Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Forum Rules *** PRAVILA FOTO FORUMA *** Pročitaj pre postovanja!

Sandra

V
djaniru
poruka Apr 28 2019, 10:52
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 22-January 09
Član broj: 26,978

Sandra 1 by Djani Bardoti, on Flickr

Sandra 2 by Djani Bardoti, on Flickr

Sandra 3 by Djani Bardoti, on Flickr

Sandra 4 by Djani Bardoti, on Flickr

Sandra 6 by Djani Bardoti, on Flickr

Sandra 5 by Djani Bardoti, on Flickr

Sandra 7 by Djani Bardoti, on Flickr

Go to the top of the page

+Quote Post
2 - broj stranica V   1 2 >  
Start new topic

Odgovori (1 - 19)

amaNS
poruka Apr 29 2019, 01:23
Poruka #2

Datum reg.: 28-October 10
Član broj: 38,425

Ne znam koja je namena ove serije ali ovako na belo izdvojio bih "Sandra 3" smile.gif

+Quote Post
Foto turista
poruka Apr 29 2019, 06:18
Poruka #3

Datum reg.: 19-March 15
Član broj: 53,818

Kad vidim tako neko serisko fotkanje to mi je odma bezveze iz prostog razloga jer malo nas je toliko kretivno da napravi 20 odlicnih fotki u seriji, sto je naravo i ovde slucaj. Kvantitetom se ne dolazi do kvaliteta vec razmisljanjem o tome sto radimo, o svakom kadru i o tome kako iz svakog kadra da izvucemo maksimum.
Ovde ima punoooo prostora za bolju obradu koja bi bila daleko primerenija svetlu, pored toga treba klonirati razne suvisne detalj kao recimo na poslednjoj ovaj crni rukohvat iza nje, inace poslednja treca i cetvrta prilicno su dobre, mada je sve ovo sto se vidi klise sa nedovoljno dobrom obradom.

+Quote Post
todos_d
poruka Apr 29 2019, 06:42
Poruka #4

Datum reg.: 12-January 15
Član broj: 53,488

Četvrta je naprosto vrlo čudna s obzirom da je djaniru specijalista za B&W. Fantastičan efekat kao da ispod pazuha ima previše dlaka.

+Quote Post
Kisha
poruka Apr 29 2019, 07:08
Poruka #5

Datum reg.: 5-August 09
Član broj: 31,208

Meni je ovo skroz ok i fino. Uvijek možeš u bilo čemu naći imperfekciju, ali da li je to poenta? Malo se pretjeruje sa komentarima.

+Quote Post
Foto turista
poruka Apr 29 2019, 08:17
Poruka #6

^
Ovo nije za pohvalu bez kritike kao ni portretna fotka koju si ti postavio... Ne mora sve da bude ovako https://www.flickr.com/photos/66984294@N02/ ili ovako https://www.flickr.com/photos/goustarev/ odlicno, ali treba da bude u proseku makar dobro, ili jos bolje odlicno a ovo nije, samo je korektno, a korektno nije dovoljno, ako je korektno dovoljno onda ste, i ti, i on, i ja zajedno sa vama, onda smo presli igricu, nema sta dalje da se cimamo tongue.gif
Ipak mozda nije lose da se pogladaju ova dva ili neki drugi primeri odlicnih portretnih fotografija pa da malo vidimo koliko smo daleko od toga i kako da se tome priblizimo, likovno, estetski, umetnicki a ne da budemo presrecni zbog necega sto je korektno, ili na granici korektnog i fejzbukolikih snapica smile.gif

+Quote Post
puckons
poruka Apr 29 2019, 09:27
Poruka #7

Datum reg.: 26-February 11
Član broj: 42,398

da se umešam i ja - prvo, ovom fotkanju je bio povod konkretno taj što je Đani negde bio prokomentarisao da nije nešto radio portrete do sada i da nema iskustva, pa je eto meni palo na pamet da ga pozovem da dođe u NS, pozvao sam Sandru da bude model, devojku kojoj je ovo drugo fotkanje u životu, znači nije pravi model sa nekim iskustvom. Znači došli, fotkali nekih 2h, što on što ja, menjali lokaciju, čekali da se silni turisti sklone iz kadra, igrali se. Posle smo seli, popili piće, malo pričali i otišli kući srećni i zadovoljni.
Toliko o samom povodu i svrsi cele serije. Ako vam treba svrha, pošto komentare mogu da smatram i zajedljivim i ljubomornim, a verovatno je i zbog toga ova Zona spala na par postova na koje će da se okome vrhunski stručnjaci i analitičari.
Nismo prekidali fotkanje da bi prelistali istoriju umetnosti i analizirali poze, pa napravili 2 fotke po uzoru na poznate slikare, nego smo fotkali. Kao što se radi i na nekim drugim okupljanjima i druženjima kojih ima ipak malo u ovoj državi.
E sad, kad pogledamo Đanijev opus, kao fotografa kojeg prilično cenim, meni je bila čast da smo se družili i što je imao priliku da proba oblast koju do sada nije baš radio puno, a što i sam priznaje. Pa samim tim je ovo neki napredak.
Da li ima prostora za bolje, pa ima uvek i kod svakog, a što ne bi bili i presrećni sa onim što smo uradili, pa makar to imalo i mana, ali autor je dovoljno svestan da mu ovo bude samo podsticaj za dalji napredak.
Eto toliko od mene, zato Đani, samo napred

+Quote Post
Foto turista
poruka Apr 29 2019, 09:44
Poruka #8

^
Sve je u redu sto si napisao, al ovo nije korektno "pošto komentare mogu da smatram i zajedljivim i ljubomornim"
Malo vise cenite, ne mora da uvazite ali cenite to sto je neko izdvojio svoje vreme da napise svoje subjektivno misljenje o tome sto je uradjeno, a na vama je da to prihvatite, ili ne prihvatite, a ne da u tome trazite ovo sto sam citirao.

+Quote Post
Kisha
poruka Apr 29 2019, 09:55
Poruka #9

CITAT (Foto turista @ Apr 29 2019, 09:17) *
^
Ovo nije za pohvalu bez kritike kao ni portretna fotka koju si ti postavio... Ne mora sve da bude ovako https://www.flickr.com/photos/66984294@N02/ ili ovako https://www.flickr.com/photos/goustarev/ odlicno, ali treba da bude u proseku makar dobro, ili jos bolje odlicno a ovo nije, samo je korektno, a korektno nije dovoljno, ako je korektno dovoljno onda ste, i ti, i on, i ja zajedno sa vama, onda smo presli igricu, nema sta dalje da se cimamo tongue.gif
Ipak mozda nije lose da se pogladaju ova dva ili neki drugi primeri odlicnih portretnih fotografija pa da malo vidimo koliko smo daleko od toga i kako da se tome priblizimo, likovno, estetski, umetnicki a ne da budemo presrecni zbog necega sto je korektno, ili na granici korektnog i fejzbukolikih snapica smile.gif

Previše si nabrijan oko svega ovoga, valjda zbog teme koju vodiš, pa smatraš da si kompetentan da tuđi rad vrednuješ i ocjenjuješ. Opusti se, možda drugi nisu toliko nabrijani i sve ovo smatraju manje-više igrom, a i fotografije budu bolje kad je čovjek opušteniji tongue.gif

+Quote Post
Foto turista
poruka Apr 29 2019, 10:13
Poruka #10

^
Pogresno tumacis... Sta god da napisem ja ili bilo ko to je subjektivni, a ponesto sto je ocigledno i objeketivno... Nema to veze sa temom koju vodim, u toj temi su uglavnom fotke sa jednim modelom operisanim od modelinga tongue.gif nastale bez predhodnih priprema na mestu gde smo se zatekli, i spadaju u kategoriju poredicne fotografije sa jednim clanom hehe biggrin.gif Te fotografije ne izlaze iz okvira likovno/estetski dobro upakovanih, sem mozda para fotki.
To likovno/estetski dobro podrazumeva da recimo zelena na prvoj, drugoj, trecoj fotografiji u ovoj temi ne lajsti ovoliko, da nije ovako nametljiva da razbija cvrstinu kadra, a kada fotografija ima ovako ocigledan likovni propust u najvaznijem likovnom elementu boji onda ne moze samo da se hvali, vec treba da se napise i po nesto sto nije pohvala vec pokusaj da se objektivno sagleda i ukaze na to sta moze i treba bolje... Na fotografu je da vidi i estetski lose detalje u poziranju modela, da to ispravi, jer ipak je ovo rezirana/aranzirana fotografija i kao takva treba da bude sto bliza savrsenstvu a ne nekim fol spontanim fotkama... Ne vidim sta je lose u tome da se napis sta se misli a moze da bude i korisno, mislim cemu fotke na forumu ako ne zelite da cujete misljenje ???

E sad ako je vama do totalne zajebancije, i to je ok, napises na pocetku tem da se zajebavas i da te samim tim ne zanima sta ko misli, i nema problema smile.gif

+Quote Post
djaniru
poruka Apr 29 2019, 11:18
Poruka #11

Datum reg.: 22-January 09
Član broj: 26,978

Hvala svima na komentarima
Posebno bih se zahvalio puckons na podsticaju, pozivu i gostoprinstvu u Novom Sadu, bilo mi je zadovoljstvo raditi sa njim i Sandrom.
Inace u ovoj vrsti fotografije nisam bas vest mesta za napredak ima zato i kacim fotografije na net da cujem misljenja.
Koriscen Canon 6D, Sigma 85 f1.4 art, blic i okta 80cm. smile.gif

+Quote Post
amaNS
poruka Apr 30 2019, 03:18
Poruka #12

CITAT (puckons @ Apr 29 2019, 09:27) *
...
Toliko o samom povodu i svrsi cele serije. Ako vam treba svrha, pošto komentare mogu da smatram i zajedljivim i ljubomornim, a verovatno je i zbog toga ova Zona spala na par postova na koje će da se okome vrhunski stručnjaci i analitičari. ...

@puckons - Vidi kolega, ako pod zajedljivoscu i ljubomorom smatras moju ogradu u vidu "nepoznata mi je namena ove serije fotosa", to nije ok po mom misljenju jer potpuno drukcije pristupam oceni fotki koje se rade kao proba za neko snimanje ili vezbanje fotografa ili modela ili celog tima od onih koje se rade za razne profesionalne namene. Takodje pravim razliku i u odnosu na tezinu tog profesionalnog izazova, dakle nije mi isto fotkati model za njen fotobook ili fb nalog, fotkati za modni casopis ili za reklamnu kampanju ozbiljne kompanije za proizvodnju garderobe. Od razlike u pristupu pa do svih razlika u likovnom i tehnickom izrazu. Npr, sad kad znam svrhu ove foto sesije, mogu da ih ocenim kao odlicne, za pocetak, pa da je ponesto moglo bolje s obzirom na ono sto vec znam da znas (mislim na fotografa) i sl... Ako ih posmatram kao fotke koje treba da prodaju tu haljinu ili da predstave modela, mogu da ih ocenim da su daleko od odlicnog, itd. Ako ti smatras drukcije, i svakom fotkanju ili proceni radova pristupas na isti nacin i sa iste polazne tacke, onda izvini sto zapitkujem i zailazim u tajnovite detalje vaseg aranzmana. Eto, cak nisam ni postavio pitanje o toj nameni, vec sam napravio retoricku ogradu da ne mogu da dam precizniju ocenu radova bez saznanja o njihovoj svrsi.

Sto se tice "spadanja Zone"... Cesto napisem komentar u temama da ne zvrje prazne, posebno ljudima koji su bili aktivni u prvo vreme kad sam se uclanio, eto da se pokrene neki divan jer cesto niko nece da bude prvi koji zapocinje pricu. Sto je i ovde bio slucaj. Drugo, posto u profilima clanova ne postoji njihov portfolio ni "pedigre", ne zameram ljudima koji ne sagledaju odredjene objave/postove u sklopu celine autorovog dela/opusa, pa ni samom sebi, vec im ukazem na to ili i sam (ako uvidim sopstveni propust po tom pitanju) dodatno istrazim. Tako da, ne mogu ja npr. odmah znati da je ovo drugi pokusaj autora na ovu temu osim ako sam to ne predstavi u nekom uvodnom tekstu na temi. Trece, ako ne zelite tudja misljenja, ne objavljujte! Kao ja npr., ne objavis i niko ti nista direktno ne kaze, samo misle u sebi da si "fotograf sisoje" koji nema mooda da se pokaze, npr. A ako zelite samo lepe komentare i pohvale, bez kritike, objavljujte samo pred ljudima s kojim ste u interesnim odnosima, recimo vasim podredjenima cija misljenja mozete da ucenite. Sigurno postoje neke platforme za objavljivanje fotosa a bez rubrike za komentare. Na ovim drugim (kao Zona, jel) treba da napisete u temi - "samo gledajte i cutite!".... Elem, nije "spala Zona" zbog "okomljenih strucnjaka i analiticara", vec zbog sveprisutnog trenda politicke korektnosti i povredjenih Sujeta, a velikim delom i zbog ogromnog nepostovanja kriticara (pod kritikom ne mislim na kritizerstvo). Valjda se misli da je lako dati smislenu kritiku, da to kratko traje, kao i "lepa je, super je". Za mene ni jedan kriticar nije ni prijatelj ni neprijatelj, vec ucitelj. Preko galve su mi presli odredjeni maliciozni stavovi i floskule kojim se napadaju kriticari pa vise ne odvajam vreme i energiju na pojedince koji su skloni tome. Svako malo nekom treba pisati polucasovna opravdanja sta sam mislio kad sam im rekao nesto za fotku ili objasnjenja cemu sluze forumi ovog tipa (to valjda pise i sluzbeno negde u pravilima za koriscenje foruma, nego svi prepametni da bi se informisali o tome). Valjda je potrebno razviti razgovor, videti kakvim ko informacijama i znanjem raspolaze a ne pucati na prvu. Pa u slucaju da necije misljenje/kritiku smatrate nekompetentnim, bezvrednim ili suvisnim, niste u obavezi da odgovorite ili nastavite dijalog s njim vec zavrsite kurtoazno ili izignorisete. Ukoliko smatrate da je uvredljivo, zajedljivo, nasilno ili na neki nacin krsi pravilnik platforme na kojoj ste (npr. Zona), postoji dugmence "prijavi" da slucaj prijavite moderatorima koji ce presuditi...

Sto se tice vase akcije, tj. angazmana oko foto sesije i svega prateceg, puna podrska svim ucesnicima! Uvek sam davao podrsku a ponekad inicirao ili ucestvovao u slicnim akcijama, u jednoj takvoj smo se i upoznali licno. Takodje, srecan sam uvek kad vidim kolegijalna okupljanja i uspostavljanje bilo kakve saradnje pa i kada ja nisam voljan ili nisam u mogucnosti da ucestvujem.

Pozz smile.gif

+Quote Post
puckons
poruka Apr 30 2019, 06:11
Poruka #13

Datum reg.: 26-February 11
Član broj: 42,398

CITAT (Foto turista @ Apr 29 2019, 11:13) *
^
To likovno/estetski dobro podrazumeva da recimo zelena na prvoj, drugoj, trecoj fotografiji u ovoj temi ne lajsti ovoliko, da nije ovako nametljiva da razbija cvrstinu kadra, a kada fotografija ima ovako ocigledan likovni propust u najvaznijem likovnom elementu boji onda ne moze samo da se hvali, vec treba da se napise i po nesto sto nije pohvala vec pokusaj da se objektivno sagleda i ukaze na to sta moze i treba bolje... Na fotografu je da vidi i estetski lose detalje u poziranju modela, da to ispravi, jer ipak je ovo rezirana/aranzirana fotografija i kao takva treba da bude sto bliza savrsenstvu a ne nekim fol spontanim fotkama... Ne vidim sta je lose u tome da se napis sta se misli a moze da bude i korisno, mislim cemu fotke na forumu ako ne zelite da cujete misljenje ???

Ovo jeste konstruktivna kritika iz koje autor može da izvuče pouku (mada je i sam prokomentarisao za zelenilo u pozadini čim je video fotke), ovde ništa nije loše, naprotiv, ovo i jeste smisao postavljanja fotki na forum

dragi amaNS druže, nisam stvarno mislio ništa lično, izvinjavam se što je to tako zvučalo i ispalo, nešto sasvim deseto me je podstaklo da napišem to što sam napisao i što mi je izazvalo skok adrenalina, a realno nema nikakve veze sa tvojim komentarom, nego sa te potkačio, a da budem realan, tvoji komentari su uvek smisleni i korisni i uvek sam ih više puta čitao i uvek su me podsticali na dublje razmišljanje, o kojem baš nisam sklon, da budem iskren.
A što se druženja tiče, eto ja sam otvoren skroz i uvek možemo napraviti neko neobavezno fotkanje ako nam se vremena uklope. Ovo važi za sve

+Quote Post
Foto turista
poruka Apr 30 2019, 11:05
Poruka #14

^
Aaa al smo te naribali hehe laugh.gif
Znamo se sa foruma, ti nemas ovakve ispade, izjave, da ne kazem da si super lik, zato sam samo napisao da nije korektno, inace da je neko drugi sa drugacijom istorijom komunikacije, pa recimo da bi bilo posla za moderatore hehe smile.gif

+Quote Post
amaNS
poruka Apr 30 2019, 16:31
Poruka #15

CITAT (Foto turista @ Apr 30 2019, 11:05) *
Aaa al smo te naribali hehe laugh.gif
Znamo se sa foruma .... inace da je neko drugi sa drugacijom istorijom komunikacije, pa recimo da bi bilo posla za moderatore hehe smile.gif

Hahaha, vecina nas dobro zna kako izgleda kada sevne ostrica sablje s tvog avatara 003.gif srecom ovde u temi sve fin svet pa nisi morao da je potezes smile.gif

CITAT (puckons @ Apr 30 2019, 06:11) *
dragi amaNS druže, nisam stvarno mislio ništa lično, izvinjavam se što je to tako zvučalo i ispalo ....

Sto rece kolega Fototurista, znamo se kao fini ljudi pa mi bio cudan nacin na koji si nastupio smile.gif Nisam bio siguran jel se meni obracas pa nisam ni odgovorio s namerom da to zvuci kao samoodbrana niti sam zeleo da adresiram licno tebi iako nisam posebno naglasio, a trebao sam. Vise mi je bio cilj da po ko zna koji put uopsteno podsetim sve nas da se dobro skoncentrisemo kad se ukljucimo u komunikaciju u virtuelnom okruzenju jer je lako skliznuti u nesporazum, i da po potrebi "izbrojimo do deset" pre nego sto ospemo paljbu po sagovornicima. Ubedjen sam da vecina sukoba koja se desi u (vrlo osakacenoj) NET komunikaciji se ne bi ni dogodila u zivom razgovoru. Postoje i kontra slucajevi ali u daleko manjem postotku.

... da budem realan, tvoji komentari su uvek smisleni i korisni i uvek sam ih više puta čitao i uvek su me podsticali na dublje razmišljanje, o kojem baš nisam sklon, da budem iskren.

Hvala na lepom misljenju, drago mi je ako bilo cim doprinosim zajednici ili razvoju pojedinca. Licno ja nisam nesto posebno ni teorijski ni prakticno upucen u fotografiju generalno, sta vise tek ljubitelj, veciti pocetnik. Nasuprot tome sam borac za zastitu zdravog dijaloga i zdravog zezanja, prava na licno misljenje, rec, pa cesto "stajem u zastitu" Zone jer do sada nisam naisao na neku platformu na kojoj se moglo saznati vise nego ovde, i na ovaj nacin. Zbog toga mi je veoma zao sto su mnogi jaki teoreticari i pre svega jaki prakticari fotografije i njoj srodnih oblasti proterani sa Zone upravo od strane "povredjenih dusica" i ogromnih egoista koji su stiteci se narastajucim trendom politicke korektnosti potisnuli svaku formu i pozitivnog i negativnog misljenja/kritike/dijaloga, a bez razmene misljenja/iskustava se ne raste u bilo kom smislu osim sto raste ego dok se iskljucivo "lajkuje".

Svakako, nije to jedini razlog pada poseta i aktivnosti ovde. Veliki je uticaj novih tehnoplogija koje su donele drukcije nacine komunikacije i ucenja sto smo, doduse malo sporije, prihvatili i mi koji smo tu vec duze a i oni koji su bili tu od pocetka pre petnaestak godina, to su sada pretezno ljudi stariji od 40god., a posebno su ih prihvatili mladi, njima je ovo sporo, dosadno, preopsirno...

PS - Ako imate saznanje o postojanju nekih kvalitetnih foruma, nasih ev. stranih (nekako bih se skrpio s engleskim, ali nije to to), mislim kvalitetnih kao DZ pre 10-15god, gde je kvalitetna zajednica i gde se ceni tudje vreme i posvecena paznja, a posebno majstori, pa i kada "udare packu" ili izreknu prekor, pisite mi na PP. Vidim kvalitetne ljude tu i tamo po nekim platformama drukcijeg tipa ali mi to lakjovanje, hercovanje i slicno gotovo nista ne znace. Ili mozda postoji nesto potpuno novo, prosvetlite me!

A što se druženja tiče, eto ja sam otvoren skroz i uvek možemo napraviti neko neobavezno fotkanje ako nam se vremena uklope. Ovo važi za sve

Takodje sam u nacelu zainteresovan, nadam se da cemo inicirati i realizovati ponesto u doglednoj buducnosti. Trenutno mi je problem oprema, moram da naostrim fokus smile.gif Naravno, otvoren sam vise manje za sve dobre i one manje dobre ljude, slicne meni biggrin.gif

Pozz! smile.gif

+Quote Post
micko s16
poruka Apr 30 2019, 20:47
Poruka #16

Datum reg.: 17-September 12
Član broj: 48,502

Evo ja cu probati da budem kratak biggrin.gif

Pocecu od toga da mi je najbolja cetvrta fotka, crno bela. Zato sto... Ja nemam likovno/estetsko znanje i kriterijume kao kolega turista, ali su mi boje jako jako cudno (lose) uklopnjene. Znam da to toliko nema veze direktno sa vama dvojicom, ali ima sa modelom, i sminkom. Plav lak, boja haljine i mindjuse mi nikako ne idu zajedno. Ne bih da komentarisem modela nesto vise, nije primereno, ali je devojka normalna i zgodna i mislim da uz bolje sugerisanje fotografa za sve, od sminke, laka do poze, ovo je u startu moglo da izgleda bolje. I sve to mi bode oci do granice da ne mogu ove fotke da posmatram ozbiljnije. Iako u osnovi nisu lose, meni malo previse skolski, sve od obrade do kadra. I mislim i na Djaniru i puckonsa, da ne bih pisao isto u obe teme.

Na ostale fotke, imam zamerke, ne toliko na sam kadar, koliko na to sta se u istom nalazi. Ova rekonstrukcija zgrade, gelenderi, budj po fasadi itd. Plavi kontejner pun djubreta je neoprostiv. (pogotovo sto je ogroman)

Mislim da ste opremu, koja je jako dobra, mogli da iskoristite bolje. F1.4 i F1.2 objektive ste iskoristili tako da deluju kao manuelac f2.8. Niste isli na to da izvucete dobar ili bar neutralan bokeh koji ti objektivi definitivno mogu lako da izvuku.

Ali uzevsi u obzir da je sve ovo proba i igra, ok je, samo eto treba da tezite boljem. I tu se ne slazem sa Kishom, treba komentarisati, i to mnogo vise nego sto se trenutno radi. Treba komentari da budu konstruktivni i da ukazu nekome da nije sve divno ako stvarno nije. Jer ako jedni drugima vicemo samo bravo, tupkacemo u mestu.

+Quote Post
Kisha
poruka Apr 30 2019, 22:07
Poruka #17

Šta sve ovdje čovjek neće pročitati mellow.gif blink.gif

+Quote Post
micko s16
poruka May 1 2019, 09:07
Poruka #18

Datum reg.: 17-September 12
Član broj: 48,502

Npr?

+Quote Post
Mikri
poruka May 3 2019, 19:59
Poruka #19

Grupa: Foto urednici
Datum reg.: 14-May 09
Član broj: 29,759

Kisho, zamolio bih te, kao moderator i clan, da ovakve komentare iscudjivanja zadrzis za sebe. Shvati ovo kao dobronameran savet u cilju doprinosa forumu.

Takvi komentari em ne doprinose ni na koji nacin nekoj diskusiji, em stvaras efekat tenzije i zarad neke pravicnosti ispada da glumis drvenog advokata.

Ako vec zelis da stanes u "odbranu" necijeg rada, onda nadji neke argumente za to, a ne prosto "ne mora uvek sve da bude savrseno, preterujete"....Parafraziram ocigledno, ali sad se vec svakodnevno desava, a svodi se na to da je to tebi nesto dovoljno dobro pa ocekujes od drugih da se sloze sa tobom i uzdrze svakog komentara

Ako ti percipiras ovo kao nesto sto ti je nedostizno pa ti je samim tim na neki nacin i "wow", ne znaci da drugi ne smatraju da bi bilo korisno uputiti i koju kritiku, za koju svakako ima prostora, a svaka kritika ovde je napisana krajnje dobronamerno i ljudi su izdvojili svoje vreme da ukazu na neke propuste.

Ovo je, na kraju krajeva, forum, a ne online galerija ili instagram stranica gde ces ostaviti lajk ili neces, i produziti dalje. Forma samog foruma omogucava clanovima da daju svoj sud. Sve dok je taj sud kulturno napisan i skladu sa pravilima foruma, mesto mu je na forumu cak i ako je pogresan beskoristan (a turistin i mickov svakako to nisu), a na ostalima je da ga demantuju ako imaju bolje argumente.

+Quote Post
busplus
poruka Jul 22 2019, 18:13
Poruka #20

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 6-February 16
Član broj: 54,888

Nije lose. Samo kod slike Sandra 2 mislim da je saka na ramenu suvisan detalj.
Lepse bi bilo bez.

+Quote Post

2 - broj stranica V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Sunday 8. December 2019 - 08:24

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.