Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

4 - broj stranica V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic

Sublimacija DA ili NE?, mišljenja o ovoj tehnici

V
gordecka
poruka Oct 4 2016, 15:25
Poruka #61

Grupa: Članovi
Datum reg.: 25-October 07
Član broj: 16,332

Ti hoćeš da kazes da se "tvoj " otisak moze peglati ? E to bi baš voleo da vidim !!! Ti nisi svestan svojoš reči "...NANODIY jeste stabilizator " , Šta stabiliše ? Proces je odstampati boju na papir koji je nece upiti, preko boje staviti prah koji ce tu boju uzeti sa papira i zalepiti na majicu. Prah je poliesterski, boja je za poliester sto znaci da boja nece biti samo zalepljena za prah nego će se sjediniti sa njim! Kažeš : " Vidim da se ovde puno priča , a malo zna" , ja vidim da ti puno lupetaš , a nemas pojma !
Dobio si na papiru sta treba da pročitaš , i toga se držiš, a pri tom ne razmišljaš o čemu pričaš.

Što bi kuvao majicu sa otiskom, neki poseban razlog, ko jos kuva pamučne majice ?

Majstor štampar iz kućne radionice nisam , 15 god sam radio sito i tampon štampu, radio sam preslikače, ali se više ne isplati !

Kažeš " Original" , pa šta je tu original ! Odakle je potekla sublimacija na pamuku ? iz Kine ! Ne izvini, u firmi NANODIY su je izmislili, pa odatle potiče da je njihov proizvod original, čega original , Kineske tehnologije ?

Nikom ništa ne uvaljujem, prodajem ono sa čim i sam radim, a Vi što prodajete m__a za bubrege pod velom originala to je Vaša stvar, ja na to neću nasesti ! Mnogima sam i koji kod mene ne uzimaju materijal pomogao sa savetom i niko mi se nije požalio na loš kvalitet materijala sa kojim radim.Više se neću oglašavati u ovoj temi, što sam imao rekao sam , a svako može da sam odlučuje šta će i od koga da kupi !
Go to the top of the page

+Quote Post
Proximus
poruka Jan 9 2017, 00:50
Poruka #62

Datum reg.: 5-May 06
Član broj: 4,490

CITAT (gordecka @ Oct 4 2016, 15:25) *
Ti hoćeš da kazes da se "tvoj " otisak moze peglati ? E to bi baš voleo da vidim !!! Ti nisi svestan svojoš reči "...NANODIY jeste stabilizator " , Šta stabiliše ? Proces je odstampati boju na papir koji je nece upiti, preko boje staviti prah koji ce tu boju uzeti sa papira i zalepiti na majicu. Prah je poliesterski, boja je za poliester sto znaci da boja nece biti samo zalepljena za prah nego će se sjediniti sa njim! Kažeš : " Vidim da se ovde puno priča , a malo zna" , ja vidim da ti puno lupetaš , a nemas pojma !
Dobio si na papiru sta treba da pročitaš , i toga se držiš, a pri tom ne razmišljaš o čemu pričaš.

Što bi kuvao majicu sa otiskom, neki poseban razlog, ko jos kuva pamučne majice ?

Majstor štampar iz kućne radionice nisam , 15 god sam radio sito i tampon štampu, radio sam preslikače, ali se više ne isplati !

Kažeš " Original" , pa šta je tu original ! Odakle je potekla sublimacija na pamuku ? iz Kine ! Ne izvini, u firmi NANODIY su je izmislili, pa odatle potiče da je njihov proizvod original, čega original , Kineske tehnologije ?

Nikom ništa ne uvaljujem, prodajem ono sa čim i sam radim, a Vi što prodajete m__a za bubrege pod velom originala to je Vaša stvar, ja na to neću nasesti ! Mnogima sam i koji kod mene ne uzimaju materijal pomogao sa savetom i niko mi se nije požalio na loš kvalitet materijala sa kojim radim.Više se neću oglašavati u ovoj temi, što sam imao rekao sam , a svako može da sam odlučuje šta će i od koga da kupi !

Hrvati izbrendirali kineski proizvod i prekrstili ga u NANODIY... tako djeluje po ovome sto vidjeh na njihovom sajtu.

+Quote Post
kobas
poruka Mar 15 2019, 18:22
Poruka #63

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 16-April 08
Član broj: 20,668

CITAT (dejanis65 @ Feb 8 2016, 23:26) *
Postovanje,vidim da dugo radite ovaj posao.Ja imam proizvodnju odece za decu i zainteresovan sam za ovu tehniku sublimacije boje na pamuku.Interesuje me da li mi Vi ili neko moze odgovoriti,da li mogu da koristitim fabricki EPSON L300 stampac u koji su ubacene boje za sublimaciju,ili se treba uraditi neka izmena u valjcima i podesenjima.U prodavnicama je taj stampac za 200 eura jeftiniji nego u Mincomu.Unapred hvala na odgovoru

Hteo bih da se osvrnem na neke komentare. Ja sam počeo sublimaciju 2004-e godine. Tada sam koristio epson, već se i nesećam modela, bio je A4 sa dodatim CISS punjenjem. Iz Amerike sam uzeo ArTainium boje, za koje mislim da su vodeće i dan danas. Otisci su fantastični. Zbog drugih poslova dugo nisam bio u ovom poslu. Prošle godine kupim u Smile Ink-u Beogradu mali A4 Epson L310 CISS i njihove boje...Tek pre neki dan su mi poslali ICC profil koji mogu da okačim mačku o rep. Jedva čekam da ih potrošim pa da uzmem od Mincom-a njihove Italijanske boje ili ponovo da preko prijatelja uzmem ArTainium. Od uvek me je zanimala sublimacija. Godinama sam proučavao sajtove, trošio novac na hemikalije kako bih proizveo polimerizovane predmete za sublimaciju. Konačno sam uspeo da napravim formulu i da za sve ljude koji se bave ovim poslom proizvedem priveske za sublimaciju. Otišao sam do Mincom-a i vrlo brzo se dogovorio sa vlasnikom o distribuciji. Uskoro će u ponudi biti Dog tag, srce 42x35mm koje nije ravno već malo oblo. I na ravnoj presi se mogu raditi blago nepravilne površine uz pomoć silikonske termo gume koja se stavlja preko papira pre pritiska presom, tako da sve neravnine budu popunjene. U ponudi će biti uz kupovinu privezaka i komad termo gume. Tačno je da Mincom deluje nešto skuplji, ali kao što neko već reče, daju više dodatne opreme, savete i podršku.Kada se to kalkuliše, vidi se da nisu skuplji. Srca sam radio sa crvenom pozadinom i jedna strana je bila crvena, medjutim iz Mincoma su mi tražili da napravim obostrano belo,printabilno sa obe strane, što sam i uradio, pa će takva srca i ostali oblici biti u ponudi.Stavio sam privremeno na kupujem prodajem srca za sublimaciju. Takodje će biti medaljoni iz 2 dela, lepog rama i unutrašnji beli sublimacioni krug, oval, srce itd...Očekujte na srpskom tržištu stvari koje zaista nemaju ni u Evropi, ni u USA. Ne pitajte za formulu...godinama sam je radio i trošio novac. Sada je vreme da se trud isplati.Još jedna stvar. U Srbiji niko ne radi sa laserskim ArTainium bojama jer su nešto preko 1150 dolara punjenje, mislim za 5-6000 A4, možete proveriti na njihovom sajtu. potreban je stari laserski stampac Color laser jet HP 4500 ili 4550. A4 list odštampan je oko 25 us centi...Znači uopšte nije skupo...MEDJUTIM...boje su nevidjen doživljaj. Ono što sam video je fantastično. Malte ne kao da su fluorescentne...Crvena kao da hoće da iskoči sa predmeta. Neko ko misli da se bavi na duge staze sublimacijom bi trebao da razmisli o ovome. Meni je sada u interesu da prodam predmete za sublimaciju, tako da te stvari o ArTainium laserskim bojama delim sa svima vama. Zaista neverovatno. Što se tiče mojih predmeta, biće ih na tržištu dugo još...Supruga mi je Etiopljanka i svidja joj se ovaj posao proizvodnje sublimacionih predmeta, tako da je uključena u to, jer ja imam druge poslove kojima se bavim nevezano za svet sublimacije. Dosta putujem po svetu i uvek gledam ako neko pravi nov proizvod, da i mi u Srbiji uradimo nešto slično, a ne da naručujemo iz Kine, Indije, USA...Pozdrav svima, i želim vam uspeh u ovom poslu...Miloš.
Prikačeni fajlovi
Prikačen fajl  Hearts_front_printable_side.jpg ( 24.58K ) Broj download-a: 12
Prikačen fajl  Razni_za_sublimaciju.jpg ( 220.41K ) Broj download-a: 14

+Quote Post
BB Bebe Bibi
poruka Mar 18 2019, 12:30
Poruka #64

Datum reg.: 18-March 19
Član broj: 57,144

CITAT (kobas @ Mar 15 2019, 18:22) *
Hteo bih da se osvrnem na neke komentare. Ja sam počeo sublimaciju 2004-e godine. Tada sam koristio epson, već se i nesećam modela, bio je A4 sa dodatim CISS punjenjem. Iz Amerike sam uzeo ArTainium boje, za koje mislim da su vodeće i dan danas. Otisci su fantastični. Zbog drugih poslova dugo nisam bio u ovom poslu. Prošle godine kupim u Smile Ink-u Beogradu mali A4 Epson L310 CISS i njihove boje...Tek pre neki dan su mi poslali ICC profil koji mogu da okačim mačku o rep. Jedva čekam da ih potrošim pa da uzmem od Mincom-a njihove Italijanske boje ili ponovo da preko prijatelja uzmem ArTainium. Od uvek me je zanimala sublimacija. Godinama sam proučavao sajtove, trošio novac na hemikalije kako bih proizveo polimerizovane predmete za sublimaciju. Konačno sam uspeo da napravim formulu i da za sve ljude koji se bave ovim poslom proizvedem priveske za sublimaciju. Otišao sam do Mincom-a i vrlo brzo se dogovorio sa vlasnikom o distribuciji. Uskoro će u ponudi biti Dog tag, srce 42x35mm koje nije ravno već malo oblo. I na ravnoj presi se mogu raditi blago nepravilne površine uz pomoć silikonske termo gume koja se stavlja preko papira pre pritiska presom, tako da sve neravnine budu popunjene. U ponudi će biti uz kupovinu privezaka i komad termo gume. Tačno je da Mincom deluje nešto skuplji, ali kao što neko već reče, daju više dodatne opreme, savete i podršku.Kada se to kalkuliše, vidi se da nisu skuplji. Srca sam radio sa crvenom pozadinom i jedna strana je bila crvena, medjutim iz Mincoma su mi tražili da napravim obostrano belo,printabilno sa obe strane, što sam i uradio, pa će takva srca i ostali oblici biti u ponudi.Stavio sam privremeno na kupujem prodajem srca za sublimaciju. Takodje će biti medaljoni iz 2 dela, lepog rama i unutrašnji beli sublimacioni krug, oval, srce itd...Očekujte na srpskom tržištu stvari koje zaista nemaju ni u Evropi, ni u USA. Ne pitajte za formulu...godinama sam je radio i trošio novac. Sada je vreme da se trud isplati.Još jedna stvar. U Srbiji niko ne radi sa laserskim ArTainium bojama jer su nešto preko 1150 dolara punjenje, mislim za 5-6000 A4, možete proveriti na njihovom sajtu. potreban je stari laserski stampac Color laser jet HP 4500 ili 4550. A4 list odštampan je oko 25 us centi...Znači uopšte nije skupo...MEDJUTIM...boje su nevidjen doživljaj. Ono što sam video je fantastično. Malte ne kao da su fluorescentne...Crvena kao da hoće da iskoči sa predmeta. Neko ko misli da se bavi na duge staze sublimacijom bi trebao da razmisli o ovome. Meni je sada u interesu da prodam predmete za sublimaciju, tako da te stvari o ArTainium laserskim bojama delim sa svima vama. Zaista neverovatno. Što se tiče mojih predmeta, biće ih na tržištu dugo još...Supruga mi je Etiopljanka i svidja joj se ovaj posao proizvodnje sublimacionih predmeta, tako da je uključena u to, jer ja imam druge poslove kojima se bavim nevezano za svet sublimacije. Dosta putujem po svetu i uvek gledam ako neko pravi nov proizvod, da i mi u Srbiji uradimo nešto slično, a ne da naručujemo iz Kine, Indije, USA...Pozdrav svima, i želim vam uspeh u ovom poslu...Miloš.

+Quote Post
BB Bebe Bibi
poruka Mar 18 2019, 13:00
Poruka #65

Datum reg.: 18-March 19
Član broj: 57,144

CITAT (kobas @ Mar 15 2019, 18:22) *

Poštovani interesuje me sublimaciona tehnika štampe kao i Vašu suprugu. To uopšte nije moj fah ali mi se sviđa taj vid štampe i planiramo muž i ja da se time bavimo profesionalno. Ipak fali nam dosta informacija i znanja pa ne znamo gde i kako je najbolje dobiti sve odgovore,. Počela bih od šolja pa sam kupila štampač i presu. Trenutno proučavam PS koji je izuzetno kompleksan, ali dok to ne savladam neću početi sa radom.

+Quote Post
kobas
poruka Mar 19 2019, 09:50
Poruka #66

CITAT (BB Bebe Bibi @ Mar 18 2019, 13:00) *
Poštovani interesuje me sublimaciona tehnika štampe kao i Vašu suprugu. To uopšte nije moj fah ali mi se sviđa taj vid štampe i planiramo muž i ja da se time bavimo profesionalno. Ipak fali nam dosta informacija i znanja pa ne znamo gde i kako je najbolje dobiti sve odgovore,. Počela bih od šolja pa sam kupila štampač i presu. Trenutno proučavam PS koji je izuzetno kompleksan, ali dok to ne savladam neću početi sa radom.

Poštovana, Photoshop i jeste najbolji program, mada ne mora da se radi isključivo na njemu. Neko koristi Adobe Ilustrator ili za vektorske fajlove Corel Draw. Ja radim u Ulied Photo Impact-u, vektore u Corel-u.Sublimacija nije jednostavna kao što pojedini misle.Prvo morate znati bar jedan od navedenih programa, zatim fotografija koju prenosite mora biti dobrog kvaliteta. Ovde se takodje na forumu vodi polemika koji štampač...Ja bih rekao da oba odradjuju posao, i to najviše zavisi od vas. Ricoh i njegove boje su skuplja varijanta, odlična, ali i Epson koji je odradjen za sublimaciju,kao recimo u Mincom-u gde su preradili otpadni tank za boje je sasvim OK. Epson mora da se održava i mora često da se koristi, inače će da zapuši glavu...To takodje zavisi i od proizvodjača boja. Američke ArTainium su neprikosnovene, ali ih nema kod nas na tržištu. Mincom-ove su Italijanske i sasvim pristojne. Jako je bitno da uz boje dobijete ICC profil za njih. On sredjuje da dobijete na otisku ono što vidite na ekranu.Niste naveli koji ste štampač i koje boje kupili ? Papir na kome štampate je takodje bitna stavka. Nemojte se zavaravati da je štampa na majicama postojana...Nije ako se majica otkuvava...Jedina postojana štampa na majicama je na materijalu koji se sastoji od 50% poliestera spolja i 50%pamuka iznutra. Mislim da Mikica iz Mincom-a uvozi taj materijal iz Kine i šije. Probao sam otisak na jednoj majici, odličan !Što se tiče privezaka svih oblika, ja sam već počeo da ih radim za ljude koji se bave sublimacijom. Biće dostupni u Mincom-u za nekih 10-ak dana. Poenta je da će ih biti stalno i domaće proizvodnje su. Konkurentne cene sa američkim i kineskim privescima. Prvi put ćemo imati oblike koji nemaju na tržištu. Supruga i ja smo podelili posao...Ja proizvodim priveske za sve ljude koji se bave sublimacijom, a ona od 2 klase pravi suvenire. Za sada radim male količine, uskoro zapošljavam još 2 ljudi jer zbog drugog posla kojim se bavim sam često na putu. Medjutim, za naše, srpsko tržište i sada nemam problema jer je naše tržište malo. Proces sublimacije pojeftinjuje zadnjih nekoliko godina, tako da je već sada isplativo, a mislim da će uskoro biti još povoljnije. Moj cilj je da razradim posao u našoj zemlji pre svega, a zatim da izvozim, što još uvek nisam u mogućnosti. Ja vam stojim na raspolaganju, ako ikako mogu da vas posavetujem, ali vidim da ovde ima zaista iskusnih ljudi koji se bave ovim poslom i koji na forumima dele iskustva i znanje. Šaljem vam novi dog tag oblik standardnih dimenzija 50x30 koji se priprema za prodaju. Možete me kontaktirati preko email-a, vi ili bilo ko sa foruma: kobasmilos@yahoo.com. Veliki pozdrav i želim vam uspeh u ovom poslu...Miloš.
Prikačeni fajlovi
Prikačen fajl  Dog_tag_50x30.jpg ( 9.44K ) Broj download-a: 6

+Quote Post
gordecka
poruka Mar 26 2019, 18:55
Poruka #67

Moram se umešati u prepisku, ako ni zbog čega, makar zbog izrade ICC profila.
ICC profile izrađujem i svaki profil je vezan za vrstu boje,papir na kojem se štampa i model štampača.
ICC profil je jedan mali fajl koji se ubacuje u windows i prilikom štampe u softverima u kojima se moguće označiti štampu preko profila , vrši štampa uz njegovu"asistenciju"

Prilikom štampe uz korišćenje profila uz kalibrisanje monitora, u printu se moraju dobiti boje jako, jako približne onim bojama na monitoru. To sve zavisi u kom kolornom profilu je to što se štampa, ali za naše oko i za štampu sublimacionu na pamuku to ispadne skoro pa perfektno.
Šta u stvari profil radi ?
Profil pravi kombinaciju i nanos boja u datim uslovima da bi se dobila što realnija boja. Prilikom upotrebe profila Vaše je samo da podesite u programu onako kako želite da slika( ukoliko štampate sliku) izgleda a zadatak profila je da uputi printer kako da to uradi.
Bilo koja druga podešavanja upotrebom profila se ne rade!
Znači nije potrebno smanjivati cyan, podizati magentu.....
Ukoliko to radite možete postići približan rezultat ali će se on razlikovati od slučaja do slučaja!
Konkretno u sublimaciji ICC profil štedi i boju !

Prilikom kupovine opreme, OBRATITE pažnju na podršku, veoma je bitna, nemojte biti vođeni niskom cenom, raspitajte se prvo ko i kako prodaje. Mnogo ljudi hoće to da radi a nikad nisu štampali preko printera !!!

Sama izrada profila nije skupa, a mnogo znači !
Evo i razlike u štampi sa i bez profila !

Prikačen fajl  3s.jpg ( 42.44K ) Broj download-a: 13

Prikačen fajl  1s.jpg ( 22.17K ) Broj download-a: 12

Prikačen fajl  2s.jpg ( 23.76K ) Broj download-a: 10

+Quote Post
kobas
poruka Mar 27 2019, 08:18
Poruka #68

CITAT (gordecka @ Mar 26 2019, 18:55) *
Moram se umešati u prepisku, ako ni zbog čega, makar zbog izrade ICC profila.
ICC profile izrađujem i svaki profil je vezan za vrstu boje,papir na kojem se štampa i model štampača.
ICC profil je jedan mali fajl koji se ubacuje u windows i prilikom štampe u softverima u kojima se moguće označiti štampu preko profila , vrši štampa uz njegovu"asistenciju"

Prilikom štampe uz korišćenje profila uz kalibrisanje monitora, u printu se moraju dobiti boje jako, jako približne onim bojama na monitoru. To sve zavisi u kom kolornom profilu je to što se štampa, ali za naše oko i za štampu sublimacionu na pamuku to ispadne skoro pa perfektno.
Šta u stvari profil radi ?
Profil pravi kombinaciju i nanos boja u datim uslovima da bi se dobila što realnija boja. Prilikom upotrebe profila Vaše je samo da podesite u programu onako kako želite da slika( ukoliko štampate sliku) izgleda a zadatak profila je da uputi printer kako da to uradi.
Bilo koja druga podešavanja upotrebom profila se ne rade!
Znači nije potrebno smanjivati cyan, podizati magentu.....
Ukoliko to radite možete postići približan rezultat ali će se on razlikovati od slučaja do slučaja!
Konkretno u sublimaciji ICC profil štedi i boju !

Prilikom kupovine opreme, OBRATITE pažnju na podršku, veoma je bitna, nemojte biti vođeni niskom cenom, raspitajte se prvo ko i kako prodaje. Mnogo ljudi hoće to da radi a nikad nisu štampali preko printera !!!

Sama izrada profila nije skupa, a mnogo znači !
Evo i razlike u štampi sa i bez profila !

Prikačen fajl  3s.jpg ( 42.44K ) Broj download-a: 13

Prikačen fajl  1s.jpg ( 22.17K ) Broj download-a: 12

Prikačen fajl  2s.jpg ( 23.76K ) Broj download-a: 10

Apsolutno se slažem sa vama da je podrška najbitnija, kao i sve što ste rekli u vezi ICC profila. Možete li mi reći ko radi ICC profile ? Profil koji sam posle skoro godinu dana dobio od Smile Ink-a mi ne radi posao. Našao sam neki na netu...Koji je donekle dobar, ali nije to ono što mora da bude...Pozdrav...Miloš..

+Quote Post
gordecka
poruka Mar 27 2019, 09:20
Poruka #69

Ja radim ICC profile !

+Quote Post

4 - broj stranica V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 24. August 2019 - 19:28

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.