Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

LG V30 - staklena sočiva, širokougaoni + normalac, 4K video, Ozbiljno dobra kamera u mobilnom telefonu + OLED ekran

V
maxer
poruka Sep 20 2017, 15:23
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 10-July 05
Član broj: 1,164

Mislim da je ovo do sada najbolji telefon-fotoaparat-kamera, i idealan za sve zaljubljenike fotografije-videografije.
Jedna kamera je da kažemo "normalac" sa OIS, staklenim sočivima sa f/1.6 i 10-bitnim senzorom, a druga je prava širokougaona sa plastičnim sočivima i f/1.9.

Primary Dual 16 MP (f/1.6, OIS, 3-axis, laser & phase detection autofocus) + 13 MP (f/1.9, no AF), LED flash
Features 1.0 µm pixel size, geo-tagging, touch focus, face detection, HDR, panorama
Video 2160p@30fps, 1080p@30fps, 720p@120fps, 24-bit/192kHz stereo sound rec., HDR video

Još nema dostupnih slika u punoj veličini ali sam se snašao smile.gif i izvadio ih iz youtube prikaza u 2144p rezoluciji, tako da sačekajte da se sve slike učitaju.

Uzmite u obzir niz konverzija/degradacija prethodno urađenih nad ovim frejmovima: prvo je autor to ubacio u svoj video prikaz telefona, zatim je youtube to rekompresovao i na kraju sam i ja to rekompresovao u jpeg - vadeći slike iz youtube videa.

Primeri snimaka foto-aparatom LG-jevog V30 telefona, izvađene iz sledećeg youtube prikaza:
https://www.youtube.com/watch?v=JiL-EvmUEnM

1. (objektiv norlmalac)

2. (široko-ugaoni objektiv)

3. (objektiv norlmalac)

4. (široko-ugaoni objektiv)

5. jedna snimljena u sobi u slabijim svetlosnim uslovima

6. jedna noćna

Kadrovi izvađeni iz 4K video zapisa snimljenog LG-jem V30, inkorporirani u ovaj youtube video: https://www.youtube.com/watch?v=dKk7F9uEWJ8 (tip je detaljno "rasturio" i pokazo kako izgleda ločivo i video čip):
1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.
Go to the top of the page

+Quote Post
guru
poruka Sep 20 2017, 16:12
Poruka #2

Datum reg.: 7-April 05
Član broj: 467

Nisi jos video iPhone 7+, da ne pricam iPhone X smile.gif

Pomislio bi covek da se fotografi ne primaju na napucanu sliku i sharpness +10 smile.gif

+Quote Post
maxer
poruka Sep 20 2017, 16:45
Poruka #3

Datum reg.: 10-July 05
Član broj: 1,164

Pretpostavljam da si samo bacio pogled, bez čitanja odakle mi ove slike tj. kako su nastale ... ili samo voliš da reklamiraš Apple? smile.gif

Ako baš hoćeš da nešto pročitač na tu temu, evo: https://www.phonearena.com/news/LG-V30-vs-G...-photos_id97655

+Quote Post
Ivica Su
poruka Sep 20 2017, 17:11
Poruka #4

Datum reg.: 17-January 14
Član broj: 51,805

To je kao kad sam ja svojevremeno poredio fotke sa iPhone 6 i Samsunga S7.... svi se isprimali kako Samsung ima jaku oštrinu (kao kad se klizači clarity i šarpness dignu na +50) i napucane boje, a na i Phone-u sve bilo nekako obično... kao nebo i zemlja... A kad sam uzeo da analiziram fotke, one na ajfonu su imale daleko više detalja, tačniji WB, mnogo toga si mogao da vratiš iz hajlatova, nisu bile amaterski naoštrene, da ne kažem uništene, bolji skintonovi, pri slabijem svetlu daleko više detalja... jednostavno bolji fajlovi... Pokazao ljudima crno na belo, pa je opet bio komentar da su boje "lepše" na Samsungu...

Naravno nikad nisam posedovao ni jedan od njih, niti ću ikad dati za telefon više od 150e... Ove fotke za sada ne obećavaju ništa značajnije, treba sačekati prave primere. Za sada sam stava da Apple ume da isprocesira ono najbolje i iz slabijih kamera... Nešto se kasnije nisam bavio telefonima, sad iskreno nisam ni u toku wink.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Monday 16. September 2019 - 15:28

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.