Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

462 - broj stranica V  « < 460 461 462  
Reply to this topicStart new topic

Blic Pitanja I Blic Odgovori, tema za nabrzinu pitati i odgovoriti

Ocena 5 V
V
Goshke
poruka Jan 27 2018, 10:41
Poruka #9221

Grupa: Članovi
Datum reg.: 14-November 11
Član broj: 45,753

CITAT (guru @ Jan 27 2018, 02:16) *
Ako ti ne treba "seamless" da celi ljudi stoje na njoj mnogo je lakse i brze za teren nositi pozadinu koja se sklapa kao zilberica...

Slazem se sa guruom. Ja nikad ne radim u studiju, ali zato na terenu radim dosta portreta (niko nece da dodje u studio, jbg, sve firme i slicno hoce da im dodjes na noge biggrin.gif ).

Prvo sam uzeo ovaj nosac pozadine sa cevkom preko, plus crnu, belu i sivu pozadinu platnenu. To se nije pokazalo kao neko zgodno resenje, pogotovo ako dolazis za par portreta. Uredu ako ima dosta, pa i da postavljas sve to. Posto meni uglavnom treba siva pozadina, ja imam na rolni sirine oko metar ipo sivu papirnu, i to je ok, ako mozes da vuces rolnu, to je idealno resenje. MSm, nije problem vuci je u autu, problem je preneti sve to do lokacije (samo za pozadinu sva stativa, rolna, cevka, sto je prilicno tesko). Problem i sa platnenim pozadinama je sto se prolicno guzvaju.

Sad obicno furam zilbericu, imam onu veliku 150x200cm, na njoj imam sivu 18%, crnu, plavu, transparentnu naravno, i jos nekih par boja, tako da mi to za portrete i headshot-ove radi odlicno posao. Moze i manju od te, jeftinije su, imam i manju 100x150 koja mi nekad sluzi za fill, ili okrenem crno ako sam u tesnom belom prostoru da ne dodje do previse odbijanja svetla itd, itd. Uglavnom i manja radi posao, ja volim vecu da ne kloniram posle pozadinu u PS....
Go to the top of the page

+Quote Post

462 - broj stranica V  « < 460 461 462
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 22. February 2018 - 23:28

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.