Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

4 - broj stranica V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic

Sublimacija DA ili NE?, mišljenja o ovoj tehnici

V
dejanis65
poruka Feb 8 2016, 23:39
Poruka #21

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 8-February 16
Član broj: 54,894

CITAT (gridcaha @ Jul 13 2015, 08:16) *
Poz,

dovoljno je da samo sipaš sub. boju ali nikako ne smeš da je mešaš sa inkjet bojom... znači isključivo u prazne rezervoare sipaj sub. boju.
Da li mi Vi mozete reci ukoliko kupim fabricki EPSON L300 i sipam odmah boje za sublimaciju,da li mogu da ga koristim bez nekih prepravki i prepodesavanja za 150 gramski sublimacioni papir.Planiram da radim sublimaciju na pamuku.Hvala,
Go to the top of the page

+Quote Post
gordecka
poruka Feb 9 2016, 18:48
Poruka #22

Grupa: Članovi
Datum reg.: 25-October 07
Član broj: 16,332

Nema tu nikakvog podesavanja, treba samo sipati sublimacionu boju i on je spreman za rad, to je sto se tice samog stampaca, ali sve ostalo je prica za sebe.Ima tu i "dečijih bolesti" koje treba prevazići a to je u stvari podrška koju ti neko daje kada kupis uređaj od njega. Problem moze biti i kvalitet same sublimacione boje, samog papira, nacina izrade preslikača, profila stampe ...

Koliko sam pročitao na njihovom sajtu ( dotične firme koja je spomenuta) komplet za sublimacionu štampu je 390 e i uz to se dobija to, to ,to i to i naravno najvažnija podrška. Sve u kompletu ispadne malo skuplje nego kada se pojedinacno nabavlja iz drugih izvora, ali i oni moraju nesto da zarade, pa ko voli , nek izvoli.

Lično da ne pomislite da imam nesto sa njima, jelte kad ih vec toliko "hvalim" al samo sam kupio sublimacioni printer za izradu fotografija od njih, i zadovoljan sam uslugom i podrskom koju sam do sada imao, cena tu i tamo uvek moze biti malo manja al tako je uvek bilo onaj ko kupuje mu je skupo onaj ko prodaje ,njemu je jeftino !

Toliko od mene !

+Quote Post
eyefromthesky
poruka Feb 18 2016, 05:47
Poruka #23

Datum reg.: 30-September 13
Član broj: 51,130

Ja sam danas bio u NS u toj firmi, i covek prica da je sve kao u bajci, ali nekako mi nije jasno da samo kod njega moze da se radi na pamuku, odmah nakon toga odem sasvim slucajno kod dvojice servisera i kad sam spomenuo gde sam bio i sta sam trazio da kupim, oni poceli da se smeju i kazu da na pamuk, nece moci.... U prevodu losa postojanost otiska i ne sme se prati u ves masini, sto ja ne bih mogao kupcima objasniti. Receno mi je da je Ricoh profi resenje i da su gel boje prava stvar za sublimaciju.

Dajte informacija oko Ricoh-a i kojeg proizvodjaca gel uzeti ?

+Quote Post
gordecka
poruka Feb 18 2016, 19:48
Poruka #24

E ti serviseri koji su se nasmejali, mogu samo da se smeju svom neznanju ! Sublimacija jeste proces koji je izvodljiv smo na poliesteru, i realno gledajuci sublimaciona boja nema sta da trazi na pamuku, ali ako si malo bolje pogledao i na netu imas snimke koji rade sublimaciju na pamuku, caka je u tom papiru i sublimacionom prahu, taj prah je u stvari prajmer koji ce omoguciti sublimacionoj boji da ostane na pamuku. Naravno moze se prati u masini isto i kao i bilo koja "kupovna " stampana majica, koju takođe ne smes peglati preko stampe, osim ukoliko nije stampana vodenim bojama.

Imas i posebne sublimacione majice koje su sa spoljne strane 100 posto poliester(reljefni) a sa unutrasnje strane su " kao " pamuk i na njih ide direktno sublimacija bez ikakvih posebnih papira i prajmera, ali su one uglavnom bele i malo skuplje, dok na pamucne svetle majice mozes raditi sublimatiju tim posebnim postupkom.

u toj firmi u kojoj si bio imao si i uzorke majica, mogao si videti kako to lepo ispadne , i koliko je otisak mekan i fin , kao i rezoluciju stampe !

Sublimaciona stampa na soljama ti je isti slucaj kao i sa pamukom, znaci stampa se na soljama koje su oblozene prajmerom koji zadrzava sublimacionu boju na sebi. Solje mozes prati i u masini za sudove, a bitno je samo da ih fizicki ne ostetis, dok na obicne solje (koje kupis negde u radnji) ne moze sublimacija jel se boja jednostavno nece preneti na solju, ostace na papiru, ili ce se papir zalepiti za solju i neces ga moci odlepiti.

Znaci, nedaj da te koje kakve price , koje koga sprece u tome da pokrenes posao koji zelis. to sa sublimacijom i pamukom radi i tu nema sta !!!

+Quote Post
Ljubiša
poruka Feb 19 2016, 12:36
Poruka #25

Datum reg.: 12-April 14
Član broj: 52,326

CITAT (dejanis65 @ Feb 8 2016, 23:26) *
Postovanje,vidim da dugo radite ovaj posao.Ja imam proizvodnju odece za decu i zainteresovan sam za ovu tehniku sublimacije boje na pamuku.Interesuje me da li mi Vi ili neko moze odgovoriti,da li mogu da koristitim fabricki EPSON L300 stampac u koji su ubacene boje za sublimaciju,ili se treba uraditi neka izmena u valjcima i podesenjima.U prodavnicama je taj stampac za 200 eura jeftiniji nego u Mincomu.Unapred hvala na odgovoru

Izvinite što Vam nisam odgovorio ranije. Razlog zašto ne može da se koristi fabrički Epson je što se Sublimacija na pamuk radi na posebnom papiru koji je znatno deblji od običnog i boja se ne suši na njemu. U Mincom-u koliko sam video je prepravljen štampač. Jeste da je skuplji, ali kada se uračunaju boje i komplet papira i nije toliko strašno. Najboklje je da kontaktirate njih i tražite uzorak štampe. Tako ćete najbolje videti da li vam odgovara.

+Quote Post
Ljubiša
poruka Feb 19 2016, 12:41
Poruka #26

CITAT (eyefromthesky @ Feb 18 2016, 05:47) *
Ja sam danas bio u NS u toj firmi, i covek prica da je sve kao u bajci, ali nekako mi nije jasno da samo kod njega moze da se radi na pamuku, odmah nakon toga odem sasvim slucajno kod dvojice servisera i kad sam spomenuo gde sam bio i sta sam trazio da kupim, oni poceli da se smeju i kazu da na pamuk, nece moci.... U prevodu losa postojanost otiska i ne sme se prati u ves masini, sto ja ne bih mogao kupcima objasniti. Receno mi je da je Ricoh profi resenje i da su gel boje prava stvar za sublimaciju.

Dajte informacija oko Ricoh-a i kojeg proizvodjaca gel uzeti ?

Noramlno da su ti serviseri rekli da uzmeš Ricoh kada ga oni prodaju. Pitaj ih pošto su boje za Ricoh a koliko su za Epson. Gordecka je lepo objasnio, poenta je u prahu, ne u štampaču. Epson koji Mincom prodaje je prerađen i zato je skuplji. Plaćaš za tehnologiju i podršku, a ne za štampač. Ako imaš posla, to ćeš brzo vratiti. Ove majice kod mincpm-a se peru na 40 stepeni, bez otkuvavanja, kao i bilo koja štampa, osim sita..

+Quote Post
eyefromthesky
poruka Feb 19 2016, 21:29
Poruka #27

Koliko vidim da ste obojica zaposleni u mincom ili ste spoljni saradnici 😀

Serviseri sa kojima sam pricao nemaju veze sa stampom jer rade foto mašine 😉

Ima price da to sa prahom radi posao, nije problem sto cu ja platiti vise,

bitno je da se ne obrukam pred musterijama.... Da se vrate posle par dana kako im se print skinuo.

A sad pitanje kako resiti slova i text belom bojom ? To je folija koju sece neki cutter ili laser.

Kako se zove folija i gde da je trazim ?

+Quote Post
gordecka
poruka Feb 22 2016, 00:52
Poruka #28

Koliko ja vidim , nemam ama bas nikakve veze sa tom firmom , osim sto sam od njih kupio sublimacionu masinu za izadu slika,i sto povremeno , hteo to ili ne moram da kupim i papir za tu masinu. Imam svoju firmu, i čak od njih ni ne uzimam robu za sublimaciju, posto se time bavim mnogo pre nego sto su oni poceli da se bave !
Sto se tice belih slova i texta( kako si napisao) ne znam odakle ti da se to moze uopste raditi na crnim majicama. Sublimacija na pamuku se najbolje radi na belim majicama, ili na nekim svetlim obojanim, Posto u stampacu nema bele boje, neces je ni odstampati.Bela slova i text mozes odraditi katerom i hotmark folijom ! Ako hoces da radis stampu na crnim majicama , onda lepo uzmes DTG stampac, puknes par hiljada eura i lepo radis stampu na crnim majicama.
Za sublimaciju na pamuku mozes biti siguran da ti se musterija nece vratiti posle par dana ukoliko odradis kako treba, i ukoliko se ne pere na 90oC, a u ostalom i sve kupovne majice se peru do 40oC.Meni se jos niko nije vratio, pa veruj mi nece ni tebi !

Iz svega navedenom ja sam skontao da ti u stvari ni sam ne znas sta hoces, bez uvrede !

+Quote Post
dmaric
poruka Feb 22 2016, 01:29
Poruka #29

Datum reg.: 22-February 16
Član broj: 54,951

E ljudi a kako se zove taj *prah* sto ide na poliester stampu pa posle stampa na pamuk, i gde moze da se nadju kvalitetne majice za stampu ( bele ),, ne trebaju mi neke *stranackog pred izbore kvaliteta* da se razvuku i da mozes citati novine kroz njih nakon 2 pranja i da mi se musterija vraca pa da se blamiram,,
Zainteresovan sam i za 100% pamuk i za majice koje su spolja poliester a iznutra pamuk,, video sam da ih ima i u gore pomenutoj firmi,, nemam iskustva sa njima ali upoznat sam sa cenama koje se u mom kraju ne isplate jer bi me konkurencija pojela,,,
Moze i u inbox da ne ispada reklama, hvala

+Quote Post
gordecka
poruka Feb 22 2016, 10:42
Poruka #30

Kvalitetne majce izmdju ostalog mozes videti u firmi "Publik" iz Valjeva, jako puno od njih uzimaju, imaju svoju proizvodnju u Bangladesu i jeste da su majice iz tube, ne kezece se. Sto se tice sublimacionih majica, mislim da ih imas najpovoljnije samo u toj firmi u kojoj si gledao jel ih koliko sam upoznat oni i siju, uzimaju materijal iz kine i ovde ih izradjuju. Te majice su uglavnom predviđene da uradis nekom komad, dva, za neku vecu kolicinu cena je poprilicno visoka, isto tako i za obicnu pamucnu kvalitetnu majicu moras da platis.

+Quote Post
Ljubiša
poruka Feb 22 2016, 11:30
Poruka #31

CITAT (eyefromthesky @ Feb 19 2016, 21:29) *
Koliko vidim da ste obojica zaposleni u mincom ili ste spoljni saradnici 😀

Serviseri sa kojima sam pricao nemaju veze sa stampom jer rade foto mašine 😉

Ima price da to sa prahom radi posao, nije problem sto cu ja platiti vise,

bitno je da se ne obrukam pred musterijama.... Da se vrate posle par dana kako im se print skinuo.

A sad pitanje kako resiti slova i text belom bojom ? To je folija koju sece neki cutter ili laser.

Kako se zove folija i gde da je trazim ?

Ne radim u Mincom-u, kupujem robu od njih. Što se tiče tvojih nedoumica u vezi kvaliteta, najbolje je da proveriš sam. Pitaj ih da ti urade jednu majicu, pa je peri da vidiš kako se ponaša. Čudi me da ti nisu pokazali kako izgleda štampa. Obično ko god dođe kod njih može da vidi i pita u sve vezi sublimacione štampe. I ja sam se pitao da li može sublimacija na pamuk, pa su mi dali uzorak majice.

Baš sam ih zvao ovih dana da vidim šta ima novo. Rekli su da će uskoro dobiti novi proizvod, pa će moći da se radi sublimacija i na crne pamučne majice(bez preslikača). To je nova tehnika, pa koga interesuje nek im se javi.

+Quote Post
dmaric
poruka Feb 22 2016, 13:03
Poruka #32

Hvala na odgovoru, i na pomoći, ako ima neko jos da mi kaze kako se zove onaj prah...

+Quote Post
Ljubiša
poruka Feb 22 2016, 15:30
Poruka #33

CITAT (dmaric @ Feb 22 2016, 13:03) *
Hvala na odgovoru, i na pomoći, ako ima neko jos da mi kaze kako se zove onaj prah...

Prah se uzima u Mincom-u, ali ne ide samo prah. Ima i poseban papir. Možeš da pogledaš video na Youtube-u.

+Quote Post
eyefromthesky
poruka Feb 22 2016, 20:38
Poruka #34

CITAT (Ljubiša @ Feb 22 2016, 11:30) *
Ne radim u Mincom-u, kupujem robu od njih. Što se tiče tvojih nedoumica u vezi kvaliteta, najbolje je da proveriš sam. Pitaj ih da ti urade jednu majicu, pa je peri da vidiš kako se ponaša. Čudi me da ti nisu pokazali kako izgleda štampa. Obično ko god dođe kod njih može da vidi i pita u sve vezi sublimacione štampe. I ja sam se pitao da li može sublimacija na pamuk, pa su mi dali uzorak majice.

Baš sam ih zvao ovih dana da vidim šta ima novo. Rekli su da će uskoro dobiti novi proizvod, pa će moći da se radi sublimacija i na crne pamučne majice(bez preslikača). To je nova tehnika, pa koga interesuje nek im se javi.

Pa pazi, bio i video licno, ali cujem od nekoliko ljudi da nije bas onako kako prica covek, kako mogu na licu mesta da vidim da li ce nesto trajati.
I zato pitam ovde na forumu, valjda mozemo da se konsultujemo i pomazemo ?

Zasad odustajem od pamuka... dok ne ispitam detalje.

+Quote Post
gordecka
poruka Feb 22 2016, 21:37
Poruka #35

Evo jos samo ovo da kezem pošto vidim da nema smisla produbljivati tematiku, jedan veruje, drugi ne, treci radi, cetvrti bi probao... i tako u nedogled.
Ja licno radim vec par meseci, dosta sam majica uradio , ali pre nego sto sam krenuo da ih prodajem, probavao sam temperature pranja majice , i sta se desava. Na 60 stepeni, moze ladno da se pere, na 90 ne bas , gubi se kvalitet na svetlim tonovima slike, neko mozda i ne bi primetio , ja jesam. Sobzirom da je preporucena temperatura pranja majica 40 stepeni,fino to moze da izdrzi . Licno imam urađeno par majica bratovom sinu , pošto je zvezdas, mali ih ne skida, i prane su sigurno ako ne i 20-tak puta. Na stampi nema promena, ali se na majici vidi po pamuku da je dosta prana( kupili majicu na pijaci, neku jeftinu).

Ko ce da veruje, nek veruje, ko neće ne mora! Što se mene tiče ja završio sa ovom temom !

+Quote Post
eyefromthesky
poruka Feb 22 2016, 21:54
Poruka #36

CITAT (gordecka @ Feb 22 2016, 21:37) *
Evo jos samo ovo da kezem pošto vidim da nema smisla produbljivati tematiku, jedan veruje, drugi ne, treci radi, cetvrti bi probao... i tako u nedogled.
Ja licno radim vec par meseci, dosta sam majica uradio , ali pre nego sto sam krenuo da ih prodajem, probavao sam temperature pranja majice , i sta se desava. Na 60 stepeni, moze ladno da se pere, na 90 ne bas , gubi se kvalitet na svetlim tonovima slike, neko mozda i ne bi primetio , ja jesam. Sobzirom da je preporucena temperatura pranja majica 40 stepeni,fino to moze da izdrzi . Licno imam urađeno par majica bratovom sinu , pošto je zvezdas, mali ih ne skida, i prane su sigurno ako ne i 20-tak puta. Na stampi nema promena, ali se na majici vidi po pamuku da je dosta prana( kupili majicu na pijaci, neku jeftinu).

Ko ce da veruje, nek veruje, ko neće ne mora! Što se mene tiče ja završio sa ovom temom !

E pa to si trebao odmah da napises, HVALA najvece, dilema resena !

+Quote Post
dmaric
poruka Feb 22 2016, 21:54
Poruka #37

CITAT (Ljubiša @ Feb 22 2016, 15:30) *
Prah se uzima u Mincom-u, ali ne ide samo prah. Ima i poseban papir. Možeš da pogledaš video na Youtube-u.

Gledao sam ali niko ne zna ili nece da kaze IME praha i koja je vrsta papira,, kao da trazim recept coca cole

+Quote Post
gordecka
poruka Feb 23 2016, 10:50
Poruka #38

Rekao sam da sam zavrsio sa temom, al ovo je bilo jace od mene.

Upravo tako, odes u prodavnicu i kupis Coca colu jel je recept tajna, mozda ce se nekad i otkriti, za sada ne !

+Quote Post
dmaric
poruka Feb 23 2016, 15:31
Poruka #39

CITAT (gordecka @ Feb 23 2016, 10:50) *
Rekao sam da sam zavrsio sa temom, al ovo je bilo jace od mene.

Upravo tako, odes u prodavnicu i kupis Coca colu jel je recept tajna, mozda ce se nekad i otkriti, za sada ne !

Sto s ti neki opasan,,, nindža ,,, Ja sam pitao kako se zove taj prah, ne razumem cemu takav odgovor kao da si taj prah ti izmislio pa ja dosao u tvoju kuću da ukradem.
Ja jesam novi član i došao sam ovde da naučim po nešto i ako mogu pomognem.
Ako ne znaš produži,,,

+Quote Post
gordecka
poruka Feb 23 2016, 21:28
Poruka #40

A zasto ti mislis da ako si novi clan i na tvoje pitanje , da neko treba da ti otkrije tehnologiju necega sto je trenutno aktuelno, i za sta su pojedini platili papreno repromaterijal.

Evo pomocicu ti , prah se zove prah za sublimaciju !

+Quote Post

4 - broj stranica V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 22. August 2019 - 05:45

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.