Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

3 - broj stranica V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic

Novo limitiranje besplatnog flickr-a

V
Jo Husafet
poruka Nov 12 2018, 12:47
Poruka #41

Urednik

Grupa: Foto urednici
Datum reg.: 24-April 05
Član broj: 539

Evo ja na flickr imam negde oko 2.5k fotki.. od toga mozda jedno 20% skarta a ostatak cu se bas sjebat' kada budem gasio nalog a hocu, iako sam prilicno vremena imao pro nalog. I neka propadnu.. i treba kada nisu iskoristili priliku kada je bilo vreme i nisu imali viziju koja im se nametala.. trebalo je samo da slusaju korisnike (kao i toliko puta do tada). Ovako.. neka se CEOovi igraju korporacija preko necijeg tudjeg dupeta a ne mog (tacnije novcanika).

Nalog imam od 2009 godine.. ako 11 godina koriscenja (i placanja) servisa nije dovoljan pokazatelj privrzenosti platformi, e onda jbg.. ne znam sta je. Pušćaj nizvodu...
Go to the top of the page

+Quote Post
alekba
poruka Nov 12 2018, 15:25
Poruka #42

Grupa: Članovi
Datum reg.: 11-November 09
Član broj: 32,800

... Aj' ovako. Razumem da vama fotkarosima treba mesta za tisuce hiljada fotki, hebi ga digitalija... sta zna dete kad se zaigra smile.gif

Negoooo.... Mislim se nesto oko postavljanje slika na neko mesto kao sto je Zona. Jedno je album-i koje imate za "pro" svrhe, a drugo je postavljanje na napr. forumu kao sto je Zona.
Photo Bucket, Imageshack, itd. su shjebali masu postova na forumu. 2D, 3D, Fotografije...... Najveci deo starih postova je beskoristan, moze ladno da se ubrise.

Jedno od resenja je da fotke koje odlucite da pokazete, s' namerom da ostanu tu postavite recimo na Imgur.
Ja ga koristim kada hocu da postavim sliku ovde ili na slicnim mestima. Postoji opcija da slika bude javna, tj. da je vidi svaki korisnik Imgura, ili kao sto ja radim aploudujem sliku u prifatni album, pa moze da se vidi samo tamo gde ja ocem.
Koliko znam postoji neki limit, u prostoru, ne u kolicini slika. Za razliku od nekih Instagrama, mozes da postavis ogromantnu sliku.... za kompresiju ne znam, al' nije ni bitno, kad toliko skacete po obradi dotatnih par krzavih pixela ne cini razliku smile.gif

Imgur zivi od postavljanja slika i poprckavanja spovodmo njih. Sistem im je drugojaciji od onoga na drugim mestima, pa ako i neki bilmez odluci da pocnu da naplacuju... pa, crkli bi za par dana.

Verovatno je nekome smor da aplouduje na dva mesta, postujem to... ne mora tongue.gif

Al', umoljavam vas ako nekog ne interesuje da se "aka" sa duplim aploudom, neka ga onda ne interesuje i da kenka, jerbo mene nne interesuje sta on ima da kaze.
Interesuje me da kad otvorim neki post vidim sliku o kojoj se prica.

Ako neko ima pametniji predlog nek' kaze. Mislim povodom ovoga o cemu pisem.... moram da naglasim, jerbo su ovde mnogi tvrdi na usi. Niko na Zonu nije aploudovao hiljade slika ( ili je taj broj mali ), obicno je to probrano, a u svakom slucaju moze se aploudovati jedna- dve i dati link ka "pravoj" veeelikoj galeriji.

+Quote Post
Foto turista
poruka Nov 12 2018, 16:57
Poruka #43

Datum reg.: 19-March 15
Član broj: 53,818

^
Ma sve je to u redu, nego nije tema... Tema ja samo Flickr i to sto hoce da naplacuju ako neko ima vise od 1000 fotografija, mada ne znam ni zasto je to tema o kojoj i ako iznesemo svoje misljenje sta sa tim ? Kao da ce to nesto da promeni... Ko ima flickr vece je upucen u to sta palniraju pa ko voli neka izvoli, a ko ne voli sigurno mu nece biti bolje do kukanja na zoni tongue.gif

+Quote Post
marvel
poruka Nov 12 2018, 23:11
Poruka #44

Datum reg.: 5-March 12
Član broj: 47,042

CITAT (Jo Husafet @ Nov 12 2018, 12:47) *
Nalog imam od 2009 godine.. ako 11 godina koriscenja (i placanja) servisa nije dovoljan pokazatelj privrzenosti platformi, e onda jbg.. ne znam sta je. Pušćaj nizvodu...

Ko gasi nalog - Fotke mogu da se downloaduju grupno ako su organizivane po albumima; dakle skida se album po album. Jedan album, jedan zip.

+Quote Post
-V-O-Y-A-G-E-R-
poruka Nov 13 2018, 17:29
Poruka #45

Mac guru

Datum reg.: 21-April 05
Član broj: 527

Nije to problem, imamo mi svi koji smo se ozbiljno time bavili svoje arhive, nije Flickr bio jedina alternativa objavljivanju fotki, ali je bio daleko najjednostavnije mesto za deljenje fotki i povećanje "ekspozicije" smile.gif
Koliko sam samo ja vremena proveo geotagujući fotke, pre objavljivanja, jer sam želeo da svaka ima svoju preciznu lokaciju, pa pisanje šta je od bitnih zgrada na fotki, u kojoj je ulici nešto fotkano u street ili landscape fotografiji, koji su modeli auta ili aviona na slici... Sve to vreme je sada faktički bačeno uzalud. To je ono što mi smeta.

+Quote Post
Zoran Rodic
poruka Juče, 08:38
Poruka #46

Datum reg.: 24-May 09
Član broj: 29,948

Daleko vise mi smeta cinjenica da ce se sada prepoloviti moj Faves tab, pa mozda nije lose da krenem sa bekapom tih fotki. Flickr mi je omogucavao da uzivam u tudjim radovima, sto ce sada definitivno biti slabija strana ovog servisa.

Sto se tice mojih fotografija, .... 100% meni najdrazih fotografija, i onako nisu okacene na flickr, tako da me bas zabole za ogranicenje u broju.

+Quote Post
Foto turista
poruka Juče, 09:09
Poruka #47

Sta imate od "Faves tab" i "povećanje "ekspozicije"" koja je poenta ?

+Quote Post
Jo Husafet
poruka Juče, 09:44
Poruka #48

Urednik

Grupa: Foto urednici
Datum reg.: 24-April 05
Član broj: 539

pa jos vise favova i jos vise ekspozicije smile.gif

Salim se... ima poente utoliko sto evo na primer za mene lenstinu - to je sjajan nacin da posto vec nemam sajta i ne verujem da cu imati u narednom dugogodisnjem periodu vremena i volje da ga pravim, nacin da nekome ko zeli da mi da pare a da ja njemu napravim fotografije, mogu da kazem - E, aj nebilo ti zapovedjeno skoci do flickr-a moga pa pogledaj da li ima nesto sto ne mogu d'uradim a sto tebi treba. Ako nema, onda eto, ja mogu tako, ti ako ti se to generalno svidja, racunaj da kosta toliko koliko sam ti rekao i uglavnom vise nikada nemam problema sa tim partnerima jer imaju mogucnost da vide gomilu fotografija a ne samo pazljivo odabranih 25 koje si napravio u karijeri... Dakle sto na um - to na drum.

Zbog ovog poslovnog modela valjda i ne zivim od fotografije, ali je mnogo rasterecujuce laugh.gif

+Quote Post
Zoran Rodic
poruka Juče, 09:52
Poruka #49

Datum reg.: 24-May 09
Član broj: 29,948

CITAT (Foto turista @ Nov 14 2018, 10:09) *
Sta imate od "Faves tab" ..." koja je poenta ?

Flickr nije facebook, pa time ni zvezdica nema istu funkciju. Zato se zvezdica zove FAV a ne LIKE. Flickr nije drustvena mreza, vec prvenstveno servis koji omogucava da fotografi, bili oni profesionalci ili amateri, prezentuju svoj rad. Iz toga proistice i druga namena, odnosno pracenje tudjeg rada. Dakle, Faves tab ima namenu cuvanja odabranih fotografija drugih autora, koje se tebi kao korisniku na neki nacin dopadaju i imaju vrednost, u smislu da bi jos ponekad da ih pogledas.

Otuda i moje cudjenje kada si mi lupio zvezdicu na fotografiju koja ti se nije dopala. Kontradiktorno, nelogicno... paradoks u neku ruku. Bas kao sto pratis (opcija ''follow'') samo one fotografe cije fotografije vredi pogledati uz jutarnju ili popodnevni caj. Sve ostalo je nerazumevanje i gubljenje vremena.

Oni koji prepoznaju tu funkciju, su takodje zlata vredni. Stavise, kada gledam tudji profil.. najpre odem u njegov fav tab, da vidim sta mu se dopada. Nije retko da neko ima daleko bolji fav tab nego sopstveni profil. Jer, oni me odvedu ka drugim fotografima ciji je kompletan profil vredan divljenja.

Nadam se da sam uspeo da ti pojasnim svoj pogled na flickr.

+Quote Post
Foto turista
poruka Juče, 10:34
Poruka #50

@Jo Husafet
Ovao sti si napisao, nesto slicno sam mnogima predlagao da urade, cak i da stave na svoje vizit karte link sa flickra, ili recimo nekog drugog sajta tog tip, ali mislim da je flickr najbolji... Fino se sredi profil, malo se ucestvuje u radu zajednice, i za kratko vreme eto dosta pratilaca kometara itd, sve to moze lepo da izgleda u ocima potencijanog klijenta, a nista ne kosta, jer vise od 1000 fotografija nije ni potrebno za takvu namenu smile.gif

@Zoran Rodic
Ima smisla uz takav pristup, rezon...

Mozda bi se malo i bavio flickrom da nije previse pasivan, dosadan, ali je zato gurushots zanimljiv zbog konstanto otvorenih takmicenja... Tamo naravno moze da se vidi jos vise bezveznih fotografija tokom glasanja nego na flickru, instagramu, fejsu, al na kraju nekako uvek pobedi zaista dobra fotografija.

+Quote Post

3 - broj stranica V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 15. November 2018 - 22:18

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.