Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

6 - broj stranica V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic

CTP SISTEMI, by MrBig

V
konstrict
poruka Feb 27 2007, 09:51
Poruka #41

Grupa: Članovi
Datum reg.: 13-March 06
Član broj: 3,753

Ja samo da dodam da me je ova tema toliko zainteresovala, da ću najverovatnije raditi diplomski iz te oblasti.

Pa kad bude gotov (a biće tu i eksperimentalnog rada), dodaću ovde po koju reč. smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Plater
poruka Mar 9 2007, 10:04
Poruka #42

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 9-March 07
Član broj: 9,609

Zasto niko ne spominje CtP Screen Plate-Rite 4300
Druzim se intenzivno sa njim svaki dan vec oko 3-4 godine.
Jedini kvar koji je imao bilo je da je crkla laserska dioda i da je bio serviser da je zameni, menjanje filtera i podmazivanje ne podrazumeva servis.

Ko god je zaiteresovan moze doci da pogleda kako radi ova masina i kakve ploce pravi.

Ovu poruku je izmenio Bruno Toldi: Mar 9 2007, 10:39

+Quote Post
Plater
poruka Mar 9 2007, 10:28
Poruka #43

Ne vidim zasto bi zakljucavali ovu temu, pa i u tim prepirkama sam dosao do novih saznanja u vezi CtP tehnologije. Mr Big-a bih iskreno licno voleo upoznati, covek stvarno drzi znanje o ovim uredjajima u malom prstu. Proveravao sam sve informacije i sve su, izgleda, tacne. Pozdrav Mr Big.

+Quote Post
BT
poruka Mar 9 2007, 10:37
Poruka #44

Spanać

Grupa: Supermoderatori
Datum reg.: 21-January 05
Član broj: 96

Prv poruka koju si ostavio je najklasičnije reklamiranje tvoje firme. Poruka je pročišćena i zamolio bih te da to više ne radiš. Uostalom, vidim da gde su pare u pitanju, tu razuma nema i ova tema ako usledi još jedna slična poruka ide pod ključ za vijek i vijekov.

+Quote Post
ero_s...
poruka Mar 9 2007, 11:01
Poruka #45

Datum reg.: 1-November 06
Član broj: 7,088

ja sam citao ovu temu pre mesec dana, imam je i ostampanu, ko zna kad ce da zatreba, hteo bih da dam svoje misljenje iako nisam bas upucen u ovo, kod nas u selu se kaze kad ne znas sta je kvalitetno pitaj sta je najskuplje, steta je bilo sto su neki iznosili cisto komercijalne stvari u vidu preteranog hvaljenja svog proizvoda, mislim da je bilo glupo porediti kvalitet jednog ili drugog sistema sa tendecijom da posto potom proglasi bolji, necu ponovo da pokrecem raspravu.
Mislim da je prodavcima termala bilo bolje da pucaju na kvalitet, violeta na cenu i da trazimo odnos cena kvalitet. Sigurno je da bi svi zeleli da kupe najskuplje i najbolje masine samo nam pare nedostaju. Moze li neko da kaze ima termal, tolika je cena ploca, tolika je cena razvijacice i tolika je cena proces ploca kojima ne treba razvijacica, i toliko te kosta ploca, kvalitet je takav i takav, cena amortizacije, cena odrzavanja,
onda da neko kaze ima violet, tolika cena, koristi te i te ploce, cena ploce tolika, cena hemikalija tolika, ploca konacno kosta toliko, cena amortizacije i odrzavanja tolika,
Podvucemo crtu, i vidimo ko je koristio jedne, znaci stamparije i stampari i ko je kako sa cime zadovoljan,

izvinjavam se ako sam nesto lupio, cilj mi je da ovako lepa tema ne bude zakljucana vec korektna rasprava rolleyes.gif

+Quote Post
Thermal Power
poruka Mar 9 2007, 16:13
Poruka #46

Datum reg.: 22-December 06
Član broj: 8,081

CITAT (ero_s... @ Mar 9 2007, 11:01) *
ja sam citao ovu temu pre mesec dana, imam je i ostampanu, ko zna kad ce da zatreba, hteo bih da dam svoje misljenje iako nisam bas upucen u ovo, kod nas u selu se kaze kad ne znas sta je kvalitetno pitaj sta je najskuplje, steta je bilo sto su neki iznosili cisto komercijalne stvari u vidu preteranog hvaljenja svog proizvoda, mislim da je bilo glupo porediti kvalitet jednog ili drugog sistema sa tendecijom da posto potom proglasi bolji, necu ponovo da pokrecem raspravu.
Mislim da je prodavcima termala bilo bolje da pucaju na kvalitet, violeta na cenu i da trazimo odnos cena kvalitet. Sigurno je da bi svi zeleli da kupe najskuplje i najbolje masine samo nam pare nedostaju. Moze li neko da kaze ima termal, tolika je cena ploca, tolika je cena razvijacice i tolika je cena proces ploca kojima ne treba razvijacica, i toliko te kosta ploca, kvalitet je takav i takav, cena amortizacije, cena odrzavanja,
onda da neko kaze ima violet, tolika cena, koristi te i te ploce, cena ploce tolika, cena hemikalija tolika, ploca konacno kosta toliko, cena amortizacije i odrzavanja tolika,
Podvucemo crtu, i vidimo ko je koristio jedne, znaci stamparije i stampari i ko je kako sa cime zadovoljan,

izvinjavam se ako sam nesto lupio, cilj mi je da ovako lepa tema ne bude zakljucana vec korektna rasprava rolleyes.gif

Mislim da si pogrešio temu. Pričali smo o kvalitetu, poredili smo tehnologije. Ti pričaš o isključivo komercijalnim stvarima, a mislim da to ovde nije tema. Što ne znači da ne možemo da diskutujemo i na tu temu, ali onda će biti prepuna subjektivnih doživljaja.

Ova tema treba da bude priča o kvalitetu, jer cena termala će dugo biti veća od cene violeta, i tu nema zbora. Zato smo poređenjem tehnologija i došli do malo težih reči, ali mislim da neko sa strane može izvući neke zaključke iz rasprave.

Ja i dalje pozivam pobornike violeta da se uključe u raspravu i daju kontra argumente. Zdrava rasprava nikome neće škoditi.

Pozdrav

+Quote Post
Plater
poruka Mar 10 2007, 12:19
Poruka #47

CTP Screen Plate-Rite 4300
Da li bi mi neko pomogao oko razjasnjavanja ovi stavki iz specifikacije?
Mnoge stvari mi nisu bas najjasnije.

Prikačen fajl  Screen_4300__Large_.jpg ( 50.54K ) Broj download-a: 154

Izvinjavam se drugarima sa foruma ako je nesto licilo na reklamu, nije mi to bio cilj.

+Quote Post
ero_s...
poruka Mar 10 2007, 13:51
Poruka #48

postovani,

moj odgovor je obrisan i ne znam da li si ga video,

kritikovao sam sve tvoje drugare i tebe kako je sustina ove teme da vi ishvalite termal,

vidim da ljudi koji zastupaju violet nece ni da ucestvuju...

ovo je bila lepljiva tema a vidim da otkad ste je otkljucali ima par odgovora i covek ne zna sta da doda, hocemo li da pisemo kako se termal ili violet prave pa da neko uzme da pravi CTP, prezentovali ste tehnologiju kome je jasno jasno mu je kome nije zalim,

ne znam sta ti ocekujes...

ja ocekujem da cujem kako se tehnologija pokazala u praksi...

kako su ljudi zadovljni sa termal a kako sa violet tehnologijom?

mislim da nikog nisam uvredio, da postujem sve i uvek proveram da li mi je odgovor postavljen, ukoliko u ponedeljak moj odgovor ne bude na ovoj temi, racujte da sto se mene tice mozete da je posaljete u arhivu

+Quote Post
henrik
poruka Mar 10 2007, 15:20
Poruka #49

Spanać

Grupa: Supermoderatori
Datum reg.: 21-January 05
Član broj: 95

Kao što Thermal Power već reče, ovde nije mesto komercijalnim temama, nego se priča o tehologijama. Dakle, Tehnologija1 vs Tehnologija2.

To što neko hvali termal je ok sve dok ne dođe do reklamiranja ili uvreda druge strane. Pobornici violeta su takođe slobodni da učestvuju, kao što i obe strane i ostali učesnici mogu slobodno da iznose utiske iz prakse. Sve dok je tematika u granicama malopre navedenog.

A meni i dalje nije jasno šta si ti hteo da pitaš.

+Quote Post
MrBig
poruka Mar 12 2007, 09:45
Poruka #50

Datum reg.: 31-March 06
Član broj: 4,003

CITAT (Plater @ Mar 10 2007, 12:19) *
Mnoge stvari mi nisu bas najjasnije.

Šta ti konkretno nije jasno?

CITAT (ero_s... @ Mar 10 2007, 13:51) *
...

kritikovao sam sve tvoje drugare i tebe kako je sustina ove teme da vi ishvalite termal,

vidim da ljudi koji zastupaju violet nece ni da ucestvuju...
...

Nije suština da se hvali termal. Ako bolje pogledaš celu temu, videćeš da je rečeno da svaka tehnologija ima svoju primenu, i svog kupca...

Učešće violet osvetljivača je kod nas daleko manje od termalnih, stoga možda nije ni čudo što još uvek nema komentara iz prve ruke (sem reklamnih, trgovačkih)... Možda će neko od hrvatskih učesnika foruma dati svoja iskustva?

Ako poznaješ nekoga sa violetom, a da je pri tome sposoban za stručnu diskusiju, pozovi ga na temu...

+Quote Post
drdule
poruka Mar 25 2007, 00:07
Poruka #51

Datum reg.: 25-February 07
Član broj: 9,410

... tamo imaju masinu Fuji V6 i rade sa violet plocama. Moram priznati da masina kao masina se nije pokazala bas najpouzdanija. Kvarila se na najbanalnijim stvarima (pukne zica na senzoru za ubacivanje ploce. Masina je poluautomatska). Isto tako moram da kudim i servis koji je OCAJAN. Bolje je znao od njih moj kolega koji tamo jos radi. Sto se tice ploca i rada sa njima moram priznati da je brza masina 4min od stavljanja do izlaska iz razvijacice (30ploca/h). Kvalitet ploca je bio ok, nama u stampariji je trpela i preko 100 000 otisaka. Sto se tice takce i rastera mislim da je veoma dobra i ostra, sve u svemu kvalitetna tacka. Mana ploca je bila to sto je npr. potreban poseban otrov za plocu, nije moglo da se truje obicnim otrovom, a cena tog flomastera je 30 eura. Opet cena ploce je oko 4 eura nabavna. Isto tako i rip dok sam tamo radio, ne znam kakav je sada posto su ga update-ovali, bio je cudan. Ponekad se namucim da napravim fajl koji je mogao da prodje, mada tome su doprineli ONI iz servisa posto su dosli da kao update-uju rip koji je radi ok pa ga zasrali i na kraju opet vratili u prvu verziju koja i nije bila bas najbolja. Ali kada se sve sredi i kada radi kako treba moram priznati da je masina sasvim ok. Naravno izneo sam samo probleme sa kojim smo se susretali. Iste takve problem imas i sa ripovima za film.

Nadam se da sam bio bar od male pomoci, ako vas jos nesto ineresuje pitajte.

mod edit: izbrisano ime firme

+Quote Post
MrBig
poruka Mar 25 2007, 17:13
Poruka #52

Odlično, eto nekoga ko je radio na Violetu...

Normalno je da je korekturna olovka posebna, i da je skupa. Fotopolimerni sloj je različit od konvencionalnog (diazo) sloja...

Kada kažeš ONI, na koga misliš? Ko održava Fuji kod nas?

Da li ste ponavljali samo po jednu separaciju, i koliko su ponovljive ploče? Posebno 1-5%...
Da li ste imali neki uređaj za merenje ploče, i koji model?
Na kojoj ste linijaturi maksimalno štampali?
Kolika je potrošnja razvijača?

Pozdrav

mod edit: izbrisano ime firme

+Quote Post
ero_s...
poruka Mar 26 2007, 07:23
Poruka #53

pitanje za Mr.Big-a

jer potreban otrov za termal i kolko kosta (olovka)?

Hvala unapred

+Quote Post
drdule
poruka Mar 30 2007, 12:22
Poruka #54

Datum reg.: 25-February 07
Član broj: 9,410

Kada kažeš ONI, na koga misliš? Ko održava Fuji kod nas?

Jedan mladji tip, koji radi sa bauver-bauver koji su prodali tu masinu, on ima svoju radnju, a kako se ona zove ne znam. I ne bih imenovao njega.... Nije kriv sto ne zna. Mada je kao isao na usavrsavanje u englesku, valjda.

Da li ste ponavljali samo po jednu separaciju, i koliko su ponovljive ploče? Posebno 1-5%...

Pa zavisi u cemu je problem. U poslednje vreme se javljale neke tackice kao da je borisana sihta, mada sam to isto video i kod game. Mozda je bilo do lose serije ploca, ili kao da se mozda stvarala kondezacija i da je voda padala na sihtu pre ulaska u razvijacicu tj. pre prolaska kroz grejac. Pa otprilike 10% a mozda i dosta vise kada se uzme u obzir da su sjebavali sa servisom

Da li ste imali neki uređaj za merenje ploče, i koji model?
Ne znam sta je to ili te bar nisam razumeo u vezi taga.

Na kojoj ste linijaturi maksimalno štampali?
Pustali smo klasicno 150 i 175. Nismo imali potrebe za jacom rezolucijom

Kolika je potrošnja razvijača?
Sto se tice razvijaca mislim da se kompletna morala menjati posle 2-2.5meseca to je otprilike malo vise od cele kante od 25l. U medjuvremenu koristi se regenerator, nisam siguran ali mislim da ide jedna kanta, iste kolicine, na 2-4 dana stim sto se radilo oko stotinak ploca dnevno i on se ne razblazava nego ide direktno iz kante.

Pozdrav

+Quote Post
nera
poruka May 21 2007, 13:18
Poruka #55

Datum reg.: 21-May 07
Član broj: 10,912

Iako vidim da je tema malo starija ipak cu i ja neko svoje iskustvo iznjeti. Mozda nisam puna nekih statistika i ostalog, ali vam mogu samo nesto prakticno reci. ja radim a na ECRM-ovom MAKO 8, sa violet sensitive photopolimere pločama. Imamo ga sada vec oko 3 mjeseca. Ne mogu ga usporedivati sa drugima, ali ga mogu usporediti sa starom tehnikom filmova i kopirrama. Sto se tice brzine treba mu oko 4 minute za jednu ploču sto je preporod, nema filmova i ostalih sranja, rasterska tocka je odlicna i cista u usporedbi sa onom kopiranom sa filma, ploce nisu nista manje izdrzljive nego klasicne, a otisak je puno cistiji i precizniji, a o pomacima na samoj ploci da ne govorim svaka ploca je ista nema mrdanja. kemiju smo promjenili evo sada nakon tri mjeseca i to jer se razvijac poceo lagano pjeniti. Razvijaca ne treba puno 30 l za kadicu u razvijacici i mozda jos 2 karnistera od 20l, regeneratora ide dosta vise jer se pumpa ukljucuje svakih 36 min i kada stroj miruje. ne vuce puno, ali nakupi se zavisno i koliko se dnevno osvjetli ploca. za sada nismo imali nikakvih prolema i nadam se da ce tako i ostati. Ploce smo da sada koristili kodakove, ali sm dobavljaci malo zakazali pa smo sada uzeli jednu kolicinu lastrinih pa cemo vidjeti kako ce se one pokazati.
Mi vecinu stvari osvjetljavamo na 150 lpi osim za jednog kupca radimo na 200 lpi jer taj posao tako zahtjeva. Postoci rastera su vidljivi svi od 1 pa do 99, jedino sto je kod nas kalibracija nesto malo promjenjena, niski tonovi su nam podiguti za koji postotak, a visoki spusteni, tako nam trenutno pase jer se dobro pokazalo nakolorima u tisku, a kasnije cemo jos vidjeti. kalibraciju smo napravili kada je instaliran kod nas i nismo do sada dirali i za sada je sve nepromjenjeno.
eto ako ima tko neki pametni savjet ili iskustvo neka podjeli samnom, jer svako iskustvo i napomena moze nekada dobro doci, ja cu svoje isto rado podjeliti sa drugima ako netko iam pitanja u vezi maka neka pita, ja ako znam reci cu sve sto znam.

+Quote Post
nera
poruka May 21 2007, 13:52
Poruka #56

Datum reg.: 21-May 07
Član broj: 10,912

ako netko zmna tko prodaje ploce na podrucju bivse drzave bilo kojeg proizvodaca samo da su violet photopolimere ctp ploce molim recite, hvala!

+Quote Post
emanon
poruka Aug 2 2007, 14:22
Poruka #57

Datum reg.: 2-August 07
Član broj: 12,907

CITAT (nera @ May 21 2007, 14:52) *
ako netko zmna tko prodaje ploce na podrucju bivse drzave bilo kojeg proizvodaca samo da su violet photopolimere ctp ploce molim recite, hvala!

MEDICOM D.O.O. Sabac,
Srbija
+ 381 15 311 003

+Quote Post
zknjiga
poruka Sep 5 2007, 09:47
Poruka #58

Datum reg.: 29-November 06
Član broj: 7,682

Ima li neko informacije CTP Screen FlatRite PF-R1050. Jer koristi neka stamparija SCREEN u Srbiji. Ako imate info pisite.

+Quote Post
MrBig
poruka Sep 12 2007, 19:24
Poruka #59

CITAT (zknjiga @ Sep 5 2007, 10:47) *
Ima li neko informacije CTP Screen FlatRite PF-R1050. Jer koristi neka stamparija SCREEN u Srbiji. Ako imate info pisite.

Screen-a ima u Srbiji, ali to nije problem...

Dva problema FlatRite uređaja...

Manji - Flat bed CtP. Od svih konstrukcija, najjeftinija i najlošija. Ipak najbolja od ostalih Flat bed konstrukcija...

Veći - izvor svetlosti Helium-Neon od 633 nm... Srebro-halogenidne ploče...
Skupe, ograničena (čitaj nemoguća) nabavka, osetljive na dnevno svetlo, zahtevaju posebnu hemiju na mašini za štampu, ekološki neprihvatljive i definitivno odumiruća tehnologija.

Dobićeš povoljan CtP dobrog proizvođača, osrednjeg kvaliteta, skupe i problematične ploče koju uskoro nećeš moći da nabaviš, osnovne namene za male novinske rotacije...

+Quote Post
zknjiga
poruka Sep 14 2007, 08:14
Poruka #60

Datum reg.: 29-November 06
Član broj: 7,682

CITAT (MrBig @ Sep 12 2007, 20:24) *
Screen-a ima u Srbiji, ali to nije problem...

Dva problema FlatRite uređaja...

Manji - Flat bed CtP. Od svih konstrukcija, najjeftinija i najlošija. Ipak najbolja od ostalih Flat bed konstrukcija...

Veći - izvor svetlosti Helium-Neon od 633 nm... Srebro-halogenidne ploče...
Skupe, ograničena (čitaj nemoguća) nabavka, osetljive na dnevno svetlo, zahtevaju posebnu hemiju na mašini za štampu, ekološki neprihvatljive i definitivno odumiruća tehnologija.

Dobićeš povoljan CtP dobrog proizvođača, osrednjeg kvaliteta, skupe i problematične ploče koju uskoro nećeš moći da nabaviš, osnovne namene za male novinske rotacije...

Jer imas iskustvo sa Screen Flat Rite. Zasto zahtevaju posebnu hemiju za stampu. Ploce se mogu nabaviti to sam pitao. Mislis da taj CTP ne vredi ili... slobodno kazi tvoje utsike.

+Quote Post

6 - broj stranica V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 24. August 2019 - 19:47

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.