Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

5 - broj stranica V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic

shkole crtanja/slikanja/vajanja, vasha iskustva i korisne informacije

V
m111ca
poruka Oct 9 2011, 17:02
Poruka #61

Grupa: Članovi
Datum reg.: 20-January 11
Član broj: 41,332

CITAT (tanja_lulu @ Dec 22 2009, 09:02) *
Zanima me kako izgleda skola u Sumatovackoj?
Ja bih pocela da idem tamo, motiv mi je da naucim da crtam i slikam.
Nemam ambicije da upisujem neki fakultet, vec me zanima kao hobi.
Zvala sam na telefon i rekli su mi da mogu da krenem kad god hocu.
Da li tamo ima ljudi kao ja (a ja vec imam zanimanje i posao) koji uce da crtaju, ili su samo mladi koji hoce da upisu neki faks.
Zahvaljujem se na odgovoru, ako se neko potrudi da odgovori.. blush.gif

Ista pitanja, nadam se da neko ima skorije informacije o tome kakva je ova skola.
Go to the top of the page

+Quote Post
balu aka zipel
poruka Oct 10 2011, 18:09
Poruka #62

Datum reg.: 14-October 08
Član broj: 24,425

E evo odgovora za skole...

Dakle laza mob 0654769053 a tel od ateljea 3294272, kod pancevackog mosta je
Ja sam bio 2 meseca kod njega, preko leta, i onako bilo je ok, promenio sam par ateljea i tu mi je bilo najbolje. Preko godine ima ima mnogo ljudi pa je velika guzva, ali ima pomocnih profesora, pa su oni tu kad on nije. Vikendom je crtanje a cetvrtak petak slikanje. Cini mi se da najbolje objasni problem i kaze tacno sta ne valja, a ne u fazonu 'pogledaj jos malo, nesto ne valja'... On je takodje u komisiji na primenjenoj, tako da mozda i to igra ulogu, ne upisuju svi kod njega, sta znam... 90 evra za mesec dana

Suma sad.gif je djubre obicno bio sam tu 4 meseca, pola vremena nije bilo modela, crtala se neka mrtva pririoda, a slikao sam 2 puta za to vreme. Profesor je mozda najgori kod kojeg sam bio jer ili ga nema ili tera neki svoj neproduktivan fazon, da nisam ima crtackog iskustva mislim da bih bio u velikom problemu, jer kad naucis pogresno tesko je da se ispravljas posle... Ili kao ajde ti da radis grafiku malo, a toga nema na prijemnom, ali on tera svoje... Mozda nije lose mesto za opustenu varjantu, a kosta 30 evra tri dana a cela nedelj sem utorka valjda je 50... Mada ne znam da li se menjalo od tad nesto. Ima svakakvih i starijih i mladjih... tel 2404846 ne bih preporucio.

Fotic- sta znam tu sam bio 5 meseci, nije lose a nije ni neko cudo. Jednog vikenda je model, a drugog slikanje. Svaki put drugi model, nema problema s tim. Ali je problem sto je vecini nedovoljno da rade studiju jednom u dve nedelje... Ali je fotic do jaja lik, ako nista uvek je super zezanje, super atmosfera za rad. mozda najbolje za primenjenu jer on sprema i strucni deo za npr gr dizajn, ilustraciju... 80 evra je tu, u admirala geprata

ima i jelovac nisam bio kod njega, ne znam kako je ali evo fona 2407377, cuo sam da ih se dosta upisuje, 120e

e da, ja sam se spremao od od oktobra u ova 3 ateljea i nisam upao na likovnu (slikarstvo), mada mi nije jasno zasto... eto laza je bio u fazonu moze da prodje, nije kao da 100 % upadam ail ipoprilicno sigurno, jos sam se ohrabrio kad sam viodeo kako ostali rade ali eto. Hocu da kazem da nikad nije sigurica, da se neko ne obeshrabri slucajno neuspehom, nije kraj sveta ako ne upadnes odma...

ee da ima i'geto':D varjanta iso sam neko vreme ranije jos, onako skroz opustena atmosfera ima dvoje starijih ljudi koji, kako sam cuo idu tu par godina(iz hobija) ima mrtve prirode, ali nema modela, onako, nije lose, zajebancija, ali zato 20e!mze da poslizi i kao jeftine pripreme za arhitekturu tel 0641308173-Slavenka, u skojevskom naselju

ko hoce da ide u neku od skola, nije losa ideja da sto pre pocne, jer je vec os januara skoro sve popunjeno...

a ne bi bilo lose da jos neko napise svoje utiske li doda jos koji broj telefona! wink.gif

+Quote Post
m111ca
poruka Oct 12 2011, 12:46
Poruka #63

Datum reg.: 20-January 11
Član broj: 41,332

@balu, hvala na odgovoru. Meni bi najvise odgovarala varijanta da idem sto cesce i sto vise vremena provodim tamo tako da mi se Sumatovacka za sada cini najbolje resenje. Ako neko jos ima neki predlog neka slobodno napise.

+Quote Post
eegee
poruka Oct 15 2011, 10:22
Poruka #64

Datum reg.: 16-May 08
Član broj: 21,289

I posle ovog iscrpnog odgovora od momka pre... tebi se i dalje Šumatovačka čini kao najbolje rešenje. Pa ko još posle da piše o školama i iskustvima? blink.gif Odeš-Vidiš.... Srecno.

+Quote Post
Luna Lu
poruka Nov 8 2011, 23:00
Poruka #65

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 8-November 11
Član broj: 45,682

e zdravo svima, ja trzim neku preporuku za atelje za 'rekreativno' slikanje,znaci ne spremam nikakav prijemni:) Mene zanima koje su cene i sta je povoljno a sta ne jer nemam predstavu! nasla sam preporuku za nekog profesora Cedomira Bajica ako vam je poznato ? Drzi 4 skolska casa nedeljno(3h) i cena mesecno je 65 evra, sad meni to deluje mnogo ne znam kakve su ostale cene?

+Quote Post
TigarKonj
poruka Nov 9 2011, 01:31
Poruka #66

Datum reg.: 12-April 10
Član broj: 35,397

CITAT (Sol et Luna @ Jan 21 2011, 02:48) *
Pozdrav svima, zanima me ima li u Beogradu neki atelje gde mogu besplatno dolaziti da crtam/slikam modele i mrtvu prirodu (poput Šumatovačke, ali to nije opcija)? Pripremam se za Fakultet likovnih umetnosti, slikarski odsek.. smile.gif

Za besplatno ne znam, ni Sumatovacka nije bila besplatna, ali tamo u komsiluku ima odlicna skola slikanja kod prof. Ivone 063 8 444 003 ona bas priprema za likovnu a i za druge akademije, vidi i na fb Atelje Ivona Pleskonja

+Quote Post
TigarKonj
poruka Nov 9 2011, 01:34
Poruka #67

CITAT (Luna Lu @ Nov 8 2011, 23:00) *
e zdravo svima, ja trzim neku preporuku za atelje za 'rekreativno' slikanje,znaci ne spremam nikakav prijemni:) Mene zanima koje su cene i sta je povoljno a sta ne jer nemam predstavu! nasla sam preporuku za nekog profesora Cedomira Bajica ako vam je poznato ? Drzi 4 skolska casa nedeljno(3h) i cena mesecno je 65 evra, sad meni to deluje mnogo ne znam kakve su ostale cene?

kod te Ivone je 3 x nedeljno po 4 sata , ukupna mesecna cena manje od 100 evra
fb Atelje Ivona Pleskonja pa je klikni za frienda

+Quote Post
TigarKonj
poruka Nov 9 2011, 01:37
Poruka #68

CITAT (m111ca @ Oct 12 2011, 12:46) *
@balu, hvala na odgovoru. Meni bi najvise odgovarala varijanta da idem sto cesce i sto vise vremena provodim tamo tako da mi se Sumatovacka za sada cini najbolje resenje. Ako neko jos ima neki predlog neka slobodno napise.

Ima oko bivse Sumatovacke puno ateljea, ima atelje kod Marije Kauzlaric, br ne znam i cujem a iz iskustva znam da je mnogo dobro u ateljeu kod Ivone pleskonja evo ti br 063 8 444 003
pa eto probaj
za jelovca sam cula da je ogromna guzva i da ne stigne ni rec da kaze djacima, ali korektan je on

+Quote Post
Selena
poruka Dec 8 2011, 17:43
Poruka #69

Datum reg.: 21-February 06
Član broj: 3,458

Pripreme koje ja preporučujem su u privatnom ateljeu na Novom Beogradu. Radi se u malim grupama i 100 % prolaziš prijemni, vazno je javiti se na vreme!

Vec 20 godina sa uspehom funkcionišu pripreme.
Osim klasičnog pristupa crtanju i slikanju gledaju se filmovi iz istorije umetnosti i kinematografije. Zainteresovani imaju mogućnost da se bave fotografijom i videom. U tu svrhu puštaju se dokumentarni filmovi iz savremene istorije umetnosti.

Radi se vikendom pre podne.
Pripreme se intenziviraju praznicima i raspustima.
Kompletna mapa se priprema za prijemni ispit.
S obzirom da je pristup individualni insistira se na autentičnom ličnom izrazu.

Pripreme se vrše za buduće:
slikare,grafičare, dizajnere, fotografe, umetnike novih medija i sve koji žele da provere svoje sposobnosti bez obzira na prijemne ispite.

Kroz ove pripreme je prošlo mnogo već poznatih umetnika, sadasnjih profesora i asistenata na fakultetima u zemlji i inostranstvu.
Oni su radi uvek da napomenu u svojim biografijama kako im je godina boravka u ateljeu zaokruglila ličnost.

Pripreme vrši magistar slikarstva sa dvadesetogodišnjim pedagoškim iskustvom Svetlana Knežević uz moju asistenciju za video i fotografiju.
Ja sam zavrsila osnovne studije fotografiju i master na Novim medijima / video na Aakademiji umetnosti u Novom Sadu

kontakt za pripreme: 064/6673463

link:http://www.facebook.com/pages/NAR/301227039892350

Prikačeni fajlovi
Prikačen fajl  50496_137576496595_2297659_n.jpg ( 16.67K ) Broj download-a: 47

+Quote Post
levanuva
poruka Dec 4 2012, 02:21
Poruka #70

Datum reg.: 4-December 12
Član broj: 49,115

Spremala se kod Marije Kauzlarić, to mi je najlepši period života, puno rada, super druženje i svi smo se na kraju upisali. Zgodno je što na Vračaru ima gomila ateljea za pripreme, možete ih sve obići u jednom danu i doneti odluku.
Maki vam je u Mileševskoj 7, toplo preporučujem svima, ko se odluči neće pogrešiti smile.gif
evo telefona 0642180245

+Quote Post
levanuva
poruka Dec 4 2012, 02:36
Poruka #71

Datum reg.: 4-December 12
Član broj: 49,115

evo vam i link strane na fejsu

http://www.facebook.com/LikovniAteljeMilesevska?ref=hl

+Quote Post
TigarKonj
poruka Dec 4 2012, 14:17
Poruka #72

meni je najbolje kod profesorke Ivone
sve mozete videti na fb stranici njenog ateljea fb Atelje Ivona Pleskonja rolleyes.gif
ima puno albuma sa radovima polaznika i koliko znam prolaznost na prijemnim je 99% smile.gif

+Quote Post
SLonicaMica
poruka Mar 31 2013, 15:38
Poruka #73

Datum reg.: 31-March 13
Član broj: 50,083

Volela bih da upisem akademiju primenjenih, treca sam godina, pa me zanima sta sve je potrebno. Procitala sam svasta ovde, ali me zanima, pominjan je prosek, pa koliko prosek mora da bude i vredi li 120evra za Jelovac dati?

+Quote Post
TigarKonj
poruka Mar 31 2013, 20:05
Poruka #74

CITAT (SLonicaMica @ Mar 31 2013, 16:38) *
Volela bih da upisem akademiju primenjenih, treca sam godina, pa me zanima sta sve je potrebno. Procitala sam svasta ovde, ali me zanima, pominjan je prosek, pa koliko prosek mora da bude i vredi li 120evra za Jelovac dati?

Prosek iz srednje skole je malo vazan, skoro neznatno. Zapravo moze da utice da li ces biti na budzetu ili ne. Na sam upis ne utice.
Ima mnogo boljih priprema od Jelovca. Kod Ivone Pleskonje ti je 80 evra mesecno, a cula sam da su proslih par godina njeni svi upisali i FPU i FLU, svi do jednog. vidi na fb profil Atelje Ivona Pleskonja :-)

+Quote Post
SLonicaMica
poruka Apr 10 2013, 18:55
Poruka #75

Jos negde pripreme?
Mi na praksi (u grafickoj, dizajn) radimo u ateljeu, a po svemu sto sam procitala najbolje je godinu dana da izdvojim na spremanje, ali da li je potrebno s obzirom na praksu toliko ili.. Znam da su glupa pitanja, ali znacilo bi mi da neko da neki savet, ako nista da kaze iz iskustva.
Hvala unapred biggrin.gif

+Quote Post
TigarKonj
poruka Apr 11 2013, 16:12
Poruka #76

CITAT (SLonicaMica @ Apr 10 2013, 19:55) *
Jos negde pripreme?
Mi na praksi (u grafickoj, dizajn) radimo u ateljeu, a po svemu sto sam procitala najbolje je godinu dana da izdvojim na spremanje, ali da li je potrebno s obzirom na praksu toliko ili.. Znam da su glupa pitanja, ali znacilo bi mi da neko da neki savet, ako nista da kaze iz iskustva.
Hvala unapred biggrin.gif

I pored prakse, radi sigurnosti upisa, potrebno je da se spremas godinu dana minimum.
Na FLU je malo lakse upasti nego na FPU, ali svuda je velika konkurencija i bas je frka. Puno njih se sprema po minimum godinu dana, neki cak i tri godine, da bi sigurno upisali.
Ima prirpema raznih, Sumatovacka nije za preporuku, Vojkan vodi pripreme kod SC i odlican je, kod njega ima i priprema za vajanje. Njegovi studenti su medju prvima na listi. Mislim da je 150 evra mesecno. Isto je vikendom.nemam broj

Za koji smer bi da se spremas?

+Quote Post
TigarKonj
poruka Apr 11 2013, 16:16
Poruka #77

CITAT (TigarKonj @ Apr 11 2013, 17:12) *
I pored prakse, radi sigurnosti upisa, potrebno je da se spremas godinu dana minimum.
Na FLU je malo lakse upasti nego na FPU, ali svuda je velika konkurencija i bas je frka. Puno njih se sprema po minimum godinu dana, neki cak i tri godine, da bi sigurno upisali.
Ima prirpema raznih, Sumatovacka nije za preporuku, Vojkan vodi pripreme kod SC i odlican je, kod njega ima i priprema za vajanje. Njegovi studenti su medju prvima na listi. Mislim da je 150 evra mesecno. Isto je vikendom.nemam broj

Za koji smer bi da se spremas?

evo ga broj priprema kod profesorke Ivone Pleskonja: 063 8 444 003
kod nje na pripremama je divno, red rad uspeh i super je atmosfera

+Quote Post
masterk
poruka Apr 12 2013, 12:17
Poruka #78

Datum reg.: 10-May 08
Član broj: 21,154

Ма то нема појма, какав сигуран упис. Из искуства знам да су поједини ишли на којекакве припреме и више од три године па и даље нису успевали да упишу, неки су ишли на припреме код професора који су у комисији или код професора који прима класу ( односно брачног друга ) али ни то није помагало свима и није гарантовало упис. А опет, неки су уписивали из прве и то на буџет и то без да иду на часове већ у сопственој режији су припремали мапе и остало smile.gif .

Хоћу да кажем да је најбоље да скупиш све своје радове и одеш на консултације код што више професора, студената и сумираш њихове критике и предлоге и видиш где си. Можда да поставиш овде неке радове па да коментаришемо.

+Quote Post
SLonicaMica
poruka May 4 2013, 11:08
Poruka #79

Htela bih Graficki dizajn.
Da, moja razredna je upisla Likovnu akademiju bez ikakvih priprema i bez veze... Igrom slucaja sam naletela na forum i bas ste me zainteresovali, ne znam bas puno osoba koje su pokusavale da upisu likovnu ili primenjene..

masterk, jesam se konsultovala sa par profesora i jednim studentom sa primenjenih (drzala je cas kod nas) i kazu da imam talenta i da nisam losa ali naravno uvek treba raditi vise.. Tata mi se bavi crtanjem u slobodno vreme i zaista mu odlicno ide pa me i on forsira da radim sto vise na crtanju, tako da kao da imam kuci jednog profesora.. biggrin.gif

+Quote Post
masterk
poruka May 7 2013, 14:50
Poruka #80

Datum reg.: 10-May 08
Član broj: 21,154

Још само да окачиш радове па да видимо smile.gif

+Quote Post

5 - broj stranica V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Friday 20. September 2019 - 21:34

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.