno i po vertikali i po horizontali... od average Hansa i Grete pa do doktora nauka. Oni koji zive u oblacima mogu da tvrde da za takovo nesto nisu culi.....
Verujem.... ljuska civilizacije je to.... Mislim i mi ovde o CCCCC ili o HHHHH ili o ŠŠŠŠŠ ili.... imamo predubedjenja, ali odcutimo. Sve dok shit hit the fan, a ondak.....
He, he.... podosta puta sam slusao kako je neko/neka bio iznenadjen & uvredjen kada mu je neki stranjac stavio do znanja gde mu je mesto..... Ima tu zlurudosti, priznajem, samo sto da ne... i ja sam skoro pa poluljudsko bice.... a i dodju mi za sva ona pri$eravanja od ranije biggrin.gif

----- kad smo to razjasnili da nastavim. I spored sveg toga smatrali su nas za .... upotrebljive radenike. Licimo na Evropljene, nivo kulture & obrazovanja je obicno visi neg tamo nekog sa vise melanina.... das mu jednu platu a on radi za dva smile.gif

Al' ako raznorazni nastave ovako, dobicemo i kvalitete tipa: nepouzdani, nesposobni, prevaranti, zabusanti itd. its.
A ondak smo svi ugasili. Pa bilo da 'oces stalan poso i platu ili si slobodnoumni umjetnik.
Kad sledeci put zaposlenje, posao, funkcija, pozicija, platni razred, bilosta bude visio o koncu, ovo moze da bude onaj presudni momentic...

...........................

A ko misli da laprndam ( ko po obicaju 003.gif ), nek mi kaze koliko je puta video Cigana mesara, ili Ciganku da radi na beloj liniji ili pekari....
A onaj ko ne vidi vezu... nek proba sa hranom bogatom fosforom... napr. glavice palidrvaca smile.gif

bonus
https://www.youtube.com/watch?v=siGgBdVY4P8

+Quote Post
Ji 4Tze
poruka May 17 2018, 22:53
Poruka #13

Rumun

Grupa: Urednici
Datum reg.: 19-January 05
Član broj: 73

Meni i dalje nije jasno kakve veze ima 18+ telefon sa Ubisoft-om?

+Quote Post
Labicko
poruka May 18 2018, 02:04
Poruka #14

Datum reg.: 14-February 13
Član broj: 49,673

@alekba gresis kada kategorizujes ljude po nacijama, znam cigana koji radi kao pekar, znam neke koji rade i kao bankari ...
Kao sto sam i ranije govorio ljudi privlace sebi one kojima su njima slicni, sa takvima stupaju u brakove, sa takvima posluju, sa takvima piju pivo ispred zadruge. Ako ti moras za 50% svojih projekta da se raspravljas sa klijentom, onda nije problem sa klijentske strane vec sa tvoje. Takodje ako poslodavac nije zadovoljan sa radom vecine svojih radnika, mala je sansa da je problem u radnicima a veca da je sam poslodavac problem.

Sto se posla tice i toga da ce ti neko nalepiti etiketu zbog tudjeg loseg rada, za to se ne brini. Ti zajebanti nikada i nemogu da stignu do klijenta sa kojima ti treba da radis, to su dva odvojena sveta.

+Quote Post
alekba
poruka May 19 2018, 14:02
Poruka #15

..... Ja kategorizujem ljude po nacijama huh.gif
E, da znas.... ali nije ovo ni vreme ni mesto, uglavnom ne znas me, i ne znam odakle ti ta ideja... nebitno.

Svojevremeno sam vise puta obisao cielu Ex-Yu vise puta, uzduz i popreko, ali sam primarno mislio na BG. Za sve ove godine ( a ima ik pooodostaaaa ), nisam video Cigana da radi u kontaktu sa hranom. A obisao sam Beograd na ovaj ili onaj nacin bas detaljno... Od najvecih vukohebina Borce, Grocke, Barica, Obrenovca, Barajeva, Kumodraza... ma ne znam u kom delu nisam bio.

To ne znaci da su vlasnici sprotiv Cigana, jednostavno racunaju da bi im to smanjilo promet je ljudi Generalno imaju predrasude.
Racunam tu i funkcionere iz nevladine organizacije XXXXXX koje sam jednom napusio upravo zbog toga i hipokrizije ( i lopovluka, normalno... to mu ide podruku u takvim "organizacijama, udruzenjima, agencijama"..... ), ali necu o tome.

Takve pipave stvari se retko saopstavaju u facu, ponavljam. Imamo mi razlicite musterije.... Samo svi su oni manje vise homo sapiensi, tj samo ljudi sa svim manama & slabostima.
Nemam licna iskustva sa musterijama ( ne racunam neformalnu komunjikaciju, kao sto je ova )... ali par poznanika mi je ispricalo iskustva sa Francuskim izdavacima stripa.
Francuska... jes' to je ona zemlja nas praiskonski prijatelj, koga smo u pjesmama opjevali, cak i spomenik zahvalnosti podigli ( potpuno nezasluzeno ).

Tako.... sledeci put kad bidujes za neki posao ( freelance or permanent ), a u igri su Poljaci, Cesi, Madjari itd. a tu ste negde po ceni & kvalitetu..... Ne bih da te paranoisem, ali racunaj na mogucnost da je neko nadrkan na Serbe, ili nemoj..... tvoja volja.
A i onako to nikad ne mozes znati, a cak i ako znas ne pomaze ti... nece ti to niko napismeno dati, pa da mozes na sud:D

Posao je posao, pa iako smo prljavi, primitivni, priglupi, genocidne masovne ubice, ultranacionalisti, silovatelji i stasvene... opet se moze do posla, jer....... posao je posao:)
Samo dodaj na to: neprofesionalni, nekorektni, prevaranti, nepouzdani, podmukli lopovi itd. Pa racunaj koliko to utice na tvoje izglede na trzistu slobodnog rada.

btw. kad pomenuh Poljake i Cehe..... Iz licnog iskustva znam koliko su bili iznenadjeni kad su videli da mi ovde nemamo otrovne ocnjake, krljust & kandze.... da se ne transformisemo u nocima punog meseca ili ako knjzumiramo ice i pice posle ponoci....
Ja to ovde malo okrecem na salu, ali nije bilo zabavno, stvarno nije. Kao razumem ostale, al' kad nasa "slovenska braca" tako misle o nama sta da ocekujes od drugih.

+Quote Post
Labicko
poruka May 21 2018, 17:51
Poruka #16

@alekba nisi upravu ali nije ovo mesto da se o ovakvim stvarima raspravlja.

Samo ti radi svoj posao kako valja i probaj da sebe unapredis, onda ce jednog dana nekim cudom, ovi sto stavljaju etikete, prosto da nestanu iz kruga tvojih saradnika.

Nemozes ti da od svakog idiota da napravis coveka, ono sto mozes da uradis je da prestanes da se druzis sa idiotima smile.gif

+Quote Post
alekba
poruka May 22 2018, 03:28
Poruka #17

Ne razumem... kao da pisem na kineskom, ili bi mozda trebao da pocnem.

Vidi, ne znam na koju foru si prokljuvio da se druzim sa idiotima... al' stvarno.
Internet dopisivanje ne bih nazvao druzenjem.... to sto sam se ponekad pokarao sa nekim kad pocne da se sam od sebe pro$erava o Serbima..... pa sta? Jel, treba da cutim ili da mu se pridruzim, ali to nije tema.

A sto se tice ostalog.... Poznaniku je urednik za koga je godinama radio, imali su i neku vrstu neformalnih dobrih odnosa rekao potihonjka u poverenju da se malo strpi... serijal na kome je radio ce malo pod led, nece uzimati drugog... I da se ne ljuti, eto XXX ima predrasude o Serbima, pa kad se on skloni sa vidika, nastavice saradnju.

Da je radio remote, ili da nije bio u dobrim odnosima sa urednikom, otkacili bi ga samo zato. Bez ikakvih objasnjenja.
A nije bio u krevetu sa likom ( barem se nije pohvalio tongue.gif ), nego je samo radio dobro, postovao rokove i nije cepidlacio oko uslova.

你现在明白吗?

+Quote Post
Labicko
poruka May 22 2018, 08:30
Poruka #18

Ajde da probam da objasnim,
Znam da su nas ucili da smo svi jednaki, ali je to samo laz kako bi se glupi i nesposobni boje osecali smile.gif
Svet je razdeljen po slojevima, i od zavisnosti od tvojih sposobnosti ti pripadas odredjenom sloju. Ako u zivotu nailazis samo na lopove, prevarante i neradnike, znam da ce ovo biti tesko da se svari, onda si i ti jedan od takvih. Ljudi tesko svare da je problem u njima a ne u okolini. Kako ti sam sebe unapredjujes, tako se polako distanciras od prethodnog kruga ljudi i ides u sledeci. Sto se vise penjes to religija, nacije i boja koze nestaju. To je cela prica koju zelim ovde da ispricam, i nije vezana direktno za tebe vec za sve nas.

Sto se tice tvog prijatelja, ja sam imao slican slucaj, radio sam za jednu firmu 8 godina, ona je zaradjivala 50+ mil godisnje. Onda se na to trziste pojavila firma koja obrce milijarde i kupila ovu firmu za koju sam ja radio. Ja sam nastavio jos neko vreme da radim na nekim projektima ali je vremenom saradnja prestala. Nije problem da sam ja zajebo neki projekat, da nisam radio dovoljno kvalitetan rad. I sada sta ja treba da kazem da je problem u tome sto sam i Srbije, sto sam ateista ili sta god. Problem je u tome sto ja nisam dorastao nivou da radim sa takvim ogromnim igracem. Ovo nije jedini put da mi se ovo desilo, da neko ko nije iz moje lige nekim cudom kontaktira mene a ja svojom nesposobnoscu ispustim priliku. Ali na tome ucim i pokusavam da unapredim nacin na koji funkcionisem.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Wednesday 15. August 2018 - 08:29

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.