Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Forum Rules *** PRAVILA FOTO FORUMA *** Pročitaj pre postovanja!
23 - broj stranica V  « < 21 22 23  
Reply to this topicStart new topic

Priroda, pejzaži. . . (otvoreno za sve)

Ocena 5 V
V
Foto turista
poruka May 18 2017, 09:40
Poruka #441

Grupa: Članovi
Datum reg.: 19-March 15
Član broj: 53,818

@yagodinac
Nema veze kolega, ne mora i ne moze svaka fotografija da bude sa nekim ne znam koliko atraktivnim motivom, bitan je nacin na koji se donese, cak je i daleko teze doneti neki jednostavan motiv na upecatljiv nacin... To je momenat gde mnogi grese pa mesto kadriranjem i odmernom obradom pocnu da pribegavaju nekim ekstremnim metodama u obradi koji nisi apstraktni a nisu ni realni pa to onda i ne bude bas tako dobro kao sto bi trebalo tongue.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
marvel
poruka May 18 2017, 12:31
Poruka #442

Datum reg.: 5-March 12
Član broj: 47,042

CITAT (yagodinac @ May 17 2017, 19:04) *
Kažem iz ličnog iskustva pošto imamo ista interesovanja: gledaj onda da sve to uradiš pre nego što se oženiš laugh.gif

Prvo sto je prof Dragoljub Tosic govorio budicim fotografima je: `Za fotografa je najvaznije da se dobro ozeni.`
Da ima zenu koja ce da skapira zasto blejani u ritu 3 dana dok ne snimi neku retku pticu i sl.

Mada preporuka vazi za sve zanate ..smile.gif

+Quote Post
Homer
poruka May 18 2017, 20:09
Poruka #443

Datum reg.: 27-November 13
Član broj: 51,489

To je istina, davno jednom sam čitao jedan esej, više ne znam o kome se radilo, međutim poenta je bitna. A ona kaže, da čovjek nikad ne treba izabrati ono što najviše voli za svoje zanimanje, to uvijek treba ostati hoby, a baviti se nečim što ti ide od ruke i donosi novac laugh.gif laugh.gif

Priča kaže da ako je ono što najviše voliš ujedno i tvoje zanimanje, da bi uspio preživjeti i zaraditi, bit ćeš svakodnevno prisiljen da praviš kompromise i izdaješ samog sebe. Tako velika ljubav postaje izvor stalne nesreće i nezadovoljstva.

Opet, sa druge strane, pojedini liričari i pjesnici tvrde da su sve prave ljubavi nesretne. laugh.gif laugh.gif

+Quote Post
Panchester
poruka May 19 2017, 11:31
Poruka #444

Datum reg.: 23-January 09
Član broj: 26,995

I ja bih rekao.
Zato je brzebolje smisljena ona poslovica koja otprilike glasi - "radi ono sto volis pa nikada u zivotu neces imati utisak da radis"

+Quote Post
yagodinac
poruka May 22 2017, 10:32
Poruka #445

Datum reg.: 8-April 10
Član broj: 35,332

Lines and angles by milan miloradovic, on Flickr

+Quote Post
yagodinac
poruka Juče, 13:41
Poruka #446

Datum reg.: 8-April 10
Član broj: 35,332

A sad za one sa kolor-monitorima:

Grza river by milan miloradovic, on Flickr

+Quote Post
Elektroničar
poruka Juče, 15:21
Poruka #447

Datum reg.: 9-February 09
Član broj: 27,569

Ili se meni sve vise svidja tvoj pristup obradi, ili je obrada sve bolja smile.gif
A fotografija kao sama - meni super, malo bode oko drvo sa strane.

+Quote Post
maxer
poruka Juče, 17:39
Poruka #448

Datum reg.: 10-July 05
Član broj: 1,164

Sslažem se za drvo sa desne strane. Pošto ne znam da li je ovo originalni kadar: probao bih kako izgleda slika bez desnog stabla (koje viri), onda možda i bez levog? Ili ako ovo nije originalni kadar - da li je moglo bar da uđe celo stablo?

Kada gledam ovu fotografiju, prva asocijacija je "a gde je gornja polovina slike?" smile.gif
Mislim da bi idealno bilo da je ufotkan i taj "gornji" deo šume tj. da slika bude kockastog formata (ili čak vertikalnog (pravougaonog), umesto horizontalnog)?!

Inače - sviđa mi se, naravno smile.gif (ali stvarno mi fali još malo prizora sa gornje strane).

+Quote Post

23 - broj stranica V  « < 21 22 23
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 27. May 2017 - 16:43

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.