Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Krovovi -2-vodni-slozeni

V
drazenj
poruka Jun 4 2014, 21:15
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 4-June 14
Član broj: 52,543

sad.gif Pomagajte !!
Kako u ArchiCad-u 13 da napravim T -krov -2-vodni u 2-vodnom (upravno jedan na drugi kao slovo T) ,tj. kako da isecem visak krova koji ulazi jedan u drugi !???
Go to the top of the page

+Quote Post
GAF_Marija
poruka Jun 5 2014, 11:56
Poruka #2

Grupa: Članovi
Datum reg.: 23-April 08
Član broj: 20,843

Ja bih sekla kvadre ( stavis jedan za jedan deo krova jedan za drugi ) ravnima pod 45* ili vec koliko stepeni su ti nagnute krovne ravni komandom slice pa 3 tacke i izaberes ravan a ravan mozes da nacrtas tako sto nacrtas pravougaonik pa ga rotiras za onoliko stepeni u onom pravcu koji ti treba pomocu koordinatnih sistema . Imas i komandu na extrude pa desni klik pa Tapher angle komandu koja ce ti sama resiti krov samo treba da proracunas koja je tacka najvisa i stavis za visinu extrudovanja a pre toga stavis ugao pod kojim hoces da se postave krovne ravni.

Pretpostavljam da ces se mnogo zapetljati ako nemas mnogo iskstva u auto cad-u . Elem ovo je savet za bilo koji autocad , mozda nove verzije imaju i neka instant resenja, ja koristim starije jer su mi ove nove uzas.

+Quote Post
drazenj
poruka Jun 5 2014, 13:43
Poruka #3

CITAT (GAF_Marija @ Jun 5 2014, 12:56) *
Ja bih sekla kvadre ( stavis jedan za jedan deo krova jedan za drugi ) ravnima pod 45* ili vec koliko stepeni su ti nagnute krovne ravni komandom slice pa 3 tacke i izaberes ravan a ravan mozes da nacrtas tako sto nacrtas pravougaonik pa ga rotiras za onoliko stepeni u onom pravcu koji ti treba pomocu koordinatnih sistema . Imas i komandu na extrude pa desni klik pa Tapher angle komandu koja ce ti sama resiti krov samo treba da proracunas koja je tacka najvisa i stavis za visinu extrudovanja a pre toga stavis ugao pod kojim hoces da se postave krovne ravni.

Pretpostavljam da ces se mnogo zapetljati ako nemas mnogo iskstva u auto cad-u . Elem ovo je savet za bilo koji autocad , mozda nove verzije imaju i neka instant resenja, ja koristim starije jer su mi ove nove uzas.

Hvala na odgovoru Marija
Ali pitanje je bilo u ArchiCadu 13,a ne AutoCAD-u !!! Inace i ja se bolje snalazim sa AutoCAD-om -pogotovo 3D ,ali ArchiCAD ima ALAT za kreiranje KROVA -roof !!! ,pa je mnogo brze i lakse !!! smile.gif

+Quote Post
GAF_Marija
poruka Jun 5 2014, 16:37
Poruka #4

Datum reg.: 23-April 08
Član broj: 20,843

Oooo sorry , nisam dobro videla smile.gif. Archi ne koristim za sada pa ne mogu da pomognem smile.gif.

+Quote Post
djcorto
poruka Jun 13 2014, 05:34
Poruka #5

Datum reg.: 13-June 06
Član broj: 5,032

Izaberes krovnu ravan, sa aktivinim alatom krova, CTRL klik na ivicu krovne ravni sa kojom zelis da nadjes presek, i to je to ...

Alat krova ima vise geometrijskih nacina, koristi ih ...

http://helpcenter.graphisoft.com/?s=roof+tool

http://www.youtube.com/results?search_quer...d+roof+tutorial

Uzivaj ... smile.gif

+Quote Post
drazenj
poruka Jun 13 2014, 11:32
Poruka #6

CITAT (djcorto @ Jun 13 2014, 06:34) *
Izaberes krovnu ravan, sa aktivinim alatom krova, CTRL klik na ivicu krovne ravni sa kojom zelis da nadjes presek, i to je to ...

Alat krova ima vise geometrijskih nacina, koristi ih ...

http://helpcenter.graphisoft.com/?s=roof+tool

http://www.youtube.com/results?search_quer...d+roof+tutorial

Uzivaj ... smile.gif

MNOGO HVALA MAJSTORE !!
Pronasao sam i ja na YouTube-u neke tutorijale za ROOF-Join !!!

Pozdrav

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 21. September 2019 - 23:19

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.