Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Nosivost stolice i garancija

V
neko iz mase
poruka Mar 4 2016, 18:15
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 6-September 11
Član broj: 44,929

Pozdrav ljudi!

Prvi put pišem ovde, do sad sam uglavnom voajerisala po potrebi i imam pitanje za dizajnere nameštaja.

Kako određujete garanciju na komad, pogotovo ukoliko se radi o stolici, i da li angažujete nekog (SGS možda?) da izvrši testiranje na nosivost?

Naime, ja se bavim rekonstrukcijom i redizajnom starog nameštaja i sad imam slučaj gde klijent traži da mu napravim istu stolicu kao ovu koju sam pre par godina rekonstruisala. Nije mi toliki problem da napravim ispočetka sve, nego je problematika u tome što bi stolicu koristile osobe koje imaju 90kg i više pa me klijent pita kolika je nosivost stolice i koju garanciju na nju bih mogla da dam. Stolica nema amortizovani mehanizam koji bi eventualno mogao da se pokvari pod težinom, ali nisam sigurna da li su noseći elementi dovoljno jaki da izdrže tu težinu. Iskrena da budem, ne znam šta da odgovorim klijentu, a ne bih da garantujem za nešto što možda neće izdržati pomenutu kilažu.

Da li neko može da me uputi na to kako da rešim ovaj problem? Kako da znam nosivost ove stolice (osim da platim SGS-u testiranje što nemam pojma ni koliko bi moglo da košta) i kako da odredim garanciju?

Hvala vam!

Go to the top of the page

+Quote Post
istankov
poruka Mar 13 2016, 13:26
Poruka #2

Grupa: Članovi
Datum reg.: 8-February 05
Član broj: 241

Ako koristis dobre lepkove, lamelirano drvo i pravis ispravne veze medju elementima, sa debljinom letvica od 4.5cm u naslonima za ruke i ledja, te dobo osmisljenom vezom stuba i sedista, ovakva stolica bi trebala da ima sigurnu nosivost i za 150 kg.

Problem nije statickih 90 - 120 cak ni 150kg, problem je "deriste" od 50tak kg koje ce da se "baci" u stolicu i koje ce da napravi visestruko veci dinamicki udar na elemente. Kod ove stolice ce ti pucati nosaci sedista i nogice, ako nisu veoma kvalitetno vareni i uradjeni od kvalitetnog materijala.

+Quote Post
t@urus
poruka Mar 13 2016, 14:03
Poruka #3

Datum reg.: 4-July 09
Član broj: 30,720

Pozoveš nekog od 120+ kg da sedne i dete od 40kg da se baci. Ako stolica preživi, eto garancije. biggrin.gif

+Quote Post
istankov
poruka Mar 13 2016, 14:06
Poruka #4

Datum reg.: 8-February 05
Član broj: 241

Taurusce dobro momce pravo zbori

+Quote Post
neko iz mase
poruka Mar 13 2016, 14:39
Poruka #5

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 6-September 11
Član broj: 44,929

Hvala istankov na odgovoru! Nisam računala na derište, ali valja razmišljati i o tome smile.gif

+Quote Post
jovbranko
poruka Mar 13 2016, 20:39
Poruka #6

Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 726

Znaju i ti od 120 kg. da sednu "kao sa neba". A poneko zna da i digne noge na sto... Empirija je zakon.

Pozdrav.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 22. August 2019 - 11:43

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.