Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

FinalCut (FCPX) Viewer ne prikazuje cropovan deo

V
kovacm
poruka Jan 24 2019, 12:30
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 2-April 08
Član broj: 20,321

Pozdrav,
da li je moguće podesiti Viewer u FCPX tako da pokazuje, umesto crne boje, npr. blago zatamnjen deo slike koji je izašao iz kadra?

Primer:
Imam 4K source video, projekat mi je u 1136x640px (rezolucija iPhone 5). Želim da imam 1:1 pixel u finalnom videu i to tako što ću isecati deo od 4K videa na 1136x640px rezoluciju. Problem je što u Vieweru ne vidim deo videa koji je "pretekao"! Naime FCPX prikazuje samo crnu površinu van rezolucije projekta što mi otežava kadriranje jer ne vidim koji deo mi je "pretekao".

Ovako to izgleda sada u FinalCut:
Prikačen fajl  primer_fact.png ( 102.05K ) Broj download-a: 4

a ovako bih želeo da izgleda smile.gif ovaj primer sam konstruisao u PhotoShopu kako bih prikazao šta žeim da dobijem:
Prikačen fajl  primer_pseudo.png ( 152.77K ) Broj download-a: 4

Preturio sam pola interneta i ne mogu da pronađem odgovor sad.gif

Hvala unapred!
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Monday 22. July 2019 - 23:48

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.