Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

3 - broj stranica V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic

Malo Unreala, isprobavanje engina za arch viz

V
alekba
poruka Nov 13 2017, 21:32
Poruka #41

Grupa: Članovi
Datum reg.: 11-November 09
Član broj: 32,800

Znaci mora na C da se instalira..... pfff imam 120 Gb SSD a windoza ga izela, ki svinja masnu krpu tongue.gif

Sto se tice primera, video sam neverovatne still-ove... animacije su takodje fantasticne... samo to je pravljeno laganica, ono nije se stedelo, daleko je to od navrat - nanos posla.... A i drugo je kad imas inspirativan enterijer, tipa, Beli Skandinavski Apartman, a ne tunel apartman.
Ispravi me ako gresim, covek jos moze da se zeza sa animancijom, ali ako napravis aplikaciju, moras da vodis racuna o tome kakvu masinu ima narucioc... mislim tesko verovatno da tamo neki menadjer na Sejselima ima top gamersku karticu.... oni obicno kupuju office masine, koje su pravljene tako da budu jeftine i zavrse posao tipa Word, Excel isl. a ne da furaju top grafiku na 120 fps. A ako ide i na mobilne platforme, mora jos da se pritegne, da bi ferceralo na prosecnim masinama.
Mislim, tesko bi bilo pokrenuti neki top fly trough na celeronu, ili gresim?
.... koliko sam gledao postoje "asseti" za sve i svasta.... trebalo bi da postoji i nesto za arhviz, koliko sam skapirao ti aseti stede dosta vremena ( programiranje ), nije bas na dugme ali bar se ne pocinje od pocetka, a cene su pristupacne cak i za nas.

Pojavljuju se i drugi igraci Lumion 8 obecava sve i svasta
https://i.imgur.com/AQ0p3sg.jpg
https://i.imgur.com/TeNoxcH.jpg
https://i.imgur.com/9z3giga.jpg

za stilove i animacije i Marmoset cuda pravi, Unity se priblizio Unrealu na dlaku i tako....
Go to the top of the page

+Quote Post
alekba
poruka Nov 14 2017, 10:11
Poruka #42

Datum reg.: 11-November 09
Član broj: 32,800

kad smo vec kod toga...
https://www.artstation.com/artwork/GPqDV

+Quote Post
:HGT:
poruka Nov 18 2017, 22:52
Poruka #43

Datum reg.: 25-May 05
Član broj: 744

@Viper

Datasmith je genijalna stvar, pre neki dan se pojavila verzija za 4.18, a do tada je bio samo za 4.17. Odlicno radi, bas ubrzava ceo proces prevodjenja iz maxa u ue. Cak i svetla do nekle rade, ali je neohodno ipak da se malo doradjuje. Testirao sam ga na par scena iz evera i poprilicno se dobro snalazio.

+Quote Post
Viper
poruka Nov 19 2017, 01:35
Poruka #44

Datum reg.: 24-August 05
Član broj: 1,510

Uh, to je bas lepa vest... kada se ceo proces prevodjenja (smaranja) ubrza, ostaje mnogo vise vremena za kreativnost, peglanje detalja i fine dorade.

Ne mogu da verujem da su svi zivi podobijali pristup, samo mene zaobilaze. Ali valjda izbace uskoro neku verziju za sve zainteresovane. smile.gif

@alekba:
imaju bas dobri tools u Unrealu za proveru performansi, tako da mozes da planiras neku target konfiguraciju i drzis se potrebnih parametara po pitanju poly count i jos nekih stvari. Imaju i graficki prikazi sta u svakom trenutku jede najvise resursa - nekad to recimo bude obican lose podesen fog, ili neki setting u postprocess volume-u na koji si zaboravio...

Uvek postoji vise alata uz pomoc kojih se moze doci do slicnog cilja, samo eto ja sam se opredelio da bas zagrejem stolicu sa Unrealom jer mislim da mu ostali ipak ne mogu ni prici za to sto planiram da radim za arch viz.

+Quote Post

3 - broj stranica V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 23. November 2017 - 21:10

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.