Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

3 - broj stranica V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic

Drvo i metal + beton vs KKPM, stari sistem vs novi sistem na arhitekturi u BG

V
Ganga
poruka Aug 2 2008, 12:24
Poruka #21

Grupa: Članovi
Datum reg.: 7-November 06
Član broj: 7,202

ok, povlacim se.

p.s. zavrsenih godinu dana osnovnih studija, i 4 godine srednje gradjevinske koja nije nista laksa u konstruktivnom smislu od ovih srozanih predmeta, naprotiv! Opet, to mi ne daje pravo da se ponasam kao da sam popio svu pamet, niti jesam, niti zelim da tako izgleda, al ako ti tako kazes...
A sto se tice radova koje si video, to su bili oni u vezi dizajna i projektovanja na prvoj godini, za koje dobro znas sta treba da potenciraju i znas jos bolje da veze niti imaju niti bi trebalo da imaju sa konstrukcijom, jos manje instalacijama! Ne znam odakle ti to mozes da zakljucis?!?!

pps Ko ucestvuje na ovom forumu sem nas ovde, lucasa, bukinja i jos dvoje ljudi?! Sa kim si nameravao da komuniciras?

cujemo se mozda na nekoj drugoj temi, poz
Go to the top of the page

+Quote Post
pailhead
poruka Aug 2 2008, 14:22
Poruka #22

Grupa: VIP
Datum reg.: 18-January 05
Član broj: 51

Izvini, nisam znao da si zavrsio srednju skolu. Sad tvoji postovi imaju mnogo vecu tezinu.

+Quote Post
mosko
poruka Jul 1 2010, 01:27
Poruka #23

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 14-March 05
Član broj: 383

a bre pail cime se ti bavis smile.gif))))) , pa bilo je zajbano, koliko se secam gubilo se dane i dane na te predmete (mislim na vezbe, koje su obiljno shvatali) onda posle predatog rada koji iako si uradio, nemas pojma sta su te ucili, pa onda za ispit ucis i prolaznost je bila jako mala.....

e sad kad sam vec zavrsio sa tom gluposcu (faks) mogu da ti kazem da se ta katedra borila za veliku stvar... vidis u to vreme ako si bio konstruktivni smer mogao si da posle faksa i 3 godine rada dobijes pravo na jos jedan pecat... sem ovog sto dobijas ....

takodje mogao si da bez "imalo" muka (mada bi tebi i meni tesko pale) predjes na gradjevinski i dobijes sve licence sto gradjevinske sto arh.

a sad mozes da se slikas...... zato se i dejan vasovic ljuti jel smo glupi... u komori sada vladaju gradjevinci kao i u poslednjih 50 godina ako oni diriguju poslednjih 50 godina, onda kakvu ocenu mozemo da damo kako gradovi srbije sad izgledaju ... o urbanizmu i prostornom planiranju necu ni da pricam blink.gif

nije skola, bitna je komora a u komisijama tamo su profesori sa iste skole...

+Quote Post
t@urus
poruka Jul 1 2010, 12:12
Poruka #24

Datum reg.: 4-July 09
Član broj: 30,720

CITAT (mosko @ Jul 1 2010, 02:27) *
a bre pail cime se ti bavis smile.gif))))) , pa bilo je zajbano, koliko se secam gubilo se dane i dane na te predmete (mislim na vezbe, koje su obiljno shvatali) onda posle predatog rada koji iako si uradio, nemas pojma sta su te ucili, pa onda za ispit ucis i prolaznost je bila jako mala.....

e sad kad sam vec zavrsio sa tom gluposcu (faks) mogu da ti kazem da se ta katedra borila za veliku stvar... vidis u to vreme ako si bio konstruktivni smer mogao si da posle faksa i 3 godine rada dobijes pravo na jos jedan pecat... sem ovog sto dobijas ....

takodje mogao si da bez "imalo" muka (mada bi tebi i meni tesko pale) predjes na gradjevinski i dobijes sve licence sto gradjevinske sto arh.

a sad mozes da se slikas...... zato se i dejan vasovic ljuti jel smo glupi... u komori sada vladaju gradjevinci kao i u poslednjih 50 godina ako oni diriguju poslednjih 50 godina, onda kakvu ocenu mozemo da damo kako gradovi srbije sad izgledaju ... o urbanizmu i prostornom planiranju necu ni da pricam blink.gif

nije skola, bitna je komora a u komisijama tamo su profesori sa iste skole...

Upravo tako... Trenutno najvise rade ljudi koji su izasli sa GAF u Nisu (imaju sve moguce licence)... Sta ces: gradjevinski lobi... mad.gif

+Quote Post
GAF_Marija
poruka Jul 1 2010, 13:30
Poruka #25

Datum reg.: 23-April 08
Član broj: 20,843

pazi malo , ljudi sa GAF-a nisu sala ... imas tu jako kreativne ljude plus potkovane znanjem iz gradjevinskih predmeta.
kreativnost,ideje,originalnost ti niko ne moze sruciti u glavu niti oduzeti, covek se sa tim radja i samo u nekoj maloj dozi (po meni) moze da je razvije gledanjem,citanjem .... mada opet ako sa tim nije rodjen moze samo da kopira,kombinuje vec vidjeno ....

ja se slazem sa tim da je stari sistem skolovanja mnogo tezi od novog i da po novom pre svega brzo mozes zavrsiti fax i to sa finim prosekom dok se po starom mucis i gulis i opet si negde izmedju 7 i 8 kada se sve sabere .

nego protiv toga se ne moze ... treba se truditi da se zavrsi fax, koji god, i da se krene sa radom jer ako si sposoban bice posla i za tebe ako bude i za ove sa novog.hocu da kazem da ta lakoca u studiranju i bolji prosek nikome ne garantuje posao, a mi po starom sto zavrsavamo ili zavrsismo mozemo da probamo da ostvarimo neki bolji status ali mislim da od toga nema nista.nego da smo samo zivi i zdravi da zavrsimo ....

+Quote Post
t@urus
poruka Jul 1 2010, 20:54
Poruka #26

bash sam ocekivao tvoj post... ja ni u jednom trenutku nisam svrstao ljude sa GAF-a u nizu rasu, normalno da zavisi od individue, ali kako covek koji je zavrsio gaf moze da radi vise od coveka koji je zavrsio fax u Beogradu, Sarajevu i na slicnim mestima gde je arhitektura (tada bar) bila ARHITEKTURA... Sada ne pricamo o coveku kao kreaturi vec o njegovoj licenci...

Na tu stranu je ista moja prica...

Za novi sistem skolovanja se potpuno slazem, ja sad zavrsavam prvu godinu preko nekih predmeta se preleti da ne primetis izadjes dobijes 8,9 (citaj visoke ocene)... Ali kakva nam je drzava takvo je i skolstvo, mi tu ne mozemo nista, ama bash...

+Quote Post
GAF_Marija
poruka Jul 2 2010, 12:14
Poruka #27

Mislim da se na Beogradskom forsira vise neka da nazovemo apstraktna arhitektura,neke filozofije ... dok se na Niskom rade konkretnije stvari i ljudi su osposobljeniji da se bave klasicnom,svakodnevnom arhitekrom, tu pre svega mislim da stambene zgrade i porodicne kuce pa cak i javne ali u domenu prakticnog vise nego nekih specijalnih dostignuca,neke ludorije koja se forsira na Beogradskom po gotovu u zadnje vreme, Beogradski tezi nekom umetnickom pristupu pa i predmeti su takvi i onda dolaze do problema sa licencama jer se kod licenci trazi iskustvo u projektovanju odredjenog tipa objekata i sta sve ne, nema veze ko zavrsio koji fakultet koliko ja znam ??

+Quote Post
t@urus
poruka Jul 2 2010, 12:30
Poruka #28

Ja sam hteo da upisem u Novom Sadu... Spremao se godinu dana, Beograd sam odma otpisao...
Medjutim crtanje sam rasturio i teoriju ali na prostornoj kompoziciji sam imao manje od minimuma za upadanje na fakultet... I ja i covek koji me je spremao se nismo raspitali sta se trazi nisam isao na pripreme u Novi Sad i jednostavno to mi se na kraju obilo o glavu...

U septembru ne znam sta cu od sebe i sa ortakom koji nije upao na fax odem u K. Mitrovicu da polazemo prijemni, upadnemo dole lagano, sa namerom da zavrshimo prvu i begamo tamo gde smo i planirali... Onda dodju 23 ispita, svi misle da je dole lakse, ali ti projektovanje predaje Folic (kod koga smo prosli sve moguce tipove kuce u projektovanju) i kod koga se strepi do zadnjeg dana sta ces da dobijes... Nebitno prodje se on, a onda dodju konstrukcije koje su preteske i pored toga kriterijum je malo cudan... @marija: Ti verovatno znas sta to znaci kad ti spomenem jedno prezime: Gavrilovic...

E sad guram sa namerom da skolovanje nastavim u Novom Sadu, ostalo mi je jos nekoliko ispita i tako... Ali sam siguan da su svi fakulteti u Srbiji izgubili na kvalitetu uvodjenjem Bolonje. Ne potcenjujem ni jedan fakultet ali sam siguran da ti fakultet daje samo osnove i da si ti taj koji posle treba da izgura svoju pricu kroz ideje... Niko ti ne garantuje ako zavrsis Politechnico di Milano ili AA LONDON da ces biti vrhunski arhitekta... To je sve individualno... Do coveka...

Znam da sam smorio, sa mojom biografijom ali reko mozda neko procita ko je u slicnoj situaciji... Da zna sta ga ceka DOLE...

@Marija
Sto se tice licenci pricam o tome da ljudi koji su zavrsili pre 30-ak godina u Beogradu rade MANJE nego ljudi koji su pre 30-ak godina zavrsili u Nisu... Niko nije spominjao sadasnje vreme...

+Quote Post
pailhead
poruka Jul 2 2010, 16:03
Poruka #29

CITAT (GAF_Marija @ Jul 2 2010, 13:14) *
Mislim da se na Beogradskom forsira vise neka da nazovemo apstraktna arhitektura,neke filozofije ..

Mislis pogresno.

Na Beogradskom se nista ne forsira.

+Quote Post
t@urus
poruka Jul 2 2010, 16:09
Poruka #30

CITAT (pailhead @ Jul 2 2010, 17:03) *
Mislis pogresno.

Na Beogradskom se nista ne forsira.

Pail, iz tvoje ogorcenosti i Don Kihotovske borbe protiv fakulteta da ja lepo presecem i odem u NS da se ne dvoumim? wink.gif

+Quote Post
pailhead
poruka Jul 2 2010, 17:05
Poruka #31

Ja bih bezao sa kontinenta. Verujem da ce pre ili kasnije nas fakultet uticati na sve u evropi, mozda i u aziji. Drugim reicma, nikada se on nece poboljsati, vec ce i drugi propasti.

+Quote Post
pailhead
poruka Jul 2 2010, 17:07
Poruka #32

CITAT (t@urus @ Jul 2 2010, 13:30) *
Niko ti ne garantuje ako zavrsis Politechnico di Milano ili AA LONDON da ces biti vrhunski arhitekta...

Garantuju. Svuda gde moras nesto da uradis i naucis da bi dobio neki sertifikat ili diplomu, taj ko izdaje dokument (potvrdu) garantuje da si je ti zasluzio, odnosno da si naucio to sto oni poducavaju. Drugim recima, ako u milanu ili na AA uce arhitekturu, sa njihovom diplomom, oni garantuju da si je ti i naucio.

+Quote Post
GAF_Marija
poruka Jul 2 2010, 17:09
Poruka #33

ah da, poznat mi je Gavrilovic, kod nas je iz arhitektonskih konstrukcija 1 koje je on drzao najveca ocena bila 7 a i do same 6 dok dodjes poludis.Ja nisam toliko tesko polozila,iz 2 puta cini mi se ali me je zato zezao nekoliko godina za graficke ...

sto se tice uspesnosti u ovom poslu i ja sam misljenja da nema to veze toliko sa fakultetom koji zavrsis.ako si citao ili budes iz predmeta istorije arhitekture,videces da mnoge najpoznatije arhitekte cak nisu ni zavrsile fakultet arhitekture a gradili su cuda. kreativnost i zdravala logika ,i nista vise ti ne treba .... naravno neko osnovno znanje moras da steknes .... ne mislim da moze bas bez ikakve skole da se radi ovaj posao,daleko od toga ...

+Quote Post
GAF_Marija
poruka Jul 2 2010, 17:16
Poruka #34

nece ovaj citat da radi

@ pailhead ma daj, mozda ti naucis da radis konkretne stvari i da ne brljas ali kreativnost niko ne moze da ti sipa u glavu, sa time se radjas,mozda mozes do neke granice da je razvijes pohadjanjem takvih skola ali daleko,daleko ,daleko si od toga da napravis nesto sto ce biti originalno i posebno ... imas veliki problem ako tako mislis...

+Quote Post
Black Arrow
poruka Jul 2 2010, 17:24
Poruka #35

Datum reg.: 19-December 06
Član broj: 8,034

pail je pricao o tome da diploma iole ozbiljnijeg fakulteta garantuje da si na istom nesto i naucio. kod nas - to nije slucaj, bar sto se arhitekture tice.

+Quote Post
Black Arrow
poruka Jul 2 2010, 17:27
Poruka #36

Datum reg.: 19-December 06
Član broj: 8,034

zaboravih da istaknem, makar subjektivno da je jedno imati viziju i izigravati gerija sa 19, a drugo hvatati se za glavu i kajati se zbog svega kad se diplomira. a to dodje vrlo brzo.

+Quote Post
pailhead
poruka Jul 3 2010, 01:29
Poruka #37

CITAT (Black Arrow @ Jul 2 2010, 18:24) *
pail je pricao o tome da diploma iole ozbiljnijeg fakulteta garantuje da si na istom nesto i naucio. kod nas - to nije slucaj, bar sto se arhitekture tice.

+Quote Post
pailhead
poruka Jul 3 2010, 01:31
Poruka #38

CITAT (GAF_Marija @ Jul 2 2010, 18:16) *
nece ovaj citat da radi

@ pailhead ma daj, mozda ti naucis da radis konkretne stvari i da ne brljas ali kreativnost niko ne moze da ti sipa u glavu, sa time se radjas,mozda mozes do neke granice da je razvijes pohadjanjem takvih skola ali daleko,daleko ,daleko si od toga da napravis nesto sto ce biti originalno i posebno ... imas veliki problem ako tako mislis...

Mada, moze i po tvom. Mozemo da ukinemo arhitektonske fakultete u Srbiji, dozvolimo svima da se bave arhitekturom, i kad tad ce da se nadje i neki kreativac.

Hm... kad bolje razmislim, u Srbiji se vec svi bave arhitekturom. A fakulteti (barem beogradski) je tu nominalno, ali nastava na njemu, kao da je ukinuta....

Mislim da u americi ne smes da koristis izraz "Arhitekta" ako nisi clan AIA, inace se koristi "dizajner". Ove moje kolege se sve ispotpisivase kao arhitekte cim su zavrsili 3 godine studija.

+Quote Post
Ganga
poruka Jul 3 2010, 02:23
Poruka #39

Datum reg.: 7-November 06
Član broj: 7,202

Citiraću, dragog mi profesora, da je "arhitektonski fakultet u beogradu medju najboljim u evropi."

Na vama je da li ćete da poverujete tom profesoru ili postu iznad wink.gif

+Quote Post
t@urus
poruka Jul 3 2010, 11:32
Poruka #40

CITAT (Ganga @ Jul 3 2010, 03:23) *
Citiraću, dragog mi profesora, da je "arhitektonski fakultet u beogradu medju najboljim u evropi."

Na vama je da li ćete da poverujete tom profesoru ili postu iznad wink.gif

chuj bolji, najbolji! wink.gif

Crveno je boja ljubavi!

+Quote Post

3 - broj stranica V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 14. November 2019 - 01:34

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.