Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

2 - broj stranica V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic

Enterprise Content Management Systems, vise informacija?

V
stain
poruka Jun 29 2010, 15:50
Poruka #21

Grupa: Članovi
Datum reg.: 10-November 06
Član broj: 7,276

Moram da kažem ovde koju rec, obzirom da sam imao iskustva i sa customizovanim rešenjima i sa pisanjem CMS od nule, bilo koje od ta dva zahteva petocifrene iznose, nikada nisam video da je neko prosao jeftinije. Oba imaju prednosti i mane i zavisi samo od lista zahteva sta ces uzeti, izdvoj mesec dana za istraživanje i planiranje, ali nemoj samo tekstove po internetu da citash, probaj, sva sreca pa je vecina CMS/CMF besplatna.
I nemoj se zaluđivati time da napravish neshto da ti radi pa da ga kasnije scale-ujesh, pojesce ti vishe para i vremena nego shto mozesh da zamislish u najgorim noćnim morama.
Velike su pare u igri i dosta je veliki rizik startovanje takvog posla, ne znam shta stoji iza tebe, ali mislim da nije dobro isplanirano, ako se vec upushtash u te stvari jedna od sigurnijih investicija je adult sajt, pa posle na tom kodu da pravish ono shto si hteo.
Shto se hostinga tiche , tu se prave custom ugovori, ne postoji neko univerzalno rešenje.
U svakom slučaju enterprise projekat trazi enterprise investiciju i tachka.Napisao sam ti ovo da ti ne bi morao da ucis na tezi nacin, ali mislim da si bash tvrdoglav..
Go to the top of the page

+Quote Post
kondormit
poruka Jun 30 2010, 01:33
Poruka #22

Datum reg.: 17-May 08
Član broj: 21,307

Jedan dosta dobar enterprise level CMS je dotCMS, baziran na Javi.

Ja ga koristim dosta dugo za ogromne sajtove na dedicated serveru sa tomcat kontejnerom, pa ako imas taj luksuz (mislim na tomecat podignut na nekom serveru), onda ga testiraj malo.

P.S. kad vec pominjete Joomlu i WP, ja volim WP za razliku od joomle, ali da se ne lazemo, on je samo za blogove i manje staticne sajtove, i za to je keva.

Drupal je dosta ozbiljan CMS, iako je u PHPu napisan, moze da se koristi i kao enterprise CMS.

+Quote Post
ddd s
poruka Jul 1 2010, 14:37
Poruka #23

Datum reg.: 8-September 06
Član broj: 6,221

CITAT (stain @ Jun 29 2010, 16:50) *
...ali mislim da si bash tvrdoglav..
smile.gif Ne brini - nisam, pogotovo ne u tematici koju manje poznajem. Trazim samo nacina da animiram ljude na ovom delu zone koji se totalno umrtvio nesto. U svakom slucaju hvala na postu.

CITAT (kondormit @ Jun 30 2010, 02:33) *
...Ja ga koristim dosta dugo za ogromne sajtove...
Mozemo da vidimo na cemu radis!?

+Quote Post
zlatiborac
poruka Jul 1 2010, 16:28
Poruka #24

Datum reg.: 21-January 05
Član broj: 92

Am nije se umrtvio nego imamo srece shto postoje 2-3 profija ovde pa ti u jednom postu objasne shta i kako.
E sad shto ti ili ja necemo da ih poslushamo a posle vidimo da smo pogreshili (barem ja) to je nash problem, ne njihov smile.gif

+Quote Post
ddd s
poruka Jul 1 2010, 19:59
Poruka #25

Pocele su da pristizu ponude. (3 kom.)
Krecu se od 2.000-4.000 evra i sve po 2 meseca za izradu.

+Quote Post
gmagdic
poruka Jul 2 2010, 11:01
Poruka #26

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 11-May 10
Član broj: 35,786

Prihvati odmah, a sa nama podeli o kome je rec, da ih uposlimo smile.gif

+Quote Post
zlatiborac
poruka Jul 2 2010, 13:43
Poruka #27

Datum reg.: 21-January 05
Član broj: 92

Kontam ja da je 3000e nechija polugodishnja zarada. Ako ih ima dvoje u timu onda tromesechna. Ako ih ima troje u timu onda dvomesechna. Ovaj sistem mogu da zavrshe trojica za predvidjeni period i da prime po 500e za svoj trud, mesechno. E sad, ja josh nisam naishao na ovim prostorima takve profije koji rade maltene pro-bono. Ali tebi se izgleda osrecilo, ili je glad udarila u narod smile.gif

+Quote Post
kodi
poruka Jul 2 2010, 16:11
Poruka #28

Grupa: Admin
Datum reg.: 10-February 05
Član broj: 245

Jel mozes samo da obecas da ces kad projekat zazivi da das url?

+Quote Post
ddd s
poruka Jul 2 2010, 23:16
Poruka #29

www.magazinsrbija.com
www.srbijamagazin.com
Nece skoro ali ... stay tuned.

+Quote Post

2 - broj stranica V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Tuesday 17. July 2018 - 05:00

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.