Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Forum Rules *** PRAVILA FOTO FORUMA *** Pročitaj pre postovanja!
15 - broj stranica V  « < 13 14 15  
Reply to this topicStart new topic

Startrails, Milky way i ostali nebeski andrmoljci, Otvorena za sve

Ocena 5 V
V
f16
poruka Jul 19 2017, 16:18
Poruka #281

Grupa: Članovi
Datum reg.: 25-December 07
Član broj: 18,138

...i necu vise obecavam.

The dock
by Boris Mrdja, on Flickr
panorama od 3 vertikale
Go to the top of the page

+Quote Post
yagodinac
poruka Jul 21 2017, 13:07
Poruka #282

Datum reg.: 8-April 10
Član broj: 35,332

Super, sviđa mi se boja. Nije ni limun žuta ni potpuno plava - uvek je bilo veoma teško (bar meni) naći balans oko boje Mlečnog Puta.

+Quote Post
f16
poruka Jul 21 2017, 15:02
Poruka #283

Datum reg.: 25-December 07
Član broj: 18,138

Od kad si mi prigovorio na boju neba, par stranica unazad, vodim racuna da ne bude preplavo wink.gif
doduse meni ovde malko previse magente, ali ostavio sam tako jer bolje balansira zutu od svetala

+Quote Post
yagodinac
poruka Jul 21 2017, 20:54
Poruka #284

Ma nisam prigovorio, taman posla. Niko zapravo i ne zna koje je boje sve to (štapići iz retine su neosetljivi na boje), sve je veoma klizavo i nikako ne postoji neko egzaktno pravilo. Filmovi su noćno nebo takođe crtali krajnje različito; mi možemo samo da pretpostavljamo na osnovu apsorpcije i ekstinkcije da je Mlečni Put tj njegov najsjajniji deo nekako crvenkast. Drugo su konkretni nebeski objekti (emisione i refleksione magline) za koje se boja unapred zna (u ovom slučaju trula višnja i cijan).

Offtopic: prava boja neke nebeske fotke bi teoretski mogla da se 100% tačno podesi ako imaš neku belu zvezdu u kadru za koju unapred znaš da je A spektralne klase. Za sve nas to je kompletan overkill, ali lepo ilustruje koliko je teško i u suštini subjektivno podešavati boje noćnih pejzaža. Druga opcija je npr selektovati neutralni deo neba, dakle ne Mlečni Put, odabrati u prozoru levels onu srednju pipetu (gray point) i tako napraviti neku neutralnu vrednost za pozadinu. Tu onda sample mora da bude što veći, ja stavim 31x31, na manje od toga rezultati prilično variraju.

+Quote Post
Thur
poruka Jul 23 2017, 12:40
Poruka #285

Datum reg.: 4-July 08
Član broj: 22,302

Evo i mene sa nebom iznad stare planine pre 2 noci.

Prikačen fajl  Mlecnocarstvo.jpg ( 1.12MB ) Broj download-a: 32

+Quote Post
yagodinac
poruka Jul 23 2017, 16:02
Poruka #286

Pedesetica na kropu... Snimljeno sa montaže, ukupno 9x180sec. Nisam u startu lepo preračunao pa se u donjem desnom uglu posle nekog vremena pojavila šuma mad.gif
Uglavnom, zapazite male emisione maglinice pink-boje, ima ih nekoliko - tu se sad upravo rađaju mlade zvezde.

Sagittarius by milan miloradovic, on Flickr

+Quote Post
stevann
poruka Jul 24 2017, 06:41
Poruka #287

Datum reg.: 15-November 08
Član broj: 25,287

meni milky ima ima fine boje kad uzmem white balance tool i kliknem po sred neba. Tada mi milky ima neke fine boje i cesto ostavim tako, eventualno "ohladim" za nijansu.

+Quote Post

15 - broj stranica V  « < 13 14 15
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Monday 21. August 2017 - 14:56

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.