Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Potrebna pomoc - izrada modle za jaje velicine 25cm

V
Igoritza
poruka Dec 5 2017, 13:57
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 29-February 12
Član broj: 46,983

Moze li neko da me uputi u najlaksi nacin na koji bih izradio modlu/kalup od silikona, za izradu jajeta cija je visina 25 cm ?

Dakle, kalup je potreban zarad porodicnog posla izrade slatkisa, gde izmedju ostalog treba da se izradi jaje od 25 cm, cokoladno, u vise instanci

kalup bi trebao biti od silikona (koji ne steti izradi hrane) polutka, slicna ovom obliku:

https://i.imgur.com/ffb754t.jpg

potrebno je da bude kalup mekanog materijala, radi vadjenja dobijenog stisnutog cokoladnog oblika van

Nasao sam nekoliko klipova na netu, i problematika je sledeca:

strani klipovi koriste mase za koje sam siguran da ne mogu da se kupe u srbiji

domaci klipovi koriste masu za koju je naznaceno da nije za izradu jestivih oblika

Bio bih vise nego zahvalan za pomoc. Hvala svima u napred na ulozenom trudu da na temu odgovorite.
Go to the top of the page

+Quote Post
chu-des
poruka Dec 7 2017, 08:59
Poruka #2

Grupa: Članovi
Datum reg.: 28-November 05
Član broj: 2,433

Postovoani,

da bi se dobio ovakav kalup, potrebno je napraviti master kalup jedne polovine jajeta, a zatim preko toga termo formiranjem dobiti finalni kalup koji ce vama sluziti kao kalup za livenje cokolade.
Kontakt koji vam u tome moze pomoci mozete naci ispod. Za njih znam da su radili mastere za neke nase proivodjace cokolada.

Smartcut Sirogojno
smartcut031@gmail.com
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Monday 11. December 2017 - 19:52

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.