Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

8 - broj stranica V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic

Nikon FF milc, Z mount

V
pis
poruka Aug 3 2018, 22:28
Poruka #21

Grupa: Članovi
Datum reg.: 12-November 05
Član broj: 2,261

Neprecizno sam se izrazio, referirao sam se na sonyjeve FF MILCeve. Ova dva koja si spomenuo su definitivno za mase.
Go to the top of the page

+Quote Post
maxer
poruka Aug 19 2018, 16:07
Poruka #22

Datum reg.: 10-July 05
Član broj: 1,164

"... updated mockup of the back of the Nikon mirrorless camera based on a real leaked picture that I, unfortunately, cannot post online - the only note I will add is that the EVF bump/housing is slightly smaller/lower

Read more: https://nikonrumors.com/2018/08/18/an-exact...al-picture.aspx

+Quote Post
maxer
poruka Aug 22 2018, 00:07
Poruka #23

https://nikonrumors.com/2018/08/21/breaking...ss-cameras.aspx

+Quote Post
pis
poruka Aug 22 2018, 15:43
Poruka #24

Datum reg.: 12-November 05
Član broj: 2,261

Sviđa mi se dizajn.

Biti će zanimljivo vidjeti adapter sa Z na F mount. Negdje sam vidio fotku adaptera i čini mi se da ne podržava mehaničku blendu sto bi bio stvarno veliki minus. Razumno je da neće biti šarafcigera, ali nema smisla da cijela gama G objektiva bude tako zakinuta.

Sve više mi se čini da će prelazak na N MILC biti sličan prelasku u drugi tabor.

+Quote Post
ikon
poruka Aug 22 2018, 17:31
Poruka #25

Datum reg.: 24-February 06
Član broj: 3,507

Mene ovde samo interesuje u čemu će Nikon biti bolji od Sonija ili budućeg Canon ML-a. Vidim da se mnogi 'lože' na Nikon, ali zaista mi nije jasno u čemu je poenta.
Posebno, što je u njemu očigledno sonijev senzor.
Dali će Nikon odmah izbaciti kompletnu gamu objektiva je jedino što može eventualno prevagnuti, obzirom ds je Sony polovično obavio domaći zadatak.
Nešto mi govori da će Canon opet opušteno da prođe na čelo, dok se ovi bore u plitkoj bari.

+Quote Post
RUMUN
poruka Aug 22 2018, 20:46
Poruka #26

Datum reg.: 23-March 07
Član broj: 9,903

Navodno ce da naprave 35mm f1.2 i 50mm f0.9, ako to urade eto prednosti.

+Quote Post
Elektroničar
poruka Aug 23 2018, 07:20
Poruka #27

Datum reg.: 9-February 09
Član broj: 27,569

https://youtu.be/1iPghlbiszs?t=9m12s

Ja ne vidim 35icu 1.2 ovdje. 50ica 0.95 je valjda manuelna. 50 1.2 ce biti af...

+Quote Post
mbane
poruka Aug 23 2018, 07:25
Poruka #28

Datum reg.: 21-July 16
Član broj: 55,385

Za sada najava za 3 objektiva u startu za Z-mount i adapter:

24-70 f/4 1000$
35 f/1.8 850$
50 f/1.8 600$
FTZ adapter 250$ (150$ uz telo)

Sva ostali planirani od 2019.

Tako da u startu vrlo će da zavisi od toga - kako radi adapter?

I ima da ih razapnu zbog samo jednog slota za SD kartice i izgleda da nema EyeAF?

+Quote Post
@work
poruka Aug 23 2018, 07:33
Poruka #29

Datum reg.: 7-January 06
Član broj: 2,837

^^Da, 58/0.95 ce biti MF.

CITAT (pis @ Aug 22 2018, 16:43) *
Sviđa mi se dizajn.

Biti će zanimljivo vidjeti adapter sa Z na F mount. Negdje sam vidio fotku adaptera i čini mi se da ne podržava mehaničku blendu sto bi bio stvarno veliki minus. Razumno je da neće biti šarafcigera, ali nema smisla da cijela gama G objektiva bude tako zakinuta.

Sve više mi se čini da će prelazak na N MILC biti sličan prelasku u drugi tabor.

CITAT
Called the FTZ Mount Adapter, this will be compatible with approximately 360 Nikon lenses and support auto-exposure, but if you want auto-exposure and autofocus, this dips down to 93 lenses, though Nikon points out that this is pretty much the entire range of current Nikon lenses.

Everything you need to know about Nikon's Z6 and Z7 mirrorless cameras

+Quote Post
Zlatko_KG
poruka Aug 23 2018, 10:33
Poruka #30

Datum reg.: 24-June 05
Član broj: 1,045

CITAT (pis @ Aug 22 2018, 16:43) *
Sviđa mi se dizajn.

Podržava AF-S G objektive

https://www.nikonusa.com/en/nikon-products/...nt-adapter.page

+Quote Post
NShappy
poruka Aug 23 2018, 13:24
Poruka #31

Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 725

Vrv će biti adapter koji podržava samo el. kontakte, što znači da će objektivi bez motora i sa mehaničkim akutatorom blende biti samo delimično upotrebljivi.

Koji su to objektivi, koja oznaka znači da su blenda i AF pokretani motorima iz objektiva, ja nikad nisam pohvatao sve te Nikon oznake.

edit: Jao pa predstavljen je zvanično. Što ne govorite...

+Quote Post
dominocoop
poruka Aug 23 2018, 21:54
Poruka #32

Datum reg.: 22-May 08
Član broj: 21,410

Poljaci ih imaju u rukama...
https://www.optyczne.pl/660.1-artyku%C5%82-...%C4%99kach.html

+Quote Post
Homer
poruka Aug 23 2018, 21:59
Poruka #33

Datum reg.: 27-November 13
Član broj: 51,489

ali nema eye AF

total fail ono odron, a baš sam se ponadao da će se Sony sekta malo nasekirati 003.gif 003.gif

+Quote Post
maxer
poruka Aug 23 2018, 23:48
Poruka #34

Totalno razočaran.
Proizvod jasno profilisan da ne ugrozi sopstveni DSLR sistem tj. urađen sa nekoliko krucijalnih nedostataka u odnosu na konkurentski Sony sistem.
Ovo ne bih kupio ni pod tačku "razno".

Videćemo šta će Canon da uradi. Bio bi žešći štos da oni svoj mirrorles konstruišu kao tehnološkog naslednika DSLR-a tj. daju mu sve benefite koje DSLR nema. To bi bio VRH ... ali nešto sumnjam. Pre će biti da će i oni napraviti neki poluproizvod (namerno osakaćen, kao ovaj Nikon-ov), tek da se kaže da ga imaju.

+Quote Post
Петар М. Дима
poruka Aug 24 2018, 01:41
Poruka #35

Datum reg.: 20-November 05
Član broj: 2,332

^
мислио сам да ће до овог лета већ постојати апарати са ф.ф. сензором од сорте. пре свега, фотићи малих габарита са залепљеним објективом, fuji x100, ricoh gr, итд... штета што то нису урадили још у Epson rd-1 апарату.
можда топџије избаце компактнији систем.

+Quote Post
@work
poruka Aug 24 2018, 07:31
Poruka #36

Datum reg.: 7-January 06
Član broj: 2,837

^Cuo za RX1?

+Quote Post
NShappy
poruka Aug 24 2018, 08:20
Poruka #37

Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 725

CITAT (Петар М. Дима @ Aug 24 2018, 02:41) *
^
мислио сам да ће до овог лета већ постојати апарати са ф.ф. сензором од сорте. пре свега, фотићи малих габарита са залепљеним објективом, fuji x100, ricoh gr, итд... штета што то нису урадили још у Epson rd-1 апарату.
можда топџије избаце компактнији систем.

Možda bi tebi bio zanimljiv, ali takvih bi se prodalo jedva, možda, 4-vorocifren broj komada. Shodno očekivanom broju prodatih primeraka, cena bi bila k'o za RX1. tongue.gif

Nikon je u buli. Njima treba nešto što će da se prodaje masovno, što će polako da preuzme primat u onim press photo box-ovima na stadionima/pistama/studijima/expedicijama. Tek kada tu počnu da budu značajan igrač, Nikon može da počne da se oporavlja.

Sa ZZ sistemom, ako ga tržište prihvati (a hoće ako nešto jako ne zabrljaju), za 5-10 godina, Nikon će (opet) biti ozbiljan igrač. Ako ih ne prihvate, ide Nikon na doboš.

+Quote Post
nidza
poruka Aug 24 2018, 14:09
Poruka #38

Datum reg.: 18-August 05
Član broj: 1,469

Ne vidim uopšte u čemu je problem da neko, ako neće već Nikon (a verujem da hoće) napravi i adapter za D objektive, sa sve šrafcigerom i polugicom.

Ne znam zašto, ali od ovog trenutka sam optimista za Nikon. Ima tu dovoljno zaostavštine koja se izgleda, konačno, usmerava na pravu stranu. Treba samo konačno da shvate da je DSLR rupa u koju ne treba više da ulažu, nego da pun gas usmere u kompaktna i fleksibilna tela, i adaptere.

+Quote Post
Foto turista
poruka Aug 24 2018, 16:49
Poruka #39

Datum reg.: 19-March 15
Član broj: 53,818

Drzao sam juce u ruci ovo novo najnovije Siny sokocalo za siroke narodne mase a7R III, malo je to meni, malo telo, ni malo prakticno za koriscenje, ali EyeAF sabija, funkcija koja do maksimuma olaksava kadriranje... Ako canon kada izbaci svoj FF milc ne bude imao EyeAF, prelazim na sony telo, posto sa adapterom canon objektiv rade savrseno.

+Quote Post
yagodinac
poruka Aug 24 2018, 16:51
Poruka #40

Datum reg.: 8-April 10
Član broj: 35,332

CITAT (nidza @ Aug 24 2018, 15:09) *
Treba samo konačno da shvate da je DSLR rupa u koju ne treba više da ulažu, nego da pun gas usmere u kompaktna i fleksibilna tela, i adaptere.

Ima samo jedan razlog: ovaj. Pedes' milijardi jena (pola milijarde dolara) operativnog profita samo od foto-divizije nije u globalu nešto mnogo, ali u kapitalizmu niko nije lud da tolike pare jednostavno pocepa. Pre će biti da će N&C i nadalje da cede suvu drenovinu sa dva pravca: ogledalo i bez. S tim što verujem da će fokus još celu deceniju da im bude na ogledalskim sokoćalima - prosto, tu su najbolji i tu im opušteno kapne pedes' milja svake godine bez da se nešto mnogo pomuče. Sve što treba već je izmišljeno wink.gif

+Quote Post

8 - broj stranica V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 12. December 2019 - 22:44

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.