Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

5 - broj stranica V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic

Fotograf na brodu, i sva pitanja vezana za rad na kruzerima

Ocena 5 V
V
Umek
poruka Sep 23 2012, 00:41
Poruka #41

Grupa: Članovi
Datum reg.: 9-January 12
Član broj: 46,350

Mozemo da se organizujemo tog dana kada zavrsim intervju, meni treba neko da mi pomogne da dodjem do tamo jer se kancelarija nalazi negde na Novom Beogradu, napisacu adresu kad ustanem, pukao mi net pa kucam sa telefona tongue.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Umek
poruka Sep 23 2012, 09:32
Poruka #42

Adresa je: Novi Beograd, Yu Biznis Centar, Bulevar Mihaila Pupina 10a, vp, lokal 32

Ja sa zeleznicke stanice treba da dodjem dotle smile.gif

P.S. Snasao sam se, 83ojka me vodi direktno dotle, super smile.gif Nego koja je fora s nama smrtnicima koji nemamo Bus Plus kartice? Kako mi putujemo?

+Quote Post
IronStar
poruka Sep 23 2012, 10:47
Poruka #43

Datum reg.: 31-October 10
Član broj: 38,500

Svercujete se kao I mi sto imamo tongue.gif
Ako ti se bas placa papirna je 40 domacih, I uplatis za par voznji. Ima na svakom kiosku.

+Quote Post
Umek
poruka Sep 23 2012, 12:30
Poruka #44

Prezalicu 100 dinara biggrin.gif Ispada da ce ceo put da me kosta 1600 dinara + to pivo sto cemo da pijemo i nesto za pod zub, nije lose smile.gif

Ako planiras sledece godine da ides, bolje se prijavi sad, preliminarni intervju prodjes, pa cekas glavni, za koji se nikad ne zna kad ce da bude pa tek onda cekas na ukrcaj za koji se opet ne zna kad ce... to potraje mesecima, taman sledece godine se ukrcas, sve se dogovoris s agencijom.

+Quote Post
Malaya
poruka Sep 24 2012, 01:06
Poruka #45

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 24-September 12
Član broj: 48,551

Zdravo svima! smile.gif

Slucajno sam naletela na vase postove, pa cu se samo neprimetno ukljuciti u konverzaciju... rolleyes.gif Mozemo reci da sam u fazi procesuiranja za Image kompaniju. Cula sam dosta toga loseg o kompaniji, i na pragu sam da se predomislim. Ono sto je za mene bilo pozitivno, upravo to sto se u najkracem mogucem roku ukrcavate na brod, za razliku od drugih agencija, gde se ceka i po godinu dana-direktan Image kontakt. Nema nekih silnih testiranja, provera znanja, sto je slucaj sa drugim agencijama ili iskustvo na kruzerima, pa sam nekako dosla do zakljucka, da je najlakse za pocetak uci preko Image komp. Ako nisam u pravu, ispravite me.

Vas intervju se blizi, 26. sep i jako bih volela da cujem vase impresije sa razgovora. Mozda jos uvek mogu da se povucem, ukoliko vasa prica bude zvucala pitkije, posto ne mogu da dobijem informaciju ni od jedne agencije, dok ne posaljem svoj CV! blink.gif

Mislim da odlazak na brod predstavlja veliki korak, a kada pravimo korake, zelimo da budu oni najbolji....

P.S. Cekam vase utiske smile.gif

+Quote Post
Umek
poruka Sep 24 2012, 11:37
Poruka #46

Pozdrav Malaya smile.gif

U sustini sve je receno u prethodnim postovima, narocito je lepo ejsiej objasnio, na onom linku koji je NJS dao stvarno mozes sve da nadjes, ja mogu samo da ti dam svoje misljenje zasnovano na iskustvima drugih i kao osobe koja jos uvek nije radila na brodu kao fotograf i uglavnom se poklapa sa vec napisanim.

Image je najgori za fotografe. Znam da se najlakse upada preko Image, ali uglavnom su iskustva sa njima uglavnom ne bas toliko dobra, Carnival je bolji, dok je Princess najbolji po tudjim iskustvima (postoje jos neke kompanije ali zadrzacu se na ovima).

Ako radis za Princess, dobijas njihovu opremu na koriscenje besplatno, staff si, i pocetna plata ti je odmah 1200$ a ne kao kod Image gde je 700$ i gde dobar deo pocetne zarade ode na otplatu tela koje moras da kupis na brodu, a tek naknadno bude 1200. Princess ti placa kartu do mesta gde se ukrcavas, a Carnival i Image ne. Pa ti vidi, startni troskovi manji prilicno, troskovi na brodu manji, staff polozaj (jeste da si na Image takodje staff, dok na Carnival spadas u crew, ali to nije dovoljan motiv) i ne dave te targetima (broj fotki koji moras da dostignes ako radis npr. gangway), vec su oni dati kao nesto sto bi bilo dobro da se dostigne, a ne mora, naravno ti se trudis da premasis to jer te tad gledaju kao osobu koja se trudi i brze stigne promocija... Dakle manje pritiska, sto je mnogo bitno.

Sve su to po meni razlozi da se grize za odlazak na neki od Princess brodova, nakon par ugovora doguras do petog nivoa gde ti je plata 2000$ a za dalje ne znam, jeste da pojedini drugi departmenti izvuku vise, ali uglavnom i znatno vise rade, a i mene ne interesuje da konobarim iako i to znam. Sve u svemu, za nase uslove je i vise nego dobro placeno, nemam zamerki.

Sto se tice CVja, gledajte da ga napravite preko (Europass-a), naglasite sve svoje prednosti, zavijte u lepu foliju jer se vi njima "prodajete". U sustini iskustvo i nije toliko bitno ako stvarno pokazete da znate da radite svoj posao i ako dobro govorite engleski.

Inace, zamolio sam agenta iz SC da mi pomeri rok posto mi 26.09. ne odgovara, ispali su maksimalno korektni i predlozili su 02.10. sto sam naravno prihvatio, tako da otprilike tada mozete da ocekujete feedback, IronStar i ostali drugari koji bi hteli da se pridruze, naravno i Mamaya, nek se jave pa da se organizujemo za neko pivo smile.gif

+Quote Post
IronStar
poruka Sep 24 2012, 12:15
Poruka #47

Datum reg.: 31-October 10
Član broj: 38,500

Au bre, gde drugog tad sam na ekskurziji. Nema veze cucemo se kad se vratim, ja placam pice. :-)

+Quote Post
Umek
poruka Sep 25 2012, 11:58
Poruka #48

Bice prilike, moracu opet da dodjem na glavni intervju biggrin.gif

+Quote Post
NemanRa
poruka Sep 25 2012, 20:26
Poruka #49

Datum reg.: 15-April 08
Član broj: 20,628

Kakva su sada pravila što se tiče fizičkog izgleda, dozvoljavaju li nešto dužu kosu ili bradu (urednu naravno)?

+Quote Post
ejsiej
poruka Sep 27 2012, 21:24
Poruka #50

Datum reg.: 20-January 09
Član broj: 26,895

generalno je najbolje da si obrijan i kratko ošišan ali ti neće zameriti ako paziš do izgleda. za dugu kosu... mislim da ti neće proći, to će ti morati neko drugi reći.

umek, ne zaboravi i mene za pivo! biggrin.gif inače, za koju kompaniju konkurišeš? ja se mislih da sledeće godine kada završim sa faksom da pičim opet na brod ukoliko mi ne bude posla ovde. smile.gif

+Quote Post
Umek
poruka Oct 9 2012, 09:03
Poruka #51

Nema zaborava, pivo se mora piti biggrin.gif Konkurisao sam za Princess preko SC, bas ovih dana imaju trening, preliminarne i glavne razgovore za sve pozicije.

Sto se tice obecanog, malo kasnim sa odgovorom "kako je bilo", uglavnom zbog toga sto nisam imao pristup netu sa kompjutera, zeznuli iz "centrale" biggrin.gif

Kao sto sam vec napisao, intervju mi je pomeren za 02.10. i tu su ispali maksimalno korektni. Posto mi je intervju bio u 14:30 a nisam zeleo da kasnim zbog prvog utiska, krenuo sam u 03:15 iz Nisa i putovao ~6 sati vozom, spavao sam sve ukupno 40 minuta te veceri, sto se kasnije odrazilo i na ostatak putovanja i intervju. Potrebno je da ponesete CV (odstampan) i portfolio (odstampan ili na USB), ovo naglasavam jer mi je u mejlu pisalo "ponesite vas CV i portfolio (odstampano ili na USB-u) a odnosilo se samo na portfolio a ne i na CV, mali nesporazum. Dakle posle puta gubio sam par sati u nekoj kafani na zeleznickoj jer nisam imao volje da se setam po BGu iako je to bio plan, neispavanost je ucinila svoje tu. Oko 1 sam krenuo do obliznje stanice, tu cekajte 83ojku, jer ide direktno ka YU Biznis centru, stanica je nekih 150-200m ispred zgrade biznis centra, posle samo pesacite pravo, nema sanse da promasite zgradu.

Radi preventive, krenuo sam ranije i ispostavilo se da sam poranio oko 1h (uvek bolje nego kada kasnite jelte biggrin.gif). Cekao sam par minuta a onda je usledio intervju.

Ono sto mozete ocekivati kao fotograf, ali i kao pretendent na bilo koju drugu poziciju je da ce vas pitati za ime, godine, odakle ste, koju skolu ste zavrsili, sta trenutno pohadjate i slicno a nakon toga slede pitanja vezana za poziciju za koju ste se prijavili. Dakle set pitanja o vama a nakon toga o poslu, od toga nema odstupanja. Pitanja vezana za fotografiju su blago receno prosta, da ne kazem debilna, s tim sto odgovarate na engleskom. Mene je agent pitao koji aparat koristim, koje objektive, ako fotkam recimo u klubu, da objasnim sta to radim ja u stvari, kako prilazim ljudima, ako ima malo svetla sta radim onda, da li sa dugom ekspozicijom mogu da napravim dobru fotku u klubu a onda iz tog pitanja potpitanje kada je pozeljno da se koristi duza ekspozicija (dakle focus lock DJa i malo saranja), sta je potrebno da napravim dobru fotku sto vise ljudi u klubu (posto sam naveo to u CVju kao iskustvo, verovatno odatle par pitanja o tome, da proveri covek da li sam stvarno to radio, obratite paznju na to obavezno, to sto ste napisali u CVju, to vam i proveravaju). Pored toga bilo je i par pitanja o mom drugom zanimanju (anketar), sta radim tamo itd. A nakon toga su usledila pitanja da li sam radio u studiju i da li sam stampao fotke nekad. Tu sam napravio gresku rekavsi ne refleksno, iako sam i o tome mogao da pricam.

Tada mi je covek rekao da moram i da imam neko iskustvo i u tome, cisto da znam kako to ide, i da odem u neku foto radnju i radim malo makar za dzabe, cisto da vidim o cemu se radi, da malo fotkam rodjendane i svadbe i da dodjem za mesec dana, i da moze da me pusti da prodjem odmah ali je pitanje kako cu da se snadjem na drugom intervjuu, jer oni moraju da budu sigurni barem 70-80% da cu da prodjem. Dakle, nisam pao, nisam ni prosao, idem opet 04.11. da dovrsim posao smile.gif

Ono sto mi je napravilo problem jeste neispavanost i trema. Engleski mi nije bio na nivou, zaboravljao sam reci pa sam negde zastajkivao, sve to zbog umora i treme. Na kraju sam nesmotreno rekao ne umesto da, mogao sam i o studiju i stampanju da pricam, nije to problem. Dakle lepo se ispavajte, ubijte tremu nekako, prosto je stvarno, samo pazite sta pricate jer je ceo taj intervju jedna najobicnija provera, a i kasnije vas maltene to isto pita i regruter kompanije, ali tada vas vec agencija gura, i njima je u interesu da prodjete, s tim sto SC trazi malo vise za Princess, ali u sustini mislim da nije bilo tesko smile.gif

+Quote Post
ajfile
poruka Oct 9 2012, 11:53
Poruka #52

Datum reg.: 26-August 09
Član broj: 31,450

jbt, kolika priča, evo već tri strane i ti spavaš pola sata to veče i još ideš vozom koji putuje 6 sati?!? da bi na kraju bio sav slomljen i verovatno izgledao "super", plus ti je nedostajalo par engleskih reči ,, i to za posao koji baš želiš da radiš

,, ne kapiram majke mi

no hard filings

+Quote Post
Umek
poruka Oct 9 2012, 12:14
Poruka #53

Nema hard feelings, poklopile se kockice tako.

Morao sam da cekam do pola 10 uvece samo na garderobu koja je trebala da mi stigne danju, a posle nisam mogao ni da zaspim uopste. Naredni voz koji je isao kretao je oko 8 ujutro i takodje bio putnicki, i ne bih stigao na vreme. Para da prenocim u nekom hostelu nisam imao, koliko je stipendija pokrpila, pokrpila je, a imam trenutno milion troskova oko fakulteta, bas sad moram da za upis uzmem neku kintu od druga. Jednostavno se nisam nadao da ce da me pukne trema onako kako me je pukla, kazem snasao sam se ipak, problem je sto sam rekao ono ne na kraju, ovo ostalo sam prosao vec.

+Quote Post
ajfile
poruka Oct 9 2012, 23:27
Poruka #54

Datum reg.: 26-August 09
Član broj: 31,450

udarila te trema pa nisi mogao da zaspiš smile.gif e zaslužio si onda da prođeš smile.gif

više sreće sledeći put

+Quote Post
ejsiej
poruka Oct 15 2012, 15:38
Poruka #55

Datum reg.: 20-January 09
Član broj: 26,895

Standardno kada prvi put radiš nešto što je "važno", je li. smile.gif Ja sam imao prilike da budem predstavnik CG na turnirima u video igrama sa 17 i 18 godina pa sam tu naučio kako da tremu preokrenem da me pogura da budem još bolji na intervjuima i sličnim stvarima. smile.gif Ali naravno, ako si izmrcvaren džaba ti sve...

A vidim da su ti iz Princessa dosta strožiji nego što su bili kod mene u Image-u. Kod nas bi te malo propitali, ništa posebno, više su ti gledali karakter, da se uvere da ćeš da budeš lepi i fini sa ljudima, nego što su ti gledali znanje o fotografiji i štampi.

+Quote Post
Umek
poruka Oct 16 2012, 12:29
Poruka #56

Bice bolje narednog puta smile.gif

U sustini meni je rekao da moram da se spremim bolje od drugih jer sam prilicno mlad pa ce mene kompanijin predstavnik verovatno vise da ispituje, zato me je i ispitivao strozije. A i generalno Princess ima malo strozije kriterijume, ali opet nije to nista nemoguce za savladavanje. Nije to neka nauka, znao sam sve sto me je pitao, samo sto sam nesvesno rekao ne na kraju...

+Quote Post
mix_NS
poruka Mar 22 2013, 01:34
Poruka #57

Datum reg.: 7-December 05
Član broj: 2,532

Umek, jel bio nov intervju ili ti cekas 11 septembar 2013te ? (au bogte)

+Quote Post
Umek
poruka Mar 22 2013, 13:58
Poruka #58

Ako je u agenciji Safe Cruise i jos preliminarni sa njihovim agentom, cudi me da ti kazu tek 11og septembra, trebalo bi da ti zakazu relativno brzo preliminarni kod njih...

Sad je prijava za martovsko/aprilski rok i mislim da je za par dana kraj, a sledeci rok je pocetkom ili sredinom oktobra, eventualno nesto bude i pre, jer uglavnom bude 2-3 puta godisnje glavni razgovor, najbolje bi bilo da pozoves pa da pitas ljude iz agencije sta i kako, mozda se prijavilo dovoljno ljudi, ali ako si uporan uvek mogu da te uglave smile.gif

Btw, mnogo jaci utisak ostave ljudi koji zovu, a najbolji oni koji se licno pojave, jer tako stavljas do znanja da si stvarno zainteresovan za posao smile.gif

Mogu da pitam coveka koji drzi dolepomenuti forum posto sam u dobrim odnosima s njim, on je u kontaktu sa agencijom, pa moze da mi da neke informacije, ali bi najbolje bilo preko telefona da pitas ljude u agenciji ako vec ne mozes licno...

Evo i linka, pise sta se sve trazi (ukljucujuci i photo department, mada se foto uvek trazi)

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_...hp?topic=6459.0

+Quote Post
mix_NS
poruka Mar 22 2013, 21:36
Poruka #59

Datum reg.: 7-December 05
Član broj: 2,532

Nismo se rauzmeli, ja sam razumeo da treba opet da odes na razgovor 4 oktobra 2013 tako sam procitao ...

CITAT (Umek @ Oct 9 2012, 09:03) *
Dakle, nisam pao, nisam ni prosao, idem opet 04.11. da dovrsim posao smile.gif

+Quote Post
Umek
poruka Mar 22 2013, 22:03
Poruka #60

Jeste, al to je 11. Novembar (04.11.2012.), dakle za mesec dana mi je receno da dodjem biggrin.gif U fazonu, sklopi portfolio sa nekim svadbarskim/rodjendanskim fotkama, odi do neke foto radnje i nauci na brzinu osnove stampe i toliko. To za svadbarske fotke bukvalno samo sto ti ne kazu da maznes od nekog i da kazes kako ih je dobio.

Nisam isao tada, dogovorio sam se s njima drugacije, da bi sve proslo onako kako sam zamislio na drugom razgovoru. Ovih dana ih zovem da se organizujemo za novi preliminarni, jer se drugi semestar na faksu polako priblizava kraju, pa oktobra, ako sve bude bilo ok, prodjem i glavni intervju.

Bukvalno kad dodjes kod njih, ti si RAW fotka, a oni su PS/LR/ACR/whatever, a lik koji kaze prosao si ili nisi inspektor na iStocku smile.gif Sve se svodi na to da ubedis njih da mozes da ubedis ispitivaca kojeg salje Princess Cruises da te primi. Oni ti sami posle nasminkaju CV i na treningu te nauce sta treba da radis.

To bi bio update ukratko.

+Quote Post

5 - broj stranica V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 21. November 2019 - 16:38

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.