Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

4 - broj stranica V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic

Sublimacija DA ili NE?, mišljenja o ovoj tehnici

V
Genije_Online
poruka Oct 18 2014, 11:44
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 21-March 09
Član broj: 28,701

Verujem da postoji slična tema o sublimaciji ali me interesuju Vaša mišljenja o ovoj tehnici.
Pošto sam iz manjeg mesta u Vojvodini, a turizam je prilično razvijen ovde, želeo bih da pokrenem radionicu za izradu suvenira (magneti, ukrasni kamen, šolje sa slikama, tanjiri, čašice za rakiju i slično) koje bih radio baš sublimacijom..ali nemam neke prave informacije o njoj, šta su prednosti a šta mane..da li vredi uzeti neku manju 3D presu od ovih http://mincom.co.rs/sublimacija/termo-prese.html i neki od štampača http://mincom.co.rs/sublimacija2/sublimacioni-tampai.html i raditi sa tim manje serije koje bi se prodavale u prodavnici suvenira, na vašarima i sličnim manifestacijama.. Ima li negde da se uzmu ovakve polovne prese i štampači?
Znam da danas UV štampači odrade sav taj posao, ali su i preskupa investicija za takve sitnice..

Go to the top of the page

+Quote Post
BT
poruka Oct 19 2014, 08:51
Poruka #2

Spanać

Grupa: Supermoderatori
Datum reg.: 21-January 05
Član broj: 96

Sublimacija ti sve te poslove oko suvenira savršeno završava. Moj predlog ti je samo da pored 3d prese uzmeš posebno presu za ravne površine pa da možeš i majice da radiš (na toj presi možeš i mouse pad-ove i puzzle).

Drugarski savet, izbegavaj tu firmu čije si linkove postavio jer su čak i do nekoliko puta skuplji od drugih dobavljača. Ima stvari koje ćeš morati od njih da nabaviš, ali sve što možeš kupuj drugde, dosta ćeš uštedeti.

Te epson printere koji su u linku nemoj koristiti za sublimacione boje. Te boje su dosta gušće i vrlo lako se glave zapuše, a onda te menjanje istih izađe kao Svetog Petra kajgana. Stisni zube i uzmi Ricoh gel printer, jeste dosta skuplji, ali jeftiniji je od 3 komada epsona, koje ćeš relativno brzo promeniti sa sublimacionim bojama.

+Quote Post
Genije_Online
poruka Oct 19 2014, 12:29
Poruka #3

Hvala na savetima. Ako može neka preporuka na pp za firmu od koje uzeti opremu (kao što sam i naveo, ne mora biti nova) pošto preko gugla nešto ne mogu da nađem nikoga osim njih ili neke firme u Hr.
I ako može neka preporuka za taj gel-jet štampač..ja sam našao recimo ovako nešto https://www.kupujemprodajem.com/sublimacijs...lter_id=1396632 ako je problem link ukloniću ga, nije reklama.
Ovo je sve relativno novo za mene, i ako sam se par godina bavio sitoštampom..
Hvala.

+Quote Post
Genije_Online
poruka Nov 1 2014, 21:17
Poruka #4

Ništa? Nema preporuke? Tražio sam malo više po netu i stvarno niko ništa od tih 3d presa kod nas ne prodaje.. Možda nisam u toku sa vremenom..sublimacija se koristi još uvek ili je zastarela/neisplativa tehnologija? Našao sam na ebay one veće 3d vakuum prese koje se prodaju od 500 do 900eur a kod nas su (sajt koji sam naveo u prvoj poruci) oko 1700eur..ali pitanje je carina, transport, porezi..i koliko je sigurno to uzeti iz recimo Kanade ili UK.. Haaajde ljudi molim vas za pomoć, dok sam pri parama da uložim u nešto.. biggrin.gif
I da, našao sam RICOH SG3110SFNW GELJET MF u firmi BDC za 26169,00 din sa probnim kertridžima za 600 otisaka..set novih kertridža (CMYK) za 2200 otisaka je 16990,00 din.

+Quote Post
negativ1
poruka Nov 8 2014, 01:37
Poruka #5

Datum reg.: 10-August 07
Član broj: 13,178

Carina je, mislim, 2%. U principu su sve te firme sigurne, proveri po netu, jedini problem je garancija. Imam vise prijatelja koji su uzeli masine od Kineza (i to do 50.000 evra), plasili su se, ali sve rade bez problema. Sve zavisi koliko imas srece.

+Quote Post
BT
poruka Nov 8 2014, 13:32
Poruka #6

Spanać

Od firmi imaš recimo TPS iz Subotice, ili Alphaset iz Beograda, izguglaj i informiši se, pa vidi šta ti je najisplativije.

+Quote Post
Ljubiša
poruka Nov 15 2014, 15:02
Poruka #7

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 12-April 14
Član broj: 52,326

CITAT (Genije_Online @ Nov 1 2014, 21:17) *
Ništa? Nema preporuke? Tražio sam malo više po netu i stvarno niko ništa od tih 3d presa kod nas ne prodaje.. Možda nisam u toku sa vremenom..sublimacija se koristi još uvek ili je zastarela/neisplativa tehnologija? Našao sam na ebay one veće 3d vakuum prese koje se prodaju od 500 do 900eur a kod nas su (sajt koji sam naveo u prvoj poruci) oko 1700eur..ali pitanje je carina, transport, porezi..i koliko je sigurno to uzeti iz recimo Kanade ili UK.. Haaajde ljudi molim vas za pomoć, dok sam pri parama da uložim u nešto.. biggrin.gif
I da, našao sam RICOH SG3110SFNW GELJET MF u firmi BDC za 26169,00 din sa probnim kertridžima za 600 otisaka..set novih kertridža (CMYK) za 2200 otisaka je 16990,00 din.

Evo nađoh ovu temu kad sam guglao sublimaciju, pa rekoh da se uključim i kažem moja iskustva. Uzeo sam 3d presu od gorenavedene firme iz Novog Sada. Evo malog komentara na cenu od 500-900 eura. Prvo deluje sve dosta povoljnije kad se poručuje direktno iz Kine ili neke druge zemlje. Ali ta cena je bez uračunatog prevoza, špedicije, carine i PDV-a. Kad se to uračuna cena izađe dosta skuplja. Sledeća stvar su rezervni delovi i gume za šolje, gde u standardnoj varijanti dolaze samo 3 komada, dok sam ja od Mincoma dobio 12 komada. Ne znam da li si planirao da radiš telefone, ali ako jesi na to treba dodati i alate(kalupe) koji koštaju od 15-20 eura po komadu. Izračunaš 15-16 mobilnih telefona sa tom cifrom i cena se drastično povećava. Kao što ovde neko reče, najbolje bi ti bila još dodatna ravna presa kako bi mogao da radiš i majice i neke tanje proizvode koji teško idu u 3d presu.

Što se tiče štampača ja koristim Epson a imao sam i Ricoh skupo plaćen koji sam bacio u đubre. Doduše to je bio stariji model. Ricoh boje su neverovatno skupe i teško da se može isplatiti rad sa ovim štampačem. Jeste da Epson ima problema sa zapušavanjem, ali uz pravilan rad i redovno održavanje radi kako treba. Ovi što kažu da se može uraditi 2200 otisaka sa pakovanjem kertridža te debelo lažu. Ja sam jedva izgurao 200 i nikad nisam dobio kvalitet koji sam hteo. Pokušavao sam i sa Power drajverima, ali sve je to džabe.

Što se tiče Mincom-a jeste da su skuplji, ali mogu da ih zovem za svaku glupost. Spremni su da pomognu i imaju veliki zibor proizvoda. Meni je recimo pukla vakuum guma 2 puta i oba puta su mi je besplatno zamenili, iako je to potrošni deo.

Radim sublimaciju već dugo, ako treba bilo koji savet, slobodno se javi, rado ću ti pomoći.

Još jednom, sublimacija je dobar posao ali mu se treba posvetiti. Epson štampač ako redovno radi, dugo će te služiti. Imaćeš daleko bolji otisak od Ricoha po daleko manjoj ceni.

+Quote Post
BT
poruka Nov 16 2014, 00:50
Poruka #8

Spanać

Evo ja radim na ricoh-u i ne žalim se, a dva epsona sam bacio.

+Quote Post
gordecka
poruka Nov 16 2014, 21:59
Poruka #9

Datum reg.: 25-October 07
Član broj: 16,332

Evo da i ja nešto dobacim ! Čitam ovu temu , i razmišljam da li da uopšte bilo šta kažem u vezi sublimacije, posto jako puno ljudi sada to radi, i svako tera svoju politiku. Ukratko: sublimaciju radim od 2005 godine, kada sam prvi put ugledao presu za solje na sajmu grafike, kao po dobrom nasem starom Srpskom običaju, sve je lepo bilo da bi me ubedili da kupim presu, ali kada sam je kupio , probao da stampam, kad ono cvrc !!!
Na sajmu mi rekoše stampas na Epson stampačima, i lepis papir na šolje, pa u presu, a niko nije spominjao da su u pitanju sublimacione boje, poseban transfer papir, i posebne šolje.Od muke nisam znao sta da radim, pogotovo sto u to vreme nisi mogao da uzmes sublimacionu boju na razmeravanje, nego samo po 1l i to je po boji iznosilo 100 e.
Nekako sam od te firme uspeo da iskamcim sto kukanjem sto pretnjom pre tuzbu , po 1 dcl od svake boje, ali tada pocinju muke.
Naime potrosio sam more jedno papira i boja da bi utvrdio koji profil odgovara tom papiru i tim bojama u kombinaciji sa tadasnjim Epson R265 koji sam koristio, ali je i problem bio sto u doticnoj firmi od koje sam uzeo opremu nisu znali kako podesiti temperature na presi, nisam imao finalni zadovoljavajuci kvalitet, tj desavalo se da po nekad solja par sekundi pre kraja pecenja , jednostavno pukne, a ako malo smanjim temperaturu, da slika ne bude dobro prenesena na solju.

Toliko sam se nervirao da mi je doslo da sve porazbijam, ali jednostavno nisam jer je velika para bila ulozena(meni velika).

E sad sve ovo sam napisao da bi samo dao jedan odgovor na izneseno iz prethodnih postova!

ako i negde nadjes nesto da je malo skuplje od opreme, prvo se raspitaj sta dobijas za te pare.
Podrška je veoma bitna stvar, i od nje ti nekad zavisi i posao koji si krenuo da radiš!!!

Što se tiče Epson stampača, a imao sam oh do sada 4 kom( R265, R285, i sada P50 x 2 kom) ni jedan me do sada nije izneverio. Prva dva sam ja delimicno unistio svojim ne znanjem, ali ova druga dva rade ko singerice. Ukoliko i nemaš posla dovoljno je da odstampas nesto u 10-tak dana i nece biti problema sa glavom.

Sto se tice navedene firme, da ,jeste malo su skuplji, ali ako počinjes posao preporučio bih ti da ako ne od njih onda od bilo koje druge firme koja ima dobru podrsku i koja se time bavi a ne da im je to sporedni posao. Dotična firma radi sa opremom za fotografe, tako da im je to delatnost.

Lično ne uzimam od njih repro materijal( osim po nekad) iz razloga sto mi vise posle toliko godina nije potrebna podrška za sublimaciju, sve dečje bollesti sublimacije sam preležao, ali u početku platio bi da mi je neko mogao reći rešenje problema koje sam imao.

Lično od njih sam kupio digitalnu masinu za izradu slika, i bili su fer kada sam je uplatio( jedan deo), dali su mi zamensku da koristim dok moja ne stigne( a nisu uopste morali) i po stizanju moje,nisu naplatili slike koje sam potrošio što je za mene bilo veoma veliko iznenađenje.

E sad što se tiče same sublimacije, znaj da je u proteklih par godina, radi i kurta i murta, i da su cene poprilično ujednačene, zato trebas dobro razmisliti zasto bi bas neko od tebe porucio sublimacioni proizvod. Niska cena, kvalitet, neobičan proizvod...

Samo jedan promer:Kod mene je sada akcija dve solje sa slikom 500 din !!!

+Quote Post
BT
poruka Nov 17 2014, 09:49
Poruka #10

Spanać

Pa realno zato sada ide svima tako kako ide. Kreću ljudi da dampiraju cene i to je to. Cena šolje sa kutijom je 1.15+PDV dakle oko 165 dinara + transfer papir + boja, a da ne pričamo o situaciji da neko ne daj bože naplati svoj rad, svoje vreme koje je potrebno da se izradi ta šolja, pa neka je ukupno i 15 minuta.

P.S. Već godinu dana nema nigde da se kupi p50, samo naslednici sa ugrađenim ciss-om, koji traže kodove pri sipanju boje, što znači da moraš da se snalaziš kako znaš i umeš sa piratskim kodovima, koji nekad rade, nekad ne.

Naravno svako radi kako njemu prija i odgovara.

+Quote Post
gordecka
poruka Nov 17 2014, 10:30
Poruka #11

Pošto nisam u velikom gradu, morao sam da pribegnem jednoj taktici. Naime u foto radnjama je cena solje od 500 - 600 din. E sad se postavlja pitanje sto bi neko od mene uzeo solju po toj ceni , i dok posaljes kurirskom sluzbom , dobijes cenu od 1000 din.

Cenu sam morao napraviti tako da musteriji bude isplativo da mu stigne na kucnu adresu po ceni po kojoj moze to da uzme i u komsiluku, stim da ne mora da mrdne dupe iz stana. U svoj toj prici moja zarada je manje vise 1 euro.Posla stalno ima, stampaci stalno rade, rade se velike kolicine i za firme, i svima lepo.Zarada je kolika tolika, uz ostale delatnosti , pristojna !

Ako ocekujes da se obogatis od toga, batali... !

+Quote Post
BT
poruka Nov 17 2014, 14:10
Poruka #12

Spanać

Ako ćeš se obogatiti od 250 dinara zarade po šolji, e onda stvarno. smile.gif, a u toj zaradi je i plata nekoga ko to radi.

+Quote Post
gordecka
poruka Nov 17 2014, 14:26
Poruka #13

Bas zato, najskuplja je masina koja stoji, nista ne radi,ovako radnici stalno rade, a ako ne tece , polako kaplje !

+Quote Post
Iluminati
poruka May 2 2015, 21:41
Poruka #14

Datum reg.: 2-May 15
Član broj: 53,980

CITAT (gordecka @ Nov 16 2014, 22:59) *
Što se tiče Epson stampača, a imao sam oh do sada 4 kom( R265, R285, i sada P50 x 2 kom) ni jedan me do sada nije izneverio. Prva dva sam ja delimicno unistio svojim ne znanjem, ali ova druga dva rade ko singerice. Ukoliko i nemaš posla dovoljno je da odstampas nesto u 10-tak dana i nece biti problema sa glavom.

Hoćeš mi molim te reći kakve boje koristiš? Originalne epsonove? Ugrađen CISS sustav? Ja imam prešu, imam p50 (radi već dvije godine, isprintao je more toga i jako se nadam da mi neće baš tako brzo otići pa bih ga nadogradila)
I koliko košaju punjenja? Ako može u eurima, nisam iz Srbije smile.gif smile.gif

+Quote Post
gordecka
poruka May 5 2015, 21:06
Poruka #15

Štampači su sa ugrađenim CISS-om, u jednom je sublimaciona boja , u drugom zamenska ! subli boja je oko 10e / 1dcl, a ova obična zamenska je oko 3 e / 1 dcl

+Quote Post
martin404
poruka May 21 2015, 15:51
Poruka #16

Datum reg.: 21-March 15
Član broj: 53,824

Imam ja par pitanja, gde kupiti dobar stampac i koliko realno traju punjenja, u broju majica odstampanih?

+Quote Post
miamia005
poruka Jun 3 2015, 01:59
Poruka #17

Datum reg.: 3-June 15
Član broj: 54,077

Cao svima smile.gif

Ja sam skoro kupila 3d mini vacum presu, stampala sam u jednu pecatnicu sa sublimacijske boje ali mi to ne odgovara.
Pa sad razmisljam da sutra kupim printer. Mislim se izmedju Epson L110 i Epson L300.
Moje pitanje je: dali sem da stavim sublimacijsku boju treba da uradim jos nesto?
Dali ce printer provaliti da to nisu originalne epsonove boje?
Ako da, sta uraditi? smile.gif

Oprostite za pravopisne i jazicne greske, iz Makedonije sam.

Pozdrav

+Quote Post
gridcaha
poruka Jul 13 2015, 08:16
Poruka #18

Datum reg.: 10-November 07
Član broj: 16,849

CITAT (miamia005 @ Jun 3 2015, 02:59) *
Cao svima smile.gif

Ja sam skoro kupila 3d mini vacum presu, stampala sam u jednu pecatnicu sa sublimacijske boje ali mi to ne odgovara.
Pa sad razmisljam da sutra kupim printer. Mislim se izmedju Epson L110 i Epson L300.
Moje pitanje je: dali sem da stavim sublimacijsku boju treba da uradim jos nesto?
Dali ce printer provaliti da to nisu originalne epsonove boje?
Ako da, sta uraditi? smile.gif

Oprostite za pravopisne i jazicne greske, iz Makedonije sam.

Pozdrav

Poz,

dovoljno je da samo sipaš sub. boju ali nikako ne smeš da je mešaš sa inkjet bojom... znači isključivo u prazne rezervoare sipaj sub. boju.

+Quote Post
dejanis65
poruka Feb 8 2016, 23:25
Poruka #19

Datum reg.: 8-February 16
Član broj: 54,894

CITAT (Ljubiša @ Nov 15 2014, 15:02) *
Evo nađoh ovu temu kad sam guglao sublimaciju, pa rekoh da se uključim i kažem moja iskustva. Uzeo sam 3d presu od gorenavedene firme iz Novog Sada. Evo malog komentara na cenu od 500-900 eura. Prvo deluje sve dosta povoljnije kad se poručuje direktno iz Kine ili neke druge zemlje. Ali ta cena je bez uračunatog prevoza, špedicije, carine i PDV-a. Kad se to uračuna cena izađe dosta skuplja. Sledeća stvar su rezervni delovi i gume za šolje, gde u standardnoj varijanti dolaze samo 3 komada, dok sam ja od Mincoma dobio 12 komada. Ne znam da li si planirao da radiš telefone, ali ako jesi na to treba dodati i alate(kalupe) koji koštaju od 15-20 eura po komadu. Izračunaš 15-16 mobilnih telefona sa tom cifrom i cena se drastično povećava. Kao što ovde neko reče, najbolje bi ti bila još dodatna ravna presa kako bi mogao da radiš i majice i neke tanje proizvode koji teško idu u 3d presu.

Što se tiče štampača ja koristim Epson a imao sam i Ricoh skupo plaćen koji sam bacio u đubre. Doduše to je bio stariji model. Ricoh boje su neverovatno skupe i teško da se može isplatiti rad sa ovim štampačem. Jeste da Epson ima problema sa zapušavanjem, ali uz pravilan rad i redovno održavanje radi kako treba. Ovi što kažu da se može uraditi 2200 otisaka sa pakovanjem kertridža te debelo lažu. Ja sam jedva izgurao 200 i nikad nisam dobio kvalitet koji sam hteo. Pokušavao sam i sa Power drajverima, ali sve je to džabe.

Što se tiče Mincom-a jeste da su skuplji, ali mogu da ih zovem za svaku glupost. Spremni su da pomognu i imaju veliki zibor proizvoda. Meni je recimo pukla vakuum guma 2 puta i oba puta su mi je besplatno zamenili, iako je to potrošni deo.

Radim sublimaciju već dugo, ako treba bilo koji savet, slobodno se javi, rado ću ti pomoći.

Još jednom, sublimacija je dobar posao ali mu se treba posvetiti. Epson štampač ako redovno radi, dugo će te služiti. Imaćeš daleko bolji otisak od Ricoha po daleko manjoj ceni.
Postovanje,vidim da dugo radite ovaj posao.Ja imam proizvodnju odece za decu i zainteresovan sam za ovu tehniku sublimacije boje na pamuku.Interesuje me da li mi Vi ili neko moze odgovoriti,da li mogu da koristitim fabricki EPSON L300 stampac u koji su ubacene boje za sublimaciju,ili se treba uraditi neka izmena u valjcima i podesenjima.U prodavnicama je taj stampac za 200 eura jeftiniji nego u Mincomu.Unapred hvala na odgovoru

+Quote Post
dejanis65
poruka Feb 8 2016, 23:26
Poruka #20

Datum reg.: 8-February 16
Član broj: 54,894

CITAT (Ljubiša @ Nov 15 2014, 15:02) *

Postovanje,vidim da dugo radite ovaj posao.Ja imam proizvodnju odece za decu i zainteresovan sam za ovu tehniku sublimacije boje na pamuku.Interesuje me da li mi Vi ili neko moze odgovoriti,da li mogu da koristitim fabricki EPSON L300 stampac u koji su ubacene boje za sublimaciju,ili se treba uraditi neka izmena u valjcima i podesenjima.U prodavnicama je taj stampac za 200 eura jeftiniji nego u Mincomu.Unapred hvala na odgovoru

+Quote Post

4 - broj stranica V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 22. August 2019 - 05:44

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.