Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

17 - broj stranica V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic

HDSLR, snimanje videa sa dslr

V
tanakan
poruka Jun 30 2010, 20:10
Poruka #21

Grupa: Članovi
Datum reg.: 4-July 06
Član broj: 5,306

Nema ga kod nas. Ja moj narucio sa Bhphoto-a

btw GH13 sa eng objektivom

http://vimeo.com/12963554
Go to the top of the page

+Quote Post
Bračinac
poruka Jun 30 2010, 20:50
Poruka #22

txe diréktor

Datum reg.: 16-January 05
Član broj: 7

QUOTE (KEKY @ Jun 30 2010, 20:00) *
Planiram kupovinu GH-1.Zna li neko ko ga prodaje kod nas i koja mu je cena u Srbiji?

A ja odavde...

http://www.edigital.hu/Tukorreflexes_fenyk...;partner=33009#

+Quote Post
Issene Namelok
poruka Jun 30 2010, 23:42
Poruka #23

Datum reg.: 1-November 05
Član broj: 2,138

Jel postoji neko kod nas ko iznajmljuje objektive (Canon)?

+Quote Post
chusso
poruka Jul 2 2010, 12:16
Poruka #24

Datum reg.: 23-July 08
Član broj: 22,690

CITAT (Issene Namelok @ Jul 1 2010, 00:42) *
Jel postoji neko kod nas ko iznajmljuje objektive (Canon)?

http://www.bmrental.biz/

+Quote Post
tanakan
poruka Aug 11 2010, 12:58
Poruka #25

Datum reg.: 4-July 06
Član broj: 5,306

Iako su u pocetku bili ljuti protivnici HDSLR-a (cenzurisali rec canon 7d na forumu) jer su ih smatrali kao pretnju zbog odnosa cene-kvalitet, izgleda da je RED potpuno redizajnirao SCARLET kameru (u odnosu na mockup koji su prikazivali ranije, mada moguce da je ovo i potpuno nov prozivod) i da se i po razmisljanju i po dizajnu prikljucuju u DSLR trku.
Samo da konacno Scarlet ugleda svetlost dana i bice to stvarno zanimljiv zaplet na trzistu

+Quote Post
Fabrika produkci...
poruka Sep 5 2010, 03:16
Poruka #26

Datum reg.: 1-December 09
Član broj: 33,188

CITAT (ravendubles @ Jun 16 2010, 12:40) *
...ajde vec kad smo kod DSLR-a... treba mi malo saveta od iskusnijih... hocu da uzmem canon 550d... pa da cujem ima li ko iskustva... sta imate za i protiv? najvise me interesuje mogu li sa njim da dobijem dobar DOF na HD snimcima? koje socivo preporucujete?

hvala

Pozdrav iz Skoplja!
Mozda ovo moze da ti pomogne: http://www.youtube.com/watch?v=IuFD539wWJc
Spot sam radio sa eos550 i smatram da za radove koji su niskobudjetni u kombinaciji sa dobrim objektivima ovaj hdslr je dobra kombinacija.

+Quote Post
100postoGluv
poruka Sep 5 2010, 23:32
Poruka #27

Datum reg.: 18-February 10
Član broj: 34,504

da se i ja malo ubacim u razgovor.
posto posedujem canon 5dkm2, sta bi mi preporucili od redrock-ovih proizvoda?
i sad bas gledam ovaj link o follow focus-u, da li ga ima u prodaji i kako do njega najlaske?
koje su cene tih proizvoda? ima li dilera mozda ovde, prisutnih biggrin.gif?

od optike imam samo 50mm f1.8 i vrlo rado bih kupio neka mnogo bolja sociva (kad bih imao novaca heh), i ovako informativno (na primer da vam je budzet, lupam, 10.000 evra) koja sociva bi uzeli?
carl zeiss ili canon L? ali samo kad je video u pitanju...

+Quote Post
Bračinac
poruka Sep 6 2010, 04:15
Poruka #28

txe diréktor

^ par Zeiss CP-a

+Quote Post
iwanwg
poruka Sep 12 2010, 11:06
Poruka #29

Datum reg.: 5-September 08
Član broj: 23,511

Verovatno vecina vec zna za ovu "foru".
Kako od canon-ovih dslr-a dobiti materijal najzahvalniji za kolor korekciju.
Evo linka! wink.gif

+Quote Post
PPredrag
poruka Sep 12 2010, 17:19
Poruka #30

Datum reg.: 20-July 09
Član broj: 30,958

Pozdrav svima.

Pre par meseci sam kupio 550d, tako da se vec nakupilo dosta kratkih rezova za par kartkih filmica - sve snimano pazljivo i prilicno dobro iz ruke. Nista komrcijalno, porodicni video, izleti, 1080p i 720p u 30 fbs... Snalazim se prosecno dobro u Premieru i Afterefektsu CS5. Masina sa kojom radim je Intel Q6600, GeForce 8500GT, 8GB DDR2 800Mhz. Gledace se na 50" Full HD plazmi, reprodukovati nekim kvalitetnijim BD / MKV multimedijalnim plejerom - planiram da pazarim PopCorn C-200 http://www.popcornhour.com/onlinestore/ind...&item_id=12 Kako krenuti u obradu i montazu, imam 3 vezana pitanja:

1
Da li materijal prvo konvertovati u neki drugi format?
2
Sta koristiti od korisnih plaginova u obradi i montazi?
3
U koji format na kraju sacuvati izmontirane filmice?

Posto cu imati na cemu da ga emitujem i gledam u Full-u, koji format / kodek / kompresija je u pricipu best-bay po pitanju dobrog kvaliteta u ne prevelikoj MB/GB tezini?

+Quote Post
disample
poruka Sep 13 2010, 14:37
Poruka #31

Datum reg.: 30-September 05
Član broj: 1,840

Hajde i ja da se ukljucim u ovaj sub forum, posto sam sa HDSLRovima radio nekako od pocetka, tacnije od Nikona D90 cim je izasao (da podestim da je to prvi DSLR sa ozbiljnijim video modom). Trenutno posedujem / radim sa Canon 5D MKII i 550D. Tu su i par LCDVW, Rails, FolloW Focusi, H4N, itd....ceo setup.

- Koriscenje "RAW" profila (pomenutog gore) se nije pokazalo kao najbolje resenje. Ovakva podesavanja daju mnogo vise noisa, pogotovo u nekontrolisanim situacijama. Takodje je jako je tesko prosuditi sa LCDa da li je nesto preeksponirano ili podeksponirano, a pri tom ne dodaju zaista Dynamic Range. Veoma kompresovani 8-bitni 4:2:0 materijal nikada ni blizu nece dozvoliti manipulaciju slikom kao RED RAW npr., i definitivno u radu treba teziti da se dobije sto blizi rezultat zeljenom - tj. ne oslanjati se previse na kolor korekciju. Ne kazem da CC nije moguca ali ne mogu se ocekivati chuda.

- Sve aplikacije koje uvoze h264 materijal sa Canon HDSLRova koristeci QT decoder imaju problem sa losim mapiranjem vrednosti. Tako umesto 16-235 materijal zavrsi negde na 30-220. Drugim recima gube se neki detalji u Shadows & Highlights. Od programa za konverziju jedino 5DtoRGB i Cineform uspesno resavaju ovaj problem.
Kod editing aplikacija trenutno samo Premiere CS5 (koliko je meni poznato). Adobe je sa MainConceptom razvio novi importer koji preskace QT i resava problem, a uz to Premiere radi "on the fly" internu konverziju u 32bitni floating point, tako da je kod njega svaka konverzija nepotrebna. Za Final Cut najbolja opcija je 5DtoRGB u Prores (doduse jako spora). Za Avid prvo ili Cineform ili 5DtoRGB konverzija, onda AMA link na te fajlove pa transcode u DNxHD mxf.

- Zanimljivo je da se kod 5D MKII, 7D i 550D razlikuje kontrast. 7D ima nesto jaci kontrast od 5D MKII. 550D jos jaci kontrast od 7D i daleko jaci od 5D MKII (pri istim podesavanjima, naravno). Ovo treba imati u vidu i pri izboru objektiva i pri radu sa vise kamera

- Od pluginova (odgovor na pitanje iznad), definitivno jako koristan moze da bude neki Denoiser. Po meni NeatVideo.

- Za 50'' ne bi stedeo prostor. Samo BlueRay i rezultati su fantasticni.

+Quote Post
djukams
poruka Sep 21 2010, 11:51
Poruka #32

Datum reg.: 17-October 05
Član broj: 2,006

Evo ga konacno, svez iz rerne smile.gif
http://www.slashgear.com/panasonic-unveils...amera-21103411/

+Quote Post
Bračinac
poruka Sep 21 2010, 17:04
Poruka #33

txe diréktor

Panasonic Lumix DMC-GH2 announced and previewed

http://www.dpreview.com/news/1009/10092130panasonicgh2.asp

+Quote Post
djukams
poruka Sep 22 2010, 08:00
Poruka #34

Panasonic Lumix GH2
http://www.youtube.com/watch?v=8k0SuWCY4a0

+Quote Post
KEKY
poruka Sep 22 2010, 10:38
Poruka #35

Datum reg.: 20-January 05
Član broj: 88

Uuuu...bice fajta! 3d objektiv!!! Revolucija...

+Quote Post
istankov
poruka Sep 22 2010, 13:57
Poruka #36

Datum reg.: 8-February 05
Član broj: 241

Ček da postavim pitanje glede šumi - lumixa:

Da li stvarno mislite da je pametno kupovati 4/3 senzor na fotoaparatu i koristiti ga kao video kameru pored FF Canona?

Tj, da rezimiram: Zbog čega 4/3 kada u toj veličini senzora postoje "prave" kamere. Odnosno kada pogledate šta to donosi FF dslr, i u kom cenovnom rangu je prva "prava kamera" tog formata (x10 minimum? )

Odnosno: 16 mm film je "tu negde" oko 4/3, dok je 35mm film u stvari crop (24x18mm), tako da sadašni FF aparati sa senzorom 36x24 mm je čak po dimenzijama projektovane slike na čip (film) za 1/2 veći od standardnog 35 mm filma (ne računajući izvedene formate tipa VistaVision), odnosno nalazi se na pola puta ka čudovištu 70 mm (standard - 52x23mm, ili imax -70x54mm).

Ni ja ne znam šta sam hteo da pitam, ali eto pitanje je tu

+Quote Post
Bračinac
poruka Sep 22 2010, 14:54
Poruka #37

txe diréktor

Isidore, za fotografiju je sasvim ok i tu i tamo pozeljan FF, ali za video je to ubistvo sa vecim otvorom blende. Ako pogledas DOF kalkulator shvatis da na FF, sa recimo 50mm i blendom 1.4 ne postoji sarfer koji moze da zavrsi posao.

4/3" je blisko Academy 35mm formatu. Ja sada radih jedan spot sa 4/3" i to je very "filmish". Da sam ga radio sa FF senzorom verovatno bih se roknuo odmah sa brankovog mosta na kome sam i snimao deo jer bi verovatno 98% bilo u defokusu.

Kad u budzetu imas dovoljno toga da mozes da priustis RED ili 35mm onda imas i sarfera, a i dovoljno vremena da sve to moze da se uradi i izgleda dobro.

4/3" je sjajan kompromis za dobar look u niskim budzetima.

+Quote Post
istankov
poruka Sep 22 2010, 15:07
Poruka #38

Datum reg.: 8-February 05
Član broj: 241

Xandros, vidiš kao znaš šta sam hteo da pitam biggrin.gif biggrin.gif

+Quote Post
djukams
poruka Sep 24 2010, 14:48
Poruka #39

Evo i prvi snimci sa Photokine:

http://www.vimeo.com/15247693

+Quote Post
PeKi7i
poruka Sep 25 2010, 22:22
Poruka #40

Datum reg.: 26-December 06
Član broj: 8,144

Imam nedoumicu ulazim u produkciju filma sledeceg meseca,da li da uzimam 550d ili lumix ili dacekam 60D.Lumix mi se cini ima jaci kontrast malo.Opet plasi me rollingshutter na 550d,posto imam dosta akcionih scena.Druga stvar su objektivi.Dali da uzimam mekse objektive za 550d abog aliasinga?Kako da resim monitoring sa 550D(DP+external monitor)Budget je partizanski.tanx

+Quote Post

17 - broj stranica V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Tuesday 23. July 2019 - 20:54

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.