Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Problem sa importovanjem u Marmoset toolbag 2

V
Frikou
poruka Oct 10 2017, 10:55
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 17-January 07
Član broj: 8,551

Dakle gotov je model,teksture uradjenje u 3d coat,i problem je sledeci kada exportujem model iz Maye u 3d coat on na nekim delovima flipuje normale,zastyo to radi ne znam i proveravao sam i u UV editoru i na meshu ali meni deluje kao da su ok normale,taj isti problem se javlja kada model importuje u marmoset radi renderinga a stavrno sma zapeo da zavrsim projekat

Go to the top of the page

+Quote Post
Frikou
poruka Oct 10 2017, 11:11
Poruka #2

Evo ga isti model sa face normals i vidim da je sve ok blink.gif blink.gif blink.gif

+Quote Post
Abishai
poruka Oct 10 2017, 14:01
Poruka #3

Datum reg.: 21-January 05
Član broj: 89

Ne znam kako ide u mayi, ali u max-u je uvek dobro uraditi reset xnormals pre exporta.

+Quote Post
Frikou
poruka Oct 10 2017, 14:25
Poruka #4

Pa videcu da li je to,mada je taj deo kopiran po odredjenoj osi ali kada sam uradio mirror modela onda su normale u marmosetu bile ok,ali mi je cudno sto u mayi model pokazuje sasvim ok i u uv editoru i ovako bez obzira da li sam koristio copy paste pa obrnuo model po odredjenoj osi ili koristio mirror...

+Quote Post
Labicko
poruka Oct 10 2017, 18:50
Poruka #5

Datum reg.: 14-February 13
Član broj: 49,673

kada uradis mirror razmisli sta se desava sa UV, neznam kako ide u Maya ali ako imas nesto kao relax u maxu odradi to ponovo na taj deo modela. Mislim da je to problem.

+Quote Post
elenksn
poruka Oct 10 2017, 21:58
Poruka #6

Datum reg.: 7-February 07
Član broj: 8,987

Можда да пробаш да урадиш следеће:
Направи коцку(poly cube), затим уради combine polygons са тим објектом и коцком и онда уради separate polygons. Често ми се дешава да нормале буду "замрзнуте". Не ради ни reverse, conform, set to face ни smooth. Ништа.
Maya ми је доста често била неодређена са нормалама, тако да, када видим да почне да брља, урадим ово и онда се, вероватно ресетују нормале свих објеката после separate polygons алата.

+Quote Post
Frikou
poruka Oct 10 2017, 22:18
Poruka #7

Problem je sa freeze transformations,onda se vidi u uv lejautu sta je flipovano i resen problem,hvala za pomoc

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Wednesday 18. October 2017 - 23:10

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.