Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

4 - broj stranica V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic

Prelom i uređivanje teksta, pravila+tips

V
ZvezdaAntares
poruka Mar 16 2018, 13:53
Poruka #61

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 8-March 18
Član broj: 56,645

Ljudi moji ovo je zona sumraka!
Trudiću se da opišem problem što kraće-
Na strani imam 4 flaše ( PSD bez pozadine), 4 senke ( PSD bez pozadine) i 4 teksta.
Senka koja mi se na PDF-u ne vidi izbacim u prvi plan pa onda flaču izbacim u prvi plan i kada usnimim u PDF ( veliki za slanje štampariji) ne vidi se tekst. Ja onda odem i tekst iznacim u prvi plan, usnimim ... onda se na drugoj flaši ne vidi senka.
Onda iz početka - izbacujem sve u prvi plan .... snimam .... uvek se po nešto na strani ne vidi!
Brisala sam celu stranu i sve išla iz početka ... uvek se nešto ne vidi!
Neke strane su mi se sredile na ovaj način, a ovdu jednu stranu mi dođe da pojedem!
Gledala sam da se ni jedan box ne preklapa, da slučajno se nešto ne dotiče. Smanjila sam slike flaša da niko nikoga ne dodiruje .... i ne mogu da uradim da se sve na strani vidi.
Pretpostavljam da bi se u štampi videlo, ali ne smem tako nositi u štampariju!
Go to the top of the page

+Quote Post
ZvezdaAntares
poruka Mar 19 2018, 21:08
Poruka #62

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 8-March 18
Član broj: 56,645

Pošto sam rešila problem evo da ga podelim sa vama, pa ako neko bude imao sličnih problema da pokuša...
Radila sam u CS5, a inače ta verzija se i pokazala kao "problematična ( bar sam tako dobila informaciju od čoveka koji se razume u Indesign)
Kada sam svoj katalog otvorila u CS6 i napravila PDF sve je bilo ok.
Go to the top of the page

+Quote Post

4 - broj stranica V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Friday 25. May 2018 - 21:41

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.