Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Lumix GX80 sa 14-140 timelapse flickering

V
simazoran
poruka Jul 10 2018, 12:30
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 3-January 10
Član broj: 33,661

Dok sam koristio FZ1000 timelapse je bio bez greske.Kod ovog aparata imam problem sto i pored manulenog moda postoji razlika među fotografijama, sto se naravno vidi na gotovom videu.Šamara ga oko 1/3 blende svetlije tamnije.Rađeno je na dnevnom svetlu sto podrazumeva kratke ekspozicije, i razmak među snimcima je bio 1 sec.
Probao sam da zatvarac radi u automatskom modu elektronski/mehanički, i probao sam ga samo kao elektronski, rezultat je isti.
Ostalo mi je da isprobam kako izgleda na punom otvoru blende, posto mozda objektiv ne zatvara blendu uvek isto.
Kakva su iskustva članova ovdašnjih , ako je neko probao?
Go to the top of the page

+Quote Post
marko07
poruka Jul 10 2018, 13:47
Poruka #2

Datum reg.: 11-April 10
Član broj: 35,375

Ako je sve zakucano na M cudno je da se tako ponasa, da nije ostao auto iso ukljucen? ili bracketing?

+Quote Post
@work
poruka Jul 10 2018, 14:05
Poruka #3

Datum reg.: 7-January 06
Član broj: 2,837

Probaj sa punim otvorom blende pa javi.

Ne znam dal na panasonicu mozes ukociti mehanizma blende kao na canonu koriscenjenjem dof preview dugmeta i malenim odvrtanjem objektiva sa bajoneta, tek da se kontakti prekinu. Kratke ekspozicije i malene blende takodje pogadja flicker.

http://www.learntimelapse.com/time-lapse-e...agging-shutter/

+Quote Post
Elektroničar
poruka Jul 10 2018, 15:48
Poruka #4

Datum reg.: 9-February 09
Član broj: 27,569

Mislim da LRTimelapse moze da sredi flicker, inace bila je vec tema na forumu kada se to desavalo zato sto se blenda ne zatvori uvijek isto.

+Quote Post
simazoran
poruka Jul 10 2018, 19:27
Poruka #5

Verovatno je blenda, kada uhvatim malo vremena probacu skroz otvoren a treba probati i sa duzim intervalom između ekspozicija.
Po pitanju zatvaranja blende na radnu, mislim da ne moze.
Najvaznije mi je da cujem da li su i drugi sa ovom optikom/aparatom imali taj problem i da li im je to onda propust u projektovanju ili jednostavno ovaj moj nije ok, ako nije da ga saljem u servis dok je pod garancijom

+Quote Post
Darkves
poruka Jul 10 2018, 21:14
Poruka #6

Datum reg.: 14-October 06
Član broj: 6,765

U principu nov objektiv ne bi trebao da pravi velika odstupanja sa blendom i ne pri svakom okidanju.
Najverovatnije flikeruje zbog blende, ali ako je nov objektiv mislim da ne bi smeo.

+Quote Post
Elektroničar
poruka Jul 11 2018, 09:17
Poruka #7

Datum reg.: 9-February 09
Član broj: 27,569

Jos nesto. Kakva su ti podesavanja? Koliki su ti vremenski razmaci izmedju frejmova? Osvjetljenje se mijenja prilicno kada je oblacno vrijeme, a ako si u full manual modu, aparat to nece kompenzovati. Probaj to u kontrolisanim uslovima ako imas priliku. Ili, drzi shutter na 180 stepeni, to bi trebalo da ti bude ok, ali ce ti vjerovatno trebati ND.

+Quote Post
simazoran
poruka Jul 11 2018, 12:48
Poruka #8

Vreme nije moglo da utice, mada je to bilo prvo na sta sam pomislio.Bukvalno se menja na svakom 2-3 snimku a radio sam sa 1sec razmaka.Ponovio sam pricu u drugim uslovima i bilo je isto.
Ovo mi se nije događalo sa FZ1000 cak ni kada se vreme menja, uradio sam nesto na Olimpu prosle godine gde mi je cak krenula i kisa, ali je ipak sve islo prilicno tecno od svetlijeg ka tamnijem.Ovde bukvalno šamara gore dole.

+Quote Post
NShappy
poruka Jul 12 2018, 09:29
Poruka #9

Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 725

Jel pucaš RAW?

Pored možda najverovatnijeg problema blende (ili ISO ostao na AUTO), mož' biti i da obrada nešto pametuje sa podešavanjem brightness kako softver misli da treba. U nekim aparatima, interna obrada se bavi i levelsima, kontrastima i svetloćama. sad.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Sunday 22. July 2018 - 19:32

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.