Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

21 - broj stranica V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic

Predrag Vuckovic, .... i novi broj Refoto casopisa

Ocena 5 V
V
Sasa_NS
poruka Jul 23 2008, 09:54
Poruka #21

Grupa: Članovi
Datum reg.: 10-May 06
Član broj: 4,543

CITAT (ARVIN @ Jul 23 2008, 08:30) *
PS. jel zna neko kako se rade ove 'sekvence" foto

Photoshop? Lejer preko lejera sa brisanjem viška?
Go to the top of the page

+Quote Post
PHOTO VUK
poruka Jul 23 2008, 22:42
Poruka #22

Datum reg.: 11-July 08
Član broj: 22,453

Ako ima 80 aviona kao sto kaze Mr.Big jel to znaci da je imao 80 leyer-a u photoshop-u? Koliko mu je vremena trebalo za to...
Ja sam ranije nesto probao ali mi i nije bas nesto islo, bas iz tog razloga mi ovo nist nije jasno!

Ovu poruku je izmenio Deda Bole: Jul 24 2008, 12:13
Razlog za izmenu: metla

+Quote Post
SuperStaljin
poruka Jul 23 2008, 23:00
Poruka #23

Datum reg.: 23-May 08
Član broj: 21,427

Ja mislim da je jedan snimak neba + 80 snimaka aviona iz te opcije koju ima Nikon D3,
pa spojeno u photoshopu.

+Quote Post
istankov
poruka Jul 23 2008, 23:18
Poruka #24

Datum reg.: 8-February 05
Član broj: 241

fotografija lupinga aviona je vrhunska. 80 lejera i 80 lejer maski, zar je to problem danasnjice? Vreme za izradu je daleko manje od vremena koje ljudi provode diveci se ideji, masti i kvalitetu same fotografije

+Quote Post
Dr Bouz
poruka Jul 24 2008, 01:55
Poruka #25

Datum reg.: 31-October 05
Član broj: 2,130

aparat na stativ, i ud'ri. ja bi to tako.

+Quote Post
PHOTO VUK
poruka Jul 24 2008, 07:51
Poruka #26

Koliko je moguce uopste u kontinuitetu izudarati slika? Ja mislim da moj D300 ne moze vise od nekih dvadesetak snimaka!?
Sve u svemu slika je extra!

+Quote Post
NShappy
poruka Jul 24 2008, 09:06
Poruka #27

Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 725

Ako tvoj aparat baš i ne može 80 u kontinuitetu i bez zastoja (a na ovoj sliki se vidi da je razmak između pojedinih slika identičan što dođe da aparat nije zastao ni na momenat) onda smanjiš rezoluciju ili povećaš kompresiju... ...moja matora Minolta može sa smanjenom rezolucijom da roka burst ihaj...

Ne znam kako je sa Nikonima.

+Quote Post
PHOTO VUK
poruka Jul 24 2008, 09:29
Poruka #28

Ma jesam probao bas zato sam i napisao dvadesetak (u Raw-u) ali mi nije palo napanmet da probam u Jpg-u! Ova Pedjina fotografija me je bas zagolicala....onako iskreno nisam bas siguran da bi ja to uspeo da sastavim u photoshop-u! rolleyes.gif

Ovu poruku je izmenio Deda Bole: Jul 24 2008, 12:16

+Quote Post
gosha.bg
poruka Jul 24 2008, 10:44
Poruka #29

Datum reg.: 14-July 07
Član broj: 12,343

Da li je koriscen intervalometar ?

Poz. Gosha

+Quote Post
Deda Bole
poruka Jul 24 2008, 12:17
Poruka #30

Urednik

Grupa: VIP - foto
Datum reg.: 7-October 05
Član broj: 1,899

Ovako - pošto je ovo tema posvećena Peđinim fotografijama, takva će i da ostane.

Hvala.

db

+Quote Post
kobayashi
poruka Jul 28 2008, 13:58
Poruka #31

Datum reg.: 18-September 06
Član broj: 6,377

ima jos jedna sitnica. Da li su sve pozicije aviona orignalne ili ih je pomerao da napravio isti razmak izmedju njih? Jer ako su pozicije na lejerima onakve kako je fotografisano, morao je prvo da odredi pravi FPS da ne bude ni preklapanja ni prevelikih razmaka...
Drugo resenje je lakse (jer ne zahteva probu pri fotografisanju), a ako je koristio ovo prvo onda stvarno skidam kapu i klanjam se do zemlje!

+Quote Post
MR.BIG
poruka Jul 28 2008, 21:55
Poruka #32

Datum reg.: 26-October 06
Član broj: 6,991

Prvo je ........

+Quote Post
istankov
poruka Jul 28 2008, 22:50
Poruka #33

Datum reg.: 8-February 05
Član broj: 241

deda bole je zamolio da ne trujemo temu tehnikalijama, ali evo da ti odgovorim>

D3 po specifikaciji ima burst takav kakav ima (11 fps @ 5mpx). Takodje ima mogucnost snimanja sekvence u kojoj kazas n fotografija svakih x sekundi (do 11 snimaka u sekundi). Onda posto su kartice u cenovnom rangu prosecno skupog slajd filma, kartice, hard diskovi, racunari vise nisu problem, peglanje shuttera na 300.000 takodje nista ne znaci. Čika je fino zaseo uzeo busiju, namestio stativ i rekao nekom ko ga je pratio (jer je mala verovatnoća da nema asistenta) kada avion proleti tu i tu, ti treba da stisnes ovo dugme, a ja odo da slikam kreativne ludorije sa druge obale.

Kada je dosao u studio, zaposlio je raid, mrezne resurse, viseprocesorske masine sa visegigabajta rama i rekao photoshopu: ove fotografije otvori kao zaseban lejer jedne fotografije (misliš da ne može? a čemu akcije onda?) Kada je to masina uradila, maksimalno grubo je označio avion na najvisljem lejeru i rekao new lejer mask. lejer maski rekao ADD selection to layer mask, spustio se lejer niže, primenio layer mask, otkljucao pomeranje layer maske i to uradio 80 puta ...

Kada znaš prosto, ako ne znaš, nevidjena muka... Kao sve u životu.

+Quote Post
MR.BIG
poruka Jul 31 2008, 22:00
Poruka #34

Trebalo je uloviti Patrik Pollak-a wink.gif .........

http://www.youtube.com/user/svk1pp

+Quote Post
Dr Bouz
poruka Aug 2 2008, 12:20
Poruka #35

Datum reg.: 31-October 05
Član broj: 2,130

CITAT (kobayashi @ Jul 28 2008, 14:58) *
ima jos jedna sitnica. Da li su sve pozicije aviona orignalne ili ih je pomerao da napravio isti razmak izmedju njih? Jer ako su pozicije na lejerima onakve kako je fotografisano, morao je prvo da odredi pravi FPS da ne bude ni preklapanja ni prevelikih razmaka...
Drugo resenje je lakse (jer ne zahteva probu pri fotografisanju), a ako je koristio ovo prvo onda stvarno skidam kapu i klanjam se do zemlje!

u principu odmerish neko vreme dakle taj interval, a mozes i da stavish na vrlo gust rafal, i da onda poizaberesh tipa svaku drugu-trecu-onu koja odgovara = i onda zbog radi daljine, relativno konstantne brzine aviona i konstantnih razmaka izmedju snimaka imash veri prisajzli razmake izmedju avioncicha na sliki.

+Quote Post
PHOTO VUK
poruka Aug 2 2008, 20:34
Poruka #36

Na filmcicu je i odgovor kako je slikana ona slika na dasci - Thanks Mr.Big smile.gif
Evo jos jedne fotografije koju sam pronasao na Pedjinom website-u koja je takodje luda sequenca!!!
Ova slika po meni izgleda jos jace od aviona...naravno sa mnogo manje slika ali ovaj padobrancic je savrsenstvo!

+Quote Post
cygap
poruka Aug 6 2008, 22:27
Poruka #37

Datum reg.: 1-February 07
Član broj: 8,840

CITAT (ARVIN @ Jul 23 2008, 08:30) *
Pedja je profesionalac i laf, uvek sedimo jedan do drugog na takmicenju u fitnesu i bobibildingu...super je covek...a torba...prepuna opreme

PS. jel zna neko kako se rade ove 'sekvence" foto

Pa to je bar lako za tebe, pitaš njega na narednom takmičenju, blizu sjedite kako kažeš... tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Inače, slike su divne, svaka čast!

+Quote Post
Aleksej Vasic
poruka Aug 6 2008, 22:41
Poruka #38

Datum reg.: 29-July 06
Član broj: 5,609

Fotke su stvarno kul, nastavite da postavljate njegove radove, verujem da nas ima puno koji zelimo da ih pogledamo.

A adminima preporucujem da ovoj temi promene naziv u Predrag Vuckovic zbog pretrage.

+Quote Post
MR.BIG
poruka Aug 7 2008, 12:28
Poruka #39

Malopre se cuh sa Pedjom ....... Covek je u Egiptu i u narednih par dana poslace za zonu par podvodnih fotografija ...

jesam li vec ostavljao link ka njegovom sajtu ...... http://www.extreme-photographer.com/

+Quote Post
MR.BIG
poruka Aug 10 2008, 20:48
Poruka #40

Upravo sam dobio email od Pedje i pored pozdrava svim Zonasima dao je par objasnjenja za sekvence sa avionom ..... Ali najbolje je da email prenesem u celosti :

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Evo saljem ti napokon nekih slika!

MR.BIG evo postavi prvo ovaj text na Dizajn zonu u moje ime:

Pre nego sto postavis neku novu fotografiju daj ljudima objasnjenje za sequencu sa Air Race-a!

Kao sto gospodin ISTANKOV rece:
"D3 po specifikaciji ima burst takav kakav ima (11 fps @ 5mpx). Takodje ima mogucnost snimanja sekvence u kojoj kazas n fotografija svakih x sekundi (do 11 snimaka u sekundi). Onda posto su kartice u cenovnom rangu prosecno skupog slajd filma, kartice, hard diskovi, racunari vise nisu problem, peglanje shuttera na 300.000 takodje nista ne znaci. Čika je fino zaseo uzeo busiju, namestio stativ i rekao nekom ko ga je pratio (jer je mala verovatnoća da nema asistenta) kada avion proleti tu i tu, ti treba da stisnes ovo dugme, a ja odo da slikam kreativne ludorije sa druge obale."

Sve je tacno sto je gospodin ISTANKOV naveo ali sa nekim malim dodacima. Na slicici koju vam saljem je nesto sasvim novo od NIKON-a (prosirenje memorije). Siguran sam da mnogi nisu ni culi za tu mogucnost jer je to nesto sto se posebno narucuje i posebno ubacuje u aparat i kada sam ja to ubacio zvanicno nije ni bilo komercijalizovano (da li je danas...nisam potpuno siguran). Na ovoj fotografiji cete videti kakve mogucnosti dobijate na NIKON-u D3 sa ovim dodatkom. Cena koju sam ja platio je 400 eura!!! Samim tim mogucnosti brzine zapisa na D3 su vam u potpunosti povecane. Sto se asistenta tice za tu fotografiju ga nisam imao (ali kao sto gospodin ISTANKOV vec pomenu u vecini slucajeva ga imam),a ovaj dogadjaj sam slikao sa 3 fotoaparata u isto vreme u potpunosti sam (uz pomoc medjusobno povezanih daljinskih komandi)!

"Kada je dosao u studio, zaposlio je raid, mrezne resurse, viseprocesorske masine sa visegigabajta rama i rekao photoshopu: ove fotografije otvori kao zaseban lejer jedne fotografije (misliš da ne može? a čemu akcije onda?) Kada je to masina uradila, maksimalno grubo je označio avion na najvisljem lejeru i rekao new lejer mask. lejer maski rekao ADD selection to layer mask, spustio se lejer niže, primenio layer mask, otkljucao pomeranje layer maske i to uradio 80 puta ..."

Vrlo precizno objasnjeno ali u ovom slucaju u potpunosti neizvodljivo smile.gif Za ovu fotografiju u post produkciji sam potrosio izmedju 9h i 10h...razlog potpuno jasan...80 maski i 80 leyera u celini uradjenih rucno bez ijedne akcije! Avioni su previse sitni sa ne izrazenim ostrim ivicama i detaljima tako da bilo sta da je radjeno automatski ne bi bilo precizno! I to je to sto se ovih aviona tice (inace ova fotografija je usla u red Bull HIGHLIGHTS za najbolje sequence)!

"Kada znaš prosto, ako ne znaš, nevidjena muka... Kao sve u životu."

Savrseno receno!
Srdacan pozdrav svima na DIZAJN ZONI...MR.BIG-u puno hvala na postavljanju moje teme (vreme mi ne dozvoljava da to ponekada i sam uradim),a gospodinu ISTANKOVU poseban pozdrav za znanje (malo je zaista onih koji ga u toj meri poseduju)!
Na kraju hvala svima onima koji prate moj rad!

Predrag Vuckovic
www.extreme-photographer.com
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

+Quote Post

21 - broj stranica V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 21. November 2019 - 16:38

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.