Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

3 - broj stranica V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic

PITANJA STUDENATA I ŠKOLARACA, seminarski, praksa, radovi i ostalo

V
Avet
poruka May 18 2010, 22:24
Poruka #41

Grupa: Članovi
Datum reg.: 14-February 08
Član broj: 19,150

Rotacija ili tabačni ofset?
Go to the top of the page

+Quote Post
micili
poruka May 19 2010, 00:05
Poruka #42

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 21-December 07
Član broj: 18,073

Tabačni...Štampa se na dvobojnom Heidelberg-u...

+Quote Post
Avet
poruka May 19 2010, 21:47
Poruka #43

Pa materijal za štampu je obično kunstdruk, ako se radi o nekom kvalitetnijem časopisu. Ako nije toliko kvalitetan časopis, onda može i ofsetna hartija. Ne znam šta ti tačno treba oko boja, neke osobine boje (ovo bi trebalo da ste učili na fakultetu ili školi) ili proizvođači?

+Quote Post
micili
poruka May 19 2010, 22:17
Poruka #44

Pa meni treba upravo o tome, na kojim sve papirima mogu da se stampaju casopisi (koji sve papiri se koriste u offset stampi) i o bojama osobine, kako se sushe itd. U pravu si, sve smo to imali u predmetu Graficki materijali, samo sto sam ja pola zaboravila, a skriptu dala nekom, i sad meni nema ko da pomogne unsure.gif

+Quote Post
Avet
poruka May 20 2010, 11:26
Poruka #45

Stručna literatura se ne daje nikome. wink.gif Ne znam šta drugo da ti kažem, osim "Google is your friend". smile.gif

Evo šta se može naći na "brzaka".

Ovde imaš dosta o papirima: www.studijdizajna.com/tkosic/papiri.pdf Na hrvatskom je, obrati samo malo pažnju na izraze.

Ovde: support2.yubc.net/support/orb/bp/files/Graficki%20materijali.doc imaš i o papirima i o bojama i ostalim grafičkim materijalima.

Nadam se da sam bio od pomoći. smile.gif

+Quote Post
micili
poruka May 20 2010, 16:26
Poruka #46

Da,da, sad znam tačno šta sam sve trebala a šta nisam, da radim tokom studiranja, ali malo je kasno za to...Hvala ti puno, našla sam u nekoj skripti jos neke 2 strane o bojama, pa ću iskombinovati nešto...Hvala još jednom smile.gif poz

+Quote Post
alex_032
poruka Jun 8 2010, 19:45
Poruka #47

Datum reg.: 1-June 10
Član broj: 36,102

Potrebna mi je pomoc. Ako neko moze da mi pomogne da pronadjem sto vise informacija o zaklopnim automatskim masinama vrste Boston.

+Quote Post
MrBig
poruka Jun 11 2010, 09:11
Poruka #48

Datum reg.: 31-March 06
Član broj: 4,003

CITAT (alex_032 @ Jun 8 2010, 20:45) *
Potrebna mi je pomoc. Ako neko moze da mi pomogne da pronadjem sto vise informacija o zaklopnim automatskim masinama vrste Boston.

http://books.google.com/books?id=40fz_-V22...ton&f=false

http://www.fiveroses.org/intro.htm#Links

http://letterpressprinting.com.au/page33.htm

http://britishletterpress.co.uk/presses/platen-presses/

http://www.briarpress.org/museum/browse?t=4

http://www.fiveroses.org/intro.htm#Equipment

+Quote Post
nina_bosnjakovic
poruka Jun 11 2010, 17:56
Poruka #49

Datum reg.: 11-June 10
Član broj: 36,262

molim sve kolege koje nesto znaju o kunstdruk papiru, ili znaju gde mogu da nađem informacije o njemu da se jave....
unapred hvala biggrin.gif

+Quote Post
dexns
poruka Jun 11 2010, 18:02
Poruka #50

Datum reg.: 23-October 08
Član broj: 24,723

Pa zavisi sta te interesuje o kunstdruk papiru, ali to ti je naj rasprostranjeniji papir u izradi casopisa, prospekata.....pitaj na PP a moze i ovako, ali da ne davimo ostale.

+Quote Post
ooolaff
poruka Sep 9 2010, 12:43
Poruka #51

Datum reg.: 9-September 10
Član broj: 37,457

pozdrav svima.
kao sto mozete videti ja sam nov ovde, pa posto nisam nasao ovakvu temu, resio sam da je otvorim (ako je ima izvinjavam se nisam je video).
ovako. radim jedan seminarski rad, pa mi je potreban materijal za proces izrada klisea i kopirnih predloski.
ako neko ima i zeli da mi ga prati, pa ja kada zavrsim seminarski prikacicu ga ovde.
hvala puno!

+Quote Post
Crdjan
poruka Oct 24 2010, 12:42
Poruka #52

Datum reg.: 11-January 10
Član broj: 33,795

Pozdrav svima,

Treba mi maaaalaa pomoc oko diplomskog rada. rolleyes.gif
Tema mi je "Tehno-ekonomski pokazatelji savremenih tehnika izrade stamparske forme za ofset stampu", pa ako se neko seti nekog clanka, linka ili ima zelju i volju da nesto napise, bio bih mu vecno zahvalan biggrin.gif

+Quote Post
Autobus 23
poruka Nov 2 2010, 10:33
Poruka #53

Datum reg.: 22-March 06
Član broj: 3,884

Postavio bih jedno pitanje, pa mi se cini da je ovo zgodno mesto... Neznam koliko ulazi u DTP sekciju ali prikladnije mesto nisam nasao...

Potrebno mi je da saznam kako se radi priprema za stampu?
Ono sto zelim da uradim je stampanje na tekstilu, odnosno na maici.
Posto sam saznao da ne mogu da odnesem .JPG fail vec da mi je potreban .CDR format, stvari su pocele da se komplikuiju... Zanima me sta bih ja to morao da uradim u Coreldrawu da bih uradio pripremu za stampu? To sto zelim imam u JPG formatu ali ne znam sta bih s tim sad trebalo da radim da bi to moglo da se odstampa na maici.

Hvala vam svima na informacijama.

+Quote Post
milekinez
poruka Nov 3 2010, 20:47
Poruka #54

Datum reg.: 19-March 09
Član broj: 28,650

Hajde za pocetak okaci to ovde sto nisi mogao da nosis na stampu pa da se popricamo a u medjuvremenu prosetaj malo netom i probaj da naucis oznovne stvari o bitmapiranim i vektorskim formatima bice lakse svima

+Quote Post
Buksi NS
poruka Oct 4 2012, 10:14
Poruka #55

Datum reg.: 4-October 12
Član broj: 48,648

Dobila sam temu za diplomski o flekso stampi i njenoj stetnosti na zivotnu okolinu. Gde da nakupim sve informacije, treba mi 30 strana huh.gif

+Quote Post
Mladen.Potrebic
poruka May 24 2014, 03:29
Poruka #56

Datum reg.: 18-March 14
Član broj: 52,200

Pozdrav svima smile.gif Da li neko zna neku literarutu gde je malo detaljnije objasnjen LAMS sloj. E sad za ovaj sloj se koristi dosta imena kao sto su zastitni sloj, laserski sloj, digitalni sloj, crni sloj.. Upitanju je sloj na CtP stamarskoj formi za flekso stampu. Ovaj sloj je zamenio prakticno film. Kod CtP stamparski formi laser topi LAMS sloj, zatim se stamparska ploca osvetljava i samo na tim mestima gde nema LAMS sloja dolazi do ocvrscavanja fotopolimera.. kasnije se ploca ispira i dobijamo flekso stamarsku formu. Meni zanimaju karakteristike LAMS sloja. Od cega se pravi taj sloj? Debljina sloja? Uticaj tog sloja? Reakcije koje se desavaju... itd.

+Quote Post
DPdizajn
poruka May 25 2014, 14:05
Poruka #57

Datum reg.: 19-February 13
Član broj: 49,726

Pozdrav, imam seminarski vezano za kontrolu kvaliteta izrade stamparskih formi (klisea) u tampon stampi. Na internetu ne mogu nista da nadjem vezano za kontrolu kvaliteta izrade klisea i uredjaji koji se koriste.

Svaka pomoc je dobrodosla smile.gif

+Quote Post
Astronaut
poruka Mar 8 2015, 04:13
Poruka #58

Datum reg.: 8-March 15
Član broj: 53,767

Ljudi, kako se kod nas zove ovo što englezi zovu type area - dio stranice koji ostaje kad se oduzmu margine?

+Quote Post
gile_lo
poruka Mar 12 2015, 22:15
Poruka #59

Datum reg.: 22-June 08
Član broj: 22,054

CITAT (Astronaut @ Mar 8 2015, 04:13) *
Ljudi, kako se kod nas zove ovo što englezi zovu type area - dio stranice koji ostaje kad se oduzmu margine?

površina sloga? Format sloga?

+Quote Post
stefani
poruka May 18 2016, 21:27
Poruka #60

Datum reg.: 18-May 16
Član broj: 55,216

Dobro vece. Imam seminarski na temu vrste filmova u grafickoj industriji. Da li neko moze da mi nesto napise o tome. Jer ne mogu nigde nista da nadjem u vezi sa tim, a i nisam bas upoznata sa stampom. Hvala unapred. smile.gif

+Quote Post

3 - broj stranica V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 22. August 2019 - 06:12

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.