Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

stari Marshall

V
Gillette
poruka Oct 14 2015, 10:59
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 7-April 06
Član broj: 4,107

Pozdrav svima smile.gif

Imam jedno staro gitarsko pojačalo, koje je zapravo jedna dosadna, jednakostranična, crna kutija sa pozlaćenim giljan dade momentom u vidu kontrolne table, sa sve zlatnim zubima, tj potenciometrima smile.gif

E sad, palo mi je na pamet da mu totalno promenim izgled, tako što ću da ga - tapaciram (tanak sunđer + mebl štof), i da mu u skladu sa tim promenim i prednju ploču

Ukratko..šta biste mu vi uradili i kakvo novo odelo mu obukli ? smile.gif

Hvala unapred na eventualnim savetima

evo i pacijenta

Go to the top of the page

+Quote Post
inner universe
poruka Oct 15 2015, 14:42
Poruka #2

Grupa: Članovi
Datum reg.: 22-October 06
Član broj: 6,907

Errrr Marshall je odlican takav kakav je. Vecina kopija Marshalla su bile izmisljanje tople vode i ljudi ih razaznaju uglavnom po nivoima ruznoce (kao npr. Soldano). Blackstar je napravio nesto da lici. To sto ti planiras je u pravcu tweed style pojacala koja imaju svoj hipster smek (Ala Bassman, Dumble OD itd.). Takodje, ako radi, to pojacalce moze i da se proda pa da kupis neku kantu sa kupujem-prodajem i nju razvrcavas. Ovo je greota rasturati jer taj koji ga je dizajnirao je znao sta radi...

+Quote Post
masterk
poruka Oct 16 2015, 07:39
Poruka #3

Datum reg.: 10-May 08
Član broj: 21,154

Еее... Имао сам баш исто такво појачало... Слажем се са унутрашњим универзумом, не ремети га. Евентуално можеш да пробаш да набациш неку маску која га неће оштетити и која ће моћи да се уклони кад је изгустираш.

Погледај молим те који звучник има. Требало би да је "Celestion". Можда једну фотку звучника да видим, постоји могућност да је то моје појачало а препознаћу га по звучнику.

+Quote Post
Christopher Carr...
poruka Oct 16 2015, 08:42
Poruka #4

Mr. Wolf

Grupa: Supermoderatori
Datum reg.: 24-January 06
Član broj: 3,067

Ne diraj ništa.

+Quote Post
Abishai
poruka Oct 22 2015, 00:08
Poruka #5

Datum reg.: 21-January 05
Član broj: 89

^ +

+Quote Post
istankov
poruka Oct 22 2015, 08:51
Poruka #6

Datum reg.: 8-February 05
Član broj: 241

Zlatni zub ne diraj a štof upotrebi na nekom drugom mestu. To pojačalo je napravljeno da u njega ubodeš tamburu, otpanjiš i budeš glavna faca medj' tinejdžerkama, a i ponekim mamama koje tatoo i martine furaju iz 1990tih

+Quote Post
Gillette
poruka Oct 25 2015, 20:04
Poruka #7

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 7-April 06
Član broj: 4,107

smile.gif

Hvala na odgovorima, malo sam zakasnio jer prvih dana niko nije odgovarao, pa sam stekao utisak da je forum malo..da prostite, mrtav wink.gif

Kad ono imam šta da vidim

Doduše, niste mi pomogli sa odgovorima jer ste svi na liniji da se tu ništa ne dira

Ipak, imam par razloga za renoviranje

Prvo, pojačalo izgleda lošije nego ovo sa svlike. Prošlo je svašta izgleda i ima neku priču, ali to nije moja priča smile.gif

Drugo, ide zima, a ja volim da se bakćem sa alatkama.

dalje..Imam ja još pojačala tako da mi ovo nije jedino (što se svirke tiče)

Onda, već sam nabavio neke delove (duplo manji Marshall logo, novu ručku, sada tražim grill platno koje bih želeo da bude svetlije, sivo..itd)

Dakle, obrni okreni - renoviranje mu ne gine.

Pala mi je na pamet ideja, da kupim najpre fotelju (pošto mi inače fali fotelja u toj sobi gde je pojačalo), pa da onda pojačalo presvučem istim meblom kao što bi imala ta fotelja smile.gif

Inače volim tapaciranje, i mislim da bih tapacirao sve što može, od nameštaja, zidova, pa do drugih detalja (npr pedale u pedalbordu)

Neki redosled bi bio - grill platno (pa u zavisnosti kakvo je ono), mebl (sa tankim sunđerom ispod), ili veštačka koža, prednja maska (video sam izvanredne samolepljive folije), kapice za potenciometre, ručka (nabavio sam novu original Marshall) i ćoškovi (sada su crni i malo ogluljeni, postoji opcija ili za iste takve, ili da budu hromirani)

evo i zvučnika (btw, pojačalo sam kupio od našeg čoveka koji radi u Beču)

ovako neštomi se mnogo više dopada

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 22. August 2019 - 11:44

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.