Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

58 - broj stranica V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic

komentari, kritike, sugestije i ostalo, jasno i glasno

Ocena 5 V
V
purplejunk
poruka Oct 24 2005, 19:43
Poruka #1

da mrgud

Grupa: VIP - foto
Datum reg.: 16-January 05
Član broj: 8

Ovo je tema gde jasno i glasno mozete da napisete komentare, kritike, primedbe i sugestije na racun fotografskog podforuma i rada urednika i administratora.

Ako vam je nesto zasmetalo ili nije bilo jasno, recite gde se to desilo i resicemo problem.

Takodje, ako imate neke nove ideje i predloge vezane za foto sekciju - za takmicenja, podele ili bilo sta drugo, slobodno napisite ovde i razmotricemo ih.

Pozdrav
Go to the top of the page

+Quote Post
the.harvester
poruka Oct 24 2005, 20:11
Poruka #2

Administrator

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 13-January 05
Član broj: 2

Yep, podržavam ovo i stvarno bih voleo da se na ovoj temi nešto actually i zaključi - jer u protivnom - slaba vajda od svega.

Dakle - udrite!

+Quote Post
PIXEL
poruka Oct 24 2005, 20:36
Poruka #3

Grupa: Članovi
Datum reg.: 8-August 05
Član broj: 1,396

CITAT (the.harvester @ Oct 24 2005, 20:11)
Dakle - udrite!
*

mad.gif
Za harvija:
Hhhhhtsh, spalsh, paff - paff, haaaaja, shhhhhah....

mad.gif
Za purple:
Dum - dum, splesh, zzzzzzzzzsssu, bampffff, shkljoc - shkljoc (to je bio jedan paparaco)...

Huuu....

+Quote Post
purplejunk
poruka Oct 24 2005, 20:53
Poruka #4

da mrgud

laugh.gif laugh.gif

+Quote Post
Gremlin
poruka Oct 24 2005, 20:59
Poruka #5

Grupa: Foto Temple
Datum reg.: 18-January 05
Član broj: 48

Ja bih da dragoj nam & miloj Joci odma maknete owo da mrgud i napišete princessa

:-D

+Quote Post
CyberKat
poruka Oct 24 2005, 21:59
Poruka #6

Datum reg.: 31-August 05
Član broj: 1,577

Pa sad kad vec pomenu ideje... imala sam ja jednu ideju jos ranije al nisam bas bila sigurna jeli cemu ta ideja, pa je nisam ni podelila sa vama.. al evo.

Mozda bi mogli da napravite neki pod forum, ili neku sticky temu tipa "Photo alerts" gde bi se slale ne teme sa fotkama, nego samo obavestenja kad i gde ima nesto zanimljivo za slikanje... tipa naprimer kao ono kad je bio tango u gradu, neki vatromet, karneval brodova, moto trke... i tako to... tako da oni koji zele da odu i fotkaju, a recimo ne znaju kad sta ima i gde, budi informisani na vreme. Mada istina, moze da se pocne i nova tema u ovom forumu al nekako posto bi tu bila samo obavestenja a ne i slike, ne ide... ne znam... al eto.. ideje tongue.gif

+Quote Post
guja
poruka Oct 24 2005, 22:44
Poruka #7

Datum reg.: 22-January 05
Član broj: 116

Ma ja nemam nijednu primedbu na bilo koga licno smile.gif

Samo obratite pažnju da možete ponekad nekog da uvredite brisanjem rečenica. One su misli upućene nekome. NIko ne voli da mu se uništavaju misli.

Dakle razlikujte mišljenje od obične komunikacije. Procenite malo bolje kada nešto proglašavate offtopic ... pa svi smo mi ovde na offtopik-u od realnih životnih problema.

+Quote Post
dishapaun
poruka Oct 25 2005, 00:35
Poruka #8

Datum reg.: 14-April 05
Član broj: 500

Ideja ovog posta je da se ukaze na besmislenost postojanja ovakvog podforuma "Foto info"

Ideju postojanja ovog podforuma mozete procitati ovde

Otvaranje ovog podforuma je od jednih "Foto tehnika" napravilo dve "Foto tehnike".
Ako zanemarimo deo o poznatim fotografima i deo o foto zurnalizmu ova dva foruma su vrlo slicna, ako ne i jednaka po temama. Nije u pitanju da me mrzi da kliknem vise puta, ali smatram da se podforumom nista nije dobilo osim fiktivne podele koja realno ne postoji.

Predlazem da se otvori podforum koji bi se zvao npr. "Kupovina info" gde bi ljudi diskutovali o kupovini, licnim utiscima, prodaji, cenama i sl. Naravno tu bi se nalazili i mali oglasi. Ovakav podforum bi rasteretio foto tehnike tema posvecenih kupovini opreme.

Ono sto je se sada nalazi u "Foto info" podforumu moglo bi da postane deo pravih "Foto tehnika" kao sto je u pocetku, po sadrzaju, bilo zamisljeno.

'Ajd' da vas cujem sta mislite o ovome.

+Quote Post
ile
poruka Oct 25 2005, 00:48
Poruka #9

Datum reg.: 23-July 05
Član broj: 1,272

@ dishapun

slazen se. to je besmislica. Samo se sve dodatno zakompliciralo i postalo nepreglednije. Ja do prije par dana nisan uopce skuzio da postoji taj podforum smile.gif

+Quote Post
voka_gsw
poruka Oct 25 2005, 02:33
Poruka #10

Datum reg.: 15-February 05
Član broj: 274

CITAT
Otvaranje ovog podforuma je od jednih "Foto tehnika" napravilo dve "Foto tehnike".

True, true..

A i ovo što CyberKat predlaže, deluje kao fina ideja, napravite sticky i to je to. smile.gif

+Quote Post
Chegevara
poruka Oct 25 2005, 02:41
Poruka #11

Grupa: Foto Temple
Datum reg.: 19-January 05
Član broj: 61

ja bih da pohvalim sebe

+Quote Post
purplejunk
poruka Oct 25 2005, 03:37
Poruka #12

da mrgud

CITAT (CyberKat @ Oct 24 2005, 21:59)
Mozda bi mogli da napravite neki pod forum, ili neku sticky temu tipa "Photo alerts" gde bi se slale ne teme sa fotkama, nego samo obavestenja kad i gde ima nesto zanimljivo za slikanje... tipa naprimer kao ono kad je bio tango u gradu, neki vatromet, karneval brodova, moto trke... i tako to... tako da oni koji zele da odu i fotkaju, a recimo ne znaju kad sta ima i gde, budi informisani na vreme. Mada istina, moze da se pocne i nova tema u ovom forumu al nekako posto bi tu bila samo obavestenja a ne i slike, ne ide... ne znam... al eto.. ideje tongue.gif

Skroz dobra ideja, ranije mi nije pala na pamet. 'vako, otvoricu novu sticky temu u 'ostalim fotografskim temama' (ovde), pa neka svako sa takvim informacijama postuje tamo. Ako bude aktivna tema, tj. ako bude funkcionisala, ostace sticky, ako ne odlepicemo je pa neka bude 'lebdeca'. smile.gif
Mislim da je otvaranje novog podforuma za ovo bespotrebno, prvo, ima ih previse, drugo, tema je previse uska da bi imala zaseban podforum, jedna tema je sasvim dovoljna.
Hvala na predlogu wink.gif

CITAT (guja @ Oct 24 2005, 22:44)
Samo obratite pažnju da možete ponekad nekog da uvredite brisanjem rečenica. One su misli upućene nekome. NIko ne voli da mu se uništavaju misli.

Dakle razlikujte mišljenje od obične komunikacije. Procenite malo bolje kada nešto proglašavate offtopic ... pa svi smo mi ovde na offtopik-u od realnih životnih problema.

Primljeno k znanju, makar sto se mene tice.

CITAT (dishapaun @ Oct 25 2005, 00:35)
Ideja ovog posta je da se ukaze na besmislenost postojanja ovakvog podforuma "Foto info"

Da, podela je postala pomalo nejasna. Tema za diskusiju, definitivno. Will do.

CITAT (Chegevara @ Oct 25 2005, 02:41)
ja bih da pohvalim sebe

003.gif Evo i ja cu da te pohvalim.

+Quote Post
Zocky
poruka Oct 25 2005, 04:39
Poruka #13

Datum reg.: 21-January 05
Član broj: 93

Ko radi taj i grijesi , tako kazu .
A ja se cudim sto nikad ne grijesim tongue.gif

+Quote Post
achro
poruka Oct 25 2005, 06:53
Poruka #14

Član broj: 15

CITAT (dishapaun @ Oct 25 2005, 00:35)
*

dobro procitaj PRVU RECENICU u onom objasnjenju...

dakle, problem je bio sto je ranije bilo ISUVISE sticky tema, a cinjenica je da ima gomila tema koje su svakodnevni foto-tehnicki problemi ili pitanja i koji sasvim fino pune fotoTehnike... kada ove zgodne teme ne bi bile sticky, bio bi problem naci ih.
Ovako sve to imamo odvojeno i sortirano...

u fotoInfo idu teme koje su opste "dobro"...
ma sve pise u prvoj recenici.. smile.gif ne bih da se ponavljam...

to sto se ne vide podforumi, jeste problem (meni nije, posto ne idem po sobama, vec na Pogledaj nove poruke u gornjem desnom uglu), sto bi mozda nekim programersko/dizajnerskuh resenjem moglo da se ispravi..

+Quote Post
AMomcil
poruka Oct 25 2005, 10:57
Poruka #15

Datum reg.: 17-January 05
Član broj: 21

Ni ja ne volim taj "Foto Info", nije mi mnogo jasno sta gde ide..

Urednici bi morali ekstra da paze na svoje reci i komentare, jer se njihovi komentari (a posebno dela) cesto ekstra i vrednuju. Treba da rade na smirivanju, ne na rasplamsavanju diskusije. Nemojte ovo da shvatite licno, jer sam van toka trenutnih problema i razmirica, vec generalno.
Problem je sto se ucesnici neke diskusije mogu osecati frustrirano kada se urednik umesa, jer ima "jacu rec", posebno ako i preti stapom. Ili ako se samo naglo nesto obrise/zakljuca.
Znam kako sam se ja osecao kada sam tako tretiran, ili sam mislio da sam tretiran, na jednom drugom forumu, kad je tema bila zakljucana, pa obrisana i nisam imao pravo na odgovor. Par razmenjenih PM-ova dobre volje je brzo resilo stvar.
Takodje je i druzenje sa jednim sada sjajnim drugarom na ovom Forumu pocelo sa nekim ne bas prijatnim komentarima, davno jos. Opet je par obostrano smirujucih PM sredilo stvar (nadam se wink.gif).
Mislim da bi svako brisanje poruke ili teme trebalo da bude praceno sa PM autoru sa obrazlozenjem, i sa sto manje javnih prepucavanja o tome. Bar sam se ja tako trudio, mada sam bio slabo aktivan urednicki, priznajem. To bi verovatno smanjilo tenzije.

I ja bih da pohvalim Chegevaru!

+Quote Post
zlivan
poruka Oct 25 2005, 13:29
Poruka #16

Datum reg.: 17-March 05
Član broj: 396

Ne bi bilo loše da se sprovedu minimalni zahtevi po pitanju pismenosti. Nemam ništa protiv nekakve opuštenije varijante, ali forum deluje neozbiljno i retardirano kad se u jednoj temi nađe deset puta "neznam", "nebi", "samnom", sa nakaznom (ne)upotrebom interpunkcije. Skupili se mlađi osnovci pa diskutuju o naprednim aspektima fotografije wink.gif
Naročito mi smeta kad takvi pokušavaju da "edukuju" druge, ostali još kako-tako. Ko nije bio u stanju da propisno završi školicu, nema šta da uči bilo koga.

Drugo, ako se nekom od urednika ne sviđa šta sam negde napisao, nek bar obriše sve. Dešavalo se da mi jedan izmeni deo posta, pa se izređaju i drugi i treći dok na kraju od mojih reči ne ostane čisto baljezganje koje nema više nikakve veze sa mojim prvobitnim rečima.

Toliko od mene smile.gif

+Quote Post
purplejunk
poruka Oct 25 2005, 14:01
Poruka #17

da mrgud

Pa pazi, mislim da bi ovo bilo dosta ostro i neosnovano.

Licno poznajem ljude koji ne znaju sva gramaticka i pravopisna pravila, pa opet znaju vise o fotografiji nego svi mi zajedno.

Dobar fotograf nije dobar zato sto zna da se izrazava, nego zato sto pravi dobre fotke. Ja cu prihvatiti dobar savet makar mi ga neko saopstio na satrovackom. smile.gif

Naravno da je na svim clanovima da se trude da sto manje grese u kuckanju...

+Quote Post
zlivan
poruka Oct 25 2005, 14:23
Poruka #18

Datum reg.: 17-March 05
Član broj: 396

Greške u kucanju nisu ništa u poređenju sa nepoznavanjem gramatike i pravopisa, a to ima mnogo više veze sa manjkom obrazovanja i/ili inteligencije onoga koji piše.

Ja ne mislim da je preoštro i neosnovano jer je sistem u kome ljudi bez osnovnog obrazovanja podučavaju druge - nakaza, ali dobro, forum nije moj, a ovo je samo predlog wink.gif

+Quote Post
nnn
poruka Oct 25 2005, 14:42
Poruka #19

Datum reg.: 19-June 05
Član broj: 993

CITAT (purplejunk @ Oct 25 2005, 14:01)
Pa pazi, mislim da bi ovo bilo dosta ostro i neosnovano.

Licno poznajem ljude koji ne znaju sva gramaticka i pravopisna pravila, pa opet znaju vise o fotografiji nego svi mi zajedno.

Dobar fotograf nije dobar zato sto zna da se izrazava, nego zato sto pravi dobre fotke. Ja cu prihvatiti dobar savet makar mi ga neko saopstio na satrovackom. smile.gif

Naravno da je na svim clanovima da se trude da sto manje grese u kuckanju...
*

a ako je neko pedofil silovatelj ali odlican fotograf, da li bi prihvatila njegove foto sugestije?

ovo je pomalo banalizovanje ali je to to... ako neko ne ume da komunicira na nivou sedmog razreda osnovne onda je zaista pitanje da li je njegov stav o bilo cemu za ozbiljno razmatranje... smile.gif

+Quote Post
purplejunk
poruka Oct 25 2005, 15:11
Poruka #20

da mrgud

Ljudi, imamo mnogo vecih problema od toga da li neko pise 'neznam' ili 'ne znam'.

Ipak, ovde ljudi komuniciraju na mnogo visem nivou od sedmog razreda.

Ako vam stvarno toliko smeta sto neko ucestalo pise "neznam" umesto "ne znam", imate opciju "ignore user", na taj nacin necete videti poruke od tog clana i svi srecni i zadovoljni.

Izmedju ostalog, ako vam je to neki kriterijum - vas niko ne tera da verujete nekome ili da prihvatate savete od nekoga - ako vi mislite da covek koji pravi pravopisne greske nema pojma, to je vasa stvar.
Niko vas ne vuce za usi da mu verujete...

+Quote Post

58 - broj stranica V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 21. November 2019 - 16:38

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.