Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

5 - broj stranica V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic

shkole crtanja/slikanja/vajanja, vasha iskustva i korisne informacije

V
art spiegelman
poruka Oct 6 2009, 14:17
Poruka #41

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 19-September 05
Član broj: 1,730

Drustvo,

Mozete li dati broj telefona ili drugi kontakt Laze ili neke dobre skole crtanja. Hvala!
Go to the top of the page

+Quote Post
rubber_duckie
poruka Oct 17 2009, 17:34
Poruka #42

Datum reg.: 2-May 09
Član broj: 29,498

Nadam se da će nekome biti od pomoći; ja se trenutno spremam za grafički/industrijski dizajn kod prof. Mirjane Jokanović. Inače, osim za FPU, profesorka radi pripreme i za FLU i više škole. Ovo su kontakt telefoni:

011/2920443
063/294008
060/0669900

Što se tiče utisaka; atmosfera u ateljeu je opuštena, profesorka takođe, može sa njom o svemu da se priča, ali i trazi da se radi. Često navraćaju njeni bivši studenti, sada na akademijama, tako da neke informacije o studijama (pa i problemima) dobijamo iz prve ruke...

+Quote Post
Orochi
poruka Nov 13 2009, 12:54
Poruka #43

Grupa: Članovi
Datum reg.: 15-November 08
Član broj: 25,295

Ja sam se spremala kod Dragana Jelovca, covek je korektan ali kad ti povuce liniju jbt, pocepa papir pola sata cistis njegovu crnu i debelu liniju biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Atelje je bio nonstop otvoren sem ponedeljkom i bilo je jako naporono zavrsavati dizajnersku i ici u atelje.
On kad kaze kraj pauze,onda je kraj, ima da te izvuce iz pusionice ako treba. Bio je strog, ali opet zajebant. Atmosfera je bila super, ali mi uvek smetala, cena sad.gif

Videcemo dalja iskustva pa javljam biggrin.gif

+Quote Post
Corey
poruka Dec 2 2009, 21:24
Poruka #44

Datum reg.: 5-February 05
Član broj: 222

Da pitam vas pošto to sigurno najbolje znate. Ne znam koje je stanje sa akdemijama u Beogradu ali koje još postoje sem dve državne, ALU i Primenjenih umetnosti ? Video sam da i FIT(25. maj) ima odsek za grafički dizajn. Koliko je vredno cimanja oko državnih, i kakve su ostale akademije ?

Vidim spominjete Šumatovačku i Jelovca, koje su bitne razlike kod njih u vezi pripreme za prijemni ?

+Quote Post
inner universe
poruka Dec 2 2009, 23:34
Poruka #45

Datum reg.: 22-October 06
Član broj: 6,907

Zavisi shta te interesuje. FPU je uglavnom za zaobici. Grafichki dizajn, kad dogurash do trece chetvrte godine, josh i lichi na neshto za razliku od ostalih smerova ali su zato prve dve godine katastrofa. Ono shto treba da nauchish/proshirish od osnova sa priprema se ne deshava i prepushten si sam sebi zavisno od "profesora" koji ti zapadne. Na kraju ce ti se od crtanja, slikanja i grafike zgaditi zhivot a nishta necesh nauchiti.

Jelovac je chudna pricha. Mnogi ga hvale i ja sam se spremao kod njega. On ima neki modzho ali se ne cima previshe oko tebe. Uglavnom ti stoji iznad i tera te da radish shto je dobra stvar. Takodje on te ne uchi velikoj veshtini crtanja i slikanja vec te sprema za upis na akademiju, a te dve stvari nisu ni izbliza iste. Vrlo je artikulisan i ume da ti objasni gde si zapeo, shta ne vidish na postavci a stoji ti ispred nosa sve vreme i gde si preterao. Takodje kod njega mozhesh da saznash ili se chak i odrzhavaju pripreme za struchni deo prijemnog ispita shto je dodatna pogodnost...

+Quote Post
Corey
poruka Dec 3 2009, 17:38
Poruka #46

Datum reg.: 5-February 05
Član broj: 222

A šta je sa ostalim privatnim akademijama, da li je neko imao iskustva sa njima ? Isto i za ALU.

+Quote Post
tanja_lulu
poruka Dec 22 2009, 08:02
Poruka #47

Datum reg.: 22-December 09
Član broj: 33,517

Zanima me kako izgleda skola u Sumatovackoj?
Ja bih pocela da idem tamo, motiv mi je da naucim da crtam i slikam.
Nemam ambicije da upisujem neki fakultet, vec me zanima kao hobi.
Zvala sam na telefon i rekli su mi da mogu da krenem kad god hocu.
Sta mi treba od materijala? Kako izgleda pocetak?
Da li tamo ima ljudi kao ja (a ja vec imam zanimanje i posao) koji uce da crtaju, ili su samo mladi koji hoce da upisu neki faks.
Zahvaljujem se na odgovoru, ako se neko potrudi da odgovori.. blush.gif

+Quote Post
emzy
poruka Jan 29 2010, 12:07
Poruka #48

Datum reg.: 29-January 10
Član broj: 34,128

Pohadjala sam nekada slikarsku skolu kod Sergeja Jovanovica. medjutim, izgleda mi kao nemoguca misija pronaci atelje nekog njegovog ucenika u Beogradu. Cak sam jednom i srela devojku koja je isla na pripreme u takav atelje, medjutim nemam vise nikakav kontakt sa njom, sve sto znam je da postoji. laugh.gif

Pa ako neko mozda ima neku informaciju, bila bih veoma zahvalna. smile.gif

+Quote Post
nemanjalenox
poruka Feb 14 2010, 21:36
Poruka #49

Datum reg.: 14-February 10
Član broj: 34,435

ne bih puno da pisem i komentarisem isao sam kod vece na casove slikanja i mogu vam, reci da mnogo bolje objasnjava nego na akademskim studijama....
www.crtanjeislikanje.com vea je koristila ovaj telefon 064/2017316

+Quote Post
Pero Art Centar
poruka Mar 29 2010, 15:26
Poruka #50

Datum reg.: 29-March 10
Član broj: 35,170

U Pero Art Centru organizuju se pripreme za sve umetnicke fakultete koje vode profesori Milan Blanusa, Kosta Bunusevac i Balsa Rajcevic
Vise informacija dobicete u Pero Art Centru ili na tel. 061 5555 404, 308 83 93

http://www.galerijapero.com/artcentar
biggrin.gif

+Quote Post
tanja_lulu
poruka Sep 9 2010, 15:26
Poruka #51

Datum reg.: 22-December 09
Član broj: 33,517

Da li neko zna da li ima na Novom Beogradu kurs crtanja i slikanja.

+Quote Post
inner universe
poruka Sep 9 2010, 16:47
Poruka #52

Datum reg.: 22-October 06
Član broj: 6,907

Ima u Zemunu, lik drzhi pripreme za akademiju...

+Quote Post
balu aka zipel
poruka Oct 7 2010, 13:31
Poruka #53

Datum reg.: 14-October 08
Član broj: 24,425

Da li neko zna da li postoji kurs crtanja (po modelu) i slikanja negde u blizini ceraka (vidikovac, banovo brdo...)?

+Quote Post
TigarKonj
poruka Oct 18 2010, 15:49
Poruka #54

Datum reg.: 12-April 10
Član broj: 35,397

Odlicne su pripreme u Ateljeu Ivona Pleskonja, ima pripreme na Vracaru i na Novom Beogradu, crtanje, slikanje, vajanje, atmosfera je super!!! a pripreme su za sve akademije i politehnicku i ...za srednje ..dizajnersku, tehnoart, drvoart.
Ko bi crtao figuru i portret po modelu najbolje je da ide na Vracar
evo ga kontakt 063 8 444 003 Ivona rolleyes.gif

+Quote Post
lomohomo
poruka Oct 19 2010, 14:04
Poruka #55

Datum reg.: 25-July 09
Član broj: 31,051

ja sam isla prosle godine kod ivone na crtanje, super je

+Quote Post
V1ada
poruka Dec 21 2010, 20:01
Poruka #56

Datum reg.: 21-December 10
Član broj: 39,579

Ima jedan novi (privatni) likovni fakultet:
AKADEMIJA KLASIČNOG SLIKARSTVA pri UNIVERZITETU EDUCONS u Sremskoj Kamenici.
Rade već tri godine i kolko čujem tamo nema zezanja, studenti rade od ujutru do uveče...

Ortaka (kojeg slabo vidjam od kako je tamo) kaže da su orijentisani na klasično slikarstvo što mu u prevodu znači štafelajno slikarstvo, znači od realizma do apstrakcije ali samo u okviru slike kao medija... mada kaže da se u stvari insistira na realističnom slikarstvu...

Nisam pito ortaka al' mislim da imaju i pripremnu nastavu....

Evo ima i sajt www.aks.edu.rs

+Quote Post
Sol et Luna
poruka Jan 21 2011, 02:48
Poruka #57

Datum reg.: 21-January 11
Član broj: 41,381

Pozdrav svima, zanima me ima li u Beogradu neki atelje gde mogu besplatno dolaziti da crtam/slikam modele i mrtvu prirodu (poput Šumatovačke, ali to nije opcija)? Pripremam se za Fakultet likovnih umetnosti, slikarski odsek.. smile.gif

+Quote Post
angrybird
poruka Jul 5 2011, 14:15
Poruka #58

Datum reg.: 5-July 11
Član broj: 44,227

Ne znam gde ovo drugde da okacim tako da molim moderatora da odvoji u prikladnu temu,hvala

Prodajem nove knjige:

The Animators's Survival Kit, autor: Richard Williams, Faber & Faber godina: 2001,346 strana, jezik: Engleski

Ova knjiga se smatra biblijom za animatore!

Cena: 2000din

How To Draw Comics The Marvel Way, autori: Stan Lee & John Buscema (fantastican vodic za kreaciju strip karaktera kroz lekcije legendarnog Marvelovog autora), Titan Books,160 strana, crno-bela stampa, jezik: Engleski

Cena: 1200din

Offerings - The Art Of Brom (poznati ilustrator na temu horora i fantastike), Paper Tiger godina: 2001,128 strana, full color, jezik: Engleski

Cena: 1200din

Sve cene su fixne!

Kontakt: Vlada,Beograd 064/241-8361

+Quote Post
Abishai
poruka Jul 5 2011, 19:38
Poruka #59

Datum reg.: 21-January 05
Član broj: 89

Offerings - The Art Of Brom

Kupljeno smile.gif

+Quote Post
unchiya
poruka Sep 7 2011, 21:24
Poruka #60

Datum reg.: 5-September 11
Član broj: 44,917

Cao svima, ja sam novi clan...
Zanimaju me vase preporuke za primreme za kostim (crtanje, slikanje, figura). Znam za Jelovca i Lazu (Miroslav Lazovic) ali ne mogu da nadjem njihov kontakt, pa ako neko ima bila bih zahvalna na podeli te informacije. Naravno ako preporucujete jos nekog, sto vise predloga to bolje.
Nadam se da ce neko odgovoriti uskoro smile.gif

+Quote Post

5 - broj stranica V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 24. August 2019 - 08:00

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.