Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

impressence.rs :: ustisci?

V
Lucas
poruka Sep 1 2017, 15:40
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 2-February 05
Član broj: 195

Zdravo kolege,

Dugo nisam ovde ništa pisao. Ne znam koliko ste upoznati, ali osnivač sam digitalne kreatiavne platforme pod nazivom "impressence", koja okuplja najtalentovanije kreativce iz regiona. Kategorije smo podelili u mesto, prostor, oblik i predmet, a u njima prikazujemo radove pretežno iz oblasti Dizajna, Arhitekture i Umetnosti.

Bacite pogled, link je http://impressence.rs

Očekujem komentare vezane za dizajn samog sajta, ali i vezane za sadržaj, ideju itd. Budite kreativni!

Lep pozdrav,
Lucas
Go to the top of the page

+Quote Post
Lucas
poruka Sep 5 2017, 22:49
Poruka #2

jel moguće da niko nema komentar?

+Quote Post
gStyle
poruka Sep 6 2017, 12:00
Poruka #3

neUrednik™

Grupa: Urednici
Datum reg.: 16-January 05
Član broj: 6

Dobro de, ja ću da otvorim sezonu.

Opšti utisak više nego pozitivan. Deinitivno znate šta radite. Radovi su odlični, sajt vrlo dobar ali ako moram da budem picajzla tipografija nije najbolja. Mislim da ovde (i skoro nigde, ikada) justify ne leži a H3 bi trebalo da je drugi font ili bar drugi weight da bi se uklopilo.

To je to što imam zamerki na impressence.

Dominate: Iako podjednako lep sa vizuelne strane tekst na gotovo celom sajtu je nečitljiv jer uvek prelazi preko sličica sa kojima se utapa. Ovde, iako je nema putno, tipografija je daleko bolje odrađena. S druge strane tablet/mobile su jako loše rešeni i vidno zbrzani kao afterthought.

My $0.02

+Quote Post
Lucas
poruka Sep 6 2017, 14:10
Poruka #4

Hvala kolega smile.gif

Komentari zamerke sasvim na mestu. Mobile još uvek nije ozbiljno radjen, no u planu je.

_
Moram reći da se meni H3 dopada, i način kako se uklapa u celinu, ali me zanima kako bi ti rešio? H3 je OpenSans 300 a paragraph je Raleway. Što se DOMINANTE tiče najverovatnije da će tekst dobiti lagan blur iza sebe, ili senku, što bi rešilo slabiju čitljivost. U svakom slučaju ostaje nam da se malo pozabavimo time.

+Quote Post
gStyle
poruka Sep 6 2017, 17:08
Poruka #5

neUrednik™

Grupa: Urednici
Datum reg.: 16-January 05
Član broj: 6

Kažu o ukusima ne treba...

Međutim meni je taj h3 baš odbojan. Evo ti nekog brzog predloga. Može naravno mnogo bolje ali nemam baš sada vremena da jurim po gugl fontovima biggrin.gif

+Quote Post
easyd
poruka Oct 3 2017, 15:52
Poruka #6

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 6-November 06
Član broj: 7,185

Meni sa desne strane bi mozda trebalo na klik da se otvara, prepade me smile.gif

Nas tim link ne radi najbolje, prebaci na Kreativna biznis resenja...

Mozda ne bi bilo lose da sam meni, kada kliknes na cime se bavimo pa odaberes nesto, ucita stranu ali meni ostavi na toj strani gde su podlinkovi...

Generalno daleko od lose, po meni, par sitnica i to je to smile.gif

Jedino sto mi upada u oci:

CODE
Theme Name: Salient
Theme URI: http://www.themenectar.com
Author: ThemeNectar
Author URI: http://themenectar.com
Description: An Ultra Responsive Multi-Purpose Theme.
Version: 8.1.0

+Quote Post
Lucas
poruka Oct 3 2017, 16:03
Poruka #7

Zdravo Easyd, hvala na komentaru smile.gif

Meni menu (hah) ovako deluje dostupnije, pa sam se zato odlučio na otvaranje na mouseover. S obzirom da je druga odluka bila da u samom headeru nema stalno vidljivih linkova, činilo mi se kao logično rešenje...

Vezano za čime se bavimo, mislim da si u pravu.. razmisliću još malo o meniju. Mislim da će na kraju pasti heavy coding sa content based meniom koji se menja u odnsou na prikazanu stranu.. no videćemo. #continious_developement_rocks

Nisam razumeo koment vezan sa Salient temu?

+Quote Post
easyd
poruka Oct 3 2017, 20:00
Poruka #8

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 6-November 06
Član broj: 7,185

Kao sto rece gStyle ono sto nas sve ubi je nesrecni justify text... pa kad razbaca po dve reci levo i desno... Mene ubise razni sa "a sto ovaj deo text-a visi dole, aj da skratimo text da ne visi"... pa pogleda sa laptopa pa opet visi...

Nisam se mozda najbolje izrazio sa salient temom, u kodu izgleda kao da su dve teme koriscene, salient i dominante, mozda je moglo da se resi sa child temom na salient...

Mozda je malo cudno sto verifikacija formulara javlja gresku na cirilici a ceo sajt je na latinici...

Evo sad bacih pogled i na mobilni wink.gif

Izgleda dosta dobro, jos ponesto da se doradi, recimo dugme "povratak na impressence", nagura u dva reda u desnoj polovini dugmeta ceo tekst.

Slajder je ispao odlican kako zna da ispadne, uglavnom to bude neka preniska slika gde se skoro nista ne vidi smile.gif

Opet verifikacija formulara na mobilnom (iphone, ne znam za android) ne prikazuje greske tj ne oznacava polja koja nisu popunjena, a obavezna su...

Pogledacu jos malo, mozda nadjem jos nesto, a bude od koristi smile.gif

CITAT (Lucas @ Oct 3 2017, 17:03) *
Zdravo Easyd, hvala na komentaru smile.gif

Meni menu (hah) ovako deluje dostupnije, pa sam se zato odlučio na otvaranje na mouseover. S obzirom da je druga odluka bila da u samom headeru nema stalno vidljivih linkova, činilo mi se kao logično rešenje...

Vezano za čime se bavimo, mislim da si u pravu.. razmisliću još malo o meniju. Mislim da će na kraju pasti heavy coding sa content based meniom koji se menja u odnsou na prikazanu stranu.. no videćemo. #continious_developement_rocks

Nisam razumeo koment vezan sa Salient temu?

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 19. October 2017 - 11:42

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.