Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

čime i na čemu crtate (olovke, flomasteri, papir), koje olovke, flomaster, i papir koristite ?

V
poglem
poruka Sep 19 2013, 12:07
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 10-December 08
Član broj: 25,858

kada govorimo o "običnom" crtanju, skiciranju, ono kad uzmete olovku i spustite ruku na prazno parče papira, pa počnete a ne znate šta će do kraja da ispadne...

da li koristite neke posebne olovke, flomastere 0.5 , 0.7 , gel olovke, mine za "patentaru" , neki poseban papir ...?

ako imate neku omiljenu opremu, napišite koja je, zašto vam se sviđa, gde ima i pošto je.

ja sam jednostavan i jeftin, koristim običan papir A4 za štampanje, i jednostavne hb 0.5 mine u patentari.
tako mi se urodilo još od školskih dana, to mi najbolje leži, a pošto nisam obrazovan u dizajnu, nisam imao prilike
da se upoznam sa boljim medijima.
Go to the top of the page

+Quote Post
balu aka zipel
poruka Sep 19 2013, 12:21
Poruka #2

Grupa: Članovi
Datum reg.: 14-October 08
Član broj: 24,425

Najbolji mi je jeftin materijal jer me boli uvo kako ce da ispadne, a to obicno ispoadne mnogo bolje nego kad radim na nekom fensi papiru jer imam trip da ako je papir odlican mora i crtez... volim taj obican za stampanje al A3, za olovku neka veca gramaza, 160 gramski je super, ili tus i pero, slicnom papiru, a radio am trskom i mastilom, to j super bas, mnogo lepo izgleda na grafickim papirima, al su oni skupli. A kineski tus na glatkoj strani tripleksa je dobra fora... A taj graficki papir je strava za crtanje cetkom i laviranje, al je skupooo biggrin.gif Mekim grafitom obicno srtam, a tus i pero nekad razblazim tus pa bolje klizi a i dobijes razlicite vrednosti... ima grafotehna kod vma, ima veliki izbor papira, dosta je jeftinije, ima 3 radnje u narodnog fronta, a jeftinih dobrih cetaka ima pored likovne akademije...

+Quote Post
Boris Zonjić
poruka Sep 24 2014, 15:54
Poruka #3

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 19-May 14
Član broj: 52,478

Volim sve Faberove stvarčice, japanski COPIC markeri su "majka" za druge markere i imam set sivih, zelenih i crvenih.. Volim i drugi japanski pribor, imam po jednu patentaru iz Japana(0.9) i Južne Koreje(0.5). Volim sve neobične stvari, koje prosto po dizajnu odskaču od drugih, ali bitno mi je da je i kvalitet ekvivalentan estetici. Imam puno krivuljara, neki su Precision, neki "no name", i još mnogo toga od ručne crtačke opreme. Ono što meni treba jeste set elipsi koji nigde ne mogu da nađem u Srbiji, skontao sam da nema, ali ako neko od vas ima a voljan je da proda da mu ne skupljaju prašinu, neka mi pošalje P.M. Znači u pitanju je set od deset ili više šitova sa po desetak elipsi na jednom, znači da set bude od najoštrije elipse do preciznog kruga.

Hvala unapred.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 24. August 2019 - 10:29

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.