Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Automatiyovanje procesa LR>PS>LR

V
Pexus
poruka Dec 24 2017, 20:07
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 25-July 06
Član broj: 5,560

Da li mogu da automatizujem da U LR selektujem odredjen broj .CR2 fotkica (par stotina), pošaljem ih u PS da se tamo odradi jedna akcija i da se vrarte u LR? rolleyes.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
istankov
poruka Dec 26 2017, 20:50
Poruka #2

Datum reg.: 8-February 05
Član broj: 241

u dva koraka:

LR - Napravi export to PSD, takav da nakon eksporta otvori fotke u PS i da ih nakon eksporta ubaci u LR katalog.

U PS napravi akciju, snimi je pa onda file-> automate -> batch pa tu napravi šta ti treba i snimi fotografije pod istim imenom.

Kada ponovo otvoris LR, videces sve fotke sa primenjenim akcijama

Podji na pivo i stavi kesu leda na procesor

+Quote Post
Pexus
poruka Dec 27 2017, 01:19
Poruka #3

^Hvala, pokušaću smile.gif

+Quote Post
Pexus
poruka Dec 29 2017, 00:23
Poruka #4

Evo probao sam nešto slično, ali ne sa LR>PS, nego LR>Imagenomic Portaiture i nazad.
Sredio sam 148 RAW fotkica u LR-u (po potrebi kropovao i ispomerao sve klizače : aneke sam malo čačkao i u PS-u) biggrin.gif ) , zatim ih sve selektovao i poslao u Imagenomic portraiture. Mašini je trebalo 15 minuta da ih spremi za editovanje i prebaci u Imageno...portraiture, i još 15 minuta da ih tamo sve ispegla, po meni, nekim, blažim parametrima. (intel i5 3,5GHz, 16GB Ram, SSD 256 i AMD RX480)
Sve u svemu, od 148 .CR2 fotkica od po ~23MB napravio je 148 tif-ova od po ~80-100MB svaki, koje sada 2 puta exportujem u JPG (fotke od po 800KB, 2048pix verzija za NET i 8-10-ak MB Full size verzija za štampu)
Bilans - ... zadovoljan wink.gif

+Quote Post
unread
poruka Dec 29 2017, 02:45
Poruka #5

Datum reg.: 9-March 11
Član broj: 42,568

TIP za pokolenja... 16 puta pogledati da li je sve ok pre klika na "POKRENI"... i odlaska na pivo

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Monday 21. May 2018 - 00:10

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.