Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Forum Rules *** PRAVILA FOTO FORUMA *** Pročitaj pre postovanja!
2 - broj stranica V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic

Propas', Najveci podzemni prostor u Srbiji

Ocena 5 V
V
alekba
poruka Jul 13 2017, 00:38
Poruka #21

Grupa: Članovi
Datum reg.: 11-November 09
Član broj: 32,800

Cek bre 60m ali okomito uspravno huh.gif
jeste da si napisao... ali... pa dobro, sad bar imam razlog da ne-idem. Silazak nije toliko problem ( osim dela sa doskokom ), povratak je vec druga prica.
Mozda je tako i bolje, barem ce okolis ostati ocuvaniji nego da se ulazi na izvol'te.

Nego glupo pitanje, kakva je ba akust'ka tamo dole, s' obzirom na velicinu dvorane? Nemoj samo reci da niko nije proverio.... obisao sam onih par standardnih "eksurzijaskih" pecina, samo eto, razumljivo, nikad nisam probao, ono malo sto sam video nesluzbeno je bilo toliko malo da se tesko moze i zvati pecinom.

Go to the top of the page

+Quote Post
Jo Husafet
poruka Jul 13 2017, 08:23
Poruka #22

Urednik

Grupa: Foto urednici
Datum reg.: 24-April 05
Član broj: 539

mhm. 60m direktno na dole. Upadnes i odma ides na ahreologiju. Eventualno neki popa da ti otpeva prigodnu pesmicu...

Akustika je upravo onakva kakvu bi ocekivao od dvorane zakrivljenog krova, velike ovoliko koliko je velika. Dakle jako lepa. Jednog dana.. kada se sve bude namikerilo kako treba, cuce se muzika iz Propas'i... kad tad smile.gif

+Quote Post
stevann
poruka Jul 13 2017, 11:08
Poruka #23

Datum reg.: 15-November 08
Član broj: 25,287

Mene zanima zivotinjski svijet u ovoj pecini? smile.gif

p.s. na mom selu ima jedna jama/pecina vertikalna. Kazu mjestani (a i moj djed), da je toliko duboka da nema dno biggrin.gif sjecam se da smo kao mali u nju bacili kamen velicine fudbalske lopte i nismo culi kad je pao laugh.gif cini mi se da je bila precnika oko 3-4 metra, ako ne i vise (davno je to bilo bas)..

+Quote Post
Jo Husafet
poruka Jul 13 2017, 11:38
Poruka #24

Urednik

stevane, to vrlo lako moze da znaci da je jama sa blatnjavim dnom ili nekom policom na 5-6 metara i onda nema teorije da cujes da je kamen udario.. i onda jama krene da nema dno. Ja mislim da jedno 3/4 svih jama koje su nam pokazali mestani nisu imale dno. Ako i dalje znas gde je lokacija, probaj da je nadjes na google earth-u pa baci poziciju. Mozda je neko radio.. mozda ima perspektive da se ode da se pogleda. Svaka informacija je dobrodosla.

+Quote Post
stevann
poruka Jul 13 2017, 12:04
Poruka #25

Datum reg.: 15-November 08
Član broj: 25,287

na Maps je ne umijem naci i oznaciti, ali mozemo poci da nas moj djed povede, jer sam tamo bio poslednji put prijeee.. hm.. malo vise od 15 godina.. nalazi se na samom vrhu jednog brda, okolo je sve cisto, stjenovito.. mozda su mi tada u strahu bile velike oci, a mozda je i stvarno bila precnika i vise od 4-5 metara (ja sam imao osjecaj da ima i 10m).. treba poci i provjeriti.

+Quote Post
f16
poruka Jul 13 2017, 13:30
Poruka #26

Datum reg.: 25-December 07
Član broj: 18,138

OVDE imas i pregled zivog sveta

+Quote Post
Jo Husafet
poruka Jul 15 2017, 13:50
Poruka #27

Urednik

Kad se steknu uslovi u obliku jaceg / boljeg osvetljenja, da li planirate da napravite neki let sa dronom... jedno krug - dva.
Video bi bio lep za videti, ma koliko kratak bio.
[/quote]

U planu je. Cekam da mi stignu novi drajveri za ozbiljne LED diode i da sve to povezem, pa sa novim farovima da probamo kako to izgleda.

CITAT (alekba @ Jul 15 2017, 03:34) *
Video sam dosta toga na netu, ne secam se da je neko radio Pecinu. Pa ako ima neka pri ruci, sa dosta nakita sexy obasjana raznobojnim svetlima.

Nisi pazio na casu smile.gif

Ne samo da je neko to radio, vec smo f16 i ja to radili

https://www.360cities.net/image/dubocka-cave
https://www.360cities.net/image/cerovo-cave
https://www.360cities.net/image/mg-9543-panoramafull
https://www.360cities.net/image/suvi-ponor
https://www.360cities.net/image/bezdan-na-cerovu
https://www.360cities.net/image/cerjanska-cave-grand-hall
https://www.360cities.net/image/cerjanska-cave
https://www.360cities.net/image/cerje-cave

+Quote Post
Elektroničar
poruka Jul 15 2017, 20:09
Poruka #28

Datum reg.: 9-February 09
Član broj: 27,569

Fotografije odlicne, to suvisno pisati, 0135 su malo prevraceni hajlajti.

+Quote Post
f16
poruka Jul 16 2017, 13:53
Poruka #29

"Lenja speleo fotografija - ili kako sesti zapaliti cigaru i pustiti pecinare u prolazu da ti osvetle prostoriju"

Timelapse:

Lazy man&#x27;s speleo photography
by Boris Mrdja, on Flickr

rezultat:

IMG_0287
by Boris Mrdja, on Flickr

+Quote Post
Homer
poruka Jul 16 2017, 15:33
Poruka #30

Datum reg.: 27-November 13
Član broj: 51,489

Ljudi svaka čast i na fotkama i na trudu da se do njih dođe. Jednom riječi B R A V O

P. S.

Da se i ja uključim u diskusiju

Mi nismo sami

+Quote Post
bamby
poruka Jul 16 2017, 19:00
Poruka #31

Datum reg.: 14-March 06
Član broj: 3,762

Pre nego što Foto urednik očisti šum, ...

https://youtu.be/Q20WW0-L_0w?t=13s

+Quote Post
sboris
poruka Jul 17 2017, 21:56
Poruka #32

Datum reg.: 25-December 06
Član broj: 8,126

Po pitanju drona sklon sam Sparku. Uzeo ga na test i mali je odličan za nošenje, 330gr i 20cm dijagonale.
Ima obstacle avoidance i gomilu nekih senzora (koje treba kalibrisati) koji mu pomažu da leti indoor.

Najvažnije, može da poleti i sleti na ruku i to nije veština pilota nego normalna opcija!

Mane, let kratko traje i treba videti kako se ponaša kamera bez dobrog svetla. Ako ga pazarim ide u objekte smile.gif Može da stane u pelicase koji već imam.

Još jedna dobra strana, ako ga voziš telefonom onda "prolazi ispod radara" tj. ne trebaju dozvole jer je lakši od 500gr i neće nigde daleko smile.gif

+Quote Post
cjugo
poruka Jul 18 2017, 15:13
Poruka #33

Datum reg.: 8-March 15
Član broj: 53,769

CITAT (Jo Husafet @ Jul 15 2017, 14:50) *

Ako nije tajna, koju pano glavu koristis za 360 ?

+Quote Post
f16
poruka Jul 18 2017, 16:55
Poruka #34

Pano glavu ?

90% svih nasih VR-ova je iz ruke, ajde, neke od ovih pecinskih(astro i sl.) su sa obicnog compact stativa

Za komercijani deo price (arhitekturu i sl.) imam napravljenu custom plocicu za veliki stativ koja fishy smesti u nodal.
Ali sve te Kg retko kada vucaramo ako nemora. Radije cu provesti par min duze u PT-u da namincam sklapanje nego satima vucarati par kila stativcine

iskreno dati pare za pano glavu je besmisleno osim ako ne planiras da stalno menjas kojim aparatom/objektivom fotkas VR (sto je jelte skup sport) ili paniras da radis Giga panorame.

za cca 1000din i bez ikakvog alata mozes da napravis sebi adapter prilagodjen konkretnom objektivu. (L profil i stara sina za blic)

+Quote Post
cjugo
poruka Jul 18 2017, 17:32
Poruka #35

Datum reg.: 8-March 15
Član broj: 53,769

CITAT (f16 @ Jul 18 2017, 17:55) *
Pano glavu ?

90% svih nasih VR-ova je iz ruke, ajde, neke od ovih pecinskih(astro i sl.) su sa obicnog compact stativa

Za komercijani deo price (arhitekturu i sl.) imam napravljenu custom plocicu za veliki stativ koja fishy smesti u nodal.
Ali sve te Kg retko kada vucaramo ako nemora. Radije cu provesti par min duze u PT-u da namincam sklapanje nego satima vucarati par kila stativcine

iskreno dati pare za pano glavu je besmisleno osim ako ne planiras da stalno menjas kojim aparatom/objektivom fotkas VR (sto je jelte skup sport) ili paniras da radis Giga panorame.

za cca 1000din i bez ikakvog alata mozes da napravis sebi adapter prilagodjen konkretnom objektivu. (L profil i stara sina za blic)

Da, nesto kao nodal ninja recimo. Ja imam neku kinesku alternativu, koja radi posao, mada ima malo lufta tu i tamo u spojevima. Gledao sam vase VR-ove pa me interesovalo sta koristite.. sve izgleda sjajno stichovano. Alal vera na znanju i trudu.

+Quote Post
srboljub
poruka Jul 18 2017, 19:06
Poruka #36

Datum reg.: 1-March 09
Član broj: 28,080

Junior sa ekipom na uređenju objekta. Korišćena ja pano glava domaće izrade.
Nisam ga pitao za dozvolu da postavim link, ali se nadam da se neće ljutiti.

https://www.360cities.net/image/orlovaca-ca...donje-leskovice

+Quote Post
f16
poruka Jul 18 2017, 20:47
Poruka #37

CITAT (cjugo @ Jul 18 2017, 18:32) *
Da, nesto kao nodal ninja

da, sa jednom osom manje,
jer mi nikakvo podesavanje nije potrebno

jos jedna pecinska panoramica
Petnicka pecina

+Quote Post

2 - broj stranica V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Wednesday 26. July 2017 - 07:33

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.