Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

3 - broj stranica V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic

KOLIKO NAPLATITI?, Pala tezgica iz pripreme/preloma, međutim...

V
sanchezzo
poruka Jan 18 2008, 11:35
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 7-September 06
Član broj: 6,206

Pozdrav ljudi,

volio bih čuti vaše mišljenje o cijeni usluge preloma i pripreme za štampu prikačenog fajla. Dakle, po vama, koliko bi love otprilike trebala biti cijena po fizičkoj stranici? Format je A5. Da napomenem da sam prikačio samo nekoliko stranica za primjer. U pitanju je ponuda za honorarni posao DTP operatera na neodređeno vrijeme, koji bi radio usluge ovakve pripreme, fleksibilno. Znam da ima dosta faktora koji bi trebali da određuju cijenu, ali me zanima, otprilike, šta vi mislite?

Unaprijed hvala svima na odgovorima. smile.gif
Prikačeni fajlovi
Prikačen fajl  FP250_screen.pdf ( 312.52K ) Broj download-a: 1177

Go to the top of the page

+Quote Post
sulumper
poruka Jan 18 2008, 12:50
Poruka #2

Datum reg.: 23-August 06
Član broj: 5,948

jel dobijas ove nacrte ili treba da pravis?

+Quote Post
sanchezzo
poruka Jan 18 2008, 13:01
Poruka #3

Misliš na nacrte poslije naslovne stranice? Sve se dobija gotovo, nacrti u PDF-u originalnog fajla, koji je, npr na engleskom jeziku i tekst sa određenim simbolima i tabelama u Word-u. Znači trebao bi da se odrađuje samo prelom i priprema za štampu.

+Quote Post
sulumper
poruka Jan 18 2008, 17:31
Poruka #4

s`obzirom da sve ovo dobijas, i koliko je jednostavno, imam utisak da bi mogao da pripremis 50ak strana za sat vremena.
stoga, tesko da mozes vise od 1.5e po strani...
videcemo sta drugi kazu

+Quote Post
henrik
poruka Jan 19 2008, 15:55
Poruka #5

Spanać

Grupa: Supermoderatori
Datum reg.: 21-January 05
Član broj: 95

Pitanja takve vrste od sada postavljajte isključivo u ovom topiću™. Živeli.

+Quote Post
sanchezzo
poruka Jan 20 2008, 15:47
Poruka #6

CITAT (sulumper @ Jan 18 2008, 17:31) *
s`obzirom da sve ovo dobijas, i koliko je jednostavno, imam utisak da bi mogao da pripremis 50ak strana za sat vremena.
stoga, tesko da mozes vise od 1.5e po strani...
videcemo sta drugi kazu

To bi onda značilo 75 eura po satu! Da to nije puno? unsure.gif I mislim da, makar ja, ne bih mogao raditi 50ak strana za sat vremena. Možda prije oko 20ak, jer bude dosta i tabela, simbola i raznih sitnih zaje*ancija. I pored toga, kontam da bi neka normala cijena mogla biti oko 1 euro. To bi značilo 20 eura za sat vremena, misliš da je to malo? unsure.gif

Ima li još neko slično iskustvo? Još nečije mišljenje? unsure.gif

+Quote Post
sulumper
poruka Jan 20 2008, 21:30
Poruka #7

pa nemoj odmah da preracunavas u sate...
recimo da ova tvoja brosura ima 10 strana. ne isplati se da radis bez 50e, bez obzira sto ce ti trebati samo pola sata

+Quote Post
mapero
poruka Jan 23 2008, 04:09
Poruka #8

Datum reg.: 17-June 07
Član broj: 11,533

Ako se radi o samo "mehanickom radu" znaci bez izmisljana layouta.... uglavnom bez dizajna da se tako izrazim ja kako i moja firma uzimamo 25 eura po satu al to je u Italiji. E sad ne znam ti vidi. Valjda sam bio od pomoci. Pozz...

+Quote Post
mad_max
poruka Mar 6 2008, 11:48
Poruka #9

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 28-April 06
Član broj: 4,397

Koliko naplatiti brosuru od 4 strane, novinskog trostubacnog preloma sa slikama ( i dizajn istog)? Tj. koliko se krece sat rada za prelom (ili po strani) za knjige tj brosure. Ima li negde da se pogleda neki realan cenovnik ovih usluga, srednje vrednosti cena (ni najskuple ni naj jeftinije). Posto sam poceo a saradjujem sa jednom organizacijom treba da sastavim cenovnik usluga. Hvala!?
Marko
Prikačen fajl  lazarevac.pdf ( 433.22K ) Broj download-a: 540

+Quote Post
milkrej
poruka Jun 5 2008, 22:04
Poruka #10

Datum reg.: 2-May 07
Član broj: 10,527

Zanima me koliko bih mogao da naplatim dizajn memoranduma za jedno sportsko drustvo? U pitanju je memorandum A4 formata , koji pored teksta sadrzi, logotip (koji sam dobio gotov, ali sam ga dodatno obradio u Photoshop-u) i vektorske grafike. Dakle nije u pitanju sablonski memorandum. Svaki savet je dobrodosao i puno bi mi pomogao. Sto skoriji to bolje. Hvala unapred.

+Quote Post
mimica
poruka Sep 23 2008, 19:09
Poruka #11

Datum reg.: 11-December 07
Član broj: 17,828

Da li neko moze da mi kaze kako da naplatim pripremu za tampon stampu?
Uopsteno npr po komadu (negde se utrosi vise a negde manje vremena)?

+Quote Post
sladja1980
poruka Nov 23 2008, 18:38
Poruka #12

Datum reg.: 11-January 08
Član broj: 18,426

Poz,
Pojavio mi se juce lik sa molbom da mu povremeno radim pripremu za stampu. Kod mog boss-a imam fiksnu mesecnu platu, i nemam pojma koliko se naplacuje priprema po papiru. Sad, znam da ukoliko se radi u vise boja to je i skuplje, da li treba da crtas ili samo trejsujes i td.
Molila bih vas da mi otprilike kazete koje su cene.
Hvala
Razlog za izmenu: Ne kucaj sa uključenim Caps Lock

+Quote Post
slimtim
poruka Jan 29 2009, 15:15
Poruka #13

Datum reg.: 5-April 08
Član broj: 20,377

Koliko se moze naplatiti prelom teksta knjige od 130str. odprilike A5 format.
imam text u wordu, nema slika samo suvi text....

+Quote Post
kobayashi
poruka Feb 12 2009, 22:14
Poruka #14

Datum reg.: 18-September 06
Član broj: 6,377

Znam za cenu koju je jedan 'slovoslagac' odredio za prijatelja da odradi slog knjige – 150 str., nekoliko tabaka sa slikama u boji koje zahtevaju dodatnu obradu, cena 40.000 din.

Ako je to prijateljska cena, kolika je tek standardna...

Inace, 'slovoslagac' zaista ima u CV-u gomilu uradjenih knjiga, cak su neke stampane i od strane Publikum-a, tako da ako moze da naplati 3e po strani, ko god ima znanje da radi vrhunski slog (u smislu standarda koje zahteva stamparija), treba da naplati toliko.
Naravno, ova cena ukljucuje samo pripremu vec otkucanog i formatiranog (u smislu paragrafa, naslova, fusnota...) teksta, dok se za eventualni dizajn korica i ostalog placa posebna osoba.

P.S. I pored te cene, jedva da stize da odradi sve poslove.

+Quote Post
damnationgame
poruka Mar 30 2009, 10:45
Poruka #15

Datum reg.: 28-June 07
Član broj: 11,874

Kniga ima oko 40 strana , oko 30 fotografija i ra di se u 2 verzije na srpskom i na engleskom jeziku. Format B5. Sve fotke dobijam kao i tekstove. Koliko naplatiti po strani ili u cijelosti?

+Quote Post
KANDAhar
poruka Apr 13 2009, 20:07
Poruka #16

Datum reg.: 1-October 05
Član broj: 1,848

Pozdrav svima,

nov sam ovde i nemam mnogo (nikakve) veze sa dizajnom/stampom i sl. ali zato imam pitanje smile.gif

Planiram da pokrenem neki casopis, pa me interesuje koliko bi to kostalo po broju recimo...
U pitanju bi bio tiraz od 500-ak komada, formata A5, kvaliteta hartije (ne znam gramazu) kao u casopisima tipa CKM, Playboy, bilo koji drugi, da ne duzim - trebalo bi da izgleda a la Reader`s Digest (format i kvalitet hartije). S obzirom da ne planiram da se bakcem sa prelomom i pripremom, kao ni sa dizajnom, napominjem da bi i to trebalo uracunati, dakle sve od pocetka do kraja...
U pitanju je Novi Sad, pa ako neko ne moze da mi odgovori ovako, bilo bi mi od pomoci i da mi neko sapne za neku firmu gde bih to mogao sve od jednom da resim... Hvala unapred i izvivnjavam se ako sam promasio topic smile.gif

+Quote Post
Stefan1
poruka Aug 16 2009, 01:01
Poruka #17

Datum reg.: 22-January 05
Član broj: 113

Pozdrav. Koliko bi ste vi naplatili dizajn vizit karte ili flajera? Uopste ne znam kolike su cene toga. Coveku sam radio neke izmene u photoshopu na njegovom flajeru i mnogo mu se dopalo, medjutim sada bih to uradio u Illustratoru, znaci malo ozbiljnije, ali nemam predstavu koliko da naplatim?

+Quote Post
Anchi_001
poruka Aug 27 2009, 14:50
Poruka #18

Datum reg.: 30-March 09
Član broj: 28,938

CITAT (Stefan1 @ Aug 16 2009, 02:01) *
Pozdrav. Koliko bi ste vi naplatili dizajn vizit karte ili flajera? Uopste ne znam kolike su cene toga. Coveku sam radio neke izmene u photoshopu na njegovom flajeru i mnogo mu se dopalo, medjutim sada bih to uradio u Illustratoru, znaci malo ozbiljnije, ali nemam predstavu koliko da naplatim?

Dizajn vizitkarte skoro da ne mozes nikako da naplatis (a plasim se da je ovde sasvim tesko naplatiti ikakav dizajn)! Cena da ti neko odstampa jednu vizitku (1000 kom) je oko 1500 din. - za koliko mislis da to mozes da prodas??? Ako napravis ceo tabak vizitki - njih oko 20-30 i odstamas ih pa svaku prodas za oko 20 eura - e to se isplati.... Ali moras da budes uvezi sa nekom stamparijom. Sada samo stampari diktiraju cene tih malih stvarcica kao sto su vizitke i flajeri - prodajes ih kao gotove proizvode - NE DIZAJN!!!! To ovde ne postoji!

+Quote Post
syn
poruka Aug 27 2009, 15:38
Poruka #19

Datum reg.: 29-January 05
Član broj: 171

Anchi_001, ne znam kako mozes da lupash takve gluposti, naravno da postoji - naplacivao sam dizajn vizitki u par navrata i do 100e... nije nesto puno, ali opet nije ni loshe za tu kolichinu posla. Flyeri sa druge strane, 30e mada sam ih shtancao za jedan klub pa se nakupi na mesecnom nivou. Ovo sve naravno za domace klijente. Za flayere za stranu klijentelu cena se kretala i do 200e.

+Quote Post
Server
poruka Aug 28 2009, 08:51
Poruka #20

Datum reg.: 18-September 06
Član broj: 6,393

^ ti si madjionicar ako uspevas naplatiti dizajn tih "malih stvarcica"....ja u zadnjih 5 godina to nisam uspeo...sto zbog nelojalne konkrencije,sto zbog klijenata koji misle da im dizajn nije potreban i da tu vizitku "kompjuter sam nekako napravi".... Anchi je na zalost,u pravu.

+Quote Post

3 - broj stranica V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 22. August 2019 - 05:46

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.