Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Forum Rules *** PRAVILA FOTO FORUMA *** Pročitaj pre postovanja!
8 - broj stranica V  « < 6 7 8  
Reply to this topicStart new topic

Sve moje urbane fotke :)

Ocena 4 V
V
Elektroničar
poruka Mar 13 2017, 12:55
Poruka #141

Grupa: Članovi
Datum reg.: 9-February 09
Član broj: 27,569

Da se razumijemo, nemam onih uvjerenja da nafotografiji treba biti ljudi, skroz mi je nebitno to. Ali. Ovdje ti fali nesto na cemu ce paznja da se zadrzi, previse brisanog prostora, previse "flat" fotografija, nema ni planova ni dinamike.
Go to the top of the page

+Quote Post
Foto turista
poruka Mar 13 2017, 13:06
Poruka #142

Datum reg.: 19-March 15
Član broj: 53,818

^
Mozda bi se i slozio sa tim da je ovaj plocnik prazan, zgrade bez ukljucene rasvete, i nebo bez oblaka, al da je tako ne bi bili ni ove fotografije wink.gif Pored toga fotografija nosi naziv "Ghost town..." taj naziv je sa razlogom, kao i nacin na koji je zabelezena, pre svega kadriranjem.

+Quote Post
Elektroničar
poruka Mar 13 2017, 13:48
Poruka #143

Datum reg.: 9-February 09
Član broj: 27,569

Opet, da me ne shvatis pogresno, ali ljudi je previse za ghost town. Ja licno ne osjetim tu snagu kadra da potkrijepi snagu naslova. Recimo, sasvim suprotno je na http://www.alexeytitarenko.com/cityofshadows/ sto gura slicnu temu. Nebo je meni super ovde, mislim da je ono daje tracak dinamike, ali nema nosecih elemenata. S tehnicke strane je sve na mjestu. I tehnika je ok, ali pogresno primijenjena. Nedoreceno mi je i za pejzaz i za urbanu, titarenko-liku.

+Quote Post
Foto turista
poruka Mar 13 2017, 14:08
Poruka #144

^
Ne shvatam te pogresno nego eto kad vec pricamo da obrazlozim kako ja to vidim. "Ghost town..." ima dvostruko znacenje, bukvalno, a negde se koristi u opisu scene velikog grada sa malo ili bez ljudi, praznog grada, to nem nikakve veze sa ovim sto si postavio. Previse je subjektivno sve sto navodis da bi moglo kategoricki da se definise kao pogreseno, sve je stvar dozivljaja i percepcije onoga sto vidis. Ako kazes da u kadru ima "previse brisanog prostora" a fotografija je urbani pejzaz i nosi naziv "Ghost town..." to je dovoljno pored toga sto ima i elemenata duhova ostalih usled produzene ekspozicije, pa kako god da ga okrenes postoji sklad izmedju naslova i sadzaja, sve ostalo je stvar percepcije, i to je uredu.
Sustinski ovo je fotografija gradse skupstine u Trstu i trg ujedinjenja, koji je takav bez ljudi prazan, sve ostalo je manje bitno inspirisano upravo tim praznim prostorom i onim sto ostaje u produzenoj ekspoziciji, iskoristeno za naziv fotografije koji daje smisao kadru u celini. Da sam kojim slucajem spustio kameru sve bi drugacije izgledalo, tada bi zaista sve bilo flet, ovako ova svetla na plocniku jednim delom vode ka glavnom motivu, glavni motiv je pomeren iz centra tako da ove bandere ulicne rasvete i zgrade sa desne strane daju blagi osecaj dubine prostora, a prazan plocnik osecej praznine, ostalo sam objasni kako ja to vidim.

+Quote Post
simazoran
poruka Mar 13 2017, 20:14
Poruka #145

Datum reg.: 3-January 10
Član broj: 33,661

Jel ti oprema neispravna, fotografije su ti uglavnom ili na 1.4/1.2 ili na 16?

+Quote Post
Foto turista
poruka Mar 13 2017, 20:51
Poruka #146

^
Pa portreti su gotovo uvek 35 f1.4 i 85 f1.2 zavisi od postavke modela, sa 35 bas uvek na 1.4 jer to su mahom siri kadrovi, a ostale fotke prema potrebi... Recimo zvezde (ulicne rasvete) su najlepse sa f16 u rasponu 16~35mm a ostrina za sve objektive najbolja u rasponu f8~16. Podesavanje opreme zavisi od kadra i sta zelim da postignem kao krajnji rezultat.

Ovde je recimo kombinovano, dve fotke razlicit otvor blende sa f1.2 za pozadinu i f8 za bistu...
https://www.flickr.com/photos/131752913@N03.../in/dateposted/
https://www.flickr.com/photos/131752913@N03...in/photostream/

+Quote Post
Foto turista
poruka Mar 15 2017, 08:01
Poruka #147

Jedna u ranu zoru iz nase prestonice. Ovaj put jedna ekspozicija sastavljena od dve fotke, falilo nesto sire. Zapravo ovo je jedna proba za 16-35, sa 35icom, al nesto mi se svidela ova jutarnja atmosfera i ovo pastelno nebo pa sam resio da se malo iscimam u obradi tongue.gif Veliki DR za jednu ekspoziciju, svetla na skupstini gore, a ovaj deo ispred skupstine u mraku.

Pre i posle obrade u LR, a postavljena fotka je gotova fotografija nakon PS...
https://forum.benchmark.rs/attachment.php?a...mp;d=1489560963

86.
Good morning Belgrade... by Nenad Ristic, on Flickr

+Quote Post
Ivica Su
poruka Mar 15 2017, 08:43
Poruka #148

Datum reg.: 17-January 14
Član broj: 51,805

Nadam se da vidiš veliku razliku između ovo fotografije i one Ušća na prethodnoj strani wink.gif ... Sličan kadar, slična kompozicija, ali drugi motivi... ovo je baš fina urbana fotka, a ona, ne znam, već sam rekao sve o njoj da se ne ponavljam.

+Quote Post
Foto turista
poruka Mar 15 2017, 08:54
Poruka #149

Normalno da postoji razlika, ako nista drugo 35 vs 214mm, samo iz tog razloga ne moze tu nista da bude slicno. Meni su obe zanimljive, svaka na svoj nacin smile.gif

+Quote Post
Foto turista
poruka Mar 21 2017, 12:31
Poruka #150

87.
Rhapsody in Blue... by Nenad Ristic, on Flickr

+Quote Post
Foto turista
poruka Mar 24 2017, 08:17
Poruka #151

Panorama od dve fotke eksponirana prema nebu. Na prilozenom primeru moze da se vidi LR obrada posebno za zemlji i posebno za nebo, a postavljena fotka je gotova fotografija nakon spajanja i obrade u PS...
https://forum.benchmark.rs/attachment.php?a...mp;d=1490339056

88.
Schönbrunn - Kronprinzengarten sunset... by Nenad Ristic, on Flickr

+Quote Post

8 - broj stranica V  « < 6 7 8
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Tuesday 28. March 2017 - 20:44

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.