Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

3 - broj stranica V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic

Adobe Cloud, Kako platiti/uplatiti iz srbije online?

V
Dr Bouz
poruka Oct 16 2018, 23:07
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 31-October 05
Član broj: 2,130

Da li ima neko neki mudar savet?
Go to the top of the page

+Quote Post
BoneHead
poruka Oct 17 2018, 08:16
Poruka #2

Urednik

Grupa: Urednici
Datum reg.: 22-January 05
Član broj: 107

Ima... ako si vec navalio da platis nesto pazari Affinity Photo i Affinity Designer za po 50e po komadu (dosmrt licenca) i kreni da drljas.

Ako hoces da skrenes desno kod Albukerkija i ipak osetis adobe shurenje po ledjima onda imas opciju A, a to je da nazoves resellera adobe-a za srbiju koji je extreme.rs i da ti taj naplati paj sad... team licencu (pod uslovom da imas firmu i to samo za 1 kompjuter), jerbo solo licencu za fizicka lica ne prodaju, koja se inace napolju prodaju regularno i tu onda moz na 2 kompjutera da turis. A cela ta akrobacija sa sve gratis vazelinom ce te izaci ugrubo oko 1000 i kusur evara godisnje.
Opcija B ne postoji jer koliko ja znam online sa srbijom adobe ne radi vec te uredno posalje kod resellera tj. vidi opciju A.

Mozda jako gresim ovo su moje informacije od prosle godine, ako se nesto promenilo u medjuvremenu i ako neko ima drugacije iskustvo, u sta sumnjam... e pa onda juuupiiiii.

+Quote Post
ajfile
poruka Oct 17 2018, 10:02
Poruka #3

Datum reg.: 26-August 09
Član broj: 31,450

A da koristiš VPN i platiš američkom Payoneer karticom ? msm nagađam

+Quote Post
Thur
poruka Oct 17 2018, 10:05
Poruka #4

Datum reg.: 4-July 08
Član broj: 22,302

Sve ovo sta je Bonehead napisao

+ opcija 3: Napravis novi adobe account, kao zemlju ne stavis ovu nasu vec recimo.. US Of A.. i uredno placas karticom iz SR.

+Quote Post
.Milos
poruka Oct 17 2018, 10:49
Poruka #5

Datum reg.: 13-August 10
Član broj: 37,058

Pa zasto bi placao nesto sto ionako koristi ilegalno na mesecnom nivou?

Osim ako oce redovne update bez da kontaktira warez sajtove.

Bonehead opcija je jedino ako regularno se registruje firma ili ako imas para za bacanje smile.gif

+Quote Post
Dr Bouz
poruka Oct 17 2018, 19:10
Poruka #6

pa pitam za drugara. verovatno ima razlog zasto 'oce sve legalno. pretpostavljam da koristi i za pos'o, pa ne sme da se zeza.

+Quote Post
Thur
poruka Oct 18 2018, 21:05
Poruka #7

Ako pitas za drugara koji je iz nase zemlje, i ima firmu kod nas, cak i ako kupi software legalno online tj. sam software je legalan, on ce i dalje biti u prekrsaju ako za isti nije kod nas platio porez.
(ispravite me ako gresim)

+Quote Post
Dr Bouz
poruka Oct 18 2018, 23:45
Poruka #8

mislim da gresis. no nebitno. evo kao jedan od politicara koji ima tetku, on ima buraza u cemerici, i buraz iz cemerike se pokazao kao dobra dusica, te je sponzorisao malog batu smile.gif
kejs klouzd.

+Quote Post
Thur
poruka Oct 19 2018, 17:19
Poruka #9

https://www.mojafirma.rs/baza-znanja/koje-p...z-inostranstva/
(u vezi kupovine sofvera online)

+Quote Post
Dr Bouz
poruka Oct 20 2018, 08:06
Poruka #10

fala. vidis, ovo moze biti korisno.

+Quote Post
Dicky
poruka Oct 22 2018, 12:53
Poruka #11

Urednik

Datum reg.: 19-May 05
Član broj: 697

Ja npr smatram da je cena od 10$ mesečno za paket LR + PS jako korektna, čak i za naše srbistanske standarde. Šta više stvarno ne bih pljuvao po Adobeu jer njihov softver koristim veći deo života i mislim da je red da im nešto vratim. Problem nije u Adobeu već u ovoj rupi od zemlje, pa i pored toga što želim da platim, to ne mogu. VPN mi nije problem, ali nemam ni jednu karticu američkog porekla sad.gif

+Quote Post
Dr Bouz
poruka Oct 22 2018, 17:40
Poruka #12

isto (ne zaboravim da me je neko cascavao pivom u zivotu - figurativno).

+Quote Post
Thur
poruka Oct 23 2018, 00:50
Poruka #13

Slazem se da je cena super korektna, problem je sto kada se napravi nalog i za zemlju odabere srbija, sajt te preusmeri na Adobe Adria ili tako nesto, gde ista stvar (CC paket za 10$) nije u ponudi i sledeca najpribliznija opcija kosta 39eur mesecno. sad.gif

+Quote Post
puckons
poruka Oct 23 2018, 06:11
Poruka #14

Datum reg.: 26-February 11
Član broj: 42,398

pa evo ja placam karticom odavde, poenta je da prijavis adresu stanovanja kao amer, odvalio sam neku adresu na koju se salju fakture. Znam da nije bas sve kako bi trebalo, ali dok traje traje. Generalno za Evropu su vece cene od Amerike, nema to veze sa Srbijom

+Quote Post
jovbranko
poruka Oct 26 2018, 09:28
Poruka #15

Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 726

Thur je u pravu. Tako plaćen software je nelegalan.

1. Sama firma Adobe određuje način plaćanja i cene za svaku zemlju. ISKLJUČIVO ameri imaju takve cene koje pominjete. Svi ostali u svetu imaju veće cene, čak i u UK sa kojima USA ima "specijalne veze", kako to kažu političari. Negde oko 25% zemalja sveta (naravno najrazvijenijih) može da kupi software preko njihovog sajta. Ostali mogu isključivo kroz njihovu dilersku mrežu. Dakle, tvoj prijatelj treba da kontaktira nekog od dilera Adobe software-a i preko njih kupi software. Takva su pravila, koja su postavili ljudi iz same firme Adobe.

Ako se ipak, odluči da posluša gornje savete i registruje se kao da je u USA, pravi najmanje 2 prekršaja:
1. Prema firmi Adobe, jer je software platio po dosta nižoj ceni nego što bi trebalo. Ako se registruje kao da je u UK, Nemačkoj, i sl. platiće, praktično, istu cenu kao i mi, što je sa pravne strane, bolja varijanta.
2. Prema našoj državi, jer nije platio nikakav porez prilikom kupovine software-a.

Da razjasnim ovo drugo. Država uvek mora da uzme svoj deo, tek tada je software legalan. Ja njihov software već godinama dobijam na poklon, ali to ne znači da je legalan. Tek kad platim porez na poklon, onda je legalan. Poreza na poklon su oslobođeni samo neposredni rođaci (roditelji kad poklone stan deci i sl.) svi ostali ga plaćaju. Da ponovim, software je legalan tek kad državi platite njen deo.

Uz sve to, postoji još jedan problem. Kako će inspekciji da objasni kako je došao do software-a? Pokazaće im račun na firmu/lice koja je iz USA, UK, Nemačke...? Može naravno, ali će ga pitati da li je robu ocarinio...

Pozdrav.

+Quote Post
Dicky
poruka Oct 26 2018, 10:05
Poruka #16

Urednik

Datum reg.: 19-May 05
Član broj: 697

^ Nisi baš upravu što se cena tiče. Cena pomenutog paketa je praktično ista u UK, US, DE, i još mnogim drugim EU zemljama. Razlika za "photographers" paket je max 2-3 EUR mesečno, i razlika verovatno potiče od različitih poreza.

Druga stvar, npr ja nemam firmu i boli me ćoše za naše zakona, ja samo želim da na svom Macu imam legalan softver i to je to.

+Quote Post
BoneHead
poruka Oct 26 2018, 10:24
Poruka #17

Urednik

Grupa: Urednici
Datum reg.: 22-January 05
Član broj: 107

Cena za photography plan u EU zemlji.

Prikačeni fajlovi
Prikačen fajl  Screen_Shot_2018_10_26_at_12.22.57.png ( 55.39K ) Broj download-a: 80

+Quote Post
StD
poruka Oct 26 2018, 11:08
Poruka #18

Datum reg.: 7-July 06
Član broj: 5,352

Čini mi se da smo rođeni u pogrešnoj zemlji.

+Quote Post
jovbranko
poruka Oct 26 2018, 14:10
Poruka #19

Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 726

Za UK: https://www.adobe.com/uk/products/photoshop...icing-info.html
Za nemačku: https://www.adobe.com/de/products/photoshop...icing-info.html
Mađarska: https
://www.adobe.com/hu/creativecloud.html...H&mv=other

itd...

Pozdrav.

+Quote Post
Pexus
poruka Oct 26 2018, 22:21
Poruka #20

Datum reg.: 25-July 06
Član broj: 5,560

-A ako, kao fizičko lice, preko neta, svakog meseca kupujem licencu za 9.99$, ne plaćam carinu ni PDV (tako, po zakonu, kupujem robu preko neta koja je ispod 50€) rolleyes.gif smile.gif
-A ako licencu kupim kod mog rođaka sa sela u Texsasu, da li smem to da koristim u nekoj drugoj državi van US-a, ili u svakoj moram da plaćam porez? smile.gif unsure.gif
-A ako u Srbistanu nema ponude za Adobe CC for photographers, da li to znači da niko to ne sme da koristi. biggrin.gif unsure.gif dry.gif

+Quote Post

3 - broj stranica V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Sunday 15. September 2019 - 15:36

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.