Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

L Radovi

V
Labicko
poruka Nov 22 2016, 05:13
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 14-February 13
Član broj: 49,673

Krenuo sam da radim malo low poly modele hladnog oruzija. Pratim neki youtube kanal gde oni kuju ove maceve pa mi dali inspiraciju.
https://www.artstation.com/artwork/o8YmL

Videcu da zakacim kasnije jos koji render, ali mislim da treba jos malo da doradim mape.
Go to the top of the page

+Quote Post
Labicko
poruka Dec 1 2016, 18:11
Poruka #2

Evo sledeceg hladnog oruzija:

Artstation

Sketchfab

+Quote Post
alekba
poruka Dec 2 2016, 09:40
Poruka #3

Datum reg.: 11-November 09
Član broj: 32,800

lepo, nego nesto mi to oruzje nije poznato... da li si ga ti osmislio ili postoji negde.

PS. da li si probao Marmoset, video sam na Artstationu isti model/teksture jedan ispod drugog Marmoset i Sketchfab. Postoje razlike, koji je prkaz bolji... nisam siguran, dosta zavisi i od licnog ukusa.

+Quote Post
Labicko
poruka Dec 2 2016, 10:59
Poruka #4

Slicno oruzije postoji, ja sam uzeo osnovni oblik tog oruzija i onda sam malo dodao staroslovenske motive.

Render gore je iz Maxa, Marmoset sam koristio pri izradi textura jer im taj 3D realtime prikaz radi odlicno, za razliku od Quixelovog koji sam ranije koristio. Ovako odokativno Marmoset je mnogo bolji od Sketchfab, to jest kod materijala imas mngoo vise opcija, takodje kamera i svetlo se bolje kontrolisu. Tek sam krenuo da koristim Marmoset, sledece oruzije cu zakaciti sa oba prikaza.

Sketchfab me nervira po malo jer texture moram da doradjujem kako bi unutar prikaza sve bilo kako treba, ima veoma malo opcija ali poslovno moze odlicno da se iskoristi, barem sa kompanijama sa kojim ja saradjujem.

+Quote Post
alekba
poruka Dec 4 2016, 22:40
Poruka #5

Sketchfab je besplatan to mu je jedna od boljih stafki predpostavljam. Na Artstationu sam video rad nekog rusa koliko se secam ( ili je ime vuklo na tu stranu ), po galeriji vidim da koristi oboje i to dobro, barm za moj ukus. Marmoset definitivno ima Atraktivniji prikaz, oko realizma bi mogli da popricamo... ma to je nebitno uostalom.
Vise ti pisem zbog tog oruzja, nekako mi je cudno, kratka siroka ostrica na duuugackom rukohvatu. Ostrica je vise za secenje, ne izgleda mi dovoljno teska, drska nagovestava da se moze koristiti sa dve ruke.... hmmm odakle je to cudo, kako se vabi?
Svidjaju mi se ukrasi, ima ih bas koliko treba. Mogao si jedino da dodas neke tragove koriscenja.

+Quote Post
Labicko
poruka Dec 6 2016, 02:10
Poruka #6

Ono za sta je Sketchfab dobar, barem iz mog pogleda, je to sto ako radim product model za klijenta, zakacim ga tamo i on samo uzme embed code i stavi to na svoj sajt. Sve je hostovano van klijentovog sajta sto je iz nekoliko razloga odlicna stvar.

Sto se samog modela tice, gledao sam dosta radova, i dve greske se ponavljaju u 90% odradjenih maceva, prva je to sto urade ostricu deblju nego kod sekire (valjda misle da je OK da mases macem od 50Kg) i druga greska je nenormalni tragovi koriscenja. Macevi su obicno veoma tvrd metal, a ljudi prave modele iz kojih su ispali parcici. Ti tragovi koriscenja vise podsecaju na materijal od drveta a ne od metala. Moze da se doda tu i tamo neka ogrebotina (to sam dodao) ili da je malo ostrica iskrivljena, ali da fali veliko parce nema nikakve logike, pre bi se ceo mac polomio nego da iz njega ispadnu parcici.

Ok su te zajebancije za neki cartoon like design ali ako se ide na realniji izgled barem meni nema smisla stavljati nerealna ostecenja.

+Quote Post
Labicko
poruka Feb 13 2017, 20:56
Poruka #7

3D Viking AXE
Evo jos jednog modela, mislim da cu ostaviti Sketchfab nekako mi lakse sve podesiti u Marmoset

Marmoset Viewer: 3D Viking AXE model

+Quote Post
alekba
poruka Feb 14 2017, 10:37
Poruka #8

odlicno, izvrsno, super...... kako si se napumpao ko da se kaci sa tobom tongue.gif

ozbiljno, fino izgleda

+Quote Post
Labicko
poruka Jul 12 2017, 20:18
Poruka #9

Evo necega sto sam jutros zavrsio, imao sam malo vremena da zavrsim model, odradio za nesto ispod cetri sata, tako da ima malih gresaka. Reference nisu bile bas najbolje pa sam izgubio vise vremena na modeliranje nego sto sam planirao.

Evo i malo Web Viewer
Marmoset Viewer

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 21. October 2017 - 22:20

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.