Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

2 - broj stranica V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic

Podno grejanje, ubedite me da nije dobro

V
kizo
poruka Dec 16 2008, 09:55
Poruka #21

Grupa: Članovi
Datum reg.: 15-February 05
Član broj: 280

naravno da mozes ali je glupo stavljati cevi na delu na kome nece imati funkciju kojoj su namenjene,

zasto bi stavljao cevi tamo gde treba da budu sporet, frizider i sl.
Go to the top of the page

+Quote Post
priest77
poruka Dec 16 2008, 12:15
Poruka #22

Datum reg.: 6-July 06
Član broj: 5,336

CITAT (lakumic @ Aug 21 2008, 13:54) *
Dosta sam proucavala ovu temu ali jos ngde nisam pronasla malo strucnije misljenje vezano za tu mikro prasinu koja se pojavljuje kao nuzpojava kod ovakvog vida grejanja i pitam se dali ona postoji i kako se ponasa kod grejanja sa radijatorima. Ako mi neko moze pomoci oko ovoga, bicu veoma zahvalna.

Ja imam grejanje sa radijatorima i prilikom usisavanje kuce pprimecujem vise prasine koja se skuplja ispod radijatora kada oni rade.
Moguce je da kod podnog grejanja ta prasina se dize u vazduh zajedno sa toplim vazduhom.

+Quote Post
misha1
poruka Dec 18 2008, 13:46
Poruka #23

Datum reg.: 18-November 08
Član broj: 25,356

Mi smo stavili podno grejanje (vodeno u dnevnom boravku i kuhinji i elektricno u kupatilu) pre 8 godina i potpuno smo zadovoljni.

Evo neka moja iskustva sa tim:
-u kupatilu imamo elektricno podno grejanje preko cega su plocice debljine 12mm. Bilo je izuzetno lako da se instalira: postavi se grejac u cik cak po celom podu i na to se direktno lepe plocice. Ceo proces instalacije je trajao 1 dan. Sve je prikljuceno na termostat koji moze da se programira tako da mozes da stavis u koje god vreme hoces da ti pod bude topao tako da to ne trosi struje nepotrebno. Mnogo je dobra fora kada ustanes ujutru i onako bos odes na topao pod! Ni traga od klasicnih problema u kupatilu tipa glivice na zidu i kondenzacija po zidovima, prozorima i plafonu. Trosi struje kao prosecna sijalica.

U dnevnom boravku, kuhinji i trpezariji imamo vodeno podno grejanje. Na pod smo stavili parket 2,4m x 25cm velicine (http://www.element7.co.uk/element7/darktones/fired_oak.htm). Nije se ni milimetar pomerio sve ove godine. Taj parket je bas pravljen za podno grejanje. Njemu je gornji i donji deo iste debljine i od istog drveta a u sredini je meko drvo koje se pomera i apsorbuje sirenje i skupljanje poda. Pod od punog drveta i obicni laminat ni pod razno ne bi trebalo da se stavlja posto ce SIGURNO da se izvija i pojavice se ogromne rupe u njemu. Pogotovu ako je velika vlaznost vazduha tu gde zivite.

Sto se dodatnog grejanja tice trebalo bi da se ugrade u isto vreme pri instalaciji tamo gde su vrata mali podni radijatori (nesto kao ovo http://www.reggioregister.com/prod_detail_list/34). Osim toga ne bi trebalo da je potrebno nista vise ako je kuca dobro izolovana.

Prasina nije veci problem nego sto je sa radijatorima. Ako se usisava redovno nema nikakvih problema.

Mi smo stavili grejanje na po celoj povrsini poda. Znaci i ispod svog namestaja. Cevi su ukopane u 15cm debelu betonsku plocu tako da mozes da stavis namestaj gde hoces.

temperatura vode je drugacija za drugacije podove. Za plocice i kamen je manja nego sto je potrebna za drvene podove tako da je neophodno da se zna kada se planira sistem koji podovi ce da se koriste.

Moze da se ima vise tormostata na jedan "manifold".

Odrzavanje poda je isto i kao bez podnog grejanja. Obrise se vlaznom krpom ponekad a ne mora svakih par dana kao sto je neko pomenuo. Oval parket sto mi imamo je nauljen, nije lakiran, tako da reba da se premaze uljem svakih par godina.

Sve u svemu toplo preporucujem podno grejanje. Ceo prostor izgleda mnogo bolje bez radijatora a i dobijes sve zidove da se iskoriste za nesto. Za decu je isto super. Idu bosa i nisu nikad bolesna smile.gif

U spavacim sobama imamo radijatore. Ne znam da li bi hteo da imam podno tamo zato sto mu treba par sati da se ohladi od kada ga iskljucis.

Sto se tice cene grejanja ne znam da li je skuplje ilijeftinije nego radijatori. Verovatno je tu negde...

+Quote Post
Емануил
poruka Dec 25 2008, 19:58
Poruka #24

Datum reg.: 11-August 08
Član broj: 23,035

Прије пар дана сам у оближњој радњи која се баи продајом и уградњом еколошког гријања узео брошуре и мало се распитао око система подног гријања.Из свега наведеног мислим да је то иделна ствар.У наведеној брошурици се спомиње EcoFloor,електрично подно гријање које даје оптимални распоред топлоте и елиминише тај проблем,тј.смањује проблем кретања прашине.И онда што је најбитније обезбјеђује комфор,економичност и дуготрајност,јер самим тим у брошурици се наглашава гаранција од 10 година,што на неки начин улива повјерење о осјетљивости овакве врсте гријања.Иначе,EcoFloor се поставља заједно са керамичким плочицама у слој флексибилног лијепка са вишециљним термостатом са подном сондом најновије генерације са осјетљивошћу од 0,1*С.Уградња је брза и једноставна...Да ли је уграђивао ове EcoFloor-ove и каква су искуства.

Мислим да су у питању реномиране компаније из француске једна од њих је Thermor или Buderus!

http://www.thermor.fr/index.html

+Quote Post
bobans3
poruka Oct 21 2015, 16:50
Poruka #25

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 21-October 15
Član broj: 54,536

Mislim da ovde mozete pronaci dosta toga o podnom grejanju

http://toplotnepumpe.net/podno-grejanje

+Quote Post
plima77
poruka Mar 7 2017, 13:46
Poruka #26

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 27-June 16
Član broj: 55,327

ako postavite podno grijanje nećete požaliti...mi smo se u Zagrebu spasili pogotovo zbog klinaca bez da stalno vičem:"Papuče na noge!" Preugodno je i mi smo se zapravo mislili baš zbog toga šta ako se pokvari...ali evo već 5 godina radi bez greške

+Quote Post
darkesha
poruka Mar 9 2017, 21:10
Poruka #27

Datum reg.: 24-April 09
Član broj: 29,361

Valjda ce isidor da se javi pa da kaze da li je odabrao podno grejanje i kako ga slusa - evo vec deset godina.
U Kanadi se uglavnom stavlja u podrume jer se podloga saljeva od betona, na beton se uglavnom stavljaju plocice jer su odlican provodnik toplote i onda se na taj nacin toplota dize kroz ostale spratove kuce. To je u principu grejanje toplom vodom koja se zagreva elektricnim kotlom (posto u principu svaka kuca ima jos dva kotla (na gas) - jedan sa ogrominim bojlerom za toplu vodu, drugi za forced air grejanje.
Osim toga, podno grejanje stavljaju i u kupatilima i to je u principu elektricni grejac ispod plocica.

+Quote Post

2 - broj stranica V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Friday 24. November 2017 - 15:59

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.