Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

6 - broj stranica V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic

Artcam, sve u vezi 3d modela

V
hak1
poruka Aug 8 2008, 01:00
Poruka #21

Grupa: Članovi
Datum reg.: 9-June 08
Član broj: 21,799

pozdrav
masina dobro izgleda svaka cast.ja sam nabavio artcam pro 8 ali mu je help katastrofa.nesto sam skidao sa neta ali ni to nije dovoljno.ako nema na srpskom i na engleskom bi dobro dosao pa bih prevodio sto ne razumijem.u svakom slucaju hvala.

pozdrav
Go to the top of the page

+Quote Post
div011
poruka Aug 8 2008, 11:19
Poruka #22

Datum reg.: 24-July 08
Član broj: 22,715

Ma ti uz InfTech...ove masine dobijas i licenciran Art (mislim bas devetku!) i sta ce tti osmica na koju su mi se *bdw. neki ljudi zalili...help im generalno jeste katastrofa..Kad stizu te masine?

+Quote Post
hak1
poruka Aug 12 2008, 03:00
Poruka #23

pozdrav

trebale su da mi stignu 1. septembra ali smo odlozili 15-20 dana zbog zavrsetka prostora.osmicu sam nabavio da bih malo vjezbao ali dosta sporo ide bez dobrih objasnjenja.stvarno im je help katastrofa.
pozdrav

+Quote Post
Denis Dsgn
poruka Aug 16 2008, 21:59
Poruka #24

najgori od svu decu

Grupa: VIP
Datum reg.: 30-March 05
Član broj: 446

Specijalci, jel moze CNC u drvetu da ishara nesto ovako ako izmodelujem u maxu pa prebacim u ARTCam?

+Quote Post
div011
poruka Aug 18 2008, 11:13
Poruka #25

A sto ne bi moglo?

+Quote Post
Denis Dsgn
poruka Aug 18 2008, 11:44
Poruka #26

najgori od svu decu

Otkud znam smile.gif ne razumem se, pa bolje da pitam nego da loopam glooposti! smile.gif

+Quote Post
div011
poruka Aug 18 2008, 15:09
Poruka #27

Modeluj u cemu hoces, a art inace uvozi direktno 3ds, i to radi. Uvozi i dr.3d formate, vectore....Moras da vodis racuna o ukupnoj visini-dubini reljefa i jos ....

+Quote Post
hak1
poruka Aug 18 2008, 23:32
Poruka #28

zdravo
koja je tacna oznaka za artcam9.kakav je artcam 2008.da li si gledao za tutorijale.nasao sam na netu jeftino artcam i ne znam koji da narucim najnoviju verziju cisto da je probam.

pozdrav

+Quote Post
div011
poruka Aug 20 2008, 11:01
Poruka #29

Ne razumem ovo za oznaku za art9, za art 2008 sam cuo skoro i nemam nikakvih informacija....9-ka-pricaju ljudi radi odlicno, a za osmicu vec sam ti rekao- cuo sam neke prituzbe ali nisam licno testirao.Pa 2008 je logicno novija i bolja...Cuo sam se sa Zokijem i on kaze da ce prevode da ima tek oko nove godine!Ono sto sam ti rekao pre takodje mi je potvrdio da ti uz Infotec dobijas i art +jos neki softver(zaboravio sam kako ga nazva)-pa ne vidim sto bi kupovao art na netu. A apropo toga kolko je to jeftino( za art?)+ duzan si mi informaciju kolko su bile te poljske( a jesu poljaci!!!) masine!

+Quote Post
hak1
poruka Aug 20 2008, 17:20
Poruka #30

zdravo
sa oznakom artcam 9 ima program za zlatare za nakit i drugi za drvo,mermer,,,razlicite su im oznake koliko sam ja ukapirao.uz infotec dobijam artcam 9 masina 2000x1500 16500€ +carina i pdv.na netu je artcam oko 100$ tako da bih uzeo jer ovaj sa masinom ce stojati u kancelariju a ovaj bih uzeo za kucu.da nema slucajno tutorijal na englesk i on bi zavrsio posao.u artcam-u 8 vec sam uspio dosta da odradim ali su mi problem podesavanja i jos neke sitnice.
masinu sam narucio preko slovenacke firme,oni su mi rekli da je proizvode englezi,mada su masine izvaredne tako da mi je to nebitno.
ne znam da li je isti softver devetka i 2008.

pozdrav

+Quote Post
div011
poruka Aug 21 2008, 01:41
Poruka #31

Auuuu skupo, 16 somova...pa jos ako su step motori...mnogo brate, a poljaci ih prave to mi i Zoki kaze mada sam i sam to znao.Imao si zastupnika i u Bosni. To za art 100$ nista mi nije jasno, znam da je mnoooogo skuplji-par somica...Bitna oznaka je Pro!!! ta ima sve a ostalo su skracene verzije.Zox jos veli da uz tu cnc+ art9 jos dobijas i Insigniu tako da to onda nije pro verzija jer uz nju ti insignia ne treba....Pitacu ga sutra za tutoriale.Video sam sinoc na netu sta 2008ca nudi i reklo bi se nasminkana 9-ka......

+Quote Post
hak1
poruka Aug 21 2008, 02:52
Poruka #32

jeste skupa ali od slovenaca dobijam sa masinom izmjenjivac alata i cetvrtu osu ,3 godine garancije da masina radi 24 sata,bilo kakav kvar otklanjaju u roku od 48 sata, i licenciran artcam 9.u bosnu su mi dali losije uslove i skuplje je izlazila.na netu za 100$ art cam je ful verzija krakovan piratski softver prodaju mislim bugari .znaci da gledam da ima pro.znaci 2008-ca je novija dali nju da uzmem.

pozdrav

+Quote Post
div011
poruka Aug 21 2008, 11:43
Poruka #33

Bogami uslovi su dobri....izmenjivac je svirka ali cetvrtu osu bih bas voleo da vidim! Normalno da noviji softver treba da uzmes uvek..i moj ti je savet da pazis sa istrcavanjima(po forumima) vezano za pirate!! Ne rece mi nista za pogon, servo ili step motori za 16000e.

+Quote Post
Denis Dsgn
poruka Aug 21 2008, 14:28
Poruka #34

najgori od svu decu

@ Hak, u pravu je Div011 za price vezane za piratski software, to ovde nije dozvoljeno, imash jedno od pravila foruma vezano bash za to. Dizajn Zona ne podrzava pirajteriju. wink.gif

+Quote Post
hak1
poruka Aug 21 2008, 16:46
Poruka #35

zdravo
izvinjavam se za pirateriju,nijesam imao namjeru nista da potenciram u vezi nje.
servo motori idu na masinu ima vakum pumpu sve sto treba,sto se kaze ful,to nijesam mogao nigdje drugo naci,kada stigne ostaviti cu slike na forumu.
i ja sam uvijek za noviju verziju softwera jer sa svakom novom verzijom je olaksan rad i alati su uvijek poboljsani
pozdrav

+Quote Post
hak1
poruka Aug 26 2008, 10:33
Poruka #36

zdravo

instalirana devetka mnogo je bolja od osmice evo nesto sam pokusao da odradim.gotove slike samo sam ih malo obradio i dodao okvire.malo teze ide sa vektorima jer jos nijesam naucio kako se pravilno sastavljaju.
pozdrav

+Quote Post
hak1
poruka Aug 26 2008, 10:35
Poruka #37

evo jos jedna

+Quote Post
div011
poruka Aug 26 2008, 14:37
Poruka #38

Fotke su nezahvalne i to mora da retusira profesionalac da bi se koristilo za cnc......., a vektori su ti bitni- njima definises i boju(kojom posle definises dubinu-visinu) a kasnije i prostor u okviru koga ce ti neko glodalo vrsljati po drvetu, inace vektorima radis kao u bilo kom drugom vektorskom programu iz kojih mozes i da ih uvezes-ilustratoru, corelu..Kad pocinjes model povedi racuna o rezoluciji...

+Quote Post
hak1
poruka Aug 26 2008, 23:52
Poruka #39

znam ja da je ovo daleko od dobrog ali je ipak neki pocetak,ne mogu odmah nacrtati ekstra ikonu ili komplikovanu sliku.poceo sam od rama,sada idem dalje na prostije slike,mada sam odradio g-kod za ovalnu sliku i treba kod jednog prijatelja da uradimo u drvetu cisto da bi vidjeli sto se dobija,ja kazem nek bude i losa ali je prva.ram sam odradio sa vektorima a sliku sam ubacio gotovu iz arcam-a,zato mislim da ce nesto da ispadne.koju ti rezoluciju predlazes.
sto bi za one tutorijale,
pozdrav

+Quote Post
div011
poruka Aug 27 2008, 10:28
Poruka #40

Nista pre nove god. na zalost...rezoluciju odredi prema velicini komada i prema samom duborezu(kolko je slozen i prefinjen), i tu obazrivo jer moze projekat da naraste! toliko da ugusi komp, jer ako je veci komad(2m) a ti mu zveknes veliku rez. to je onda veselje...imas u helpu ja mislim kako se odredjuje najoptimalnija, nesto kao kolko ti je u mm pa onda dizes rezoluciju da svaki milimetar pokrijes sa neznam 2-5 pixela, a ti uvek idi na najmanju mogucu vec sam ti spomenuo sto.....radi test na nekom komadu i vidi sta ti glodalo ostavlja u drvetu...

+Quote Post

6 - broj stranica V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Tuesday 20. August 2019 - 10:43

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.