Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

5 - broj stranica V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic

Fotograf na brodu, i sva pitanja vezana za rad na kruzerima

Ocena 5 V
V
pspman
poruka May 2 2014, 16:59
Poruka #81

Grupa: Članovi
Datum reg.: 19-July 11
Član broj: 44,368

za fotografe najbolji je Princess..... od svega, znaci,dobjas uniformu za dzabe,opremu,kartu sve sve sve, tvoje je sam oda radis i da slusas sta ti se kaze.. Napredovanje tesko,jer tako je, hbg.. Menadzeri su uglavnom Kanadjani i pokoji Englez... koji su tu oko 5 godina u kompaniji...

Druggo, postoji Image kompanija koja jako brzo zaposljava fotografe jer im non stop trebaju i oni rade sa svim drugim brodskim kompanijama osim za Princess, Holland America i NCL..

90% nasih kaze da su jako robvlasnicki nastrojeni,nikad nemas sigurnu platu,nego ti plata zavisi od prodaje: ovaj mesec ti je 1200 sledeci moze da bude i 2000 i 900$,zavisi od kruza...

I svi se nasi zale,ali se zato vracaju bez razmisljanja,osim nekih... Ja evo cekam drugi ugovor i krecem borbu za promenu u fotografe,kada sam bio toliko nestrpljiv da cekam na samom pocetku... sta ces....

Go to the top of the page

+Quote Post
-NJS-
poruka May 8 2014, 18:19
Poruka #82

Datum reg.: 12-August 09
Član broj: 31,273

CITAT (pspman @ May 2 2014, 17:59) *
za fotografe najbolji je Princess..... od svega, znaci,dobjas uniformu za dzabe,opremu,kartu sve sve sve, tvoje je sam oda radis i da slusas sta ti se kaze.. Napredovanje tesko,jer tako je, hbg..

Napredovanje na Princess-u i nije tako teško ako znaš zanat i ako si vredan. Kad shvatiš da su neke stvari postavljene tako kako jesu jer ista mašina već 30+ godina obrće nenormalne količine novca i vremenom se pokazalo šta pije vodu a šta ne lakše ti ide, a ako i sam imaš klikere uvek će ti menadžer isprobavati i usvojiti predloge. Jedan faktor kod Princess-a je i malo sreće a to je da upoznaš prave ljude koji te popamte i guraju dalje. Ja sam za godinu i po dana imao sreće da radim sa sva tri regionalna menadžera (australija+azija, karibi+evropa, severna+južna amerika) i to mi je pomoglo jer su me snimili, ni tebi da si na nekoj visokoj poziciji ne bi bilo u interesu da neki posao prepustiš nekome ko to slabije obavlja.
Generalno, teško da će te promocije zaobići ako znaš posao i ako si vredan. Ako ti je glava u oblacima ili ako ti je ego još jedan od suvišnih asesoara onda se nemoj čuditi, uostalom kad pređeš u seniore ćeš i sam videti ko ti odgovara za saradnika a koga treba ostaviti tamo gde želi da ostane.

+Quote Post
stelya
poruka May 11 2014, 12:05
Poruka #83

Datum reg.: 15-August 09
Član broj: 31,304

Treba se prepustiti masineriji...iako udara na ego, iako si pametniji i znas bolje ...bices najpametniji if you go with the flow, slusas sta ti se kaze i pravis se da si tanta i pricas sve najdivnije o kompaniji i uvlacis u bulju menadzerima ... a posle ego lecis u Srbiji ili putovanjima po svom izboru sa punim dzepovima.
Kapitalizam se tesko moze pobediti, mozes mu se pridruziti ili ici na kocku sa nekom svojom pricom pa koga usere. Ljudi su preko za razliku od nas nauceni da im nece pasti milion sa neba bez rada.

+Quote Post
-NJS-
poruka Jun 7 2014, 11:44
Poruka #84

Nema potrebe ikome se uvlačiti u bulju, to se čuva za otadžbinu. Jednostavno su stvari postavljene tako kako jesu jer tako praviš najviše para i ako znaš da si tu zbog para nema šta dalje da mozgaš.

+Quote Post
NShappy
poruka Jun 21 2014, 10:53
Poruka #85

Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 725

Moje iskustvo u radu sa stranim managerina u ozbiljnim kompanijama (Nemci, Austrijanci, Švajcarci, Šveđani, Italijani...) je da je uvlačenje u bulju kontraproduktivno (za razliku od Srbije). I ako pomogne, to je samo na kratko.

Čak šta više, veoma cene kritiku ukoliko je objektivna, i ukoliko znaš da je obrazložiš.

+Quote Post
Dragan
poruka Jun 21 2014, 18:09
Poruka #86

Datum reg.: 8-June 05
Član broj: 873

Svakako treba postovati pravila ponasanja na brodu. I cekati svoju sansu za napredovanje, ukoliko imas ambicije. Svaki drugi nacin je rizican. Posao se moze lako izgubiti. Ne podrzavam ulizivanje menadzerima a i oni to bas ne cene previse. Za ljude sa Balkana vazi da se tesko dovode u red pa nismo bas najpozeljniji u tom smislu. Oni koji su disciplinovani i rade svoj posao uglavnom brzo napreduju. Savet za one koji idu na brod prvi put je da obrate paznju na pravila i da ih postuju. Rad na brodu nije lak i ako ne postujes pravila, tesko da ces i sam biti postovan od strane kolega. Svi zele da minimum slobodnog vremena provedu sto kvalitetnije i zato ne zele da imaju ljude u timu koji ih u tome ometaju.
Ja sam radio kao fotograf dva ugovora za Image. Nije bilo lako. Ali, tako sam poceo. Sad radim za Carnival kompaniju kao snimatelj i tehnicar u pozoristu. Bolja plata i manje radnih sati. U mom odseku (ne znam kako da prevedem department na nas jezik) uglavnom rade ljudi iz SAD i drugih zapadnih zemalja pa i nas druge slicno (dobro) tretiraju.
Rad na brodu je svakako dobro iskustvo. No, ne treba preterivati sa tim. Zivot na brodu je prilicno nekvalitetan iako se mozda i ne cini bas da je tako. Oni koji dolaze zbog novca moraju imati to na umu. Ovde se lova brzo zaradi i isto tako brzo potrosi.

+Quote Post
-NJS-
poruka Jun 23 2014, 21:40
Poruka #87

Plata je super za S(v)rbiju ali se troši dok si u inostranstvu, slažem se za oprez.

+Quote Post
nkteam
poruka Oct 25 2014, 00:16
Poruka #88

Datum reg.: 10-August 14
Član broj: 52,791

Mislim da pod "kvalitet zivota" nije na umu imao samo novce.
Odvojenost od porodice, prijatelja, zene/muza/devojke/momka i ostalog standardnog okruzenja koje ogranicava razvoj licnosti i porodice poprilicno snizava kvalitet zivota sam po sebi. Nekome u manjoj, nekome u vecoj meri, ali generalno snizava svima.

+Quote Post
marvel
poruka Aug 8 2015, 21:28
Poruka #89

Datum reg.: 5-March 12
Član broj: 47,042

Pdf prirucnik za fotografisanje gostiju na brodu - poziranje, namestanje itd. Princess company. Napravljen od realnih snimaka tokom kruzeva. Skoro 500 strana.

http://www.inozemstvo-posao.com/forumattac...PosingGuide.pdf

+Quote Post
NVC
poruka Aug 8 2015, 22:08
Poruka #90

Datum reg.: 15-June 09
Član broj: 30,348

ovo nek koristi samo onaj ko veze sa fotografijom nema. Ovo ti govori senior photographer wink.gif
ionako uskoro stizu promene u smislu setapa u studiju, poziranja... ...

+Quote Post
marvel
poruka Aug 8 2015, 23:19
Poruka #91

Datum reg.: 5-March 12
Član broj: 47,042

Ma vidim i ja da je `amaterska` postavka.
Ima tu par korisnih uptstava npr. kako prelaziti iz poze u pozu, ali ovo nije lose videti - ljudi se ponekad potcene pa misle da treba da prave fotke kao za Vog.

+Quote Post
-NJS-
poruka Aug 21 2015, 00:44
Poruka #92

Flow posing by the book jeste jedna korisna stvar ali iz mog iskustva 90% fotki prodaje "experience" koji putnici imaju nakon seanse, dakle - da su se dobro zezali sa tobom i da si ostavio utisak svojom ličnošću.

+Quote Post
milenicamm
poruka Feb 26 2016, 19:50
Poruka #93

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 26-February 16
Član broj: 54,974

Odlično iskustvo i dobra zarada, na leto ponovo!

+Quote Post
PorucnikMiloje
poruka Nov 15 2016, 18:22
Poruka #94

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 15-October 16
Član broj: 55,595

CITAT (-NJS- @ Aug 21 2015, 00:44) *
Flow posing by the book jeste jedna korisna stvar ali iz mog iskustva 90% fotki prodaje "experience" koji putnici imaju nakon seanse, dakle - da su se dobro zezali sa tobom i da si ostavio utisak svojom ličnošću.

upravo tako
fora ti je da se zezas sa njima a na sta ce fotka na kraju da lici nije ni bitno toliko

+Quote Post
bamby
poruka Oct 24 2017, 13:04
Poruka #95

Datum reg.: 14-March 06
Član broj: 3,762

Ako na svom putu sretneš lika koji radi na kruzeru, nabodi ga u glavu! 003.gif

+Quote Post

5 - broj stranica V  « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Tuesday 19. November 2019 - 13:29

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.