Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Cena renderinga i 3d modela HITNO

V
kalearh
poruka Jan 28 2009, 12:10
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 25-April 07
Član broj: 10,428

Molim sve koji imaju ikakvu informaciju koliko se krecu cene rendera (cena po jednom renderu) i cena animacije (cena po jednoj minuti) da mi odgovore sto hitnije, ova informacija mi je preko potrebna. Treba nesto da radim, a ne znam kako se krecu cene na trzistu.
Hvala unapred svima!
Go to the top of the page

+Quote Post
GAF_Marija
poruka Jan 29 2009, 00:44
Poruka #2

Datum reg.: 23-April 08
Član broj: 20,843

uh pa zavisi sta se radi.kolika je velicina objekta.koliko detaljno.obicno ko uzme da radi render pita sta je u pitanju pa pogleda pa onda kaze cenu.enterijer i exterijer se ne naplacuje isto.zavisi i ko ti radi.malo suzi oblast da bi ti rekli cenu

+Quote Post
EUR
poruka Jan 29 2009, 08:14
Poruka #3

Datum reg.: 30-June 08
Član broj: 22,233

U principu, tesko je odrediti cenu po jasnom parametru za 3d. Nekada objekat moze da bude hala od 3000 m2 ali je projektovana a la Bauhaus, pa se modelovanje moze odraditi za jedan dan; sa druge strane, nekada se trazi modelovanje stana od npr 80 m2 obradjenog u rokoko stilu, pa za takav model treba raditi i dvadesetak dana, oblikujuci sve ornamente, dekoraciju, teksture itd. Kvadratura nije merilo, vise odoka procena koliko treba vremena da se nesto uradi. Koliko znam cena modela neke prosecne stambene ili poslovne zgrade sa okolinom je negde 350-500 eura, sve opet zavisi od slozenosti.
Moj poredlog je da objekat analiziras, procenis koliko ti treba sati da uradis i pomnozis sa cenom radnog sata za arhitekte (prema sajtu za nalazenje posla www.bestjobs.rs prosecna plata arhitekata u Beogradu je negde oko 680 eura; to znaci da je jedan sat oko 3,5 - 4 eura).
Za animaciju, takodje sracunaj dodatno vreme postavljanja putanja, (rendering ionako kompjuter sam radi), kontrole, narezivanja na disk, pa pomnozi sa satnicom.

Da li je ovo dobar predlog ne znam, mozda neko ima bolje parametre.

Poz.

+Quote Post
okmijun
poruka Mar 4 2009, 18:25
Poruka #4

Datum reg.: 20-July 05
Član broj: 1,236

CITAT (EUR @ Jan 29 2009, 08:14) *
U principu, tesko je odrediti cenu po jasnom parametru za 3d. Nekada objekat moze da bude hala od 3000 m2 ali je projektovana a la Bauhaus, pa se modelovanje moze odraditi za jedan dan; sa druge strane, nekada se trazi modelovanje stana od npr 80 m2 obradjenog u rokoko stilu, pa za takav model treba raditi i dvadesetak dana, oblikujuci sve ornamente, dekoraciju, teksture itd. Kvadratura nije merilo, vise odoka procena koliko treba vremena da se nesto uradi. Koliko znam cena modela neke prosecne stambene ili poslovne zgrade sa okolinom je negde 350-500 eura, sve opet zavisi od slozenosti.
Moj poredlog je da objekat analiziras, procenis koliko ti treba sati da uradis i pomnozis sa cenom radnog sata za arhitekte (prema sajtu za nalazenje posla www.bestjobs.rs prosecna plata arhitekata u Beogradu je negde oko 680 eura; to znaci da je jedan sat oko 3,5 - 4 eura).
Za animaciju, takodje sracunaj dodatno vreme postavljanja putanja, (rendering ionako kompjuter sam radi), kontrole, narezivanja na disk, pa pomnozi sa satnicom.

Da li je ovo dobar predlog ne znam, mozda neko ima bolje parametre.

Poz.

680€+ doprinosi

+Quote Post
xsianimator
poruka May 29 2009, 14:06
Poruka #5

Datum reg.: 21-July 06
Član broj: 5,502

Morao sam samo ovo da kazem...
cena animacije se naplacuje po sekundi a ne po minuti wink.gif

+Quote Post
joes021
poruka May 31 2009, 23:21
Poruka #6

Datum reg.: 2-December 05
Član broj: 2,474

"Morao sam samo ovo da kazem...
cena animacije se naplacuje po sekundi a ne po minuti"

Nisi morao.

Cena animacije se odredjuje po slozenosti i nema veze sa duzinom iste.

2 sekunde moze da bude skuplje od 2 minuta.

Rating sistem!

Administratori reagujte....

+Quote Post
okmijun
poruka Jun 1 2009, 08:07
Poruka #7

Cena kopanja bunara se naplacuje po metru dubine, a ako bas se naidje na stenu dogovoramo se.
To mu dodje isto.

+Quote Post
joes021
poruka Jun 1 2009, 11:25
Poruka #8

Datum reg.: 2-December 05
Član broj: 2,474

@ okmijun

"Cena kopanja bunara se naplacuje po metru dubine, a ako bas se naidje na stenu dogovoramo se.
To mu dodje isto. "

Ako je tako - kolika je cena minuta animacije?

+Quote Post
okmijun
poruka Jun 1 2009, 14:21
Poruka #9

Pa secunda moze da ide od 10 do 25€ ako niej reklama za PINK nego nesto za interno prikazivanje, ovde govorim o novcu koji se placa ako vec imas model, znaci SAMO animacija, reklame za pink i resto TV-e stvarno ne znam, nek odgovori neko upuceniji, znaci ovo ja za publikum od 5-6 osoba koje treba da kupe neku zgradu, lokaciju itd.....a sve to naravno "ako ne udarimo u stenu", ako nemas model vec sve pravis izpocetka onda je to totalno druga prica, to je vec suva stena, i totalno dugi arshini su u pitanju, dakle kao oni sto si ti pomenuo, 2sedc moze da bude teze uraditi nego celovecernji film.

+Quote Post
zerbah
poruka Jun 1 2009, 16:01
Poruka #10

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 26-May 09
Član broj: 29,980

Ajde ljudi nemojte sada da se glupiramo. Ne moze se odrediti cena rendera po sekundi ili po minuti animacije jer se jedna sekunda moze rendati mnogo vishe nego jedna minuta u zavisnosti od toga koliko je scena komplikovana. Zato sve firme koje imaju usluge rendera daju cene ili u GHz/sat ili procesor/sat. Npr. 10 evra procesor/sat * 10 procesora quadcore (q6600).

+Quote Post
LuckyBug
poruka Jun 1 2009, 18:15
Poruka #11

Datum reg.: 16-April 06
Član broj: 4,235

Standardno se naplacuje po sekundi, na tebi je da procenis koliko ces uzeti za tu sekundu po onome sto si saznao iz scenarija,storyboard-a ...

+Quote Post
xsianimator
poruka Jun 3 2009, 00:44
Poruka #12

upravo...

+Quote Post
zerbah
poruka Jun 3 2009, 10:12
Poruka #13

Datum reg.: 26-May 09
Član broj: 29,980

Reklamu mozesh da naplacujesh po sekundi, sam render ne mozesh. Render je mashinsko vreme. Model takodje ne mozesh da naplacujesh po sekundi.

+Quote Post
xsianimator
poruka Jun 9 2009, 12:54
Poruka #14

CITAT (zerbah @ Jun 3 2009, 11:12) *
Reklamu mozesh da naplacujesh po sekundi, sam render ne mozesh. Render je mashinsko vreme. Model takodje ne mozesh da naplacujesh po sekundi.

Svi su donekle u pravu...i osvetljenje i shejdere takodje ne mozes da naplatis po sekundi kapiram ja sve to...
i cene variraju od klijenta do klijenta od projekta do projekta itd...

+Quote Post
Gora123
poruka May 13 2019, 17:11
Poruka #15

Datum reg.: 13-May 19
Član broj: 57,222

Kolika je cena 3D modela stanova i izrada kataloga za zgradu? Pozz.

+Quote Post
dibidusrus
poruka Jul 1 2019, 21:37
Poruka #16

Datum reg.: 12-December 06
Član broj: 7,907

CITAT (Gora123 @ May 13 2019, 18:11) *
Kolika je cena 3D modela stanova i izrada kataloga za zgradu? Pozz.

Cepaj od 13 evra sat rada.

+Quote Post
Gora123
poruka Jul 17 2019, 18:07
Poruka #17

Datum reg.: 13-May 19
Član broj: 57,222

Kolika je cena 3D modela kupatila.. kako računate po renderu ili po kvadraturi?

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Sunday 21. July 2019 - 18:07

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.