Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

58 - broj stranica V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic

komentari, kritike, sugestije i ostalo, jasno i glasno

Ocena 5 V
V
Zocky
poruka Oct 25 2005, 15:29
Poruka #21

Grupa: Članovi
Datum reg.: 21-January 05
Član broj: 93

Najbolje da niko nista ne pise , kako bi smo izbjegli pravopisne greske i udovoljili gospodi .

Pozdrav ...
Go to the top of the page

+Quote Post
-=: soNic :=-
poruka Oct 25 2005, 15:29
Poruka #22

Datum reg.: 16-May 05
Član broj: 666

apsolutno podrzhavam onaj predlog za Photo Alert! To je tako dobra ideja..

takodje predlazem da ako se pravi poziv za neko desavanje stavi u uglate zagrade pre naslova teme, grad, pa da znamo odma gde je to i dal mozemo da putujemo ili ne.. tipa

[BEOGRAD] radovi u nemanjinoj i mehanizacija laugh.gif

ili

[NOVI SAD] izlozhba blah blah..

i jos jednu stvar predlazem.. a to je da se minimalno brishu offtopici.. vredjanje i lupetanje da, ali offtopici ne..

primer.. neko je pricao o blicevima za nikona, ja kupi blic za kenona, slucajno offtopicovao i ljudi pitali gde ima da se kupi i voila

da je offtopic obrisan, morao bih da stavljam novu temu .. e ja kupio blic pa jos i review da kacim laugh.gif

+Quote Post
nnn
poruka Oct 25 2005, 15:41
Poruka #23

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 19-June 05
Član broj: 993

CITAT (Zocky @ Oct 25 2005, 15:29)
Najbolje da niko nista ne pise , kako bi smo izbjegli pravopisne greske i udovoljili gospodi .

Pozdrav ...
*

zasto odmah takav "hate" stav?

to su bili dobronamerni komentari...

+Quote Post
the.harvester
poruka Oct 25 2005, 15:54
Poruka #24

Administrator

Datum reg.: 13-January 05
Član broj: 2

CITAT (-=: soNic :=- @ Oct 25 2005, 16:29)
i jos jednu stvar predlazem.. a to je da se minimalno brishu offtopici.. vredjanje i lupetanje da, ali offtopici ne..

primer.. neko je pricao o blicevima za nikona, ja kupi blic za kenona, slucajno offtopicovao i ljudi pitali gde ima da se kupi i voila
*

Naravno. Takav 'offtopic' nikada neće biti obrisan.

+Quote Post
supersonic
poruka Oct 25 2005, 16:20
Poruka #25

Datum reg.: 18-February 05
Član broj: 297

podržavam ovaj forum.

i imam jedan predlog a to je da se češće organizuju photobattl-ovi,i da su rokovi mnogo kraći tongue.gif tongue.gif tongue.gif

hehe laugh.gif

+Quote Post
purplejunk
poruka Oct 25 2005, 16:26
Poruka #26

da mrgud

Grupa: VIP - foto
Datum reg.: 16-January 05
Član broj: 8

Jedino ako se svi malo aktiviraju.... Evo, rok za ovo takmicenje je mesec dana, pri kraju smo i imam 6 ucesnika. Koliko bi tek ucesnika bilo da su rokovi kraci?

Dakle, mnogo vise rada i mozda ce se predlog usvojiti, mmmkaaaaay? 003.gif

+Quote Post
zlivan
poruka Oct 25 2005, 16:51
Poruka #27

Datum reg.: 17-March 05
Član broj: 396

CITAT (Zocky @ Oct 25 2005, 16:29)

Pozdrav ...
*

Bez brige, druže, moj predlog sigurno neće biti usvojen wink.gif

+Quote Post
robi-bobi
poruka Oct 25 2005, 17:12
Poruka #28

Datum reg.: 15-February 05
Član broj: 268

sto se tice gramatike: ja mislim da treba pisati pravilno

ALI,
skoro svi clanovi pisu na latinici (sto i nije najpravilnije)
takodje, ima dosta clanova koji nisu iz srbije - dakle, za njih vaze druga pravopisna pravila (npr u bugarskoj se da li pise zajedno: dali i sl.)
tako da: vazno je da se mi razumemo

sto se tice photobattle-ove: podrzavam ideju za krace rokove. evo da je rok bio kraci ja bih vec pratio nesta, ovako samo cekam kraj meseca da sednem i uradim battle-fotak
smile.gif

photoDZ ima dosta dobrih, ali i loshih strana - dobar deo losih je prouzrokovan time sto je ovo forum, a ne sajt
medjutim, DZ ima jednu veliku prednost, a to su clanovi. i ono sto se meni najvise svidja je tos to su ti clanovi spremni da daju komentar i kritiku kad god imaju vremena

dakle, ako treba da kazem neki predlog: naprawite sajt!
[edit] jedan sajt sa kategorijama i rating-ovanjem ce (manje-vise) resiti problem koji tek dolazi, a to je: sve vise clanova i sve vise fotki na dan. to je svakako dobro za community, ali nezgodno za mene koji hocu da vidim portrete samo (npr) [/edit]

P.S. evo i ja cu da pohvalim Che-a smile.gif (he can Canon)

+Quote Post
Ikke
poruka Oct 25 2005, 17:47
Poruka #29

Datum reg.: 6-October 05
Član broj: 1,892

S obzirom da sam nova ovde, osvrnucu se samo na pravila vezana za (ne)pismenost.
Br. 1: pravopis nema bas nikakve veze sa necijom sposobnoscu da (normalno) komunicira. Komunikacija i pravilno izrazavanje (pisanje) nisu iste stvari.
Smatram da je ovo drugo daleko bitnije od prvog.
Licno me uzasava nepismenost ljudi, ali nikada ne bih ocenjivala necije poznavanje odredjene tematike na osnovu konstrukcije reci - recenica.
To se posebno odnosi na umetnost, sto fotografija svakako jeste... Iz svega navedenog od strane nekih clanova ispada da je neko losiji fotograf, jer ne ume gramaticki pravilno da se izrazi (u pisanoj formi). Ovde se najcesce prave greske tipa pogresne negacije imenica / glagola, ali isto tako vidim da se isti ti koji prave greske tog tipa savrseno sluze foto terminologijom. Takvom dedukcijom, ali u suprotnom smeru dolazimo do zakljucka da sam ja bolji fotograf (sto svakako nisam jer sam samo amater pocetnik) zato sto se mozda pravilnije izrazavam??? Banalizovanje, ali ispada tako. Izuzetno su mi poucni saveti "nepismenih" fotografa ovde wink.gif
Druga stvar koja je meni zasmetala je odnos prema temi "Fashion [prvi put]". Da se ne izjasnjavam po samom pitanju moralnost i postavljanja tudjih fotografija kao svojih (jer mi je to potpuno fascinantno), ali ono sto mi je bilo jako cudno je to sto je tema postavljena kao lepljiva, znaci stoji tu, na vrhu, sve dok je u tom statusu, zatim sto je zakljucana, a opet urednici i moderatori i dalje ostavljaju komentare na istu dok niko drugi to ne moze. Malo bezveze.
Eto mojih (stidljivih) prvih impresija... nemojte me mnogo napadati, please blush.gif

+Quote Post
purplejunk
poruka Oct 25 2005, 18:10
Poruka #30

da mrgud

Grupa: VIP - foto
Član broj: 8

Hvala na komentarima, zbog takvih je ova tema i otvorena.

Potpuno se slazem po pitanju nepismenosti/umeca... To je upravo ono sto sam htela da kazem ali si ti lepse objasnila.

Sto se teme "Fashion (prvi put)" tice, ja bi je licno izbrisala potpuno, da zaboravimo na ovaj nemili incident i nastavimo dalje, ali mislim da oko ovakvih stvari ne mogu sama da donosim odluke... konsultovacu se sa ostalima pa cemo vec videti sta i kako dalje.

+Quote Post
zlivan
poruka Oct 25 2005, 18:33
Poruka #31

Datum reg.: 17-March 05
Član broj: 396

Mlade dame, ja nigde nisam rekao da neko ko je polupismen nema kapacitet da bude dobar fotograf (mada smatram da je u solidnom broju slučajeva tako), što se pažljivim čitanjem onoga što pišem može lako zaključiti. Naravno da se može komunicirati i rukama i nogama, pa i bez ikakvih pravila, samo što to izgleda jadno. Da nije tako, lektori/korektori po novinama ne bi postojali jer se, eto, razume šta je polupismeni novinar hteo da kaže.

Dakle, da zaključim, čovek kome sopstveni jezik nije bitan može da bude dobar fotograf, ali mi se ne sviđa ideja da takva osoba podučava druge bez obzira na to što je reč o fotografiji, a ne o srpskom jeziku.

U svakom slučaju, rekli smo šta smo imali, pa ne bih da oduzimamo prostor predlozima koji imaju veće šanse da budu usvojeni wink.gif

+Quote Post
crnamrlja
poruka Oct 25 2005, 18:44
Poruka #32

crnamrlja

Grupa: Foto Temple
Datum reg.: 15-February 05
Član broj: 272

Nisam za brisanje te teme mada se i meni cini da je glupo da stoji kao sticky. Narocito sto su je zalepili bas oni koji brane clana koji iritira [ispravite me ovde ako gresim] veliku vecinu od samog pocetka svojom prepotencijom i kojecim drugim, a nedavno smo saznali i da brani nase majke i sestre. Mislim da je vrhunac u njegovom poslednjem navodno pokajnickom postu gde nam se nakon svega jos i ruga, posto smo glupi i nismo shvatili njegovu `salu`.

Takvo ponasanje se ili sankiconise ili ne, nema polusankcionisanja. Jedan od urednika je svojevremeno predlagao banovanje gorepomenutog i tada sam kao i sada bio protiv toga posto nema nista gore za napredak od zatvaranja kruga oko sebe. Isti [clan, ne urednik] bi mogao da ishalucinira kako je mnogo opasan fotograf pa ga teraju iz straha. [Vec je napisao kako su `mnogi jedva cekali` da se ovako nesto desi pa da ga pljuju, sve iz zavisti naravno]

Cela ova, [prognoziram besmislena] prica je nastala posto postoji nesigurnost tj. nepostojanje jasnih pravila pa `policija` malo `bije` pa malo `mazi`. Ne da je to nesto nenormalno...

Na kraju par lepih reci smile.gif, ono sto jeste dobro je da vecina ljudi koja ovde dolazi jeste sasvim pozitivna i da je za ocekivati da kako raste popularnost Zone bude sve vise budala.

Kao sto rekoh: urednici, utvrdite jasna pravila i budite jos vise u fazonu `Respect my authoritha`

+Quote Post
PIXEL
poruka Oct 25 2005, 18:48
Poruka #33

Datum reg.: 8-August 05
Član broj: 1,396

CITAT (Zocky @ Oct 25 2005, 15:29)

Pozdrav ...
*

Photoshop: contrast, malo levels i resize...

+Quote Post
supersonic
poruka Oct 25 2005, 18:49
Poruka #34

Datum reg.: 18-February 05
Član broj: 297

Evo,čim mi je palo na pamet,dođoh da napišem...

Mislim da bi bilo više nego korisno napraviti sledeći thread,kao ''sticky''

I to sadržaja,takvog da neko postavi pitanje vezano za fotografisanje(ova tema ide u fotografske rubrike,za programiranje ide u programiranje etc...)Kako se određuje ovo,ovdje,ako je ono ondje,kada je to tu,a kada to tu nije tu laugh.gifm,mislim da ste me shvatili.itd...

Na ovo me je navelo čisto moje neiskustvo,tj. ne znanje.
Svi mi možemo googlati,ali ako bi ovdje bilo takav thread upravo za konkretna pitanja i konkretne odgovore,bilo bi mnogo lakše,forum bi dobio još jednu mnogo bolju(čitaj pozitivniju) kritiku i bilo bi poučno,prije svega za nas,koje nismo još u takvom 3pu kao vi ostali,koji ste u fotografskim vodama duže vremena,tj. koji nešto više znate od nas koji ne.

Ne kažem da je meni lijeno da tražim po netu,ali ako ovdje za mnogo kraće i na lakši način dobiti istu informaciju...što da ne
Eto...

+Quote Post
Zocky
poruka Oct 25 2005, 20:03
Poruka #35

Datum reg.: 21-January 05
Član broj: 93

CITAT (Ikke @ Oct 25 2005, 17:47)
Br. 1: pravopis nema bas nikakve veze sa necijom sposobnoscu da (normalno) komunicira. Komunikacija i pravilno izrazavanje (pisanje) nisu iste stvari.
Smatram da je ovo drugo daleko bitnije od prvog.
Licno me uzasava nepismenost ljudi, ali nikada ne bih ocenjivala necije poznavanje odredjene tematike na osnovu konstrukcije reci - recenica.
To se posebno odnosi na umetnost, sto fotografija svakako jeste... Iz svega navedenog od strane nekih clanova ispada da je neko losiji fotograf, jer ne ume gramaticki pravilno da se izrazi (u pisanoj formi). Ovde se najcesce prave greske tipa pogresne negacije imenica / glagola, ali isto tako vidim da se isti ti koji prave greske tog tipa savrseno sluze foto terminologijom. Takvom dedukcijom, ali u suprotnom smeru dolazimo do zakljucka da sam ja bolji fotograf (sto svakako nisam jer sam samo amater pocetnik) zato sto se mozda pravilnije izrazavam??? Banalizovanje, ali ispada tako. Izuzetno su mi poucni saveti "nepismenih" fotografa ovde  wink.gif

*

Hvala Ikke ... wink.gif

Ikke je sve lijepo objasila . Procitajte ovo nekoliko puta , kako bi ste dobro upamtili . I man'te se pravopisa sad , nego aparat u ruke i na posao . Ovdje smo zbog fotografije prvenstveno .

Admini i urednici , vama podrska od mene , za sada nemam primjedbe na vas rad .

Toliko od mene o ovoj temi .

Pozdrav ... wink.gif

+Quote Post
Rah
poruka Oct 25 2005, 20:18
Poruka #36

Datum reg.: 29-May 05
Član broj: 779

A da se organizuju izbori za moderatore jednom godisnje ili dvaput. smile.gif Kandiduje se ko zeli i clanovi odaberu.

Ne mislim da bi se trenutna postava promenila, a mozda i bi smile.gif U svakom slucaju, bar bi trenutni moderatori imali neki feedback i osecali bi se bolje, na nachin na koji je achro otvorio glasanje. Ovaj nacin omogucava jednu stvar: niko se nikad ne bi izivljavao smile.gif Opet, ne kazem da imam nesto protiv bilo koga ovde. Poimanje vlasti u Srba je takvo da se podrazumeva da vlast moze malo da te drka. Secam se samo, mislim da je headcutter pisao o nekom zakonu po kojem lokalna vlast pod izgovorom diskrecije moze da ti ne da neku dozvolu I NE KAZE ZASTO. Kako onda da objasnis stvar sudu? Plakao sam... Ipak, mislim da su svi ovde ok (sem Adama koji je sitan lopov i veoma veoma tuzan lik:)). Jedared su na caskanju nesto zakljucavali topic, pa otvarali opet... Pa su rekli da su se salili... Ipak je ovo necije vreme, cak i na caskanju. Ali, izgleda da u nas mora bar malo drndanja. smile.gif

Ipak, forum je privatno vlasnisto i moderatoru mogu da ostanu na toj funkciji dozivotno, kao Fidel. smile.gifI to je ok. Mozda je ovo neprihvatljivo jer admini prosto imaju pametnija posla. Ipak mislim da demokratija stimulise trud, vise novih i dobrih ideja i lepo ponasanje. I dobar je reality check.

All that being said, ovo je moj omiljeni forum. Mislim da je urednistvo nesebicno i fer i kao rezultat ukupni kvalitet radova i znanja raste velikom brzinom. Keep it up i hvala svima.

Pozdrav.

+Quote Post
guja
poruka Oct 26 2005, 10:32
Poruka #37

Datum reg.: 22-January 05
Član broj: 116

CITAT (Chegevara @ Oct 25 2005, 02:41)
ja bih da pohvalim sebe
*

laugh.gif laugh.gif laugh.gif

@robi-bobi (npr u bugarskoj se da li pise zajedno: dali i sl.)

Ma jeste samo oni naopako masu glavom smile.gif. "Jeste" - masu glavom odricno, a "nije"- masu glavom gore-dole - pa im nije zanmeriti sto ne znaju gramatiku.

+Quote Post
achro
poruka Oct 26 2005, 18:42
Poruka #38

Član broj: 15

CITAT (Rah @ Oct 25 2005, 20:18)
A da se organizuju izbori za moderatore jednom godisnje ili dvaput. smile.gif Kandiduje se ko zeli i clanovi odaberu.
*

kad sam otvorio svoj poll, palo mi je ovo na pamet...

videcu sta moze da se uradi po tom pitanju

+Quote Post
-=: soNic :=-
poruka Oct 27 2005, 11:21
Poruka #39

Datum reg.: 16-May 05
Član broj: 666

CITAT

jao to nikako, to bi tek bilo smaranje.. ovo bi se pretvorilo u skupshtinu a ne u foto forum..

+Quote Post
the.harvester
poruka Oct 27 2005, 11:39
Poruka #40

Administrator

Datum reg.: 13-January 05
Član broj: 2

^ da, i ja sam protiv toga.

+Quote Post

58 - broj stranica V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Tuesday 19. November 2019 - 14:15

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.