Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Forum Rules *** PRAVILA FOTO FORUMA *** Pročitaj pre postovanja!

Reply to this topicStart new topic

Krivine i krivulje

V
yagodinac
poruka Jun 10 2019, 20:58
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 8-April 10
Član broj: 35,332

Fotografski skroz ludo mesto: Sremski Karlovci.

1)

Karlovci 1 by Millan Milloradovic, on Flickr

2)

Karlovci 2 by Millan Milloradovic, on Flickr

3)

Karlovci 3 by Millan Milloradovic, on Flickr
Go to the top of the page

+Quote Post
Foto turista
poruka Jun 11 2019, 10:42
Poruka #2

Datum reg.: 19-March 15
Član broj: 53,818

Ne znam sta bi bilo kad bi bilo, to jes sta je moglo da bude, al gledao bi nekako da izbegnem ove podebele sine uz ivicu kadra na prvoj i trecoj, i ovaj deo betona koji viri na drugoj... Na prvu kada se pogledaju fotke ti detalji upadaju u oci, a nisu tako bitni da to bude prvo na sta treba obratiti paznju... Ostalo je u skladu sa temom koju si sebi zadao, pa i ovi po mom vidjenu suvisni detalji.

+Quote Post
Kisha
poruka Jun 11 2019, 17:15
Poruka #3

Datum reg.: 5-August 09
Član broj: 31,208

Ima dosta potecijala samo mjesto, posebice na slici broj 3, ali fali realizacija. Što bi se reklo - stativa.

+Quote Post
yagodinac
poruka Jun 12 2019, 12:03
Poruka #4

Ja lično mislim da tu najviše fali ljudsko biće u Bresonovom fazonu. Ali tamo ponekad možeš satima da presediš i da niko ne prođe - tog dana je bila vrućina i (osim meni) nikom nije padalo na pamet penjanje na vrh brda.

Elem, ljudsko biće:

4)

Karlovci 4 by Millan Milloradovic, on Flickr

5)

Karlovci 5 by Millan Milloradovic, on Flickr

6)

Karlovci 6 by Millan Milloradovic, on Flickr

+Quote Post
Foto turista
poruka Jun 12 2019, 12:20
Poruka #5

Datum reg.: 19-March 15
Član broj: 53,818

Dobra ti je ova prva, ljudsko bice je odigralo svoju ulogu u kadru... Steta sto ova velika bela povrsina nema neku teksturu koja bi dala vizuelni znacaja tom prostoru, i malo da ublazi efekat koji ima svojom velicinom i belinom zbog cega zaustavlja pogled posmatraca na nebitnom mestu u kadru.

+Quote Post
yagodinac
poruka Jun 12 2019, 19:28
Poruka #6

Falla. Generalno ta bela površina je još svetlija; dobro si to primetio jer sam najveći deo vremena u obradi proveo obarajući tu belinu na neki prihvatljiv nivo. Ne ide da sve to bude zona IX kao što je na RAW-u, pa sam i nebo osvetlio (što inače retko radim) da padne u neki kontrast i da buraz' bude tu_i_tamo uočljiviji.
Generalno 4) je bila laka i efektna za zamisliti ali malo teža za realizovati u C/B.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Monday 17. June 2019 - 14:49

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.