Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Manfrotto 405 3-Way

V
Foto turista
poruka Jul 19 2019, 09:00
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 19-March 15
Član broj: 53,818

Jel valja ovo nesto ili je samo skupo tongue.gif
Treba mi za bas precizno kadriranja posto ne praktikujem da to radim u obradi, a da pritom drzi kameru i objektiv da ne popusti recimu u 1h fotkanja istog kadra, ali pre svega mi je bitno da mogu sve fino da podesim bukvalno u milimetar...

https://www.manfrotto.com/uk-en/405-geared-...-aluminium-405/
Go to the top of the page

+Quote Post
Darkves
poruka Jul 19 2019, 09:45
Poruka #2

Datum reg.: 14-October 06
Član broj: 6,765

Ja nisam video da postoji nešto preciznije od toga. Mada je naporan za brzinsko kadriranje.
Što se tiče držanja aparata i objektiva, svaka dobra glava će držati, ali ne drži samo glava, već i noge. Pomaže da se prethodno optereti - pritisne ceo stativ da legne lepo, da ne sleže vremenom.

+Quote Post
Foto turista
poruka Jul 19 2019, 10:31
Poruka #3

Imam vec stativ MeFOTO GlobeTrotter black aluminum A2350Q2K koji se pokazao kao dobar, stabilan a funkcionalan, imam i Cullmann heads MAGNESIT MB6.3... GLava je dobra ipak precisnost u svim pravcima ume fino da me zamori dok sve ne nastelujem da bude u milimetar, pored toga ne moze da izadje na kraj bas kako bi ja to zeleo sa Canon EF100-400mm f/4.5-5.6L IS II - 77, tu vec popusta posle prvog rafala od vise ekspozicja... Hvala kolega na odgovoru smile.gif

+Quote Post
Foto turista
poruka Jul 24 2019, 11:47
Poruka #4

Nova dilema, da ne otvaram novu temu....
Da li je neko imao iskustva sa ovom glavom...
https://www.manfrotto.com/uk-en/3d-super-pr...fety-catch-229/

Inace ozbiljno razmisljam da zajebem sve ovo sto moze da se kupo kod nas i kupim ovako nesto, mada ovo moze da se pazari samo u USA kako mi se cini...
https://www.bhphotovideo.com/c/product/8902...ng_head_ii.html

+Quote Post
Misirac
poruka Jul 24 2019, 14:05
Poruka #5

Datum reg.: 13-February 09
Član broj: 27,665

Mozes to da porucis sa B&H. Special order samo znaci da ga nemaju na stanju vec po potrebi porucuju od dobavljaca. Ja sam npr tako uzeo od njih really right stuff tripod i stiglo mi je u roku navedenom na sajtu. E, sad, jedino sto na tu cenu placas carinu i pdv. Pozdrav

+Quote Post
Darkves
poruka Jul 25 2019, 11:42
Poruka #6

Sve tri glave su za različite potrebe, pa treba da vidiš šta tvojim potrebama najviše odgovara.
Ona prva je sa podešavanjem po tri ose sa zupčanicima i vrlo je precizna, ja je imam i odlična je glava. Nisam baš siguran da bih dao ovolike pare za nju, al znam jednoga ko je dao i toliko mu se sviđa da bi uzeo i ovu drugu polovnu koju sam ja kupio na oglasima samo da je video. rolleyes.gif

Ova druga je takođe sa podešavanjem u tri ose, ali nije sa zupčanicima i po sistemu je odšrafi - pomeri - zašrafi. Znači da je nešto preciznija od kugle, ali ima ove ručke koje bi me nervirale.

Ova treća je za panorame. Ima korekciju vodoravnog položaja po dve ose i može da se okreće u krug. Toliko je skupa da je ciljna grupa tog proizvoda - pijani bogataš.

+Quote Post
Foto turista
poruka Jul 25 2019, 12:20
Poruka #7

^
To preciznost podesavanja, to je nesto sto me zanima, ali ma zanima i lakoca koriscenja dok ne dodje do toga da se precizno podesava, ne znam da li ta glava moze da se popusti u sva tri pravaca da bi se kamera brzo i grubo podesila prema zeljenom kadru pa da se onda zategne i fino podesi sto bi rekl u milimetar, mislim na prvu koju kazes da i ti imas... Sa ovom drugom po redu to moze tako da se radi, skroz da se olabavi, ali ne znam da li to moze tako i sa ovom prvom, nesto mi se cini da ne moze i da se navoj koji inace tome sluzi da skroz olabavi zatezanje kada se pusti automatski vraca i zateze glavu i da ne moze nikako da se olabavi i ostavi u taj skroz opusten polozaj u sva tri pravca.

+Quote Post
Darkves
poruka Jul 25 2019, 13:32
Poruka #8

Ne, ne može da bude opuštena po svim osama. Za takve potrebe služe kuglaste glave.

+Quote Post
Foto turista
poruka Jul 25 2019, 14:01
Poruka #9

^
Ova druga po redu moze 3D Super Pro 3-way 229, i svi modeli koji si cenovno ispod... Meni bas to treba, da postoji taj konfor ka sa kuglom a da mogu da utegnem sve da ne mrda 100-400, i da jos uz to mogu fino da podesim tongue.gif Ako neko zna da tako nesto postoji, a da nije kugla, ne pitam sta kosta biggrin.gif

+Quote Post
Darkves
poruka Jul 25 2019, 16:22
Poruka #10

Može ta druga po redu. Ali ti treba da držiš aparat jednom rukom stalno a da drugom rukom odvijaš jednu po jednu, pa posle toga i da zaviješ opet jednom rukom.

+Quote Post
Foto turista
poruka Jul 25 2019, 17:32
Poruka #11

^
Da i to si u pravu, nesto moram da smislim da mi bude prakticno ka sa kuglom, a da drzi cvrsto kao ove gore navedene glave... Hvala klega na pomoci smile.gif

+Quote Post
Foto turista
poruka Aug 1 2019, 06:25
Poruka #12

Ovo je poruceno po ovim cenama kod nas...

Manfrotto 229 3D Super Pro - 225e
Manfrotto 030-14 x2- 15e kom
Peak Design Everyday Backpack 30L black - 300e +
Manfrotto 190 Go! MT190GOC4 - 365e

Ranac je vec kod mene i cista je perverzija, malo je reci da je odlican... Ostalo stize u septembru taman na pocetak sezone lepih kadrova i dobrog kolorita u plavom zlatnom i ostalim satima tongue.gif

+Quote Post
puckons
poruka Aug 1 2019, 06:52
Poruka #13

Datum reg.: 26-February 11
Član broj: 42,398

evo gledam sta si uzeo i imam zamerku, ono sto mi se jedino ne dopada je ovaj ranac, ja bih uzeo sivi tongue.gif
jedva cekam da ti stigne pa da vidimo utiske glave, to me najvise interesuje, posto razumem tvoja pisanija vezano za problem finog podesavanja

+Quote Post
Foto turista
poruka Aug 1 2019, 07:04
Poruka #14

Pa tamno sivi sam i uzeo, a hteo sam crni nego nema i ne moze da se poruci... Mislim imam ja sve ovo, nego aj malo da se ponovim cisto onako tongue.gif Jedino eto za tu glavu imam objektivnih razlog zasto je menjam, mad i to nije nesto sto je meni mnogo bitno i presudno...

Moracu da nabavim neko malo govance kao sto je ovo...
https://www.kupujemprodajem.com/Foto/Stativ...57626-oglas.htm
...to bi mi dosta znacilo u nekim situacijama.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Friday 23. August 2019 - 16:31

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.