Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

3 - broj stranica V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic

KOLIKO NAPLATITI?, Pala tezgica iz pripreme/preloma, međutim...

V
radioaktivni
poruka Feb 8 2012, 14:59
Poruka #41

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 20-March 10
Član broj: 35,019

u muci sam koliko naplatiti dizajn ambalaže... situacija je sledeća, radi se o proizvodu za dentalnu higijenu koji se uvozi i zahtev je bio da se napravi potpuno novi dizajn uključujući i novi rasklop kutije i logtip proizvoda. prvo rešenje i varijacije na temu su odbijene, zatim smo odradili još 5 različitih rešenja koja su opet odbijena, da bi na kraju došli do toga da samo prilagodimo dizajn sa originalne kutije na nove dimenzije, kao i da ubacimo tekst na srpskom. pored ovog, odrađen je i dizajn kesice u kojoj se nalazi prozvod, skala za proveru beline zuba, i uputstvo u formi knjižice... sad ne znam da li naplaćivati po satu i koliko ili naplatiti đuture i koliko, ne bih da ispadnem beozobrazan jer redimo za dobre prijatelje, a i još uvek smo studenti, pa mislim da nije realno da naplatimo kao profi dizajneri...
Go to the top of the page

+Quote Post
coda666
poruka Apr 5 2012, 10:11
Poruka #42

Datum reg.: 24-February 09
Član broj: 27,940

Cao svima,
Mene interesuje koliko mogu da naplatim dizajn sveske, razlicitih formata i motiva?
Hvala unapred na odgovoru

+Quote Post
DEDA_RUMA
poruka Apr 6 2012, 01:51
Poruka #43

Grupa: Članovi
Datum reg.: 1-October 08
Član broj: 24,096

ilustracija ili ovako nesto na random?

+Quote Post
zelena
poruka Jan 12 2014, 19:00
Poruka #44

Datum reg.: 13-February 05
Član broj: 264

Zdravo zonaši,

interesuje me koliko bih trebalo da naplatim dizajniranje jednog ovakvog kataloga.
http://www.bahovekapi.com/casopis

1. ako dobijem sav materijal koji treba samo da posložim

2. ako sav materijal moram sama da tražim na netu, obradim slike i prelomim već dobijen tekst.

Da li dajete cenu klijentu po stranici ili satu i koliko.

Hvala unapred i unazad.

biggrin.gif

+Quote Post
Zerror
poruka Oct 7 2015, 15:55
Poruka #45

Datum reg.: 25-March 11
Član broj: 42,843

Pitanje. Koliko naplatiti 20h efektivnog rada preloma za knjigu i koricu knjige? Ima 352 strane + korice. Inače radim za fiksnu platu i nemam pojma koliko je sat/strana... moze i pp. Hvala unaped.

Nemojte posle da se žalite kako neki rade ispod cene, pa svima pada cena rada.

+Quote Post
inner universe
poruka Oct 21 2015, 19:35
Poruka #46

Datum reg.: 22-October 06
Član broj: 6,907

A pa neces se toga naslusati na dizajnzoni. Ovde (generalno na forumu) su ti svi toliko profesionalni da tesko mozes i radove da vidis, a jos teze konkretne tarife. Mozda jedino bude nekog filozofskog retorisanja tipa "Postavljas pogresno pitanje young padawan, mozda je pravo pitanje koliko ti vredis, a koliko mislis da vredis, a ne koliko klijent placa". Ovde su ti poznati po tome. Elem, probaj da nadjes negde, preko nekog "The Graphic Artists Guild Handbook: Pricing & Ethical Guidelines". U normalnim drzavama gde profesionalizam nije na tako visokom nivou kao ovde postoje ovakvi prirucnici koji imaju manje vise sve cenovne raspone. Ako mozes, nadji neke kolege i istrazuj interno. Apropo rada ispod cene, ovde je onako, upecatljiv ostao primer lika koji je radio ilustracije za 10 evra i onda se nasiroko raspravljao kako mi to ne kapiramo kako to tako treba. Naravno ni on nije mogao da sazna koliko sta kosta i sl.

+Quote Post
Zerror
poruka Oct 23 2015, 15:59
Poruka #47

Datum reg.: 25-March 11
Član broj: 42,843

CITAT (inner universe @ Oct 21 2015, 20:35) *
A pa neces se toga naslusati na dizajnzoni. Ovde (generalno na forumu) su ti svi toliko profesionalni da tesko mozes i radove da vidis, a jos teze konkretne tarife. Mozda jedino bude nekog filozofskog retorisanja tipa "Postavljas pogresno pitanje young padawan, mozda je pravo pitanje koliko ti vredis, a koliko mislis da vredis, a ne koliko klijent placa". Ovde su ti poznati po tome.

Budalaština... Minimalna cena traba da bude javna. Odrediš koeficijnt na osnovu svog iskustva, brzine, kvaliteta, i godina rada lako formiraš cenu. Ako je nekakav reper cenovnik sa ovog sajta, pristojno sam naplatio.

Elem, probaj da nadjes negde, preko nekog "The Graphic Artists Guild Handbook: Pricing & Ethical Guidelines". U normalnim drzavama gde profesionalizam nije na tako visokom nivou kao ovde postoje ovakvi prirucnici koji imaju manje vise sve cenovne raspone.

Hvala na predlogu za knjigu, pokusacu da je pronađem.

Ako mozes, nadji neke kolege i istrazuj interno.

Da to sam i uradio, niko da mi odgovori ni privatnom porukom...

+Quote Post
jovbranko
poruka Oct 23 2015, 17:29
Poruka #48

Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 726

Uvek gledaj da naplatiš svoje vreme. Odredi cenu svog sata, proceni koliko ćeš sati raditi taj materijal i tako naplati.

Ja klijentu uvek na početku kažem koliko naplaćujem sat i objasnim da što ja više budem radio oni će više platiti. Tako se najlakše zaštitiš od klijenata koji misle da mogu da te drndaju kad hoće i koliko hoće. Uvek Kažem okvirnu cenu na početku a objasnim da konačnu cenu mogu da formiram tek kada mi pošalju sav materijal i preciznu specifikaciju posla.

Pozdrav.

+Quote Post
DayLight
poruka Jun 19 2016, 20:39
Poruka #49

Datum reg.: 19-June 16
Član broj: 55,310

Zanima me da li neko od kolega iz CG/MNE moze da mi da savet vezano za naplatu usluga pripreme i preloma teksta. Naime s' vremena na vreme ispadne po neka tezga (99% su preporuke od prethodnih klijenata) iz ovog domena pa me zanimaju koje su neke cene na trzistu:

1. Koliko naplacujete prekucavanje teksta (pisanog levom nogom u najgorem slucaju)? A4 format, "gusto" kucano, bez proreda i formatiranja. Znaci otvoris Word/Notepad/Vi/ ili koji vec program, skuvas cisternu kafe i udri.
2. Koliko kosta neka jednostavnija "obrada" fotografija (PS) da ne kazem intervencija. Poslednje sto sam imao je sredjivanje rezolucije da bude ujednacena i konverzija kolornih u c/b/grayscale. Maltene da se ne secam kad sam radio ozbiljnije intervencije na obradi fotografija tako da me za sad zanima samo ovo.
3. Koliko naplacujete dizajn korica (u svakoj varijanti)? i meni povez sa fotkama i tvrdi povez sa zlatotiskom?
4. Koliko naplacujete prelom teksta i pripremu za stampu (radim u InD)? I kako ovo naplacujete? Po stranici, tabaku, radnom satu, itd.?

Nadam se da sam bio precizan sa pitanjima ali ako sam negde pogresio slobodno pitajte ako postoje nedoumice.

Hvala,
Aleksa

+Quote Post

3 - broj stranica V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 24. August 2019 - 18:56

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.